Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
64308. Juci59 (válaszként erre: 64305. - Napsugár8)
2021. máj. 11. 00:00
Nagyon szèpen köszönöm èlni fogok a felkínált lehetősèggel keresni, kèrdezni fogok!
64307. Jucus43 (válaszként erre: 64306. - Bummihatka)
2021. máj. 10. 09:22

Sziasztok.


Ügyes vagy, 40 nap !!!!

Ne görcsölj rajta, ha hízni is fogsz netán, akkor néhány hónap múlva az anyagcseréd igazodni fog az új helyzethez, és fogyni fogsz újra. Én így voltam. De igazad van, ne görcsölj, hanem fuss ! Én találtam a neten tök jó intervallumos tornát, 25 perces. Jobban szakad rólam a víz, mint tizen pár km futás után. Hetente 2-3x csinálom.

64306. bummihatka
2021. máj. 10. 08:47

Sziasztok! Szép új hetet!


Ma van a 40. napom. A hétvégén elsodródtam, pedig szerettem volna jelentkezni. Pénteken futottam végül, csodás volt, 15 km-t tettem a lábamba. Ma elhatároztam, hogy nem görcsölök tovább a súly témán, valószínűleg ha elengedem, akkor ugyanúgy menni fog lefelé, mint az elmúlt évben és ezt a kis döccenőt szépen el fogja felejteni a testem.


A problémák és nehézségek megélésén sokat gondolkoztam, próbáltam a ti megvilágításátokból is megközelíteni a jelen helyzetemet. Köszönöm a tanácsokat.

64305. Napsugár8 (válaszként erre: 64299. - Juci59)
2021. máj. 9. 07:14

Jucus!

Ide rakom a linket a cikkről, melyben leírtam, milyen módszert alakítottam ki magamnak.


[link]


Nincs határidő, mindenki a saját tempójában, a saját erejének birtokában, az önmaga által ráfordított energiától függően, az elhatározás komolyságától függően tud haladni.

Ezzel a módszerrel olyan kifogás, olyan indok nincs, hogy: nekem ez nem megy, én ehhez gyenge vagyok, stb. stb. Ki-ki a maga tempójában, a saját maga által diktált ütemben. Ha valóban meg akarja tenni, akkor előbb-utóbb célba is ér. Tíz évvel ezelőtt megcsináltam, azóta még az sem zavar, ha 5-en füstölnek körülöttem.

Én itt vagyok és segítek!

64304. Napsugár8 (válaszként erre: 64298. - Guruljka)
2021. máj. 9. 07:07

Én nem olvastam a könyvet. Mindig arra gondoltam (könyv nélkül!): valamikor én magam döntöttem úgy, hogy rászokok a cigire, most is én magam döntöttem úgy, hogy leszokok róla. Bármikor megváltoztathatom a döntésemet, ha akarom (mármint hogy mégsem szokok le róla!), de nem akarom megváltoztatni!!!

És mivel a rászokás sem egyik napról a másikra történt, a nikotin-mentes életet sem tudom, sőt nem is akarom egyik napról a magamra kényszeríteni! Saját döntés volt a rászokás, saját döntés a leszokás. :))

64303. Juci59 (válaszként erre: 64289. - Bummihatka)
2021. máj. 9. 00:28
Nagyon ügyesen csinálod tudom milyen mikor az ember stresszes munkát vègez ezèrt szeretnèk a leszokó, vagy már leszokott emberek vèlemènyèt kikèrni ha írsz az szívesen veszem.
64302. Guruljka (válaszként erre: 64299. - Juci59)
2021. máj. 9. 00:22

Napsugár8 adatlapján találod a cikkeit.

Ehhez elég az ő hozzászólásának a címében szereplő nevére kattintanod.

64301. Guruljka (válaszként erre: 64300. - Juci59)
2021. máj. 9. 00:21
Kívánom, hogy könnyen sikerüljön!
64300. Juci59 (válaszként erre: 64298. - Guruljka)
2021. máj. 9. 00:19
A mai naptól olvasom a könyvet remèlem fog segíteni! Mindent átgondoltan tudom, hogy le kell tennem, hisz egèszsègügyi problèmák miatt hètfőn elkezdem.
64299. Juci59 (válaszként erre: 64297. - Napsugár8)
2021. máj. 9. 00:15
Sajnos nem találom az adatlapot, melyről írsz. Szívesen elolvasnám.
64298. Guruljka (válaszként erre: 64297. - Napsugár8)
2021. máj. 8. 21:12

Carr könyve a leszokásról felvetette azt a remek ötletet, hogy ne úgy fogjuk fel, mintha valamiről lemondtunk volna, hanem úgy, hogy végre nem muszáj rágyújtanunk.

Emlékszem, felébredtem reggel és fura volt: mintha ilyenkor szoktam volna csinálni valamit.

Aztán felismertem: ja, máskor rágyújtok! De isteni, hogy már most nem muszáj!

Kicsit szokatlan volt, hogy a kávéfőzés előtt és közben nem volt más tennivaló. És egyáltalán, egész idő alatt sokkal több volt a szabadidőm. Ezt is külön meg kellett szokni.

64297. Napsugár8 (válaszként erre: 64292. - Juci59)
2021. máj. 8. 06:26

Kérdezed: "...a leszokás első szakaszában"... Én semmit!

De meg kell különböztetni, hogy:

- abbahagyod a dohányzást = egyik napról a másikra leteszed, vagy

- leszoksz a cigiről = fokozatosan vonod meg magadtól a nikotint, vagyis napról napra egyre kevesebbet szívsz.


Én ezt az utóbbi utat választottam, így nem volt kudarcélmény, nem voltak elvonási tünetek, mert ha nagyon-nagyon kellett, mégiscsak elővettem... a módszer kissé hosszabb, legalább akkora önuralom kell, mint a másik úton, de könnyebb, egyszerűbb. Írtam egy cikket, hogyan csináltam, az adatlapomon megtalálod.

64296. Guruljka (válaszként erre: 64295. - Juci59)
2021. máj. 8. 01:23

Nálam nem nagyon voltelvonási tünet, legalábis 10 év távlatából nem emlékszem ilyenre.

Nyugodtan elhiheted, hogy nem mindenki szenved a leszokáskor.

Persze olyan is van, aki nagyon kiborul, de szerencsére ez ritka.

64295. Juci59 (válaszként erre: 64293. - Guruljka)
2021. máj. 8. 01:14
Èn alternatív dologra gondoltam vagy, hogy Te, Ti, hogy küzdöttètek le az elvonási tüneteket vagy alvási oroblèmátok volt e azt, hogy oldottátok meg.
64294. Juci59
2021. máj. 8. 01:11
Nem tudom alkalmazni a gyógyszer nem tudtam, hogy ott mindenki azzal szokott le.
64293. Guruljka (válaszként erre: 64292. - Juci59)
2021. máj. 7. 21:53

Általában az itteni társaság semmit nem használt.

A Champix-osat, látom, már megtaláltad.

64292. Juci59
2021. máj. 7. 21:09
Sziasztok új vagyok èrdeklődnèk ki milyen segèdeszkozt vett igènybe a leszokás első szakaszában. Minden tanácsot elfogadom sőt örülnèk neki.
64291. Napsugár8 (válaszként erre: 64289. - Bummihatka)
2021. máj. 7. 13:30

Nagyon ügyes vagy! Egyetértek Jucussal a stressz-helyzetek megélésével, érzékelésével kapcsolatban. Valószínű, hogy több esetben túlreagálunk dolgokat, a nikotin elvonása miatt.

Szerintem nem kell naponta mérlegelni, elegendő lenne hetente, a napi 20-30 dkg-ok, kilócskák sok esetben a bélműködés rendszertelenségéből is adódnak, vagy ha sósabb ételt ettél, és a szervezet visszatartott valamennyi vizet... felesleges még ezzel is tovább stresszelned magad. Fuss, mozogj, vagy ha csak annyi marad, hogy este otthon akár egy kis helybenjárás, aerobik, hasonlóra marad időd, energiád. Majd igazodnak a kilóid is. Csak lazán, könnyedén. Látod, hogy megy ez neked. :))

64290. Jucus43
2021. máj. 7. 12:38

Sziasztok.


Bummihatka nagyon ügyes vagy :) !


Hidd el, mindannyiónknak volt a leszokás időszakában is stressztényező. Persze, hogy mindig akkor jön. Bár lehet, hogy csak mi éljük meg nehezebben, mert ugye eleve kicsit feszültebb az ember a nikotin megvonás miatt, erre jön egy kis probléma, amit hatalmasnak látunk. Nálam is volt természetesen sok stressz akkor is, de mindig az jutott eszembe, ha rágyújtanék, azzal semmit sem tudnék megoldani, csak az önbecsülés kerül újra a béka feneke alá.

Nyugi, meg tudod csinálni :) . Én is akkora bagós voltam, hogy az életem irányította, az elején üresnek éreztem magam. Rengeteg időt elvett, főleg a reggelek lettek hosszabbak, amikor leszoktam.

Ha kijutsz futni, jobb kedved lesz, tudod az endorfin :)

64289. bummihatka (válaszként erre: 64288. - Napsugár8)
2021. máj. 7. 11:18

Ott tartunk, hogy 36 nap pipa, ma már a 37. nap van. 5 hét. Az alvásprobléma tényleg elmúlni látszik. Mérlegre nem álltam. Azt gondolom megint felfelé ment, viszont nem akartam ezzel frusztrálni magam. Holnap viszont már mérlegre fogok állni, mert nyilván az sem jó, hogy homokba dugom a fejem napok óta....


Stressz tűrésem most eléggé meg van citálva. Munkában is sok stressz ért a napokban (ezeket vezettem le kajálásban, és emiatt gondolom, hogy nem csökkent a súlyom), és gyakran volt ingerem arra, hogy rágyújtsak. A napokban sokszor megkívántam konkrétan a gyújtást. Többször is mint mondjuk a 3. hét körül.


Nehéz hetem van, futni is még csak 1x jutottam el, de terveim szerint megyek ma is és a hétvégén is egyszer.


Túl sok most a nyomasztó tényező az életemben. Igazából büszke vagyok magamra, hogy nem gyengültem el, mert az elmúlt 2 hét emberes volt. Túl sok felületen kellett megfelelnem és jó döntéseket hoznom. Kimondottan az az időszak, ami korábban elképzelhetetlen lett volna dohányzás nélkül. Tipikusan az a dohányzó voltam, aki abban az 5 percben képes volt egy világot megváltani és most nélküle kell megküzdenem. Csinálom és hiszek benne nagyon, hogy sikerült, de ez most nem könnyű időszak.

64288. Napsugár8
2021. máj. 7. 10:16
Szervusztok leszokók, kislányok, kisfiúk. Hogyan alakulnak a dolgok? Sikerélmény?
64287. Guruljka (válaszként erre: 64286. - Bummihatka)
2021. máj. 6. 10:09

Bizony ám!

Érdemes légzőtornát is végezni, hogy a légzőizmok is belejöjjenek kicsit.

[link]

64286. bummihatka (válaszként erre: 64285. - Napsugár8)
2021. máj. 6. 09:47

Köszönöm!


Ma már 36. nap van, eddig kb. 283 szálat nem szívtam el (applikáció szerint, de kb. reális lehet). Durva belegondolni ebbe is, hogy közel 300 szál cigi itt lenne előttem, akkor az milyen soknak tűnne és eddig ezzel károsítottam magam. Milyen jó, hogy már nem teszem!


Igazad van, tényleg jobb az állóképességem is napról napra szinte javul.

64285. Napsugár8 (válaszként erre: 64284. - Bummihatka)
2021. máj. 6. 09:23

Valahol most tapintottál rá az igazságra! Mert erről beszélgetünk, ez jár állandóan a fejedben, hogy a cigi így, a cigi úgy...

A legjobb lenne nem is gondolni rá, mert az okosok szerint: amire gondolsz, azt vonzod magadhoz!!!


Gondolj arra, ami a cigi helyébe!! lépne, léphetne, majd amikor már nem lesz része az életednek, és arra gondolj, és azzal kezdjél foglalkozni, és azt kezdd el bevonzani az életedbe!!!

Egyáltalán gondolkodtál már azon, hogy milyen lesz az életed nélküle??

Pl: mennyire fogod tudni teleszívni a tüdődet friss levegővel?? Kezdd el gyakorolni! Nap mint nap, egyre jobban és jobban megy! :))

És mi mindent fogsz tudni megcsinálni? Mennyivel többet fogsz tudni kifulladás nélkül futni, gyalogolni, cipekedni... ezeken rágódj, és ne azon, hogyan győzd le azt, amit nem akarsz látni, birtokolni az életedben.

Egyébként ügyes vagy, csak így tovább. :))

64284. bummihatka (válaszként erre: 64283. - Guruljka)
2021. máj. 6. 08:52

Olyan jó, hogy biztattok minket! Tudom, hogy már írtam, de mindig, ahogy olvasom a soraitokat, megerősítést nyerek benne!


Most ebbe is belegondoltam amúgy, hogy nekem még sokszor eszembe jut, hogy mikor gyújtanék rá, különösen, ha másokat is látok dohányozni. És így, hogy írod, hogy neked amúgy már eszedbe sem jutna, ha nem beszélgetnénk itt róla, hogy a kávé mellé járt régen a cigi, arra gondolok, hogy egyszer majd nekem is így lesz, hogy már nem is gondolok rá, hogy dohányoztam, már nem tekintek majd magamra úgy, mint egy dohányosra / exdohányosra, hanem egyszerűen az életemen kívüli tényező lesz. Legalábbis remélem.


Ugyan nem lényeges, de én üresen iszom kávét, csak kávét, feketén.

64283. Guruljka (válaszként erre: 64281. - 45a9b376ee)
2021. máj. 5. 22:14

Nekem is az volt. Ahogy a legtöbb dohányosnak.

(Tejet most sem teszek mindig a kávémba. Változatlanul édesítés nélkül iszom.)

És eszembe se jut, hogy még 10 éve rágyújtottam hozzá.

Csak most, hogy szóba került.

Szerintem ha én meg tudtam csinálni, másnak is sikerül.

64282. 45a9b376ee (válaszként erre: 64280. - Bummihatka)
2021. máj. 5. 16:18

nem nagy ügy...hisz fél kettőkor keltem....)))


csak poén akart lenni,.))


na, majd rászokom a tintázásra..))

64281. 45a9b376ee (válaszként erre: 64276. - Guruljka)
2021. máj. 5. 16:15

nekem a kávé elképzelhetetlen tej meg cigi nélkül..

az olyan kis szertartás.

64280. bummihatka (válaszként erre: 64275. - 45a9b376ee)
2021. máj. 5. 13:50
Szuper, akkor már fél 2-nél tartasz, menni fog, sikerülni fog egész nap. Csak ügyesen! hajrá, hajrá! Drukkolunk itt mind neked!
64279. bummihatka (válaszként erre: 64274. - Jucus43)
2021. máj. 5. 13:49

Köszönöm szépen neked is, olyan jól esnek ezek a kedves gondolatok <3


Igen, szerencsére megállt a hízás. Jó is, nagyon sokkot kapnék a további emelkedéstől... Remélem már nem jön több vissza, így is bőven elég stresszt okozott még extrán az amúgy is stresszes dohányzásmentes napokra.

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook