Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen fényvédő krémet tudtok ajánlani műtéti hegekre, hogy ne ártson a szoli? fórum

Milyen fényvédő krémet tudtok ajánlani műtéti hegekre, hogy ne ártson a szoli? (beszélgetős fórum)


2018. jan. 7. 04:04
a szolariumot legjobb elfelejteni,nezz itt utana,hogy miert.
17. 07e4d2b91a (válaszként erre: 16. - Anita1215)
2010. febr. 10. 10:13
Örülök, hogy így döntöttél:) Jó gyógyulást!:)
2010. febr. 10. 08:37
Köszi! Én is erre jutottam, idén még nem kockáztatok, melltartóban mentem a szoliba. Talán majd jövôre megpróbálom krémmel, de ha most elszúrom, akkor egy életen át nézegethetem.
2010. febr. 9. 11:50
Szia! Szerintem amíg gyógyul, takard le a heget nehogy bepigmentálódjon! Tudod csúnya színű lesz. Lehet valami ragtapasz kéne, vagy van az a sebre való tapasz talán szilikon van benne, ami gyógyít és nem hagyja, hogy súrlódás érje a bőrt. De szerintem a Cicaplast maradjon meg heged ápolásának, és ne napoztasd, takard le.
2010. jan. 28. 19:39
Még nem, munka utánra terveztem, de mire végeztem, kiment a fejemből.. Lehet kellene valami a memóriámra is :-)
13. d9d8721118 (válaszként erre: 12. - Anita1215)
2010. jan. 28. 18:14

Szia!

Nah, sikerült venni?

2010. jan. 28. 15:31
Köszi,Lina206! Megyek is a gyógyszertárba, veszek Cicaplastot. Az arckrém valami isteni, szerintem is drága, de megéri az árát a La Roche Posay.
11. d9d8721118 (válaszként erre: 8. - Anita1215)
2010. jan. 28. 09:03

Az rendben van, hogy nem akarod lebarnítani, csak számolj azzal, hogy csúnya lesz ha a bőrőd barna lesz, a heg meg marad fehér.


A La Roche Posay-nak van egy Cicaplast ( Cikaplaszt ) nevű hámképződést serkentő kréme. Én ezt használtam az arcomra amikor anyajegyet szedtek le róla, plusz azt a tapaszt amit írtam lejebb. Igazából nekem ezekkel a La Roche Posay-s termékekkel jó tapasztalatom van. Drága, de jó. Azt nem mondom, hogy vegyél tapaszt, mert az nagyon drága, azt hiszem 35.000 ft egy kis db. Lévén, hogy bőrgyógyászaton dolgozom, nekem ingyen volt. De ennyi pénzt nem adtam volna ki érte.

2010. jan. 27. 22:26
A heg először rízsaszínes, majd fehérré változik fél éven belül kb., azt hiszem!
2010. jan. 27. 22:23
a heg latinul = cicatrix! :) Jó neve van, mi? :D
2010. jan. 27. 22:08
Köszi a válaszokat! Én nem lebarnítani akarom a hegeked, csak félek, hogy besötétednek, bevörösödnek, védeni akarom őket. Mi az a Cicaplast? Pontosan mire való?
2010. jan. 27. 22:02

Bőrgyógyász eleve nem ajánlja a szolit :) Szerintem semmi nem hat szoliba. Próbáld meg. Sok helyen adnak mintát a fényvédőből, mert minek adj ki érte 5-6 ezer ft-ot, ha esetleg allergiás leszel rá.


Egy minta is sokáig elég.

Valószínűleg ki fog fehéredni a heged. Nekem is kifehéredett amikor szoliztam.


Ha rám hallgatsz veszel Cicaplastot, azzal kenegeted és akkor elmúlik szépen a heg. Vagy van tapasz is, de az marha drága. Mondjuk nekem van... Az arcomon a heg teljesen elmúlt tőle.

2010. jan. 27. 22:02

Szia!

Kozmetikusnak tanultam! A hegek soha nem barnulnak le! Szóval úgy szolizz, hogy ott nem leszel barna és minél jobban lebarnulsz, annál jobban észrevehető lesz! Leírok Neked "pár" anyagot, ami fényvédőként hat:

-Fizikai fényvédők: púderalapanyagok: titán-dioxid, cink-oxid, bolus alba (kaolin), ásványi színezékek: okker, sziéna, umbra

-Természetes eredetű kémiai fényvédők: Olajok, zsírok: paradicsommag, avokádó olaj, mandula olaj, földimogyoró olaj és nercolaj; vadgesztenye kivonat: eszkulin, eszkuletin

-Mesterséges eredetű kémiai fényvédők: Escalol 1-2%-ban a krémekben, fahéjsav származékok: parsol, prosolal; benzalazin, benzofenon és származékai, triazol származékok, csersav származékok!

Tudom, hogy ez így sok "kínai" dolog, de a krémekben ha ezt olvasod az Ingredients-kben, akkor abban van fényvédő! Remélem kicsit segítettem! :)

2010. jan. 27. 21:55
A La Roce Posay arckrémet már használtam, az nagyon jó volt. Akkor mi véd a szoliban?
2010. jan. 27. 21:53
Mondjuk szolárium ellen nem nagyon véd a fényvédő. Mi a La Roce Posay-s fényvédőt szoktuk ajánlani a betegeknek. Nem olcsó, de sokáig elég.
2010. jan. 27. 21:48
Nem, mellműtét, össz-vissz kb 80 cm.
2010. jan. 27. 21:47
Anyajegy heg?
2010. jan. 27. 21:43
Szeretném megtalálni a legjobb fényvédő krémet, mivel a hegem elég nagy és még nincs egyéves.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook