Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
64278. Jucus43 (válaszként erre: 64275. - 45a9b376ee)
2021. máj. 5. 13:45

Már hogy ne lennél jó kitartásban???


Én is kis léptekben csináltam először. 1nap, 2 nap, 1, hét, 2 hét, 1 év, 2 év. Itt tartok most, március végén volt 2 éve :). Amit persze sosem gondoltam volna :)

64277. Napsugár8 (válaszként erre: 64271. - 45a9b376ee)
2021. máj. 5. 13:45

Néhány éve már először valahogy elfelejtettem az ebéd utáni kávét, majd elmaradt a reggeli ébredés utáni kávé... mostanában már ez utóbbit ismét kívánom, de változtattam a módin: a 3in1-et iszom, és kissé felhígított állapotban (mint az amcsik) és pár falat kenyérrel iszogatom. Így egy kalap alatt túl vagyok a reggelin is.

Talán neked is segítene, ha tejjel innád, akkor kevésbé követelné a gyomrod utána a nikotint. Egy próbát megér.

64276. Guruljka
2021. máj. 5. 13:33
10 éve cigi nélkül iszom a kávét. Sima ügy.
64275. 45a9b376ee (válaszként erre: 64274. - Jucus43)
2021. máj. 5. 13:26

köszönöm a sok jó szót, ma nekiálltam...

nem kávéztam, nem cigiztem eddig..


kitartásban nem vagyok nagyon jó, de meglátjuk...))

64274. Jucus43
2021. máj. 5. 13:10

Sziasztok.


Nagyon ügyes vagy Bummihatka, látom, szépen haladsz :) :)

Látod, megállt a hízás, valószínű a futásnak köszönhetően. De tényleg tudomásul kell venni, hogy nikotin nélkül lelassul az anyagcsere, én sokat küszködtem miatta. A +12 kg is úgy jött fel, hogy kevesebbet ettem, többet futottam. Most újra fogytam majd'2 kilót, így már "csak" 5 kg van.


Hansi. El sem hiszed, mennyire egyszerű ez az egész. Ha én tudtam volna, hogy nem lesz az életem kevesebb attól, hogy nem cigizek, sokkal régebben lemondtam volna róla. De azt gondoltam, nem tudok élni nélküle, de mégis lehet :D. Én is legjobban a reggelektől rettegtem, még amikor e leszokást terveztem. És ha hiszed, ha nem, az volt a legegyszerűbb. Én sem mondtam le a kávéról, napi 2x iszom. Én is úgy érzem, mint Bummihatka, hogy fájt volna :D

64273. bummihatka (válaszként erre: 64271. - 45a9b376ee)
2021. máj. 5. 08:40
Nyilván mindenki másképp működik, de nekem pl. fájt volna nagyon, ha a kávét is el kellett volna engednem. Így kicsit a jut is, marad is. Nyilván nem olyan a reggeli kávé, sőt az ebéd utáni sem ugyan olyan, de azért van élvezeti értéke még így is szerencsére.
64272. Napsugár8 (válaszként erre: 64271. - 45a9b376ee)
2021. máj. 4. 17:52
Akár így, akár úgy, a sikert sehol sem adják ingyen. Azért mindig meg kell dolgozni.
64271. 45a9b376ee (válaszként erre: 64266. - Bummihatka)
2021. máj. 4. 16:38

azt hiszem a reggeli kávét is el kell felejtsem, mert arról a cigi fog eszembe jutni...


ma is úgy keltem, hogy nem gyújtok rá, de aztán jött a kávé és....

jellemtelennek éreztem magam..((

64270. Guruljka (válaszként erre: 64266. - Bummihatka)
2021. máj. 4. 16:25

Én már a leszokás előtt csináltam kíváncsiságból olyan gyakorlatokat, hogy pl. a kávéhoz nem gyújtottam rá, csak kicsivel előtte meg utána.

Szóval nálam a kévé és a nikotin különválasztása márelőbb megtörtént.

Csak pszichés "gát" egyébként.

64269. Guruljka (válaszként erre: 64256. - Bummihatka)
2021. máj. 4. 16:24

Igen! Látod,a környezet is szinte megszínesedik!

A férjem velem együtt hagyta abba, az ő arcán két hét elteltével láttam, hogy színesebb a bőre.

Biztosan a Te bőröd is szebb már, csak magadon nehezen veszed észre.

64268. Napsugár8 (válaszként erre: 64266. - Bummihatka)
2021. máj. 4. 16:21
Amikor kb. 2 hónapig már nem gyújtottam rá, és az utcán elmentem az egyik virágágyás mellett, és megcsapott a finom virágillat... fogalmam sincs, mikor éreztem előtte ilyet... Csodálatos volt, már önmagában az megérte. :))
64267. Napsugár8 (válaszként erre: 64264. - 45a9b376ee)
2021. máj. 4. 16:19
Pontosan 43 éven keresztül szívtam, a végén már napi másfél dobozzal, és nem holmi kis illatozó divat-márkát, hanem eléggé fajsúlyosat. De meg lehet csinálni.
64266. bummihatka (válaszként erre: 64264. - 45a9b376ee)
2021. máj. 4. 16:12
Sajnos a reggeli kávé szerintem már sosem lesz ugyanolyan, viszont fantasztikus érzés, hogy nincs rajtam a dohánybűz... ez az amivel nem tudok betelni, olyan jó
64265. bummihatka
2021. máj. 4. 16:11

Hansi, én azt tanácsolnám, hogy fejben először ne arra gondolj, hogy és akkor most soha többet. Hanem csinálj magadnak egy belső kihívást. Most 24-48 órán keresztül nem gyújtasz rá. Ez legyen a fejedben. Ez egy belátható időtartam. Tudatosan rá tudsz tervezni, hogy mocskosul nehéz, de látod, hol van a vége. És második nap beszéld meg magaddal a következő napot. Már amikor közeledsz a 24 órához, erősítsd meg magadat, hogy ha már idáig eljutottál, akkor menni fog a 48 is, és így tovább. Amikor már kezd lejárni a 48 óra, tudd, hogy már a 72-ért küzdesz és hát ha már ennyit teljesítettél, akkor miért ne menne tovább?! Menni fog! Letöltöttem a telefonomra egy applikációt és néhány naponta csak úgy belépek és megnézem, hogy hány szálat nem szívtam el. és ez doppingol. Hát ha ennyit kibírtam az enyém a világ, csinálom tovább, erős vagyok, még többet kibírok.

És gyere és beszélgessünk, nekem is rengeteget segítenek itt a többiek a biztatásukkal. Elmondhatatlanul hálás vagyok nekik, amiért meghallgatnak és amiért lelkesítenek!


És ismét köszönöm mindenkinek a megerősítéseket!

64264. 45a9b376ee (válaszként erre: 64263. - Napsugár8)
2021. máj. 4. 16:06

én a "huncutságok " nagy imádója vagyok...


a reggeli kávé, cigi együttest kellene valami úri huncutságra átváltani...

sok baj van, pl. hogy nem kell munkába mennem.

na, meg a közel 50 év megszokása...


Ok, elolvasoma zt a cikket, köszönöm..

64263. Napsugár8 (válaszként erre: 64261. - 45a9b376ee)
2021. máj. 4. 16:01

Én meghagytam a megszokott fajtát, és ugyanabból vettem mellé egy fokkal gyengébbet IS. A kávé és az étkezések után a megszokott, erősebbre gyújtottam rá, a napközbeni "automatikus" rágyújtáskor csak a gyengébb volt a kezem ügyében. És egy varázsmondat: még 5 percet bírj ki!!! És megnéztem az órát... és így tovább, újabb és újabb huncutságokat találtam ki, és vertem át magamat, míg eljutottam odáig néhány hónap alatt, hogy elfelejtettem!!! rágyújtani a reggeli kávé után.

De nem akarom itt az összes fokozatot, lépést, huncutságokat elismételni, szépen leírtam a cikkben...

64262. 45a9b376ee (válaszként erre: 64260. - Napsugár8)
2021. máj. 4. 16:00

semmi baj,...)) érthető volt...


én minden saját mondatomba bele vagyok zavarodva...))

64261. 45a9b376ee (válaszként erre: 64259. - Napsugár8)
2021. máj. 4. 15:56

nálam az a baj, hogy a piros rövid Marlborot lecseréltem

valami egészen gyengére..


de nem pótolja a nikotint, ebből a dupláját szívom...

gondolom radikálisan kellene csinálni, mert csökkentgetni fokozatosan, abban nem vagyok erős.

64260. Napsugár8
2021. máj. 4. 15:53
Bocsi, egy kicsit belekavarodtam a mondatokba. :))
64259. Napsugár8 (válaszként erre: 64258. - 45a9b376ee)
2021. máj. 4. 15:52

Szia Hansi!

Tíz évvel ezelőtt Guruljka egyik napról a másikra letette, és azóta sem szívott el egy szálat sem. Kemény dolog! Minden elismerésem az övé.


Tíz évvel ezelőtt elkezdtem csökkenteni a napi adagomat, így fokozatosan vontam meg magamtól a nikotint. Azóta egy szál se.


Hogy hogyan kell letenni egyik napról a másikra, azt nem tudom.

De a fokozatos megvonás módszeréről írtam egy cikket, az adatlapomon megtalálod. Olvasd el, az adatlapomon megtalálod.

Ha ezt az utat választod, lassabb, de biztosabb, mert nincs kudarc, botlás, csak a magunk által diktált tempó. Nekem ez vált be, és azóta is tökéletesen érzem magam. :))

64258. 45a9b376ee
2021. máj. 4. 15:43

sziasztok, napok óta olvasom a bejegyzéseket,

és le a kalappal Bummihatka előtt...!


én már több évtizede bagózom, és segítséget szeretnék kérni az elkezdéshez...

leginkább az akaraterő hiányozhat belőlem...

Tudom, a kezdés az, hogy nem gyújtok rá, de a megszokás, a mozdulatok nagyon hiányoznak.

a jó tanácsokat megköszönném..))

64257. Napsugár8 (válaszként erre: 64254. - Bummihatka)
2021. máj. 4. 14:19

Gratulálok! Jól csinálod, ha már ennyit kibírtál, ha már ennyi időn keresztül nem gyújtottál rá, a többi már sokkal könnyebb lesz.

Mindig arra gondolj, hogy az első néhány nap volt a legnehezebb, és ha azokon sikerült túl lenned, a többit is megcsinálod.

Rágyújtás helyett rengetegszer ittam egy nagy pohár vizet. Valahogy eltüntette a pillanatnyi nikotin-éhséget a gyomromból, próbálj rászokni te is. Ügyes vagy!

64256. bummihatka (válaszként erre: 64255. - Guruljka)
2021. máj. 4. 10:13
Igen, igen, köszönöm. A tüdőm biztosan nagyon hálás nekem, hogy felszabadítottam. Amúgy egyre több ember megtudja a környezetemben, hogy felhagytam a füstöléssel. Lassan már miattuk is kellemetlen lenne, ha belebuknék. Nem azért mert mit gondolnak rólam, hanem mert magamat nem szívesen hoznám olyan helyzetbe, hogy belebuktam. Szerencsére mindenki drukkol, talán csak 1 ember mondta, hogy úgysem fog sikerülni, mindenki más biztat. Ami szintén jó :-)
64255. Guruljka (válaszként erre: 64254. - Bummihatka)
2021. máj. 3. 22:50

Örülök, hogy ilyen szépen haladsz! És jóformán problémamentesen.

Nem hiányzik az, dehogy hiányzik! Gondolj arra a rendes kis tüdődre, ami egészen legkönnyebbült, hogy nem kell elviselnie a méreggel való fojtogatást amellett, hoyg egész nap ellát oxigénnel.

Az a gusztustalan ronda nikotinféreg próbálkozik csak, de látom, ügyesen résen vagy és fejbevered.

64254. bummihatka
2021. máj. 3. 11:10

Sziasztok! Gyors helyzetjelentés:


Ma van a 33. napom. A lelkemben nagyon ünnepeltem a 30-at. Igazából tudom, hogy nem sok, de amúgy soknak tűnik. Péntek este volt egy szituáció, ami lelkileg nagyon megterhelt. Nyilván átsuhant az agyamon, hogy ha valamikor, akkor most tényleg jót tenne rágyújtani. Viszont nem volt annyira erős az ösztön, hogy mondjuk felöltöztem volna, vagy komolyabb lépést tettem volna, afelé, hogy a könnyebbik utat válasszam.


Alvás: nagyon nehéz hetem volt, munka és magánéleti szint is sok kihívást hozott. Elképesztően elfáradtam. És akkor ott volt pénteki mélypont is. Miután az sírásba torkollott és amúgy is nagyon kimerült voltam, úgy éreztem, hogy nem kell beszednem melatonit, fogok tudni aludni. Így is lett. Azóta szombaton és vasárnap sem szedtem, mindegyik alkalommal aludtam. Ugyan egyik sem volt igazán pihentető és fullos alvás, egyszer sem ébredtem úgy, hogy milyen nagyon szuper minden, de nem kellett éjjel az álmatlansággal köszködnöm és ez igazából jó. Még nem tudom eldönteni, hogy túl vagyok-e az alvásproblémán így 1 hónap után, de remélem, hogy igen és nem "csak" a mentális szuperterhelés miatt sikerült aludnom. Meglátjuk, bizakodó vagyok.


Súly: Nőként ez ugye központi probléma. Most ott tartok, hogy a hirtelen gyarapodásból még 2,5 kg van meg. Szinte olyan, mintha 2 hónap teljesen kimaradt volna a haladásomból, annak ellenére, hogy összesen 300+ km futást teljesítettem ez idő alatt. Bizakodó vagyok, hogy át fogok billenni és újra folyamatosan tudok majd faragni a súlyomból.


Igazából rituális szinten még mindig hiányzik a cigi, de egyre jobban érzem, hogy jobb nélküle. Talán reggel hiányzik a legjobban. Ahogy elindul a nap, ott van meg legerősebben a hiányérzet. Azt nagyon élvezem, hogy nem füstös a hajam. Van hogy amikor másokat látok éppen rágyújtani, akkor arra gondolok, hogy de jó neki, de aztán hamar helyrerázom az agyam, hogy nekem jó igazából, ha sikerült megszabadulni a függőségemtől.


Hát így. Jó hosszú lett.

64253. bummihatka (válaszként erre: 64251. - Jucus43)
2021. ápr. 27. 14:10

Köszönöm szépen a biztatást! Szerintem nem lehet. Azért az izomépítés ennél sokkal-sokkal lassabban megy és tudom, hogy ezzel szokás lelkesíteni magunkat, de fizikailag nem tartom elképzelhetőnek, hogy ekkora súlygyarapodás jöjjön fel gyakorlatilag 2-3 hét alatt. Másrészt idén eddig minden hónapban 140 km felett teljesítettem és közben ment a fogyás, szóval emiatt sem gondolom.


Hajrá neked is a futással, a bütyködre vigyázz azért, nem lehet kellemes....

64252. Jucus43 (válaszként erre: 64249. - Napsugár8)
2021. ápr. 27. 12:40
Ez nagyon jó, milyen igaz ! :)
64251. Jucus43 (válaszként erre: 64246. - Bummihatka)
2021. ápr. 27. 12:39

Szia. Nem lehet, hogy a futás miatt több a súlyod? Az izom 8x nehezebb, mint a zsír.

Nagyon ügyes vagy, hogy ennyiket futsz, nekem már csak havi 80 a keretem, mert nagyon fáj a jobb lábamon a bütyök, már deformálódik is :(


Ha a következő cigit nem szívod el, akkor nyertél :)

Ha rágyújtanál, akkor semmi nem oldódna meg, csak hatalmas lelkiismeret furdalásod lenne. Én nem akartam magamban csalódni, ezért nem gyújtottam rá 2 éve. :)

64250. bummihatka (válaszként erre: 64249. - Napsugár8)
2021. ápr. 27. 11:52
Köszönöm szépen! Jó, hogy írtok! Jó nagyon, hogy megerősítetek abban, hogy maradjak az utamon. Köszönöm!
64249. Napsugár8 (válaszként erre: 64248. - Bummihatka)
2021. ápr. 27. 11:45
Nincs ebben semmi titok: mindig csak azt a napot kell túlélned, csak azon az egyetlen napon kell erősnek lenned... a többi jön magától. És azok a napok egyre ritkábbak lesznek, és azokból a napokból lesznek az évek. Csak ügyesen, neked is sikerül. :))
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook