Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
64248. bummihatka (válaszként erre: 64247. - Guruljka)
2021. ápr. 27. 11:42
Annyira szuper, hogy 10 évet elértetek itt már többen! Elképesztően menő! Remélem egyszer én is elmondhatom majd, hogy 10 éve már nem dohányzom. (Hozzáteszem, hogy kispályás vagyok hozzátok képest, mögöttem 2013-tól terjedő időszak van 2 rövid megszakítással, de azért ezek is évek..) No de így lassan 1 hónap után azt mondom, hogy haladjunk szépen sorban, az 1 hónap meglesz, utána fókuszálok arra, hogy 3 hónap is meglegyen. Ha azt tisztán lehozom, akkor minden eddiginél jobb teljesítményem lesz, hogy elérjem a dohányzásmentes életet. Remélem következő hónapra már a súlyom is rendeződik és a harmadikra pedig újra tudok lefelé haladni és akkor minden öröm és boldogság lesz.
64247. Guruljka (válaszként erre: 64246. - Bummihatka)
2021. ápr. 26. 21:36

Szia, de jó, hogy írsz.

Én nemrég váltottam orvost, és azúj doktornő alaposan meghallgatott. Azt mondta, szinte teljesen tiszta a tüdőm! Érdemes volt tehát 38 év után, 10 évvel ezelőtt abbahagyni.

64246. bummihatka (válaszként erre: 64245. - Jucus43)
2021. ápr. 26. 14:34

Szia! De kedves tőled, hogy érdeklődsz! Köszönöm! <3


26. napom, nem gyújtottam még rá, próbálok kitartani. Rituális szinten hiányzik, nem tudom azt mondani, hogy semennyire nem érint meg. Most azt gondolom, hogy ennyi idő után pont ott tartok, amikor az első 1-2-3 szál valószínűleg nem esne jól. De nem próbálom ki, hogy most hol fordulna át, inkább fegyelmezem magam.


A súlyom annyiban változott, hogy még mensi is jött, végül ma reggeli mérésnél már "csak" +3kg-n álltam.

Még mindig nagyon durvának találom, hogy ennyi rám rakódott hirtelen annak ellenére is, hogy már benne van közel 150 km a lábamban futással.


Próbálom jól csinálni, próbálok hinni benne, hogy tud újra lefelé menni a súlyom és közben meg tudom tartani az egészségesebb létem füstmentesen.

64245. Jucus43
2021. ápr. 26. 12:22

Sziasztok.


Bummihatka, hogy vagy?

2021. ápr. 19. 17:42

Hajrà mindenkinek !!! Megéri sanyargatni magatolat. Jobb a cigi nélkül

.

64243. Napsugár8 (válaszként erre: 64237. - Bummihatka)
2021. ápr. 19. 14:14

Évekig hiába is próbáltam leadni az akkor "kapott" 20 kg-ot, nem ment le egy dkg sem, míg a pm-alulra a szükséges tablettákat szedni, ill. a tk. liszt-kenyér étkezést nem kezdtem el... évek mentem rá, hogy ilyen-olyan módszerekkel sanyargattam magam, hogy lefogyjak... utána közel 4 év alatt adtam le 25 kg-ot. Maradt még kb. 8 kg a cigizés korából rajtam, de azok már csak jojóznak rajtam...

Igen, a lelassult emésztés is ebből ered, oda kell figyelni...

Mindezek ellenére, én sem venném vissza a cigit semmi pénzért!! Bő 10 éve egyetlen szálat sem szívtam, és nagyon jól érzem magam!

Folytasd, menni fog, és meglátod milyen öröm nélküle élni. Itt vagyunk, segítünk. :))

64242. bummihatka (válaszként erre: 64240. - Jucus43)
2021. ápr. 19. 13:37

Tudom, igazad van. Igyekszem. Nem akarom feladni. (Bár tény, hogy jelenleg a lelkem mélyén a súlyomat jobban féltem, mint a tüdőmet és a bőrömet..., de nyilván tudom, hogy az a helyes út, ha a cigit végre teljesen elhagyom és ha már majdnem 3 hetet kibírtam, akkor ki kell tartani, mert a legnehezebb első időszakon lassan túl is vergődöm magam).


Tényleg az a nehézségem, hogy lelkiekben arra felkészültem, hogy most nem fogok olyan ütemben fogyni, mint ahogy egyébként (még 7 kg-t szerettem volna leadni idén szépen havi 1,0-1,5 kg-val tervezve), és ha "csak" állna akkor azzal még ki is békülnék, mert tudom hogy ez teljesen rendben van, de hogy elindult felfelé durván, ez kiborít sajnos.


Nem, nem nem hagyom abba a futást, heti 30-40 km-et megyek, van hogy többet, idén eddig minden hónapban 140 kili felett voltam, szóval azt nem fogom feladni, meg céljaim is vannak. Hozzáteszem ahogy letettem a cigit, az első héten konkrétan romlott a teljesítményem, viszont a második héttől valami nagyon durván érezhető volt, hogy nem terhelem a tüdőmet. Konkrétan tudok 20-30 másodperccel jobb kilométereket futni (ami eddig több hónapos munka után ment cigi mellett, most meg egyik hétről a másikra gyakorlatilag megtáltosodtam) és nem csak pár km erejéig tudom tartani hanem 10 km felett is körről körre, szóval ez menő és motiváló számomra, hogy azért van haszna nem dohányozni. Csak hát ez a fránya súlykérdés...


Köszönöm a felhőlángos tippet is, még soha nem csináltam, de tetszik :-)

64241. Jucus43 (válaszként erre: 64239. - Bummihatka)
2021. ápr. 19. 13:21

Felhőlángost pl készíthetsz vacsira, én abban szoktam tenni 1 evőkanál útifűmaghéjat, a 3 tojás és a 10 dkg túró mellé.

A futás a hangulatodra jó hatással van, úgyhogy csináld továbbra is, én is futottam a tízen plusszal is.

64240. Jucus43 (válaszként erre: 64239. - Bummihatka)
2021. ápr. 19. 13:16

Nehogy feladd. Nem feltétlen kell, hogy úgy legyen, ahogyan nálam volt !

Én világ életemben küzdöttem a súlyommal. Az tény, hogy engem is nagyon elkeserített a hízás, az én fejemben is megfordult, ha visszaszokok, akkor lemegy a súly. De így visszagondolva nagy hülyeség lett volna. Nagyon jó füstmentesen élni! Még ha azt a néhány kilót cipelnem kell, akkor is.

64239. bummihatka (válaszként erre: 64238. - Jucus43)
2021. ápr. 19. 13:12

Köszönöm szépen neked is! Hát azért ez elkeserítő... viszont köszi a tippeket, van otthon chia is meg útifűmaghéj is, szépen vissza fogom csempészni a táplálkozásomba, hátha sikerül.


Én is úgy érzem, hogy lassult az anyagcserém, bár 3 hét után még messzemenő következtetéseket nem tudok levonni. Az biztos, hogy ez a helyzet jelentősen csökkenti a motiváltságomat, hogy kitartsak a dohánymentes életben, mert így lehet hogy többe kerül kb a leves mint a hús (nyilván nincs így teljesen, de amit hoz az egyik oldalon, az hogy nem füstölök, közben elveszítem ott, ha hízok, utóbbi pedig nyilván a hangulatomra is rossz hatással van...)

64238. Jucus43 (válaszként erre: 64234. - Bummihatka)
2021. ápr. 19. 12:46

Szia.


Nagyon megértelek, én is így voltam 2 éve, amikor leszoktam a cigiről. Nem ilyen mértékű volt a hízás, de fél év alatt rámjött 12+ kg. Ráadásul úgy, hogy majdnem kevesebbet is ettem mint előtte. Én is futok, abban az időben arra is ráplusszoltam, és mégis.

1 éve kezdtem el egy szénhidrát csökkentett diétát, attól lement kb a fele. De ezt folyamatosan csinálom, így is ingadozik a 1-2 kg, holott télen sem hagytam abba a futást.

Én azt vettem észre az elején, hogy szépen lassult az emésztésem. Ezt a chia maggal ill. útifűmag héjjal próbálom kiküszöbölni.

Engem is elkeserít, hogy az az 5-7 kg már valószínű soha sem fog lemenni....

Úgyhogy kitartást kívánok, és maximálisan megértem, mit érzel.

64237. bummihatka (válaszként erre: 64235. - Napsugár8)
2021. ápr. 19. 12:06

Köszönöm szépen a javaslataidat és a segítséged!


Az nagyon megijeszt, amit írtál, hogy letetted a cigit és kijött a pm alul működés. Ez azért aggaszt, mert van rá genetikai hajlamom is, szóval bízom benne, hogy ez nem áll fenn nagyon, viszont tényleg érdemes erre jobban odafigyelnem.


Alapvetően nem fogyasztok pékárút szerencsére, és viszonylag egészségesen táplálkozom, szóval úgy érzem nem itt van elsődlegesen a problémám, 10 év különbséggel 2x lefogytam már 20+ kg-t, nagyjából ezen a pályán tudatosan mozgok. A cukorral vannak problémáim, ez kétségtelen...de most ebbe nem mennék mélyebben.


De egyszerűen az, hogy a dohányzásmentesség ekkorát dobott rajtam, azt most nem tudom hovátenni. Az első 1 hétben még csak annyi volt, hogy megállt teljesen súlyom (éppen fogyó szakaszban vagyok amúgy most is), viszont így a 3. hét végére lesokkolt ez a mértékű gyarapodás.

64236. Napsugár8
2021. ápr. 19. 11:54

[link]


Keresd ki a pékárukat, a táblázat utolsó oszlopa mutatja a GI %-ot, alacsony kategória 0-55 % között! Közepes a 56-80 %, azon felül már erősen kerülendő. :))

64235. Napsugár8 (válaszként erre: 64234. - Bummihatka)
2021. ápr. 19. 11:51

- Cseréld le a 4 fehéret:

Fehér liszt, fehér kenyér, fehér cukor, fehér rizs. Helyette teljes kiőrlésű liszt, kenyér, xilit vagy hasonló cukor, bulgur, köles, hajdina stb. a rizs a helyett.

- Igyekezz az alacsony GI %-ba (Glikémiás Index) tartozó kajákat enni, a bennük levő ch-t a szervezet lassabban bontja le, tehát később éhezel meg

- A rendszeres mozgás az jó


Ha továbbra is ennyire durva a súlygyarapodás, kérj a dokitól pajzsmirigy-működésre vizsgálatot. Egy csepp vérből a körzeti orvos is megmondja, felírja a gyógyszert.

Nekem is akkortól kezdve lett pm. alul működésem, ahogy letettem a cigit és csak jöttek rám a kilók... könnyebb lett átugorni, mint megkerülni... olyan lettem.

64234. bummihatka
2021. ápr. 19. 11:22
19 napnál tartok, segítsetek, hogy tudom megállítani a súlygyarapodást, úgy felugrott rám 4 kg, hogy csak pislogok. Tény, hogy valamennyivel többet eszem, de azért 19 nap alatt, ez kicsit duuuuurva nekem. Mellette futok heti 30-40 km-t, szóval még lehet, hogy még több lenne, ha nem mozognék. Mit csináljak?
64233. Napsugár8 (válaszként erre: 64229. - Halmagyi22)
2021. ápr. 5. 08:59
Vizet ittam, az megnyugtatja a gyomrot. Ha van lehetőséged, akár egy langyosra hűtött citromos teát is kortyolgathatsz. Erre nagyon alkalmas a "csipkebogyótea hibiszkusszal", cukor, citrom nélkül fogyasztható, nagyon kellemes ízű kis itóka. Akár még munkahelyen is tudod kortyolgatni.
64232. bummihatka
2021. ápr. 5. 08:18
Én is újra itt vagyok, most 4 napnál tartok (a mai az 5.). A koncentrációzavartólén is tartok, a korábbi tapasztalataim szerint nem fog elkerülni. Eddig szerencsésen alakult a kezdésem azzal, hogy itthon voltam, viszont holnap már megyek dolgozni. Bízom benne, hogy erős tudok maradni.
64231. Guruljka (válaszként erre: 64229. - Halmagyi22)
2021. ápr. 4. 21:53
Szia! Csatlakozom az előttem szólóhoz. Tarts ki, ez mind csak a nikotinféreg ronda próbálkozása.
64230. Buksi74 (válaszként erre: 64229. - Halmagyi22)
2021. ápr. 4. 20:00
Szia,először is gratulálok a döntésedhez. Amit írsz azok az elvonási tünetek. Próbáld elfoglalni magad,ha jön a kísértés,ajánlom a Magne B 6 ot, nagy pohár hideg víz,és kitartás. Olvasgasd vissza a fórumot sok okos tanácsot fogsz találni.Sikerülni fog✌
64229. Halmagyi22
2021. ápr. 4. 19:41

Sziasztok segítséget szeretnék kérni

24éves vagyok 7évet szívtam a cigarettát 7napja lemondtam róla

Lenne pár problémám először is azt érzem mindha nem en lennék a bőrömben

Akkor h koncentrációs zavaraim vannak úgy érzem mintha megbolondulnek

Belső feszültséget érzek bizsergető

Érzés mintha átélnél egy tragédiát

Nemis tudom h mondjam

Akki vallami megoldást véleményt bármit tud meghalgatom leirok több mindent magamról

64228. Guruljka (válaszként erre: 64226. - Napsugár8)
2020. nov. 23. 14:11

Te nem, talán a rászokási időt kivéve, de a tüdőd csendben igen.

Elképesztő a szervezet alkalmazkodó képessége. Mg arra is meg tudjuk tanítani, hogy szó nélkül vegye fel a füstöt.

64227. csontsovány (válaszként erre: 64225. - Guruljka)
2020. nov. 23. 11:41
Ez így igaz . 440 ft volt mikor abbahagytam , s 19 mikor elkezdtem..
64226. Napsugár8
2020. nov. 23. 07:24

Sohasem fuldokoltam a cigitől, és az biztos, hogy rengeteg stressz-helyzeten átsegített, rengeteg nehéz percben nyúltam érte...

De az biztos, hogy 1000x jobb nélküle. :))

64225. Guruljka (válaszként erre: 64224. - Csontsovány)
2020. nov. 23. 00:01

Jót nem adott, csak azt hitted, hogy fuldokolni jó.

Még meg is vetted drága pénzen.

2020. nov. 21. 19:43
Èletem legjobb döntése volt . Megváltam tőle , bár nem tagadom , adott jót is . Sőt , kifejezetten szerettem cigarettázni . Most meg szetetek nem cigizni . Ennyi .
64223. 3dd576d185 (válaszként erre: 64222. - Guruljka)
2020. nov. 11. 07:25
Ügyes!
64222. Guruljka (válaszként erre: 64219. - 3dd576d185)
2020. nov. 10. 23:53

Carr könyvében van az ötlet, hogy szörny.

De egy szörnyecskét nem nagyon akar az ember éhendögleszteni, hát én kiszíneztem magamban valami undorítóvá.

64221. 3dd576d185 (válaszként erre: 64220. - Fülemüledal)
2020. nov. 10. 08:38
Szia. Én konkrétan már túl vagyok a segítségkérés ponton. Nekem megvan már a kitűzött célom, már a 2. füstmentes hónapban vagyok. Segítséget és tanácsot most inkább Katóka1984 kért. Azért köszönöm a hozzászólásodat és igyekszem az eszembe vésett okokat megtartani.
64220. fülemüledal (válaszként erre: 64214. - 3dd576d185)
2020. nov. 10. 07:40
Az is hasznos és segít, ha van valami konkrét ok, amit felhasznál az ember, két kézzel megragad es folyton az eszébe vés.
64219. 3dd576d185 (válaszként erre: 64218. - Guruljka)
2020. nov. 10. 07:06
Ezen még nem is gondolkodtam, nekem nincs elképzelésem erről gonosz szörnyről.
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook