Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Romlott felvágott, másnapos kenyér a boltban és még ki tudja, mi... fórum

Romlott felvágott, másnapos kenyér a boltban és még ki tudja, mi... (beszélgetős fórum)

1 2
45. apeeng (válaszként erre: 43. - Gigi>)
2022. szept. 25. 17:32

valahogy így...amire sajnos kevesen gondolnak, a vak vásárlók..amúgyis kevéske pénzecskéjükért még fogyaszthatalan élelmet kapnak, amit talán otthon észrevesznek, ha észrevesznek..

...és még a kereskedő volt kikelve magából, amikor szóltam, hogy az előttem kiszolgált vak embernek miért adott penészes virslit?..kicserélte, én meg otthagytam..

A penészes virslit biztosan eladta másnak.

44. globus (válaszként erre: 37. - 00495ec28d)
2022. szept. 24. 14:48
2010-ben aranyár...😬
43. gigi> (válaszként erre: 42. - Apeeng)
2022. szept. 24. 14:43
Sajnos,hogy itt tart a világ. Valóban el kell adni minden bent rekedt meg maradt árut mindegy milyen áron? Mert aki eladja őt nem érdekli, hogy aki megveszi esetleg meg betegszik a silány romlott termékétől.
42. apeeng (válaszként erre: 1. - Lizesett)
2022. szept. 24. 14:34

A mai Vahot utcai piacon vett a nejem egy csodaszép pirospaprikás, fokhagymás szalonnát.(is) Velem kóstoltatja otthon, hogy -na? milyen? ..hátkérem az olyan büdös húsból lett készítve, hogy még így főzve, átpofozva is undorító...a baj az, hogy ha valami kétséges, azt a család velem szagoltatja, kóstoltatja, és ha rossz, akkor kuka.

Manapság is el kell adni mindent, mire a vevő észbe kap, már le is bontották a piacot, mindenki hazament.


Ez egy ilyen játék.

41. golfáramlat (válaszként erre: 28. - Pmjudit)
2010. jan. 28. 21:53
Ha a törzsvásárlónak odaadják a rosszat, gondoljunk bele mit adnak azoknak, akik csak hébe-hóba járnak oda vásárolni. :((
40. e416ca8fa0 (válaszként erre: 1. - Lizesett)
2010. jan. 28. 20:10

Rajta van minden kenyéren a szav. idő,ha nincs,azért máris szólhatsz.De szerintem mikor elveszed,érezheted hogy milyen kemény,...

Mi soha nem árulunk zöld trutyis felvágottat,de mikor megvetted még nem volt olyan?

39. Matica
2010. jan. 28. 17:30
Én is dolgoztam egy pékségben még tavaly. Ott a főnökök mondták, hogy ha este marad valami, azt is el kell adni másnap. Pedig csak a termelést kellett volna lentebb venni. Itt naponta többször jött a friss, meleg pékárú. Eleinte ha a vevő panaszkodott, ott helyben bealáztak, mintha mi tehetnénk róla. Az este megmaradt kenyeret le kellett cimkézni és leszeletelni. Azt kellett másnap reggel először eladni. Persze sokan kiszúrták és sokan ránk haragudtak de nem tehettünk mást. A péksütik pedig mind szárazak voltak. Hátraküldeni pedig nem lehetett, mert leordították a fejünket. Nagyon elegem volt már a becsapásokból, de a munka kellett. Így azt csináltam, hogy én ajánlottam a törzsvevőknek mit vegyenek. Ezt jó néven vették,és mikor sorra kerültek, már ők kérdezték mit szeretnének enni aznap. :) Hát így is lehet. Nem minden esetben az eladó a hibás. Vannak igen érdekes főnökök is.
2010. jan. 28. 16:45
Nálunk az iskolában az én gyerekeim azért nem járnak a büfébe mert saját szemükkel látták hogy zöld volt a parizel a szendvicsben, a mini cukrot szemenként árulják 5-10ft. de a bolt sem külömb.
2010. jan. 28. 13:39

Ez nagyon jellemző a z itteni boltokra is,és gusztustalan ez az egész,hogy mit meg akarnak etetni az emberrel.

Pedig lassan aranyáron vásároljuk az élelmiszereket,ezért a pénzért lehetne akár normális is.

36. pmjudit (válaszként erre: 35. - Cb82b220ce)
2010. jan. 28. 12:58
De ne ám - ők sem sajnálnak téged, sőt van képük eladni a romlottat!!
2010. jan. 28. 12:55
Szivesen és ne sajnáld őket.
2010. jan. 28. 12:54

Közben megtaláltam, köszönöm!

És azt is köszönöm Nektek, hogy segítettetek!

33. lizesett (válaszként erre: 32. - Cb82b220ce)
2010. jan. 28. 12:49
belikelnéd nekem kérlek? Nem igazán találom az antsz oldalán...
32. cb82b220ce (válaszként erre: 30. - Lizesett)
2010. jan. 28. 12:42
passz de szerintem midegy is.Mondom ántsz.Nem kell őket sajnálni.
2010. jan. 28. 12:41

A hipermarketekben, sp..rban külön teszik a néhány nap múlva lejáró élemiszereket és olcsóbban is adják.

Az olcsóság a lejárat közelségétől is függ.

A Tes..ban az aznap lejáró tej 105 Ft-ra a két nap múlva 175Ft-ra volt leárazva.

2010. jan. 28. 12:39
És nem tudtok valami szabályról, hogy a nem friss árukat esetleg külön pultban, leértékelve kell kitenni? Vagy ez tényleg csak a tulaj jóindulatúsága lenne?
29. cb82b220ce (válaszként erre: 27. - 874eb11dfd)
2010. jan. 28. 12:38
Ahaaa persze,játszodta a hülyét.Amúgy egy csomó ember spar parti pedig állítom a tecos felvágottas púlt jobb,frissebbek mert gyorsabban fogynak.
28. pmjudit (válaszként erre: 27. - 874eb11dfd)
2010. jan. 28. 12:38
Na persze..Én is vittem már vissza a magyar élelmiszerlánc üzletébe - nagyforgalmú - penészes sajtot. Naponta ott vásárolunk, hát nem lettem volna az alkalmazott helyében - a főnöknek adtam.
27. 874eb11dfd (válaszként erre: 20. - Gabriellaxp)
2010. jan. 28. 12:35
igen .nekem is volt már ilyen..sp**r ban , kértem párizsit... mikor kivették nekem, kibontottam, mert nem tetsztett már akkor se a színe mikor kértem,de imádom azt a fajtát.. aztán láttam, hogy tiszta zöld, főleg a 2.szelet...na szépen visszaadtam a nőnek, és mondtam,hogy táán ilyet azért nem kéne... ő meg csodálkozott, hogy jééé ez iiilyyeeen?? :(
2010. jan. 28. 12:35
Én is vettem a múltkor hipermarketben nem lejárt szavatosságú, nem sérült csomagolású fóliázott felvágottat - itthon kibontottuk - nyúlós, ragacsos volt. Nem gagyi termék, olcsó gyárból, hanem nagyhírű húsüzem terméke. Írtam a cégnek e-mailt - válaszra sem méltattak.
2010. jan. 28. 12:35

Bocsánat a dolog másik fele, ami még jó minőségű az áru és pár nap múlva lejár a szavatossági ideje, de még talán nincs semmi baj, kidobás helyett inkább olcsóbban kellene értékesiteni szintén ellenőrzés

mellett. Olyanokat is megtettek,v. tesznek, hogy kiváló árukat, ami még eladhatók fogják és az összeset bedobatják zuzdába és a következő friss áruval töltik fel a polcokat ujból. Hány rászoruló örülne neki, de azt a pazarlást sem helyeselhető.

2010. jan. 28. 12:34
Az igazság az, hogy a tulaj soha nincs bent. Talán félévente egyszer ha látom és az alkalmazottak pedig abszolut nem foglalkoznak a dolgokkal. Nem rendelnek semmit, ki van üresedve. Átmentem a minap élesztőért,(mert már otthon nem volt, de egyébként az ilyeneket mindig hipermarketekben vásárolom meg, az élelmiszerboltban csak a felvágottakat, pékárut, apróságokat.) és azt mondta a boltos hogy most nincs de majd rendel. Mondtam neki, hogy én ma szeretnék sütni buktát nem jövőhéten. És mindennel így vannak. Nincs, de majd rendelnek.
23. cb82b220ce (válaszként erre: 21. - Bancsa1981)
2010. jan. 28. 12:34
Hát ez még gusztustalanabb.Én fognám az összes ilyet és megetetném vele.
22. cb82b220ce (válaszként erre: 20. - Gabriellaxp)
2010. jan. 28. 12:33
Hát ez undorító.Én sajnos már jártam úgy hogy csak otthon vettem észre a felvágottat.Azért szerencsés nagyobb boltban venni mert ott biztos hogy fogy így nincs ideje megromlani.
2010. jan. 28. 12:32
Egyik barátnőm dolgozott kisboltban. Neki kellett lemosni a felvágottak fóliájáról, virsliről és a tartós tejről a zöld trutyit, mert ő nem öklendezett tőle...
2010. jan. 28. 12:31
Sajnos nekem is ez a véleményem. Volt olyan hogy kértem 10 dkg téliszalámit. Előveszi oda szól neki a másik eladó vágd le az elejét. Én csak nézek. Aztán megláttam hogy milyen a színe a télinek. Ha hiszitek ha nem fekete volt. Szóltam neki álljon le ne vágjon nekem semmit belőle. Ez már ehetetlen. Tegnap szintén a szalámis pultnál állok. Az előre leszeletelt szalámik már zöld színűek voltak. Undortó. Nem vettem semmit, inkább.
19. cb82b220ce (válaszként erre: 16. - Lizesett)
2010. jan. 28. 12:29
Anonimként is írhatsz,én úgy írtam.Válszban megköszönték és intézkedtek.
2010. jan. 28. 12:28
Ha netán éppen máshol nem tudok húst venni mondjuk csak szupermarketbe akkor szégyen nem szégyen de én midig kilyukasztom a fóliát róla és megszagolom vagy a zacskót.Szerencsére eddig jók volt,ezt akkor kezdtem el amikor egyer romlott húst vittem haza:-S
2010. jan. 28. 12:28

szegény bolt már a végét járja. előbb egyre kevesebb felvágott lesz, aztán az összes polcon száraztészta, majd végül bezár.


az viszont sajnálatos, ha romlott vagy száraz árut tesz ki. ilyenkor mindig kevesebb szalámi féle szokott a pultban lenni, de a romlottat semmiképpen nem tehetik ki.


valószínűleg alkalmazottal beszéltél, szólj a boltvezetőnek.


és bizony, keresned kell másik boltot a környéken, mert nem sokáig lesznek nyitva.

2010. jan. 28. 12:27

Az ÁNTSZ-nek anonimként lehet írni, vagy személyes adatokat fel kell tüntetni?

Nem szeretnék esetleg cirkuszt belőle.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook