Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Euro vagy ECL nyelvvizsga? fórum

Euro vagy ECL nyelvvizsga? (beszélgetős fórum)

1 2
2017. nov. 5. 20:28

Sziasztok!

Tudnátok pár tanácsot adni?

Februárban szeretnék menni ECL Német középfokra.

Levélírás tippeket szeretnék kérni. Milyen könyveket ajánlanátok? A vizsgára felkészítő könyvek megvannak, próbáljam kiegészíteni a kidolgozott szóbeli tételeimet aszerint, hogy kb.milyen szempontokat kell majd a levélben leírni?

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

2013. okt. 1. 12:17

Sziasztok!

Ecl német középfokú nyelvvizsgánál a szobeli résznél, ill. a levélnél, ki milyen témaköröket kapott?

41. Kira88
2013. szept. 20. 10:11
Mind Euro, mint ECL mind az üzleti EuroPro nyelvvizsgával kapcsolatban tudok tanácsokat adni (felkészítek diákokat)és rengeteg anyagom is van, privátban megkereshettek.
40. Autonepper (válaszként erre: 39. - Tkcsdrnn)
2013. máj. 31. 15:26

Szia.

Van egy eladó vadonat új ECL könyvem, vizsgára felkészítő tesztekkel, levélírásos feladatokkal...

Esetleg érdekelne?


Üdv.

Olivér

2013. ápr. 13. 13:14

Sziasztok! Valaki tudna nekem küldeni ECL írásbelihez levél meg fogalmazás mintákat, témákat.

várom váalszotokat

Köszönöm

2013. ápr. 6. 14:43

sziasztok!

Valaki tud küldeni ECL angol középfokú levél meg fogalmazás mintákat?

Köszi

2012. nov. 23. 12:55
bocs TÉMÁK....
2012. nov. 23. 12:54

Sziasztok!

Fel tudna valaki rakni, ECL német középfokú levélmintákat? Aki már volt nyelvvizsgázni, mik a tapasztalatok? Milyen levelek (témék) jöhetnek szóba?

2012. aug. 27. 20:38
ecl
2012. aug. 27. 20:09

Még mindig eladóak!!!



nem használt ECL nyelvkönyvek akciós áron:



PRACTICE EXAMINATION BOOK 1

ECL PRACTICE EXAMS 1-5

English Level B2 - NEW Edition+CD



ECL EXAMINATION TOPICS English Level B2+CD


e-mail: patri100@citromail.hu

2012. aug. 21. 10:12

Sziasztok !

Valószínűleg nekem EuroPro üzleti angol nyelvvizsgát kell letennem idővel. Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata vagy más nyelvvizsga központról?

Várom szíves hozzászólásotokat!

Köszönöm! :)

32. anca90
2012. júl. 2. 13:22
Kedves patri100 Engem érdekelne a könyv, tudnál részleteket(ár, hol lehet átvenni) írni a horianna@freemail.hu e-mail címre.
2012. jún. 21. 14:56
Sziasztok! Fel tudna valaki rakni német levélmintákat? (a forma érdekelne)
2012. jún. 18. 18:14

Eladó, nem használt ECL nyelvkönyvek akciós áron:



PRACTICE EXAMINATION BOOK 1

ECL PRACTICE EXAMS 1-5

English Level B2 - NEW Edition+CD



ECL EXAMINATION TOPICS English Level B2+CD

29. bettina90 (válaszként erre: 28. - TrekX)
2012. jún. 5. 13:53
Már megoldottam, köszi. És hol nyelvvizsgázol? Ha esetleg van feladatsorod, szívesen fogadnám gyakorlásképpen :D
28. trekX (válaszként erre: 27. - Bettina90)
2012. jún. 1. 16:01

én is Júni 23 német b2 írásbeli..

hívd fel őket szerintem..

2012. máj. 19. 17:43
Sziasztok! Én június 23-án megyek német b2 írásbelire. Május 24. a befizetési határidő. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e lehetőség később befizetni, pótdíj ellenében természetesen. Ha valaki tud erről valamit, írjon légyszi, fontos lenne.
2011. máj. 13. 14:02
Sziasztok! Angol ECL angol B2 nyelvvizsgára készülök júniusban. Jászberényt választottam vizsgahelynek. Nagyon izgulok, főleg a szóbeli miatt...nem volt valaki esetleg mostanában valamerre? Mire lehet számítani?
2010. dec. 16. 16:53
Móki, tudom már nem aktuális a kérdésed. Én ECL nyelvvizsgát tettem, nekem nagyon bejött. Nem mondom, hogy könnyű, tudni kell az tény, de nem a nyelvtant szajkózzák és kérik tőled, hanem a mindennapi beszédet és azt, hogy mennyire tudod kifejezni magad! Igeidőket, nyelvtant, szókincset persze vágni kell, de konkrétan nem azt kérdezik. A levélírásból és a szóbeli beszélgetésből úgyis leszűrik mennyit tudsz :-) Nekem sikerült! :D
24. szilvih (válaszként erre: 23. - Mókica)
2010. dec. 7. 11:34

Sziaztok! Ezt találtam a neten. Tud erről valaki többet?


Laptoppal a nyelvvizsgán?

Tárgyalások kezdődtek az Euroexam Nyelvvizsga Központ és a Dativus angol-magyar szótárszoftverek fejlesztője, a Dativus Consulting Kft. között. A tárgyalások célja annak lehetővé tétele, hogy a vizsgázók a vizsga alatt ne csak nyomtatott, hanem elektronikus szótárt is használhassanak.

A tárgyalások azt az ellentmondásos helyzetet igyekeznek enyhíteni, miszerint ma már a vizsgázók legnagyobb része hagyományos szótár helyett a gyorsabb keresést lehetővé tevő elektronikus szótárakat használja a tanuláshoz és a vizsgán való felkészüléshez. Ezzel szemben a nyelvvizsgákon még mindig csak papírszótárban lehet keresgélni. A jövő útja az elektronikáé, így a Dativus Consulting Kft. és az Euro Nyelvvizsgaközpont úttörő kezdeményezésbe kezdett.

Mivel a vizsgára a diákok saját laptopot nem vihetnek be, a két cég megpróbálja a problémát úgy orvosolni, hogy a vizsga folyamán a vizsga tisztaságát nem veszélyeztető, Dativus szoftverrel ellátott netbookokat biztosítanak a vizsgázók részére. A módszer tesztelése november közepén már el is kezdődött Budapesten - egyelőre csak próbanyelvvizsgák szintjén - és elsöprő sikert aratott a diákok körében. Szándékukban áll a tesztelést tovább folytatni az éles nyelvvizsgákon is.

2010. szept. 10. 14:12
Sziasztok, tudna nekem segiteni valaki, hogy hova járjak angolt tanulni?? Én Amerikában éltem több évig, tudok angolul, viszont ott tanultam meg, sose jártam iskolába. Úgy érzem vannak hiányosságaim! Szeretném tökéletesiteni a tudásom, de nem tudom hova menjek Pesten! Előre is köszönöm a segitséget!!
2010. aug. 15. 16:58
Az ECL-ben nincs nyelvtani feladat. Kimondottan nyelvtani feladat nincs, persze tudni kell a nyelvtani részt is!!! A levélírásnál tudni kell, a szövegértésnél tudni kell, de nem a nyelvtanra megy rá, sokkal inkább arra, hogy megérted a szöveget vagy sem.
21. lilura (válaszként erre: 20. - Mosolygosalma)
2010. aug. 5. 20:19
Szerintem teljesen felesleges ITK-ra menni, abszólut nem "nyelvbarát" ráadásul Magyarországon kivül nem igen fogadják el. Az egynyelvűeket összehasonlítva, az ECL-ben viszonylag több a nyelvtan, de ezt a doktori címes nyelvoktató ismerösöd biztos jobban tudja...(:D)
20. mosolygosalma (válaszként erre: 7. - Lilura)
2010. aug. 4. 18:15
ecl-en több a nyelvtan? érdekes, mert megkérdeztem nemrég egy doktori címes nyelvoktatót, és azt mondta, hogy ha nem ment az itk, akkor menjek ecl-re, mert ott kevesebb a nyelvtan...
2010. aug. 3. 20:12
Sikerült a nyelvvizsgám :-) Középfokon.
2010. ápr. 19. 16:33

köszönöm.

És esetleg valakinek nincs ötlete, hogy h az ECL en belül melyikbe érdemes menni, körzetileg..vagy válasszam azt ahol lakom??csak mert hallottam olyat is, hogy valahol pl kis magnorol megy a szoveg, és nem lehet érteni a hátso sorban, valahol meg nagy hangfalakrol.Ez azert nem midnegy ám.

17. lilura (válaszként erre: 16. - Ilkamilka)
2010. ápr. 17. 20:03
Nem kell túlmisztifikálni ezt a dolgot, csak a tudásodra kiváncsiak. Természetesen, pluszt jelent, ha nem csak alapszavakat-kifejezéseket használsz, na de egy középfokú nyelvvizsgánál ez már elvárható, nem? Tanulj meg idiomákat, "phrasal verb"-eket, azt, hogy hogyan kell használni a "verb pattern"-eket, ez hasznos lehet mind a szóbeli résznél, mind az iráskészséget felmérő feladatoknál. Használd változatosan a mellékneveket, és lehetőleg kerüld a "good" egy szövegen belüli túlzott alkalmazását. (csak így tippként:) )
2010. ápr. 17. 19:34

Én Budapesten megyek.

De bármi hasznos informácio érdekel, én nem tanárral készulok fel és ezert egy kis hátrányt érzek...

Mert hogy biztos elmond a tanár dolgokat, hogy mire kell figyelni stb...

15. 156a5eb9fd (válaszként erre: 13. - Ilkamilka)
2010. ápr. 17. 13:22
Fehérváron? Én is arra készülök :-)
2010. ápr. 14. 21:04
Nekem euro van angolból, de anno megszenvedtem érte keményen. Szerény véleményem szerint az ecl könnyebb. A másik: most németből már csak a telcet tudtam bevállalni :D Hajajj.. az is... :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook