Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti hogy tudtok kijönni a havi fizetésből? fórum

Ti hogy tudtok kijönni a havi fizetésből? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
101. o.andi (válaszként erre: 99. - Banita33)
2010. jan. 31. 00:52
nem havonta kapok fizetést...vendéglátóban dolgozom
100. Pné Veronika (válaszként erre: 98. - Encsibaba)
2010. jan. 28. 21:41
Szívesen... :-)
99. banita33 (válaszként erre: 92. - O.andi)
2010. jan. 27. 18:56
És jól? AZT PRIVÁTBA MEG OSZTHATNÁD HOGYAN?????!!!!
98. encsibaba (válaszként erre: 97. - Pné Veronika)
2010. jan. 27. 18:43
Okok, köszi
97. Pné Veronika (válaszként erre: 96. - Encsibaba)
2010. jan. 27. 17:20

Már írtam az elején, hogy: van egy ilyen nevű fórum, nézz körül, sok jó ötlet van!



Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink:

2010. jan. 27. 17:17
És mások hogy jönnek ki a havi összegből? Hogy spóroltok, takarékoskodtok?
95. encsibaba (válaszként erre: 94. - MMea)
2010. jan. 27. 16:06
Kitalálhatnának, de GYES idő alatt védett munkavállaló vagyok. =)
94. MMea (válaszként erre: 90. - Encsibaba)
2010. jan. 27. 15:33
Ez szemét húzás, szerintem így nem tehetnék ezt meg jogilag, de azt igen, hogy nem foglalkoztatnak tovább, kitalálnak valami más indokot.
93. gilmore*girls (válaszként erre: 91. - Encsibaba)
2010. jan. 27. 15:32
Igen, valójában sokszor mindenünk megvan amire szükségünk van, csak az nincs meg minden amire vágyunk...A reklámok ezen alapulnak...gondoskodnak róla, mindig vágyj valamire. vagy mert szebb leszel, vagy mert e nélkül nem lehet élni, vagy mert ettőlleszel biztonságban vagy mert olcsó...
92. o.andi
2010. jan. 27. 15:08
nem havi fizetésböl élek...csak ugy!
91. encsibaba (válaszként erre: 88. - MMea)
2010. jan. 27. 14:52
Szerintem nálunk az a baj, hogy sokszor nem gondoljuk végig a dolgokat. Pl a gyereknekm ár van vagy 5 papucsa, mamusza (különböző méretekben), csak mert jó árban volt...
90. encsibaba (válaszként erre: 86. - MMea)
2010. jan. 27. 14:51
A munkaszerződésemre hivatkaznak, miszerint abban mi szerepel, és miként vettek fel dolgozni még 2006-ban. Közölték, ha nem tetszik, kereshetek másik mhelyet, mert itt nincs üres, diplomás státusz, és a bérem sem emelik fel.
2010. jan. 27. 14:49
nem:(
88. MMea
2010. jan. 27. 14:48
Én hó elején a fizuból befizetem a csekkeket, a hitelem és ami marad, abból valamennyit a számlán hagyok félretéve vagy lekötve és amit hagytam úgy veszem, hogy annyi van és abból kell kijönnöm egy hónapban. És néh még abból is próbálok meghagyni. Felelősségteljesebben vásárolok, átgondolom, hogy tényleg mire van szükségem.
87. banita33 (válaszként erre: 85. - Encsibaba)
2010. jan. 27. 14:47
Az jó,de nálunk a nagyszülők állandó felügyit nem vállalnak csak alkalmit(beteg sos menni vhoiva+ilyenek)Rendszerbe semmit!!!!
86. MMea (válaszként erre: 83. - Encsibaba)
2010. jan. 27. 14:45
Szerintem ennek nézz utána jogilag, hogy ezt így megtehetik-e.
85. encsibaba (válaszként erre: 84. - Banita33)
2010. jan. 27. 14:37
A gyerek elhelyezése nálunk is gond, mert reggel megoldjuk, de este a Bölcsi 5 -ig van, én meg 1/2 5 -ig dolgozom, párom pedig 7-ig. Nálunk is segíteniük kell majd a nagyszülőknek, mert nem tudjuk máshogy megoldani.
84. banita33 (válaszként erre: 82. - Gilmore*girls)
2010. jan. 27. 14:35
Helló! Sziasztok! Én vidéken lakom 2 "kicsi" gyermekem van . a nagyobb szept iskola, kisebb ovi szept! Még jelenleg gyes( minimál)Így voltam be jelenve(örültem,hogy be voltam)A férjem munkahelye jelenleg halodik.Kilátásom nem valami jó,hisz szept munkába kell állnom,de hova ?3 műszak???? Kínai???? Hogy hozom viszem a gyerkőcöket ??? Na nem egyszerű az már tuti!!!!A szakmámat ill kárpitos. Lenne munka ,de nem gyerekes anyukáknak. A munka idő ki számíthatatlan. 12 évig dolgoztam a szakmába!!!
83. encsibaba (válaszként erre: 82. - Gilmore*girls)
2010. jan. 27. 14:34
Én szociális munkás vagyok, és sajnos felsőfokú OKJ szerint vagyok besorolva, mert GYED alatt lett diplomám. Ha visszamegyek is dolgozni, már közölték, hogy nem emelik a bérem, mert ezen a státuszon vagyok foglalkoztatva...
82. gilmore*girls (válaszként erre: 81. - Encsibaba)
2010. jan. 27. 14:25
Hát igen...a közalkalmazottaknak megint rosszabb, mint a köztisztviselőknek. Nem igazságos, hogy én is mérnökként többet kapok, mint egy orvos.
81. encsibaba (válaszként erre: 80. - Gilmore*girls)
2010. jan. 27. 13:58

Na, akkor azt nem fizetem magamnak, inkább ha aktuális megyek.

De nálunk a mehylen csak BKV-t fizetnek, azt is egy hónap csúszással. Minden mást töröltek.

80. gilmore*girls (válaszként erre: 79. - Encsibaba)
2010. jan. 27. 13:55
Én is köztisztviselő vagyok, nálunk is marha nagy megszorítások vannak. Havi 20000Ft-ot oszthatsz be, ebből kell a bérletet, az étkezési bónt, az üdülésit, a patikapénztárat, a nyugdíjpénztárt, a ruhapénzt kigazdálkodni. A naplómban valahol részletesen leírtam, hogy nálunk ez hogy változott. Igen, fix összeget, minimum 2000Ft-ot.
79. encsibaba (válaszként erre: 78. - Gilmore*girls)
2010. jan. 27. 13:48
És havi fixen kell rárakni, vagy lehet változóan is? Én is közalkalmazott vagyok (jelenleg GYED-en), de nálunk mindent szigorítottak, nem jár semmi sem.
78. gilmore*girls (válaszként erre: 77. - Encsibaba)
2010. jan. 27. 13:46
Ez egy olyanlehetőség pl. az ún patikapénztáraknál, mint egy folyószámla. Erre rakhatsz rá havonta pénzt, amit a patikákban mint egy bankkártyát használhatsz. Tehát ezt a pénzt másra költeni nem tudod, így vész eseténre mindig van vaélamennyi pénzed gyógyszerre. Az éves befizetett összeg 30%-át pedig visszaigényelheted, amit szintén erre utalnak vissza. Mint valami kamatot. Nálunk a közszférában ez tavaly még a munkahely által adott havi juttatás volt, ma ezt neked kell eldöntened, szánsz e rá vagy nem. nekem ez egy kis biztonságérzetet ad. de ritkán kelljen használni...:-)
77. encsibaba (válaszként erre: 76. - Gilmore*girls)
2010. jan. 27. 13:40
Mi ez a patikakártya?
2010. jan. 27. 13:36

Nekünk nem vált be a nagybevásárlás. Sem a bankkártyázás. Én most azt csinálom, hogy szinte minden átutalással megy a kettőnk számlájáról. A férjemén szinte semmi sem marad ezután. Az én számlámról leveszem azt az összeget, ami a maradék csekkre kell, ezt egy borítékba teszem, plussz leveszek 4 hétre elegendő pénzt, amit arra gondolok, hogy ennek elégnek kell lennie. Boltba ritkán megyünk, mivel csak hétvégén főzök, hétközben csak reggelit és vacsit készítek. kenyér, margarin, paprikásszalámi (olcsóbb, egyszerre nem nagy mennyiség és vékonyan elosztva a kenyéren), egy kis sajtnak nevezett tejtermék, és uborka vagy savanyúság rászeletelve. Előre mindenkinek egy tányéron gusztusosan elkészítem amit gondolok, ha nem elég, lehet még kérni, de nem eszünk szalámit sajttal. van hogy tejbegrízt készítek, virslit, tonhalas-vajas kenyeret, kacsazsíros pirítóst. Előre kigondolom hétvégén mit főzök és csak azt veszek. Pénteken megyek boltba, hétvégén nem.Minden másnap veszek tejet, mert ha kartonszám áll otthon, mindenki bátran iszik. Így kakót, karamellástejet tejeskávét készítek hozzá. Piroska szörpöt veszek, ez tusom drágább, de nem annyira mesterséges. Az üveget pedig mindig visszaviszem amikor az újat veszem.

a lidl-be veszem a mosószert, öblítőt. A tisztálkodószert pedig hónap vége felé, hogy lássam, mennyire olcsót kell vennem. Minden nap kapnak a lányok vagy egy kis csokit, rudit,joghurtot. Elmagyaráztuk nekik, hogy szegények vagyunk, nincs fornettizés, minden nap boltbajárás. Okosan meg is értik. Ha marad a férjemnél étkezési bón, abból elmegyünk hónap végén a don pepébe egy-egy szelet pizzára. Az iszit odacsempészem a boltba vett üdítővel mert így lényegesen olcsóbb. Választhatnak a happy mail menüs hóvége között is, itt beváltjuk a melegétkezésit és a most kapható bónt is. Ez a nyalánkság minden hónapban. Ha ruha kell vagy valami extra dolog, azt csak hónap végén nagyon a fizu előtt engedhetjük meg magunknak. Gyógyszerre a patikakártyámról költök, 2000ft-ot tetetek rá a fizumból. ha ez nem elég, akkor azt is a pénzből. Ami a számlán marad, azt ott is hagyjuk. Jövő hónapban részletesen tervezem írni.

75. mese
2010. jan. 27. 13:32
sehogy sem. Havi 40 000-ből? a minilmálbér felét keresem! Lehetetlen! Még szerncse, hogy a szüleimmel élek!
74. encsibaba (válaszként erre: 72. - 8266bb7a79)
2010. jan. 27. 13:28
Ez a 100-200 Ft-osokat nem szabad elkölteni ötlet tetszik. =)
2010. jan. 27. 13:23
Hát nagyon sehogy!!!:((((((((((((8
2010. jan. 27. 13:21

Mi most decemberben költöztünk külön a barátommal, hitelre vettünk egy pici kis lakást..A barátomnak nincsenek szülei, így a részéről nincs szülői támogatás sem ,bár szerencsére kap segélyeket, árvaellátást, meg az egyetemtől mindenféléket, merthogy állami nevelt volt.. Anyukám nagyon sokat segít, és az a mi nagy szerencsénk, hogy engem megtartottak a gyakorlati helyemen, tehát munkám is rögtön lett, pályakezdőnek abszolút nem rossz fizetéssel.. (de sutyiban munkát keresek, annyira genyó a vezetőség)


Csak az jutott eszembe, hogy ha a barátom nem lett volna állami nevelt és nem vágják hozzá 18 éves korában az addig összegyűlt családi pótlékokat meg nem tudom miket.. akkor nem lett volna meg az önrészünk.. elképesztő.. sima földi halandók hogy tudják ezt megcsinálni? durva...


amúgy a heti x összegért csinálunk nagybevásárlást- praktika nekem is tetszik :)

amúgy mi úgy spóroltunk, hogy a 100-200 forintosokat nem szabadott elkölteni, azt gyűjtöttük... nekünk több, mint 60.000 jött így össze néhány hónap alatt, abból vettünk bútorokat az új lakásba :)

szerintem jó módszer, csak 10.000-ként kell elvinni a postára, különben kőkemény sarcot kell fizetni, hogy az ügyintéző néni szegény válogatja a pénzeidet.. mindegy, hogy te is rollnizva vitted... ott fog bíbelődni és leszed 5%-ot kb...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook