Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
42668. krizsanevi (válaszként erre: 42667. - Krizsanevi)
2011. jún. 26. 18:03
Persze ha igénybe veszed a családi kedvezményt, akkor gyakorlatilag 0 Ft adót fogsz fizetni.
42667. krizsanevi (válaszként erre: 42661. - Pitypang)
2011. jún. 26. 17:59

Sziasztok!

Mindent ugyanannyit fizet. Összesen 17,5 % járulék + 16 % adó.

42666. Bubbaboo
2011. márc. 25. 23:57

Köszi a válaszokat! :)

Igazából a boltban jöttem rá, hogy évek óta tartó non-stop pelenkázási gyakorlatom ellenére még mindig majdnem megveszem a nadrágpelenkát, bezizzenve, hogy akciós - és esik le, hogy az a csatolós változat, amit az én kölkemre lehetetlenség már ráadni - ugyanis jobbára futva pelenkázódik be, nem fog nekem lefeküdni.

És Pampersben meg nem láttam ilyen felrántósat, mint az UP&GO. Úgyhogy nekünk továbbra is a Libero a tuti befutó és a csődbejuttató egyben...Hááát, Peti áprilisban lesz két és féléves és még mindig pelusos. Tudja és mondja már, hogy a wc-be és a bilibe kell pisilni, próbálkozott is párszor, de nem volt siker. Októberig ráérünk végülis...:))

42665. benvik (válaszként erre: 42663. - Bubbaboo)
2011. márc. 20. 11:17

Szia!

Nekem mind a két gyerek kiütéses lett tőle:-(

42664. Dorka29 (válaszként erre: 42663. - Bubbaboo)
2011. márc. 20. 11:07

Szia Bubba!

Ha jóval olcsóbb volt a Pampers, vettem, de Blankának nem volt jó.. mindig kifolyt a pisi, de nem a lábánál, hanem a hátánál... Egy próbát megér., egyébként Liberoztunk mi is.

42663. Bubbaboo
2011. márc. 20. 11:00

Sziasztok!


Még élünk :) Ha erre jár véletlen valamelyiktek...használtatok/használtok Pampers Active Baby nadrágpelenkát? Milyen?

Én Libero Up&Go-zok több éve és nagyon bevált, de most Pampershöz jóval olcsóbban tudnék jutni...


Pocakos, "erős" babának is jó? Nem engedi ki a pisit?


Nagyon köszi ha válaszoltok!!!

42662. josey (válaszként erre: 42660. - Dorka29)
2011. márc. 10. 10:13

Szia!


Nem lett ám belőle semmi,mert nem volt tartása az anyagnak és egyszerű ruhácskának nézett ki.Amúgy meg a gyerek legetegedett,úgyhogy otthon ágyban farsangozott..

42661. Pitypang
2011. febr. 22. 22:08
Sziasztok! Ezer éve nem tudtam benézni sem. :S Most nem tudok olvasni, mert leesik a fejem lassan, de van egy kérdésem. Tudja valaki, hogy a 4, 6 és 8 órás bejelentett munkából is ugyanannyi %-ban jönnek le a minden maszlagok, vagy más és más mindegyiknél?
42660. Dorka29
2011. febr. 15. 10:04

Josey, ide írom, mert nem lehet "hozzádszólni" (naplóilag)


Még most is azon röhögök, hogy fog kilógni az esernyő nyele..

42659. Dorka29 (válaszként erre: 42658. - Bubbaboo)
2010. dec. 21. 17:36

Nem lett/volt kötőhártyagyulladása, valószínűleg a megfázás miatt voltak olyan rózsaszínes-fáradt kinézetű:-) karikák a szeme alatt.

A pöttyök is elmúltak egy nap alatt, az orvos szerint a betegség végét jelző kiütések voltak..


Köhögni viszont még mindig köhög, az idén már nem viszem oviba.. remélem, addigra teljesen meggyógyul és a kasvirágos homeo is segít az immunrendszerének..

42658. Bubbaboo (válaszként erre: 42656. - Dorka29)
2010. dec. 19. 19:56
Hogy van Blanka szeme? És a pöttyök?
42657. benvik (válaszként erre: 42656. - Dorka29)
2010. dec. 14. 19:42
A kötöhártya az viszketne neki veszettül. Sajnos mivel régen úsztam, így profi vagyok a témában:-( De nemrég volt Apának is, úgy kellett sokszor lefognom, hogy ne vakarja ki a szemét.
42656. Dorka29
2010. dec. 14. 07:51

Sziasztok!


Már megint én, és már megint "valami" hülye betegségszerű Blankánál..

Úgy tűnik, ez a december nálunk már csak erről szól..:-(

Szóval, az óvónénik azzal fogadtak, hogy szerintük Blankának kötőhártya gyulladása van. Nem piros a szeme, nem véreres, reggel egy ici-picit csípás volt, mint máskor is, viszont a szeme alatt, azon a részen, ahol normál esetben semmi nincs, vagy esetleg egy kis lila karika (ez nem Blankának, hanem nekem:-), ott olyan rózsaszínes-piros, és mintha egy kicsit be lenne duzzadva..

Szerintem ez nem kötőhártya gyulladás, de akkor mi? Megnéztem az alsó szemhéját belülről, nincs ott árpa vagy más egyéb sem.

Kicsit náthás és köhécsel is. Lehet ilyen tünete a megfázástól?

42655. Dorka29 (válaszként erre: 42654. - Bubbaboo)
2010. dec. 10. 18:03

Ja, nem így gondoltam... egymástól független a két betegség.

A háromnapos láz elmúlt, de még előtte voltunk olyan közösségkben, ahol volt bárányhimlős gyerek.

42654. Bubbaboo
2010. dec. 10. 17:14
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez nem bárányhimlő lesz...mert ha tele van pöttyökkel, akkor ez már régen nem "lappang", nem? Maja is volt ugyanilyen kiütéses a háromnapos láz után, szóval remélem nálatok is "csak" az.
42653. Dorka29
2010. dec. 10. 08:27
Most arra várok, hogy kiderüljön, elkapta-e a bárányhimlőt vagy sem... 18-án jár le a lappangási idő.
42652. Dorka29
2010. dec. 10. 08:26

Sziasztok!

Bocs, csak kicsit húzós a hét.


Már nem is emlékszem, hogy ki írta, talána naplós hozzászólásoknál a háromnapos láz utáni pöttyöket, de úgy néz ki, hogy ez volt.

Vasárnap kivittem ügyeletre reggel Blankát, de a doktornő azt mondta (idézem) "ez semmi"..:-))

Azóta visszakerestem a naplóba, egy éve volt ez a betegség, akkor is ugyanilyen pöttyös lett, ugyanilyen hirtelen, de akkor két-három napig meg is maradtak, most meg másnap már teljesen elhalványodott, csak olyan szederjesnek látszott a bőre, mintha fázna.:-)

42651. zazuka
2010. dec. 7. 16:05
Dorka, mi van Blanka pöttyeivel?
42650. zazuka (válaszként erre: 42646. - Dorka29)
2010. dec. 5. 08:36

Dorka, Dominál a bárányhimlő a hasán jelent meg először. Utána kezdett terjedni föl és oldalra.

Mindezt olyan gyorsan, hogy amikor elindultunk az oviba, még csak 1 pötty volt a hasán. Azt hittem szúnyog csípte meg. Mire beértünk az oviba (kb. 1 óra múlva) 2-3 újabb pöttyel lett gazdagabb.

Délutánra a nyakán virítottak.

Olyan volt, mintha abból az 1 pöttyből terjedtek volna sugár irányban.

Lázas nem volt egyáltalán (a Dani sem).

42649. fe1fe85329 (válaszként erre: 42648. - Fe1fe85329)
2010. dec. 4. 23:08

A kis piros, nagyon viszkető pattanások először az arcon, a hajas fejbőrön, a törzsön, a hason szoktak kiütni, majd az egész testet elboríthatják. A hólyagok a száj-nyálkahártyán is megjelenhetnek, ez okozhatja a beteg gyerek étvágytalanságát.

Majd a gombostűfejnyi, bőrből kicsit kiemelkedő pattanások víztiszta folyadékkal telnek meg, közepük picit behúzódik. Ekkor a kiütések már félreismerhetetlenül bárányhimlőre vallanak. A hólyagok bennéke lassan zavarossá válik, később pedig barnás-fekete pörkök fedik, melyek egy-két hét alatt nyom nélkül leesnek.

A bárányhimlő általában az első héten lázzal jár

42648. fe1fe85329 (válaszként erre: 42646. - Dorka29)
2010. dec. 4. 23:05
Ha elkezdenek a pöttyök hólyagosodni, hasonlóan mint a herpesz kicsit, akkor béget...az allergiás kiütés inkább egybefüggő nem annyira kiemelkedős..
42647. benvik
2010. dec. 4. 19:00
A bárányhimlőt vírus okozza, ami nem reagál egyeltalán antibiotikumra. Így az nem befolyásolná. Kálciumot neki! Az antibiotikum nem penicillin? Mert akkor simán kiütheti ha allergiás rá:-(((( Tapasztalat:-(((((
42646. Dorka29
2010. dec. 4. 18:15

hello lányok!


Aki már érintett volt, kérem segítsen..

Blanka négy nap viszonylag magas láz (38.5, amit hagyott még mérni), levertség és étvágytalanság után tök jól van. kapott antibiotikumot, ami ki szokta ütni az arcát, de máshol nem.

most viszont a háta tele van pöttyökkel és a hasán is halványan már látszanak..

Hogy a francba néz ki a bárányhimlő, amikor kezdődik? És ha az, mennyi idő alatt lesz hólyagos?

Lehet, hogy a gyógyszertől jobban lett, és most jön a pöttyösödés, vagy inkább ez csak allergiás reakció?

42645. mandy (válaszként erre: 42643. - Zazuka)
2010. dec. 1. 14:29
Hát akkor passz.... :-/
42644. Pitypang
2010. dec. 1. 13:50
Most a "tűzrókát" nyitottam meg, de még nem néztem a naplókat.
42643. zazuka
2010. nov. 30. 20:16

Mandy, én is firefoxozok, de nálam is szét vagy csúszva :)

A fejléc, ahol a gyerekek adatai vannak és a képes vonalzóik, az túl széles és gördítősáv van alul, hogy meg lehessen nézni a jobb szélét.

Vagy ez eddig is így volt, csak nekem nem tűnt föl eddig?

42642. mandy (válaszként erre: 42650. - Pitypang)
2010. nov. 30. 14:30
Én emiatt szoktam át. Először nagyon fura, mert persze szokatlan, de én már ezzel netezek jó ideje :)
42641. benvik (válaszként erre: 42640. - Pitypang)
2010. nov. 29. 16:09

Én nem tervezek Mikulásra semmi komolyat. Kapnak csokimikulást, amit úgyis én eszek meg általában, Kriszti kindertojást, aminek a belseje a lényeg csak számára, meg veszek valami gyümölcsöt, és annak örülnek a legjobban, ahogy ismerem őket. Kéne egy banánfa:-)

Méhszájsebem nagyon régen volt nekem, de nem fájt, csak a rákszűrésen szúrta ki a doki, aki el is hallgatta, hogy ne aggódjak. (Ismer:-)) Amikor legközelebb mentem, addigra magától meggyógyult, és csak akkor mondta el. Bár akkor adott valami gyógyszert, mert azt mondta, hogy van egy kis gyulladásom, lehet nem is arra adta akkor:-))) De ez állítólag nagyon picurka volt, de ugye abból csúnya dolgok is lehetnek, tehát irány a doki!!!!! Ja ez a doki nem mondta el Zétinél azt sem, hogy a nyakán van a köldökzsinor. Hálás is voltam neki utólag....

42640. Pitypang
2010. nov. 29. 15:29

Mandy, olvastam a naplódban a kesztyűt... Hát igen, most esett le, hogy nekem is kell vadásznom, mert Siminek csak kötött van, nincs semmi vízhatlan. Gondoltam, teszvesz, régi jó mentsváram... Hát most hogy szétszedték a gyerek és a bébi kategóriát, nem vagyok túl boldog, pláne mert Simi miatt mindkettőt végig kell böngésznem, mert ez a 86-92 méret elég határ eset. :S Bébik közt nincs semmi jó kesztyű. :S Mind kötött, vagy olyan őskori, mint ami kb. nekem volt. Még az sem lenne gond, se lestrapáltat nem veszünk ugyi. Meg a 300Ft-os kesztyűre kb. ugyanennyi postát???? :(((


Ezennel kijelentem, megesz a sárga irigység, hogy már ilyen sokan készen álltok a komplett Karácsonyi ajándéktárral. Nekünk nincs semmi és ötletünk sincs még. Marha jó.

Sőt, a Mikuláshoz eddig csak fejenként egy nagyobb Miki van meg és egy kis más valami édesség. Ennyi. Azt hiszem, marhára bele kéne húznunk a dologba. Persze az nem fog összejönni, hogy ketten elmenjünk és nézzünk valamit, mert hova tesszük a 2 gyereket annyi időre? Mire Norbi hazaér, Leni még oviban sokszor, de annyi idő közel sincs, hogy hazaérjünk, mire menni kéne érte. Csak mert van vagy 30 perc kettőjük hazajövetele közt többnyire. :S Utálok úgy ajándékot venni nekik, hogy utána Norbi magyaráz, ez miéprt ilyen, olyan, ő jobbat vett volna, stb. Már nem egyszer rendezte ő az ajándékokat amúgy. Én ruhát veszek ügyesen, ő ajándékot. Ez van. :D


Más... Khmm... Nektek volt már valaha méhszájsebetek? Mondjuk többnyire szülés után szokott lenni, ha jól értettem, de azóta meg nem írta talán senki, nem? Régóta fáj a hasam, minden jel erre utal, de reméltem, elmúlik. Közben meg egyre rosszabb. El akarok menni dokihoz, mert látom, magától nem múlik, bármi is ez. Viszont ma telefonáltam és csak december 20-ra kaptam időpontot! Nem semmi... 3 hét.

Akinek volt (vagy ismerősnek), az érdekelne, sikerült-e gyógyszerrel gyógyítani vagy kellett fagyasztani vagy műteni? Illetve mennyi idő alatt jött teljesen rendbe? Eddig néha fájt, de már 24 órában érzem, néha erősebben, néha elviselhető azért.

42639. Pitypang (válaszként erre: 42638. - Dorka29)
2010. nov. 25. 18:18

Á, én is így vagyok ám ezzel és leszek hamarosan még így sem. ;)

Vannak a kedvenc naplóim, amiket úgy olvasok, hogy akié épp legfelül van, azaz legfrissebben írt valamit, elolvasom. Mire elérek a 3. naplóig, valami közbejön és nem tudom folytatni. Másnap ugyanez. Aztán így lesz az, hogy érdekelne, kivel mi is van, de van, hogy 1 hét múlva olvasom csak, vagy később.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook