Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mikor hagytátok el a tápszert és adtatok tejet a gyereknek? fórum

Ti mikor hagytátok el a tápszert és adtatok tejet a gyereknek? (beszélgetős fórum)


25. cony4
2010. jan. 28. 15:32
Kislányon tejcukorérzékeny lett,babakorában, talán azért mert túl korán kapott dobozos tejet, nem tudom.Katasztrófa ez is, nem még a tejfehérje érzékenység.Kisfiam most 9 hónapos, nem fog kapni semmiféle más tejet a tápszeren majd a méregdrága babatejen kívül, az biztos.Tanácsom, tényleg nem lehet tudni melyik gyerekből mit fog kiváltani a korai tehéntejfogyasztás!!!
24. Bri*
2010. jan. 26. 18:09
Nem biztos, hogy a tejérzékenység azonnal megmutatkozik. Nem értek egyet, az "issza, de semmi baja sincs tőle" kijelentésekkel, mert senki sem tudhatja előre. Az én nagyobbik gyerekem is csak 1 éves kora után kapott tejet, tejtermékeket sem túl korán. Aztán mikor ovis lett, jöttek a betegségek, egyik a másik után, kapta is szépen az anitbiotikumokat. Aztán a sok antibiotikum szépen tönkretette az immunrendszerét és már nem tudott védekezni egyszerre a betegségek és a testidegen fehérje (tej) ellen és tejallergiás lett. Az egyik megyeszékhelyen okos orvostól okos orvosig hordtuk, mire egy magán háziorvosnak eszébe jutott, hogy ugyan nézzék már meg a tejallergiát. Kőkemény 2,5 év volt, mire kidiétáztuk és maradt utána egy gyönyörű kis asztma, amelyet sosem fog kinőni. Az a másik, hogy ezt sem a megyszékhelyi okos dokik fedezték fel, el kellett vinnünk máshová. Úgyhogy én óvatos vagyok a második gyerkőccel, nem szeretném ezt mégegyszer végigcsinálni.
23. c62e5b7d24 (válaszként erre: 20. - Gligi)
2010. jan. 26. 18:02
az a baj, hogy bárhogy ízesítem nem nagyon iszik már meg semmilyet:( Bár tegnap este és ma reggel megette.
22. c62e5b7d24 (válaszként erre: 18. - 9cb35398ff)
2010. jan. 26. 17:57
A babatejet se nagyon issza már, laktózmenteset még nem próbáltuk, de lehet az lesz a következő:) Hátha...
2010. jan. 26. 17:53

Sziasztok!

Ahogy betöltötte az egy évet, a 1,5%-os tejet kapja. Semmi baja nincs tőle. 3 hónapos kora óta kap joghurtot is.

20. Gligi (válaszként erre: 17. - C62e5b7d24)
2010. jan. 26. 16:18

A mi kisfiunk, azért itta a Humana "antireflux" tápszert mert a többit kiköpte és erről tértünk át a Junior 1+ ra!

Próbáld ki hátha Nektek is beválik ☺

2010. jan. 26. 15:53

Szia!

A kisfiam 26 hónapos,de még mindig nem kap tejet.

Nestlee tejitalt adok neki vagy Mildibé 1 év felettit.

Ebből kap kakaót,tejbegrizt,tejberizst is.

Én ugy tervezem,hogy mivel szeptembertől ovis lesz nyáron kezdem el neki csak adni,mivel az oviban már ugyis azt fog és ne ott terheljék le egyből a kis szervezetét.

18. 9cb35398ff (válaszként erre: 17. - C62e5b7d24)
2010. jan. 26. 15:31

próbáld meg a babatejet, vagy a laktózmentes tejet.

igaz nem olcsó dolog sajnos:(

2010. jan. 26. 14:01
A nagyobbikom először 15 hós korától kapott tejet, ha jól emlékszem. 2-3 hónapig semmi baja nem volt, majd állandó hasmenése lett és bőrproblémái, így visszatértünk a tápszerre inkább. A kicsi még egy darabig szerintem nem kap tejet, bár bajban vagyok vele, mert a tápszert egyre kevésbé fogadja el.
16. Gligi
2010. jan. 26. 13:22

Szia!

Nálunk soha semmilyen gond nem volt a tejtermékekkel, ezért bátrak lehettünk ☺

13.hónapos lesz a kisfiunk és amikor 1.éves elmúlt akkor elkezdtük a tej bevezetését.

Most reggelire Junior 1+ tejitalt iszik, este vacsora után 2,8%-os dobozos tejet.

2010. jan. 26. 12:54

Én inkább az "óvatos duhajok" sorát szaporítom. 27 hónaposom még mindig 2+ Junior tejet iszik, és a közeljövőben nem is áll szándékomban változtatni ezen.

Tejterméket é tejjel készült ételeket természetesen kap.

Részben azért van ez így, mert az étel- és bármilen allergiát nem kezelni, hanem megelőzni kell(ene). A nagyanyánk is így csinálta... stb. véleményekkel nem tudok egyetérteni. Azt gondolom, mindenki annak a kornak az ismeretei birtokában kell döntsön, amiben él. Ha én úgy altatnék (altatóorvos vagyok) ahogyan 50 évvel ezelőtt szoktak, már régen börtönben lennék, pedig a nagyanyáinknak jó volt úgy...

A tejre visszatérve: miután nincs farmunk tehenekkel, így nagyjából fogalmunk sincs, hogy mit iszunk meg "tej" gyanánt. A junior tejeket legalább tisztességesen ellenörzik, ismert az összetétele, a tápanyag- és vitamin tartalma.

Minden káros hatástól így sem lehet megvédeni a gyereket, legalább azt tegyük meg, amit lehet...

14. ani001
2010. jan. 26. 12:37
15 hónaposan kezdtem el adni, előtte egy éves korától babatejet ivott, akkor már nem igen itta meg a tápszert
2010. jan. 26. 12:26

15 hónaposan.

nem tejérzékeny, és nincs is a családban ilyen.

12. Bri*
2010. jan. 26. 12:25
A kisfiam 15 hónapos. A dokinőnk azt tanácsolta, hogy 2, akár 3 éves koráig is adjam neki a tápszert, mert a nagyobbik gyerkőc tejérzékeny volt, és ilyen előzménnyel jobb óvatosnak lenni.
2010. jan. 26. 12:24
fele tej fele viz...én soha nem mértem mennyit...annyit ivott,amennyi jolesett neki...igaz mi 3 hónaposan már tul voltunk a sárgarépán krumplin...1 évesen töltöttkápsztát ette kétpofára...szerintem nem kell eböl olyan nagy dolgot csinálni...gondolj bele a nagyszülök pl...figyeltek ilyenekre...nem. engem a nagyim két hónapossan nokedlivel etetett és itt vagyok....
2010. jan. 26. 12:24
mi masfel evesen kezdtuk el a kecsketejet, emesztes szempontjabol az all a legkozelebb az anyatejhez.
9. 7e55627956 (válaszként erre: 5. - Herika40)
2010. jan. 26. 12:23
Én úgy csináltam annak idején fele tej fele tápszer és szép fokozatosan növeltem a tejet.
2010. jan. 26. 12:22
Babatejet milyet és hol tudom beszerezni? mert itt minden üres ahol lakunk
2010. jan. 26. 12:20

Szia!

Mi az egyik kislányomnál 3 éves korában hagytuk el a tápszert, de ez mondjuk speciális eset volt, mert a lányom laktózintoleranciás volt és emiatt kellett laktózmentes tápszert adni neki reggel és este 200 ml-t.

Egyébként 1 éves kortól szerintem már nyugodtan lehet adni tehéntejet.

2010. jan. 26. 12:20

Én a lányomnál két éves kora előtt váltottam.

A fiamnál előbb tervezem de nem is nagyon igényli a tápszert örülök ha egy nap megiszik kb 2-3 decit....

Pedig azért még neki kellene de hát ez van :)

2010. jan. 26. 12:19
Nekem is tanácsolták, de még nem mertem elkezdeni, pedig most voltunk 1 évesek vasárnap, és mennyit adtatok neki? 300 ml. milyen higitásban?
2010. jan. 26. 12:18

Szia !

A fiamat 6 hetes koráig tudtam csak szoptatni. Utána tápszeres lett, de annyira elkezdett hízni, hogy 3 hónapos kor betöltése után elkezdtük adni a negyedes-harmados-feles tejet. Utána már kapott joghurtot, meg krémtúrót is. A lányom 4,5 hónapos koráig szopott, utána írt fel a doki tápszert, de nem nagyon adtam neki, mert alapból nagy súlyú baba volt és nem akartam, hogy nagyon hízzon, ő onnantól kakaót kapott, meg minden korához valót. Most már könnyebb a helyzet, mert lehet kapni baba tejet, meg ilyesmit.

2010. jan. 26. 12:18
anyatej után nálunk rögtön mind a három gyerekemnél jött a feles tej.2 hósak voltak...igaz ök nem birták egyik tápszert sem.semmi bajuk a tejtöl épek egészségesek.
2010. jan. 26. 12:17

szia

mi miután betöltötte kisfiam az 1 évet és szép fokozatossan tértünk át.

2010. jan. 26. 12:13
Ti mikor hagytátok el a tápszert és adtatok tejet a gyereknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook