Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
65148. brigi200682 (válaszként erre: 65147. - Napsugár8)
2023. márc. 27. 16:56

İgen, rengeteg pénz. Nagyon ügyes vagy! Gratulálok!

Amúgy én úgy egyeztem ki magammal, hogy csak akkor fogok ragyujtani, hogyha halálos beteg leszek... Hihi akkor már úgyis mindegy:)

65147. Napsugár8 (válaszként erre: 65146. - Brigi200682)
2023. márc. 27. 14:41

Köszi, hogy jelentkeztél. Két és fél év szép idő. Már elmondhatod magadról nyugodtan, hogy leszoktál. Gyere közénk többször, kell a most leszokóknak a támogatás, a segítség. Minden apró tanácsra, minden kis fifikára szükség van. Nem könnyű út, de meg lehet csinálni.

Én pontosan húsvétkor lesz 13 éve, hogy elszívtam az utolsó szálat. Előtte 43 évig, napi másfél dobozzal. Ha kiszámolnám, talán egy lakás ára is kijönne az árából. És csak elszállt a levegőbe.

2023. márc. 26. 21:59

Az Ön leszokásának eredménye számokban:

dohanyzas.hu


2020/11/01 12:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

2 év, 4 hónap, 25 nap, 9 óra, 33 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 26250 db.

Az így megspórolt költség: 2 072 368 Ft


Sziasztok!

Régi motoros vagyok itt. Régen másik névvel voltam itt fent, de újat kellet csinálnom, mert elfelejtettem a jelszavam. Életem során vagy 30x próbáltam nekifutni a füstmentességnek,

Kisebb nagyobb sikerekkel.

Ami igazából most kitartásra sarkall, és ennyi idő távlatából már csak gondolati szinten van meg, az hogy született 2 gyermekem, és mivel már 40 éves vagyok szeretném felnevelni őket. Mondjuk most már az ár sem mindegy.

Imádtam cigizni 15 éves korom óta. Nagy bagós voltam.

Nagyon megküzdöttem az elején hogy le tudjam tenni, akkor tudtam meg hogy babát várok. És mégis vért izzadtam. A pozitív teszttől 1 hétig még elszivtam 1-1 szálat, mert képtelen voltam abbahagyni. Közben meg iszonyatosan gyűlöltem magam. Es itt volt az a pont, hogy milyen egy gyenge sz.r vagyok, hogy a gyermekemert se vagyok képes letenni. És letettem. És majdnem megőrültem 1 szálért egész terhesség alatt, és utána is... Aztán telt múlt az idő, láttam egyre csak drágább, hogy a férjem nem teszi le, hogy milyen példa lesz előttük. Gyermekkoromban a szüleim dohányzása miatt szoktam rá. Mert ők is cigiztek. Legalább egyikünk mutatassa nekik a helyes utat.

Mindenkinek kitartást kívánok aki erre az útra lép!

Nem adjátok fel!

Igen, az eleje nagyon rossz, de utána már nem lesz gond.

Gondolati szintén így vagy úgy jelen lesz szerintem minden dohanyosnak a cigi.

És végül egy pár pozitívum:

-nincs büdös lehelt,ruha, és haj

-nem kell költeni rá

-nem kell félbeszakitani

tevékenységeket

-megváltozik a hangja az

embernek, tudsz énekelni

-nincs félelem, ha elfogy a cigi

-te uralod saját magad, és nem a

bagó

-nem krákogsz és köhögsz


Nagyvonalakban ennyit szerettem volna írni. Köszönöm ha elolvastad.

65145. 654268ce3d (válaszként erre: 65143. - Magdol)
2023. márc. 17. 14:10
szia! nekem a munkahelyen konnyebb volt mint otthon. ugyanis nem lehet unatkozni 🤷‍♀️ rendszeresen inkább csak mosdóba vagy telefonálni jártam ki illetve ebedkor a többiekkel enni. az első hét volt nehezebb, de megbeszéltem a férjemmel hogy gyakran hívom vagy írok neki, inkább kommunikálok mint cigizek. bevált, hátha neked is.
65144. Napsugár8 (válaszként erre: 65143. - Magdol)
2023. márc. 15. 16:39
Majd most helyette felállsz, elmégy inni egy pohár vizet, vagy kávét, teát, vagy éppen jársz egyet a folyosón, vagy átmégy a szomszéd irodába, műhelybe... valami konkrét cselekedet legyen, ami segít elterelni a figyelmedet. Menni fog az!
65143. Magdol
2023. márc. 15. 16:02
Sziasztok! 2 hónap, 13 napnál járok. Hétfőtől végre újra dolgozok. Iszonyú rossz. Itthon már át tudott állni az agyam, de melóhelyen.... Sokszor meg-meg álltam egy-egy munkafolyamat után cigizni, és nagyon hiányzik! Szenvedek rendesen! Eléggé lehangolt vagyok emiatt.
65142. 654268ce3d (válaszként erre: 65141. - Vidéki3)
2023. márc. 12. 20:15

szia!

köszi szépen hogy megosztottad!

én sem számolom újra az új árakkal egyelőre, viszont tavalytól ha dobozost számolnek, én is több mint 300e ftnál tartanék! nosztalgiázni járok ide illetve nincs nagyon kivel megbeszélnem és ide jövök.

65141. vidéki3 (válaszként erre: 65136. - 654268ce3d)
2023. márc. 12. 19:45

Szia! Kitartok, itt tartok:

2022/08/31 19:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

6 hónap, 12 nap, 0 óra, 36 perc.

Egyéb adatok:A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 2895 db.

Az így megspórolt költség: 277 920 Ft


Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 2,895 kg. dohányt,

nem szívódott fel a szervezetében 5,79 gramm nikotin,

nem mérgezte magát 17.37 gramm kátránnyal és 14,475 gramm szénmonoxiddal.

Napi dobozzal számolva 3,8 kg dohány és 370.000 Ft lenne.

Összeget kicsit át kéne számolni, 1 hónapja emelték 100 Ft-tal, de már nem számolom újra.

Ritkábban írok ide, mert lassan teljesen el akarom szakadni tőle. Vannak még megtorpanások, rohamok mindenféle helyzetkor, de sikereden visszaverem.

65140. 654268ce3d (válaszként erre: 65139. - Napsugár8)
2023. márc. 12. 19:18
mert lassan, apró lépésenként történik! hihetetlen hogy ahogy össze adódik a "csak egy szál " hogy lesz több ezer alig pár hónap alatt (lsd a számolásom lenn)!
65139. Napsugár8 (válaszként erre: 65138. - 654268ce3d)
2023. márc. 12. 17:33
Jó érzés ismét magunkénak tudni olyan dolgokat, amelyektől úgy fosztott meg minket a dohányzás, hogy szinte észre sem vettük.
65138. 654268ce3d (válaszként erre: 65137. - Napsugár8)
2023. márc. 12. 17:28

🤗 igen, az illatokat én is erősebben érzem, bár még mindig rossz az orrom.


kocogtam ma fél órát, semmi gond nem volt a tüdőmmel, a lábam fáradt el!


a bőröm lett szebb, igaz, szedek is rá egy ilyen port, és a megspórolt összeg egy kis részét arcápolókra költöttem, amiket naponta használok is 🤭 már nem sárga az arcom, ezt is észrevettem.

65137. Napsugár8 (válaszként erre: 65136. - 654268ce3d)
2023. márc. 11. 07:29

Vagyis 4,5 hónap óta nem szívod!

No kb. ennyi idő után vettem észre:

- hogy érzem!! a virágok illatát!!

- hogy képes vagyok a tüdőmet teleszívni friss levegővel

Mindkettő mennyei érzés.

Érdemes kipróbálni. :))

65136. 654268ce3d
2023. márc. 10. 23:33

sziasztok!

remélem mindenki kitart. én most épp nem vagyok olyan jól, de már ha ragyujtanek biztos még rosszabb lenne. így hát ez van, majd túl leszek rajta. hónap végén megyek fogorvoshoz, szájsebészetre és vissza a fül orr gegeszetre. eszméletlen, hogy ennyi minden van, amit csinálni kell... törnek a felszínre a dolgok, egy részét sajnos szerintem a cigaretta okozta, de orvos ezt eddig nem erősítette meg egyértelműen.

szóval egyszerűbb lett volna és persze sokkal olcsóbb, ha hamarabb leszokom vagy nem szokom rá. mindenkit csak biztazni tudok, már csak emlékeim vannak róla... azok is sokszor rosszak pl a köhögés, ami teljesen elmúlt, vagy éppen a sárga ujj, kellemetlen szag, nehéz fej és nyomó mellkas. a teljesség igénye nélkül. ti mivel egészítenétek ki a listát?, 🧐


Az Ön leszokásának eredménye számokban:

dohanyzas.hu


2022/11/02 06:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

4 hónap, 8 nap, 17 óra, 25 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 2432 db.

Az így megspórolt költség: xxx Ft


Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 2,432 kg. dohányt,

nem szívódott fel a szervezetében 4,864 gramm nikotin,

nem mérgezte magát 14.592 gramm kátránnyal és 12,16 gramm szénmonoxiddal

65135. Napsugár8 (válaszként erre: 65134. - 654268ce3d)
2023. márc. 4. 07:44

Én még a mai napig azt mondom, hogy nem tudtam volna úgy letenni, hogy egyik nap szívom, másik naptól kezdve semmi.

2010. nyár közepén jöttem el nyugdíjba, akkor december elején kezdtem el próbálgatni, hogy naponta kevesebbet. Rákövetkező évben, (ugyanígy mint idén) április elejére esett húsvét, no annak másnapján "felejtettem el" a reggeli kávé után rágyújtani.

Azóta sem szívtam el egyetlen szálat sem. De nem is kívánom, és nem is zavar, ha mellettem szívják. Sikerült minden tekintetben elszakadnom tőle. Az biztos, hogy a nyugdíj összege nagy tanítómester! :))

65134. 654268ce3d (válaszként erre: 65133. - Napsugár8)
2023. márc. 3. 18:34

egyébként mekkora mázli hogy ennyi év után itt tudsz velünk beszélni, minket biztatni! nem csak nekünk, de neked is, most értsd jól.

azért egy gyengébb szervezet ennyit nem bír és sokan korán elmennek fele ennyi káros szokástól... ezért írta Alan Carr hogy milyen erősek a dohányosok - vagy ilyesmi, ez volt a lényeg.

65133. Napsugár8
2023. márc. 3. 13:53

Én 43 évig szívtam, az utólsó években napi másfél doboz ment el.

Igyekeztem leszokás közben csak arra gondolni, hogy csak még ezt a mai napot bírd ki. Ha már olyan sok napig bírtad, minden nap egyre könnyebb. Erősebb vagy, mint a cigi, mutasd meg!!!

65132. 654268ce3d (válaszként erre: 65131. - Magdol)
2023. márc. 3. 12:32
sokszor tízen éves szokást nehéz elfelejteni! nekem kb 22-23ev.neked még több. nem a fizikai hanem a lelki függőség miatt nehéz szerintem...
65131. Magdol (válaszként erre: 65129. - 654268ce3d)
2023. márc. 3. 11:34
120 nap után is nehéz? Végem van! :D Mikortól lesz könnyű?Pár napja megint többször eszembe jut megint. Nem tudom mit csinálok rosszul.
65130. Magdol (válaszként erre: 65128. - Groot)
2023. márc. 3. 11:32

Én nem lennék rá képes! Ha tudom hogy van, minden percben a cigire gondolnék, minden gondolatom csak a körül járna, és előbb utóbb rágyújtanék. Ehhez nem érzem elég erősnek magam, így ki se próbálnám. :)

Amúgy 2 hónapnál járok. Én nagyon béna vagyok, nem áltatom magam, igenis hiányzik, és sokszor gondolok rá. 30 évig dohányoztam, azért nem olyan egyszerű ez!

65129. 654268ce3d
2023. márc. 2. 20:31

sziasztok! újabb 1 hét eltelt...

hogy vagytok?

én túl mentem a 120. napon! most megint nehéz, ez egy ilyen hullám vasút! úgyhogy használom a pótlókat. kaptunk egy új kollégát, aki dohányzó. ő lesz az egyetlen az asztalnál. a másiknál vannak ketten, de ők diszkréten csinálják... bevallom zavar. de ez van!

65128. Groot (válaszként erre: 65124. - Magdol)
2023. febr. 25. 17:26

Én a táskámban hordtam mindig egy doboz felbontatlan cigit. Naponta láttam és megfogtam amikor a táskába nyúltam valamiért. Bármikor rágyújhattam volna.

Négy hónap alatt eljutottam oda hogy már nem kell, eladtam. Mivel közben az ára emelkedett, még jól is jártam.

Az volt az én cigi temetésem.

Direkt kerestem azokat a helyeket ahol cigi van, kíváncsi voltam. Semmi.

Elértem hogy hidegen hagy, pedig dohány üzletben is többször voltam már.

Jó érzés hogy erősebb vagyok mint a bűzrúd.

65127. Napsugár8 (válaszként erre: 65124. - Magdol)
2023. febr. 24. 14:58

Nem baj, ne aggódj, majd menni fog. Csak ahogy az utazásod előtt részletezted szüleid egészségi állapotát, valahogy úgy éreztem szavaidból, hogy ez elegendő lesz ahhoz, hogy visszatartson.

Ha valóban akarod, menni fog az, ne hagyd abba.

65126. 654268ce3d (válaszként erre: 65125. - Magdol)
2023. febr. 23. 20:43

igen... jó meglátás.

azt mondta az asszisztens , hogy délig bírja és az utolsó betegnél már nagyon ki kell mennie.

nekem a kollégám nem értette, hogy ennyi stressz mellett hogy sikerült, holott ő biztatott.

aztán hogy a férjem még mindig szívja, az is nehéz. remélem példát mutatok neki és előbb utóbb ő is lerakja... bár ő a sörről mondott le, ugyanakkor, mint én. a műtétje volt a vízválasztó, most már meg tudom említeni, nagyon megviselt 🤐 örülök hogy felépül lassan, de sosem lesz a régi! mindegy is, csak oda akartam kilyukadni, hogy kellő motivációval megtettem. és ha ez megvan, biztos a "siker"!

65125. Magdol (válaszként erre: 65123. - 654268ce3d)
2023. febr. 23. 19:56
Most az jutott eszembe, ha a fül orr gégészeten az asszisztens, aki azért már biztos látott csúnya dolgokat, nem tud leszokni a dohányzásról, akkor őt mi tántorítja el, ha a látottak nem?
65124. Magdol (válaszként erre: 65121. - Napsugár8)
2023. febr. 23. 19:44
Nem eléggé tartott vissza, nem vagyok rá büszke. Mint mondtam, tudtam, hogy ennyi, és otthon nem fogok cigizni. Ez így is van. Itthon semmi gond nincs Néha fel-fel villan, hogy jó lenne, de el is múlik, nem sóvárgok, nem hiányzik. Viszont biztos vagyok benne, ha a szemem előtt lenne az asztalon, ahogy ajánlottad, nem tudnék ellenállni. Talán egy hónap múlva már menne, most még nem. Ilyen szempontból mégsem vagyok olyan erős, mint gondoltam. Ez van.
65123. 654268ce3d
2023. febr. 23. 17:01

Ma voltam vizsgálatokon: ami ide tartozik az egy fül orr gégész vizsgálat, ahol elmondtam a panaszom, miszerint több éve be szokott dugulni az orrom reggelente ilyen időszakosan, de napközben meg elmúlik. van mikor nagyon! és olyankor nem kapok levegőt. azt is elmondtam hogy mióta nem cigizek! de még mindig fenn áll a panaszom.

Kaptam orrsprayt és gyógyszert, egy hónapig kell fújnom és szednem őket, aztán vissza kell mennem kontrollra. alaposan megnézett magának, és azt mondta, hogy nagyon kevés ember tud leszokni a dohányzásról és képzeljétek az asszisztens megkérdezte, hogy sikerült, mert neki sehogy nem megy... elmondtam a módszerem, hátha segit neki is. a sprayt és a gyógyszert kiváltottuk, megnéztem a papirt, szénanáthára vannak, az nem tudom micsoda, de remélem elmúlik tőlük. hát ennyi.

65122. 654268ce3d (válaszként erre: 65120. - Magdol)
2023. febr. 23. 16:50
szia! szerintem ez nem tragédia! párat elszivtál de mész tovább az uutadon! én sem véletlenül nem járok dohányboltba, férjem sem kér már meg rá, hogy menjek be neki, elintézi ő maga. mivel a te férjed nem dohányos, gy sokkal könnyebb dolgod van :) ne menj be a boltba és egyelőre kerüld a dohányos helyzeteket. nem szoksz vissza - irtad is hogy rosszul esik - hacsak nem akarsz (!!) visszaszokni... kitartást kivánok és fel ne add, most álld meg, amig még csak párat szivtál el... :)
65121. Napsugár8 (válaszként erre: 65120. - Magdol)
2023. febr. 23. 14:28

Ezek szerint nem tartott vissza a tudat, mibe is halt bele édesapád.

Nem tartott vissza a látvány, ahogyan ránéztél édesanyádra, és hogy kész emberi roncs. Te tudod.


Hogy nem vagy még elég erős?

Hát erősítsd magad: legyen ott az asztalon a szemed előtt nap mint nap, és állj ellent neki! :))

Csak úgy, komolyan mondom, tedd próbára magad! Megállod-e, hogy nem nyúlsz érte?

65120. Magdol
2023. febr. 23. 13:20
Múlthéten voltam anyánál 3 napig, és írtam, hogy nem tudom, hogy meg fogom-e tudni állni, hogy nem gyújtok rá. Első nap sikerült. Második nap reggel kíváncsiságból kettőt beleszívtam. Szédültem, nem esett jól. Ennek ellenére, délután nagyon kívántam, szintén beleszívtam kettőt. Este már elszívtam egy egész szálat. . Harmadik nap a reggeli kávémhoz megint cigiztem, aztán ebéd után, majd este. Érdekes volt, nem igazán tudnám megmagyarázni, éreztem, hogy a testemnek nem esik jól, de mégis kívántam, és nem tudtam ellenállni neki. Viszont azt is tudtam, ha hazajövök, itthon nem lesz cigi, és nem fogok cigizni. Arra a következtetésre jutottam, hogy olyan mint a csoki. Ha előttem van, nem tudom megállni hogy ne egyem meg. Ha nincs, akkor meg elfogadom hogy nincs. Így vagyok most a cigivel. Ha itt lenne előttem, biztos hogy rágyújtanék, de mivel nincs, hát nincs. Nagyon kell arra vigyáznom, kerüljem a dohányos embereket, mert nem érzem magam még elég erősnek, hogy ne gyújtsak rá, ha megkínálnak. Amúgy 1 hónap 21 napja nem cigizek, bár ebből azt hiszem ezt a két napot le kéne vonni. :)
65119. 654268ce3d (válaszként erre: 65118. - Fjudit2)
2023. febr. 22. 08:43

én is gratulálok neked!

csak így tovább, kitartást kívánok neked és mindenkinek 👍

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook