Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aki epidurálisan szült császárral, le tudná irni milyen volt? fórum

Aki epidurálisan szült császárral, le tudná irni milyen volt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
141. Kriszti1212 (válaszként erre: 138. - Fdóri)
2010. jan. 28. 18:22

szia

arról én is sok rosszat hallottam. egyik barátnőm is ott szült, császárral. Kegyetlennek írta le. egyszer voltam abban a kórházban, de már a látványa is rossz volt. :(

sajnálom, hogy ilyet kellett átélned.

2010. jan. 28. 15:20
Nem érzel semmit!Utána fontos A sok folyadék,na persze meg a pihenés,ha a kis "manó "engedi majd..
139. misz (válaszként erre: 138. - Fdóri)
2010. jan. 28. 15:01

Sajnálom. Nagyon rossz lehetett. :( Nekem mind a kétszer elsőre és tökéletesen sikerült a szúrás. És semmilyen mellékhatás nem volt később sem.

Hát sajnos nem mindegy ki és hol csinálja.

138. fdóri
2010. jan. 28. 14:52

Szia!


A nagy fiamnál szuper volt, semmi sem fájt.

A kicsinél az orvos 7X szúrt+ plusz 7 helyi érzéstelenítő. Utána is csak az egyik oldalamon hatott. Altatás lett a vége, de már könyörögtem érte... Ne szüljön senki sem a Dél-pesti kh-ban!!!

2010. jan. 28. 14:42

Ja...nagy élmény volt! Viszont amíg nem éreztem mi történt, egyáltalán nem fájt. Csak utána kicsit:)


Egyébként nagyon jó volt:) Nem volt fogadott orvosom, a sorsra bíztam a dolgot, és sikerült kifognom egy remek dokit:)


Másfél órás műtét (volt nekem).

136. misz (válaszként erre: 134. - Misz)
2010. jan. 28. 14:38
Ezt a 132-es hsz.-odra írtam. :DDD
135. misz (válaszként erre: 133. - Énekes pacsirta)
2010. jan. 28. 14:37
Megjött a Párom és mi is ebédeltünk, és is most jöttem vissza. :)
134. misz (válaszként erre: 132. - Misz)
2010. jan. 28. 14:37

A doki már említettem, hogy nagyon durva és kegyetlen volt, amikor Zolika született. Vagy semmibe vett, vagy üvöltözött velem. A szülésznő végig egy szót sem szólt hozzám, bár neki köszönhetem az EDA-t. Az osztályos nővér meg közölte, amikor jeget kértem, hogy ne nyavalyogjak már, másnak is fáj a gátsebe, mégis kibírja jég nélkül. :(


Amikor Ágika született mindenki tündérbűbáj volt. Csak jót mondhatok róluk. :)

133. Énekes pacsirta (válaszként erre: 132. - Misz)
2010. jan. 28. 14:31

Szia! Itt vagyok, csak épp ebédeltünk!

Köszi a választ! Mit értesz az alatt,h.peched volt a 2.-nál?

Nálunk még csak tervezet a 3.baby!

132. misz (válaszként erre: 130. - Énekes pacsirta)
2010. jan. 28. 13:40

Debrecenben a Kenézy kórházban.

Egyébként nagyon jó kórház, csupa jó szakember és emberséges orvos, nővér van ott. Nekem az 1. gyereknél sikerült mindenkiből a legjobbat kifogni. :( A 2.-nál pechem volt. :(

131. misz (válaszként erre: 129. - Énekes pacsirta)
2010. jan. 28. 13:38

Nekem nagyon sokat segített. Utána szó szerint mosolyogva ment a dolog. Már teljesen ki voltam merülve, mire megkaptam. Nem tudom nélküle képes lettem volna- e magamtól kinyomni.

És semmilyen mellékhatás nem volt, se hányinger, se fejfájás, se semmi. Mondjuk a császárnál kapott spinális után sem.

Minden rendben lesz. Ne félj! Majd ott látod, érzed, mire van szükséged. :)

130. Énekes pacsirta (válaszként erre: 128. - Misz)
2010. jan. 28. 13:34
Hol szültél, Pesten? Az előbbi hozzászólást neked írtam! Pusz.
2010. jan. 28. 13:34

Köszi a hozzászólást! Azért az érzéstelenítő sztem sokkal könnyebbé teszi a szülési folyamatot!

Régen ez sajnos nem volt, ezért is van bennem pici félelem...

128. misz (válaszként erre: 125. - Énekes pacsirta)
2010. jan. 28. 13:33
2009. júlis 3-án szültem.
127. misz (válaszként erre: 125. - Énekes pacsirta)
2010. jan. 28. 13:32

A fogadott dokim maga a megtestesült elkötelezettség és jóság. De a Fiam 4 héttel hamarabb érkezett, és a dokim még szabin volt. Ami nem is lett volna gond, mert bejött volna, de nem volt az országban. :(


Hát a másik doki meg állat volt. Élvezte, hogy szenvedek. Komolyan mondom.


Annyi vigasztal, hogy a dokim bocsánatot kért hogy nem tudott segíteni. Még a Fiamat is megölelgette, mikor voltunk a 6 hetes kontrollon és tőle is bocsánatot kért. :)


Azt az állatot meg egy apuka (akinek hasonlóan kedves volta feleségével)megverte, de becsülettel. Isten bocsássa meg, de nagyon örültem, amikor meghallottam. :DD

126. misz (válaszként erre: 121. - Énekes pacsirta)
2010. jan. 28. 13:27

Szerintem nyugodtan kérj. Nem szégyen az! :)


Sajnos mostanában sok helyről az folyik, hogy csak az az igazi szülés, ami teljesen természetes, és ha lehet akkor némán és átéléssel hozd a világra a gyermekedet. Különben nem is vagy teljes értékű anya. Ha meg császároztak, na akkor meg végképp leírhatod magad, mert nincs anya-gyermek kapcsolat. Meg ehhez hasonló baromságok. A falra tudok ugrani tőlük!


Nem attól függ, hogy jó anya leszel-e, hogy milyen módon érkezik a világra életed Csodája. Ha az orvostudomány lehetőséget kínál, hogy kínok nélkül éld meg a vajúdást, miért ne élnél vele, ha úgy érzed nektek ez a jó.

Ha valakit az tesz boldoggá, hogy nem kér fájdalomcsillapítást, a magán ügye. Ha meg valaki úgy érzi szüksége van rá, akkor az meg az ő dolga.

És ha úgy alakul, hogy császár, na bumm, akkor mi van? A baba egészsége a legfontosabb.


Nem éreztem cseppet sem kevesebbnek magam a császár után, és cseppet sem többnek a természetes szülés után.

125. Énekes pacsirta (válaszként erre: 122. - Misz)
2010. jan. 28. 13:17

Hát, így már dokit sem nagyon érdemes fogadni!

Minek, ha be se megy? Mikor szültél?

Ezek szerint orvosa válogatja...

De ha már őrült nagy fájásaid vannak, miért ilyenek?

Hm..nem értem.

124. misz (válaszként erre: 120. - D0b7178f40)
2010. jan. 28. 13:17
igen, tényleg érdekes érzés. Tök jó, hogy ilyen humorosan fogtad fel. :)
2010. jan. 28. 13:16

Császárnál nálam se jöhetett be a férjem, de a sima szülésnél igen és fantasztikus érzés volt mindkettőnknek!

Aki csak teheti, csalja be a párját mindenképpen!:)

Életre szóló élmény!

122. misz (válaszként erre: 113. - Énekes pacsirta)
2010. jan. 28. 13:16

Én könyörögtem az EDA-ért.

Nagyon bunkó volt az orvos és szadista is. Azt mondta, nem kívánságműsor. Végül a szülésznő győzte meg, mert 2x kis híján elvesztettem az eszméletemet.

Sajnos a fogadott dokim nem tudott jönni. :(

2010. jan. 28. 13:14

Nálam az első szülés óta eltelt 19 év, ezért kicsit félnék egy újabb terhességtől és szüléstől!

Ha mégis sor kerülne rá, akkor biztosan kérnék érzéstelenítőt - persze, csak ha már nagyon nem bírnám...

120. d0b7178f40 (válaszként erre: 108. - Misz)
2010. jan. 28. 13:09
szia én is császáros voltan.És tényleg rossz volt amikor a lábidat csak rönknek érezted, mert nem tudtál megmozdulni.Még a műtőben mondtam is a műtősnek,XY,jól fogj ám meg, mert elfutok.És csak jót nevetett.Azt mondta, nem megyek sehová.Leszijjazta a lábamat.De mostmár belevágnék még 1*.Akkor nagypn paráztam.Mert nem tudtam mi elé nézek.
119. dtrr
2010. jan. 28. 13:09
Nekem a szülőszobán benn volt a férjem, de a műtőbe nem jöhetett.
118. Énekes pacsirta (válaszként erre: 110. - 1ce47ad5cd)
2010. jan. 28. 13:06

Sztem ha bent van a párod, az nagyon sokat segít! Persze, sajnos ez nem mindig megoldható!

Mikor fogsz szülni?

2010. jan. 28. 13:06
Én is császárral szültem, nekem nem hatott rendesen az érzéstelenítő, így elaltattak.
116. Énekes pacsirta (válaszként erre: 108. - Misz)
2010. jan. 28. 13:05

Nekem is az első volt a császár, a második már természetes szülés.

Így aztán tudok különbséget tenni: nyilván a természetes szülés nagyobb élmény!

115. d0b7178f40 (válaszként erre: 5. - 1ce47ad5cd)
2010. jan. 28. 13:04
amiután megkapod az epit, utána pár másod perc múlva lezsibbadsz, és én személy szerint csak azt éreztem, hogy húzzák a hasamat de nem fájt.Mikor afogadba kapod a szurit, érzed a matatást de nem fáj.A lényeg itt is az.Csak a fájdalom érző rceptorokat blokkolják.Ami majd fokozatosan elmúlik.Aztán van akinek nagyon fáj a hasa a vágásnál van akinek nem.Ez a fájdalom tűrő képesség függvénye.Nekem az ágyban való felüls nem fájt leszálni annál borzasztóbb volt.Van aki minden fájdalom nélkül feláll és megy.Érdekel még valami? :))ami nekem még fájt az a cső kivétele.Azt szívesen kihagytam volna.a többi már semmiség.a gyógyulás meg nagyon gyors volt a részemről.Bár féltettem a sebemet, de nem volt vele gond.
2010. jan. 28. 13:04
Ha már szültél simán miért akarnak császározni farfekvéssel?
113. Énekes pacsirta (válaszként erre: 108. - Misz)
2010. jan. 28. 13:03

Szia! Az érzéstelenítőt te kérted, vagy a doki döntött úgy, hogy beadja?

Én már elég régen szültem, ezért kérdezem.

2010. jan. 28. 13:01
Nekem a katétert is az érzéstelenítés után tették be.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook