Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
65238. c4da557d31
2023. jún. 22. 21:52

"ugyanolyan, mintha minden nap szertartásszerűen leülnél mérget inni."

Guruljka a dohányzásról 👍

65237. c4da557d31
2023. jún. 22. 21:03

Kicsit vissza olvasgattam

Milyen népszerű is volt a témában a biorezonancia kezelés illetve a tapasz már 2008ban!

Rég túl szedem azt a sprayt!

A mentesek jobbak. Abból is a glister, igaz nem olcsóbb mint a gyógyszertári, és abból ráadásul többet is lehet! Ma 4x fújtam nikotint, itt volt a szülinapom, úgyhogy hajrá nekem 👍🌷 meg persze mindenkinek!

65236. Napsugár8 (válaszként erre: 65234. - C4da557d31)
2023. jún. 22. 07:32

Ha a Hoxa főoldalán a jobb felső sarokban "Keresés"-be beírod amit, akit keresel, kiadja a találatokat.


Beírtam, hogy "Guruljka", leadta az adatlapját, azon belül katt. a Fórumokra, majd a "Hozzászólások"-ra:


[link]


Október 31.-én még itt volt közöttünk. Nov. 1-jén került be kórházba, a következő napon kaptuk a szomorú hírt. ((:

65235. Napsugár8 (válaszként erre: 65234. - C4da557d31)
2023. jún. 22. 07:25

Visszamégy ezen a fórumon a 28.-ik oldalra, és onnét visszafelé haladva az olvasásban, itt vannak a beírásai a leszokással kapcsolatban.

Használd őket eredményesen. Ő erős ember volt, le tudta tenni egyik percről a másikra!

Én meg sem próbáltam, ezért csak a fokozatos leszokás útját választottam. A módszeremről írtam egy cikket. Az adatlapomon azt is megtalálod.

És még az is meglehet, hogy a kétféle módszert összevariálva, megtalálod a saját módszeredet. Nincs két egyforma ember, nincs két egyforma szervezet. De ha van kellő elhatározás, a siker nem marad el.

65234. c4da557d31 (válaszként erre: 65233. - Napsugár8)
2023. jún. 22. 07:16
Sajnos a profiljára nem tudtam rákeresni, csak lapozgatni lehet. De mikor lesz időm, vissza nézem.
65233. Napsugár8 (válaszként erre: 65231. - C4da557d31)
2023. jún. 22. 07:15

Guruljka!

Eszembe jutott: szegény november 2.-án volt egy éve, hogy itthagyott bennünket, vagyis 2021. nov. elején ment el.


Ha visszapörgeted ezt a fórumot az azt megelőző időkre, megtalálod az általa írt segítségeket, többször is leírta annak a könyvnek a címét és írójának a nevét is, amely őneki segített a leszokásban.


Lapozz vissza, és olvasd eredetben! A Hoxa őrzi emlékét. Nyugodjon békében!

65232. c4da557d31 (válaszként erre: 65227. - Fjudit2)
2023. jún. 22. 06:57
Milyen ügyes vagy, gratulálok 🙂
65231. c4da557d31 (válaszként erre: 65228. - Napsugár8)
2023. jún. 22. 06:57

Igen, hasonlót próbálok több kevesebb sikerrel. Csak órában mérve, nem 5 perccel 😑

Köszönöm hogy leírtad! Ennyi tippel, támogatással, amit itthon is kapok, nehogy már ne tudjam azt is elhagyni szépen lassan. Majd csak sikerül, rá ne szokjon senki arra a nyomorult cigire, hogy milyen nehéz m3gszabadulni tőle...

65230. fjudit2 (válaszként erre: 65229. - Napsugár8)
2023. jún. 21. 17:01
Köszönöm szépen, most visszagondolva nem is értem magamat, de most könnyen megy, szép délutánt!
65229. Napsugár8 (válaszként erre: 65227. - Fjudit2)
2023. jún. 21. 15:59
Gratula! Csak így tovább! Menni fog az! Az egy-egy napokból jönnek össze a hetek, hónapok... a szabadság!
65228. Napsugár8 (válaszként erre: 65225. - C4da557d31)
2023. jún. 21. 15:57

Elmondaná, hogy emlékezz, csak egy zöld kis szörnyecske incselkedik veled, de te erősebb vagy, és nem hagyod magad általa becsapni...


Ezzel szemben én pedig azt hajtottam, és most is azt mondom, ami nekem bevált: ránéztem az órámra, és azt mondtam magamnak: "még 5 percet bírjál ki."

Ugyanis én a cigit sem egyik napról a másikra tettem le, hanem fokozatosan szoktattam le magam róla. Ehhez a még 5 perchez a szervezet hozzászokik, pár nap múlva már eleve annyival később jelez, de akkor ismét csak azt mondom, mint addig: még 5 percet bírjál ki!... :))

65227. fjudit2 (válaszként erre: 65226. - C4da557d31)
2023. jún. 21. 12:32
Szia! Nem gyújtottam rá, amióta hazajöttem, szuperul kitartok, ezt eldöntöttem, már bánom azt a 4 napot is, de erős vagyok, és megy tovább minden. Szép napot, sok sikert mindenkinek!
65226. c4da557d31 (válaszként erre: 65223. - Fjudit2)
2023. jún. 20. 21:58
Szia! Hogy megy?
65225. c4da557d31 (válaszként erre: 65224. - C4da557d31)
2023. jún. 16. 20:03

Én elkezdtem csökkenteni a sprayt és ha valakinek van tapasztalata a nikotinos készítmények lerakásában hát ne tartsa magában.


Hasonló nehézség, mint a cigi volt. Holott az már csak a nikotin... Azt hittem túl vagyok rajta, de nem 😂


Vajon Guruljka mit mondana?

65224. c4da557d31
2023. jún. 16. 19:57

Micsoda utazás!!

Gratulálok!! 😀

65223. fjudit2 (válaszként erre: 65210. - Mamamaci36)
2023. jún. 16. 19:09
Szia én tapasztottam, nekem sokat használt. 2 dobozzal vettem a másodikból maradt 5 darab. A végén feleztem,most hogy volt 4 nap botlásom, most felet felragasztok pár napig, meg van tablettám, és hiszem,hogy többet nem fogok megbotlani. sok sikert, kitartást neked is!!
65222. fjudit2
2023. jún. 16. 19:03

Sziasztok!


Rég jártam erre félé, akkor beszámolok mi is történt velem. Én hősiesen tartottam távol magam a cigarettától január 25-e óta, pedig sokszor voltam cigis társaságban, mégis sikerült. Elutaztam Erdély, Székelyföld, Romániába egy hétre, remek buszos társasaggal, nagyon-nagyon klassz volt. Rengeteget mentünk, láttunk, finomakat ettünk, csodálatos egy ország lett, csak ámultam, hiszen mindenki tudja, hogy ők miben voltak, milyen szegénység volt náluk.Most elmondom, már fényévekkel járnak előttünk. Mielőtt valaki azt mondja, hogy csak olyan helyekre vittek bennünket, volt olyan nap, hogy 510 km-t buszoztunk, láttuk a falvakat, szinte minden második házon új tető, rengeteg új ház, de nem ilyen Kádár-kockák, hatalmasak, virágok mindenütt, falvak mellett művel földek, csodálatos krumpli, hagyma, minden ami kell, amilyen nálunk is régen volt. Sokkal jobban élnek mint mi, egyetlenegy hajléktalan, kéregetővel nem találkoztunk, pedig voltunk Torockó, Herkulesfürdő, Szejkefürdő, Székelyudvarhely, Korond, Fogarason, Temesváron, Farkaslakán, Medve-Tó partján. Az egész országban ingyenesek az illemhelyek, csillognak, villognak, wc-papírral, szappannal felszereltek. Egyik úton ki volt téve egy piros jelzőlámpa, nem láttunk semmit, ott álltunk vagy 20 percet, mire megindult szemből több kilométeres kocsisor, utána mehettünk mi, hosszú szakaszon csinálták az utat, autók, emberek............2 nap múlva ott jöttünk vissza, lámpa sehol, az út készen, gondolhatjátok, hogy szánk tátva maradt. Kisváros főtere napelemes oszlopos lámpákkal kivilágítva, éttermekben élő zene, táncoltak az udvaron, mikor hallottam Győrben zenét? Lakodalomba..............Gyógyfürdő belépő 10 lej, 800-Ft lett volna, de már arra nem volt időnk, 3 órás Dunai hajózáson voltunk a Vaskapu szorosban 50 lej, 4000-Ft-ért. Árak sok mindenben sokkal olcsóbban, a Fogarasi várba 30 lejért mentünk be, láttam a fogarasi havasokat, szóval egy csoda volt, rajta volt a bakancslistámon, és ezt a cigi lerakásának köszönhetem. Na most jön a ló négy lába van mégis megbotlik, elcsábultam 4 napra, vettem 2 doboz cigit és elszívtam, hétfő-kedd-szerda-csütörtök este értünk haza, mikor leszálltam a buszról, akkor az utolsót, és azzal vége is lett. Mondtam itthon nincs többé cigi, ez volt múlt csütörtökön, szombaton mentem az általános iskolai 50 éves osztálytalálkozóra, és bizony azóta nem gyújtottam rá, és nem is fogok, van még a tablettámból 1-1 szemet bevettem minden nap, és erősen kitartok!!! Szégyellem, de megtörtént, és őszinte vagyok, nincs cigi!!!! Nagyon jó ellátást kaptunk, nem is gondoltam, hogy ennyire finomakat fogunk enni, fogyókúra nem volt ott, mondtam, majd itthon. Ennyi kiló életemben nem voltam , 66 lettem, hétfő óta fogyózom, már másfél kilótól eddig megszabadultam, hatalmas az elhatározásom, a kitartásom, mondtam, ha cigi sikerült a súlyomnak is vissza kell menni 59-re! Na szép hétvégét mindenkinek, és kitartást a leszokóknak, gratula a kitartóknak!

65221. c4da557d31 (válaszként erre: 65212. - Mamamaci36)
2023. jún. 15. 22:16

Szia!

Mi a helyzet veled, hogy vagy?

65220. c4da557d31
2023. jún. 15. 22:12

Sziasztok!

Már hónapok óta gondolkodtam 1 étrend kiegészítőn és a napokban meg is rendeltem. Tüdőfüves kapszula... 2.napja szedem, és nem tudom hogy ettől e, de végre kapok levegőt az orromon... Illetve érzem, hogy tisztulok, keveset is fújok már!inkább a mentes mentolosokat! Viszont a fejem, az nagyon fáj és nem hat semmilyen fájdalom csillapító 😵‍💫. Sok vizet iszom, szerintem a méreganyagok ürülnek. Hétfő a határidő a nikotinos spray letételére, ezt a napot én jelöltem ki.

Most érzem magamban a lendületet.

65219. c4da557d31 (válaszként erre: 65218. - Napsugár8)
2023. jún. 10. 16:20
😘 Köszönöm a kedves szavakat! Jól esik.
65218. Napsugár8 (válaszként erre: 65217. - C4da557d31)
2023. jún. 10. 11:27
Üdv. ismét a csapatban. További sikereket kívánok neked és párodnak is. Menni fog az nektek is, ahogy másoknak is. Ügyesek vagytok. Gratula nektek. :))
65217. c4da557d31
2023. jún. 9. 21:48

Sziasztok!

Férjem most indul a csökkentésben...

Én szereztem mentolos sprayeket:3 gyógyszertárit, 2 mlmest. Előbbi 900ft/db utóbbi 3x annyi, szóval megint költöttem. Keresek 2 nyugodt napot, hogy teljesen csak a mentolost fújjam.

Most ideje a nikotinról is lemondani. Nyugtatós cukrot kaptam, rágót és egyebeket.

Mindenki támogat, jó érzés 🙂

November 2 óta pár botlással de tartom magam. És ez már így marad.

Kitartást kívánok a friss próbálkozóknak is. Az időt kell kitolteni, a pénz meg mindig jól jön...

65216. Napsugár8
2023. jún. 9. 07:47
Szervusztok fiúk-lányok! Mi újság, hogy vagytok, hol vagytok, hogyan haladtok?
65215. Napsugár8 (válaszként erre: 65212. - Mamamaci36)
2023. jún. 5. 14:55

Minden segédeszköz nélkül, nem egyik napról a másikra, hanem fokozatosan vontam meg magamtól a nikotint. Így nem voltak elvonási tüneteim sem, és nem lett bűntudatom sem az miatt, hogy ma is rágyújtottam, és ma is... a vége az lett (néhány hónap után) hogy egyszerűen ELFELEJTETTEM! rágyújtani. Pedig 43 évig szívtam, napi másfél dobozzal, és bő 3 hónap alatt eljutottam a napi 0 szálig.


Ami tervet kidolgoztam magamnak, hogyan fogom megcsinálni... van egy cikk az adatlapomon. Bevált. Apró kis trükkök, praktikák.


Azóta nem zavar, ha mellettem pöfékelnek, eszembe sem jut, hogy rá kellene gyújtani. Ennek 13 éve, és köszönöm jól vagyok. :))

65214. vidéki3 (válaszként erre: 65210. - Mamamaci36)
2023. jún. 4. 11:25

Szia!

Többször elkezdtem a cigaretta elhagyását, minden esetben tapaszt használtam. 3-4 hétig ragasztottam. Bár többek szerint nincs elvonási tünet, és ha ez így van, akkor mondjuk úgy: biztonságot ad. Nem a tapasz utáni időszak miatt, inkább "Szokásos" helyzetek adódásakor 1-1 szál, majd ment minden a régi kerékvágásban.

Már 9 hónapja nem szívom. (Ehhez sok minden kellett. Elsősorban egészségi és anyagi okok.)

2 hétig ragasztottam, utána volt egy kisebb műtétem. A lábadozás alatt eltelt 3 hét, majd szép csendesen (na néha viharosan/ teltek hetek-hónapok.

Saját tapasztalás - amit több helyen említenek is - kritikus fordulók: 3 nap, 3 hét, 3 hónap.

Jól döntöttél, szurkolok. :-)

65213. ágica...
2023. jún. 3. 22:50

12 éve nem dohányzom. Napi 1 dobozzal szívtam. Egy nap letettem és nem nyúltam többet hozzá.Mikor venni akartam cigit,akkor üvegbe tettem az árát. Vettem helyette mást. :P

Az időmmel nem tudtam eleinte mit kezdeni.:)

Most már rosszul vagyok a dohány füstjétől. :)

65212. Mamamaci36 (válaszként erre: 65211. - Napsugár8)
2023. jún. 3. 22:30

Nem áll szándékomban megbotlani😁

Pedig erős dohányos vagyok/voltam.

Napi 20 szal.. 20 evig. Utolso 3 honapban áttértem az icos-ra. Tudtam hogy lekell majd tennem es rengeteget szorongtam ez miatt. Marmint a felelem miatt hogy mi lesz velem ha nem fogok cigizni? Hogy fognak telni a napjaim? Hiszen minden elott es utan cigiztem. Illetve rettegtem attol is hogy mennyire fog gyotorni a sovargas.. Aztan vegulis dontottem. Megpedig az egeszseg mellett. Picit csalasnak erzem hogy tapaszt hasznalok, de erzem hogy nelkule nem menne. Marpedig leakarok szokni.

Szakember segitseget szeretnem majd meg kerni, mert hosszu tavra tervezek es mint ahogy irtam, egyszer sem akarok megbotlani. Szeretnek jarni csoportos vagy egyeni tanacsadasra. Mas nikotinpotlora nincs szuksegem. Inkabb csak kulso tamogatasra. Persze csalad tamogat es ez a legfontosabb es a legnagyobb motivacio is, de szeretnek biztosra menni es minden lehetoseget es segitseget igenybe venni ami ahhoz kell hogy soha tobbe ne dohanyozzak.

Akik pedig mar leszoktak azoknak csak gratulalni tudok, megemelni a kalapom es koszonetet mondani hiszen ti adjatok a legtobb hajtoerot.

65211. Napsugár8 (válaszként erre: 65209. - Mamamaci36)
2023. jún. 3. 18:05

Szia! Üdv. a csapatban. Mindenkit örömmel fogadunk, aki rálép erre a kissé rögös útra.

Azt nem tudom, hogy valaki használ-e tapaszt, de azt tudom, hogy 43 éven át kemény dohányos voltam, majd 13 évvel ezelőtt én is nekiálltam. Azóta egyetlen szálat sem. Hiszem, hogy minden út jó, ha kellő kitartással, akarással párosul. Ne feledd, a lónak 4 lába van, esetenként mégis botlik. Egyáltalán nem zavarja, megy tovább!!! Bármi történik, nem hagyod abba! Menj tovább! Itt megtalálsz minket, ha kellünk, ha bármire, bárkire szükséged van, csak szólj!


A tapasz mellett valami mást is tervezel bevetni?

65210. Mamamaci36
2023. jún. 3. 17:13
Van valakinek tapasztalata a tapasszal kapcsolatban?
65209. Mamamaci36
2023. jún. 3. 13:35

Sziasztok!


Én is csatlakoznék hozzátok mint kezdő leszokó.

A masodik napnál tartok de én használok nikotinos tapaszt

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook