Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
64038. Guruljka (válaszként erre: 64037. - 654268ce3d)
2020. aug. 3. 16:13

Amit a Carr-módszerrel kapcsolatosan nagyon utálok, hogy valaki elkezdett ebből is nyerészkedést csinálni az egy napos "tanfolyam"-okkal. Ezek távol állnak Carr felfogásától, ő a könyvére is azt mondta, olvasgasd el akár többször is, kényelmesen, keress vissza egy-egy szakaszra, és amíg olvasod, ne is tedd le a cigit, csak, ha készen állsz rá. - Szóval nem egy drága tanfolyam, aminek a végén majd nemdohányzó leszel. Vagy nem.


Ingyen megtalálható a neten, én is többször hoztam már a linkjét.

Igen, logikus és felszabadító, jól mondod! Sőt, mulattató, mert a nagyját már úgyis tudja vagy hallotta az ember. És mégis hat.

64037. 654268ce3d (válaszként erre: 64034. - Guruljka)
2020. aug. 3. 08:48

Tényleg kár lenne, kezdem áterezni, hogy miről is beszélsz.

Eddig egyáltalán nem állt hozzám közel Carr módszere, de logikus és felszabadító, ha egyszer "beleszagol" az ember.

64036. Guruljka (válaszként erre: 64035. - 654268ce3d)
2020. aug. 3. 06:15

Én is voltam így "titokban" cselekvős, de rájöttem, hogy az ember kicsit valahogy azt hiszi, amit bujkálva csinál, az nem számít annyira.

Pedig dehogynem. Sőt fel is értékelődik, mert nagyobb szervezést igényel, mintha simán rágyújtanál és vállalnád, hogy oké, most nem sikerült.

A kisbabák bújócskáznak így egy bizonyos életkorban: befogják a saját szemüket, és azt hiszik, ezzel elbújtak.

64035. 654268ce3d (válaszként erre: 64030. - Guruljka)
2020. aug. 2. 21:24
A szervezet elől tényleg nem. Abszolút jó mondás!!
64034. Guruljka (válaszként erre: 64032. - 654268ce3d)
2020. aug. 2. 21:14

Figyu csak!


Hogy jön ahhoz az a nikotin, kicsoda-micsoda ez, hogy egyáltalán bármiféle érzelem kapcsolódjon hozzá???

Ne hagyd, hogy rossz kedved legyen miatta! Elmegy ő a jó búsba, hol ér fel az érzelmeidhez?

64033. Napsugár8 (válaszként erre: 64032. - 654268ce3d)
2020. aug. 2. 21:13
Képes vagy megcsinálni, akármelyik módszerrel is állsz neki, menni fog! Neked is!
64032. 654268ce3d
2020. aug. 2. 21:08

Köszönöm a kedves szavakat... Újból nekifutok.

Minden módszer érdekel, köszönöm a cikket is.

Legyőzöm megint, most már inkább lendületből.

Nem akarok belemenni, milyen negatív hatással van rám ismét, sem többet nagyon lelkizni rajta, nem látom értelmét, ahhoz túlságosan magam alatt vagyok (ez csak egy kis szelet az életemből) de szerintem tartást is adna, ha végleg le tenném. Picit depressziós vagyok, szinte biztos azért írtam ennyire kétségbeesetten. Ezen már dolgozom.

Jól esik, hogy emberszámba vesztek, bár nem tudom, mit is vártam, milyen rosszat vagy egyáltalán.

64031. Napsugár8 (válaszként erre: 64030. - Guruljka)
2020. aug. 2. 15:12
Ezt az utolsó mondatodat mindenki megjegyezhetné, aki zug-evő, zug-ivó, zug-dohányos... tökéletesen igazad van!
64030. Guruljka (válaszként erre: 64028. - 654268ce3d)
2020. aug. 2. 14:22

Persze hogy olvassuk.

Nem lúzer vagy, csak ember. Botladozol néha, de ha le tudod vonni az apró tanulságokat, akkor nem volt hiába.

Nincs minden veszve, mert tudod, mit nyersz, ha megcsinálod. Fél éven át élvezhetted legalább azt, hogy több pénz marad a zsebedben. De szerintem más előnyök is jelentkeztek már.

Nyugodtan vegyél tapaszt, ha úgy könnyebb. Szenvedést nem "érdemelsz", de nem biztos, hogy éreznél elvonási tüneteket. Carr szerint nincsenek, én nem tudom; de én semmi elvonást nem éreztem.


Titokban nem tudsz rágyújtani, mert a szervezeted elől nem tudod titkolni, a többi meg nem számít.

64029. Napsugár8 (válaszként erre: 64028. - 654268ce3d)
2020. aug. 2. 08:57

Nincs semmi baj! Ne sírj, és főleg ne legyen lelkifurdalásod!!!!

Én is ettől tartottam 10 évvel ezelőtt, azért is nem "letettem a cigit", hanem "leszoktam a cigiről" módszert választottam, és ebben már eleve benne volt, hogy igen, apró lépésekben, fokozatosan szoktatom le magamat, hiszen rászokni sem 1 nap alatt szoktam rá.


[link]


Ebben a cikkben leírtam az egyes lépéseket, hogyan csináltam, és semmi elvonási tünetem nem volt, és főleg lelkifurdalásom nem volt. Mindig csak az aznapi adagra figyeltem, hogy azzal az (aljas módon előre elhatározott) mennyiséggel érjem be!!! :))


Olvasd el a cikket, és ha gondolod, ezzel a módszerrel kezdd újra. Sikerülni fog! Mindent bele! Én szurkolok neked (is) és itt vagyunk, segítünk!

Olvasd el és kezdd el már ma, hiszen hosszú még a mai nap, és szép is!

64028. 654268ce3d
2020. aug. 2. 08:45

Sziasztok!

Az elmúlt 2-3 hét alatt visszaszoktam. Áltattam magam, hogy nem, dehogy, de most konkrétan sírva fakadok, annyira el vagyok keseredve... 🤒😥

Hát eddig bírtam cigi nélkül.

Egy luzer vagyok.

Titokban kezdődött, mikor senki nem látta, aztán azon kaptam magam, miután bevallottam itthon, hogy újból ugyanannyit szívok, mint januárban.

Gondolom most kell megfogni az egészet, mielőtt újból egy doboznak megfelelőt füstölök. Inkább tettem volna fel egy tapaszt.

Nem is tudom, mit várok attól, hogy ezt leirtam: segítséget vagy megértést, szidást vagy korholást, de tény, az én hibám... 😠 Nagyon mérges vagyok magamra, hogy újból szívok!!

Valószínűleg ismét veszek tapaszt, bár arra gondoltam, hogy tapasz nélkül szoknek le, mert "megérdemlem" az elvonási tüneteket, nehogy még egyszer visszaessek. Ha arra emlékszem, hogy milyen motivációm volt leszokni, akkor verem a fejem a falba. Talán hamarabb kellett volna ide írnom, az első titokban elszivott cigi után, de persze hittem, hogy én erős vagyok. Hát nem. Fél év munkáját tettem tönkre, bár szerintem nincs veszve minden.

Köszönöm, hogy olvassátok!!

64027. Guruljka
2020. jún. 21. 00:22

Emlékszel, Buksi? Ezt írtad:

"Erre a héten Tokajba vitt a munkám,fáradt voltam hisztis vettem egy üveg eredeti Tokaji aszút ..behűtöttem és a szállásomon “elszopogattam”


Nagyjából sejthetitek mi történt... kinálgattak cigivel .. persze agyam nem volt... elfogadtam egy szálat.


Mert hát akkora király vagyok én 🤨mit nekem a szenvedés a leszokáskor..


De mit ad a Jó Isten?


Félig sem bírtam el szívni ... öklendeztem s persze jól kihánytam magam..


Pfuuu de rossz volt... elmondani sem bírom ,legalább 3x fogat mostam🤪


Gőzöm sincs mi volt ebben a jó régen.. ha nem velem történik ez meg el sem hiszem.


Na ennyi.. szóval bűnbe estem😂"


Ugye mennyivel jobb nélküle?

Nekem az a szép egészséges, rózsaszín tüdő jut az eszembe, amelyet születésemkor "kaptam" - mekkora csoda!

És mérgeztem annyi éven át, pedig ő hűségesen és hősiesen próbált továbbra is működni.

Micsoda szerencse és áldás, hogy leszoktam a cigiről!

64026. Guruljka (válaszként erre: 64025. - Buksi74)
2020. jún. 21. 00:16
Ügyes vagy! Biztos vagyok benne, hogy a túlsúllyal szemben is simán győzöl!
64025. Buksi74
2020. jún. 20. 21:19
Mèg annyi.. hogy rengeteget híztam ugyan..ami ebben a "trendi" vilàgban fejvesztèsel jàró bűn.. de mèg igy is megèrte. Csak most màr tènyleg az egèszsègem miatt foglalkozni kell a súlyomal is,ami igy 45 èv körül újabb izgalmas "móka" lesz
64024. Buksi74
2020. jún. 20. 21:13

Sziasztok,szia Guruljka😘

Vègre van egy kis időm beszàmolni az elmult közel 1 évről... szóval NEM DOHÀNYZOM!!!!!

Megküzdöttem,küzdök most is.. de most màskèppen,nem tudom elviselni a cigi szagàt sem olyan undorító. A baràtom szülei cigiznek,minden ruhàjàn érzem a cigi szagot,de mèg sajnos a kutyusa szőrèn is,nagyon kellemetlen. Ilyenkor mindíg ledöbbenek,hogy èn is ilyen büdös voltam..uram Isten😒

Szegény kisfiam is,hogy szègyenkezett birko edzèsen mikor csufoltàk a cigi szagu ruhàja miatt..

De ennek vège!

Nagyon köszönöm utólag is a rengeteg biztatàst meg tàmogatàst amit itt kaptam. Szorítok minden leszokónak! Ha nekem sikerült /nagyon hisztis pi...csa voltam/ mindenki meg tudja csinàlni👍

64023. Guruljka (válaszként erre: 64022. - Arille)
2020. jún. 20. 20:52

Te tudod.


Nekem ez csak fölösleges elhúzása lett volna a dolognak.

Legalább érezted, mennyire büdös?

64022. Arille
2020. jún. 20. 20:32

Háát... HM..

N mondom hogy nem csaltam.

64021. Guruljka (válaszként erre: 64020. - Arille)
2020. jún. 18. 15:45
Mesélj... Tartod magad?
64020. Arille
2020. jún. 17. 13:17
Köszi
64019. Guruljka (válaszként erre: 64018. - Arille)
2020. jún. 17. 13:11
Akárhogy is, én drukkolok!
64018. Arille
2020. jún. 17. 12:57

Sziasztok!


Sokat olvastalak titeket, hát én is megpróbálom letenni.

Már mindenféle segédeszközön túl vagyok.

Volt elektromos cigi, cigirago, Allen Carr hangoskönyv,sima könyv, cahmpix első adag,

Minitab..


De még mindig cigizek.

Azért ez nagyon gáz.


25 éve,van hogy napi 2 dobozzal.


Most végig olvastam pár oldalt, és volt egy két mondata Guruljkanak, ami megfogott.


Persze nem csak neki.


Na mindegy,elfogyott a cigim, és meglátjuk mi lesz.

64017. Törpilla (válaszként erre: 64010. - Lutaker)
2020. jún. 11. 06:34

Türelem majd lesz javulás. Mondjuk biztosan jobban érzed az ízeket azóta már.


Minden új nem dohányzónak kitartást és sok sikert!

64016. Guruljka (válaszként erre: 64015. - Cidanoi)
2020. máj. 31. 08:37

Remek! Akkor most már ne is!

Csinálj légzőgyakorlatokat, igyál sok folyadékot.

Volt valaki, aki sárgarépát vágott vékony hasábokra, azt ropogtatta.

64015. Cidanoi
2020. máj. 30. 19:15
Ma van 3. napja nem gyújtottam rá.
64014. 654268ce3d (válaszként erre: 64012. - HorváthÁgnes)
2020. máj. 24. 21:04
Szia! Nekem a tapasz vált be, és 4 hónapig a leszokás előtt már minden bajom volt, legfőképp lelkileg. Megviselt, hogy ebbe tényleg bele lehet halni, nekem meg még sok dolgom van, szóval elhatározás után már könnyebb volt. Ugyan most túl vagyok egy holtponton, de nem olyan könnyű, hiányzik a mozdulat. Nekem a férjem dohányzik, de holnaptól ismét belevágna. Én is hányszor belevágtam már, az az utolsó 4 hónappal ezelőttig levő szakasz segitett leginkább. Itt is sok segitséget, támogatás kaptam a leszokáshoz! Amiért nagyonis hálás vagyok és ezúttal köszönöm is megint :)
64013. Guruljka (válaszként erre: 64012. - HorváthÁgnes)
2020. máj. 24. 20:00

Amíg a férjem nem mutatott hajlandóságot a leszokásra, meg sem próbáltam. Ő sokáig járásképtelen volt, nem küldhettem ki rágyújtani.

De amint elszánta magát, azonnal vele együtt hagytam abba, és szóba se mertem hozni, hogy mekkora nagy dolog történik, nehogy kizökkentsem és rágyújtson.

(Kicsit könnyített a dolgon, hogy kórházban volt, amikor elhatározta magát, és mire hazajött, gyorsan nagytakarítást csináltam, nem dohányszagú lakásba jött haza.)

Vagy két hét elteltével kiáltottam csak fel egy reggel: Jesszus, már nem szürke az arcbőröd!

Később azt mondta, ha tudta volna, mennyire könnyű leszokni, már régen megtette volna.

Szóval, ha sikerül így is leszoknod, akkor nagyon drukkolok, de a dohányzó családtagok remélhetően addig is kimennek rágyújtani, amíg ők is le nem szoknak majd!

2020. máj. 24. 09:20
Sziasztok. Első sorban gratulálnék mindenkinek az elhatározáshoz és hogy sikerrel végig vitték amit elterveztek. Én most tartok a változás elején (az elhatározás megvan), és már nem is dohányzom, durván 3 napja. Viszont érdeklődnék hogy kinek mi segített leküzdeni a késztetést? És amikor leszoktatok élt veletek egy háztartásban dohányzó? Én 2-vel is élek akik nem mutatanak hajlandóságot a leszokásra :) Válaszotokat előre is köszönöm :)
64011. Guruljka (válaszként erre: 64010. - Lutaker)
2020. máj. 1. 17:30
Én is gondoltam rá, hogy kérek majd tüdőgyógyászati vizsgálatot.
64010. lutaker
2020. máj. 1. 16:11
Közérzet javulását is vártam,és a vitalitás vonatkozásában sem történt javulás ami elvárható lenne ennyi idő után.
64009. Guruljka (válaszként erre: 64008. - Lutaker)
2020. máj. 1. 13:00

Miben nem tapasztaltál javulást?

Én nem 45, csak 38 évig dohányoztam, de remekül érzem magam, amióta 2011-ben leszoktam.

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook