Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
64458. Groot (válaszként erre: 64456. - Subszi)
2022. márc. 2. 10:10
Ja ja, lassan elérem az első hónapot, köszönöm az érdeklődésedet, kedves vagy. 🙂 Úgy tűnik bevált az e cigi. Ami érdekes, hogy ha elmegyek valaki mellett és az illető dohányzik, nem vagyok rosszul de büdinek tartom. Itt figyel a bontatlan cigi a táskámban, kívánom de nem úgy mint régen. Most már csak a mozdulat, rituálé hiányzik.Gondolom az agy a cigizés által kiváltott érzetet összeköti az azt megelőző vagy a közben lévő mozdulatokkal. Tudom sokan toalettezés alatt gyújtanak rá, nekik szerintem nehezebb. Én itt erről nem is olvastam, szerintem tabu téma. 😁 Azt elértem hogy a reggeli kávéhoz már nem hiányzik, de baccus csak kinyitom az ablakot és megszívom az e cigit. 😁 Az is jó dolog, hogy ha hosszabb autóútra megyünk, nem azt lesem hogy kinek mikor kell pippentenie hogy rágyújthassak, hanem ha kedvem zartja egyet kettőt szívok a kis rudamon az autóban. A fiam nevet de nagyon amikor telefonálás közben megszívom a cigit, sokszor utánoz. A párom azt mondja olyan mintha Darth Vaderrel élne együtt. 😁 Nem baj, alakul, itt sokan erőt adtok a kiúthoz. 😇
64457. subszi
2022. márc. 1. 18:43
Bocsi a hibákért, nagyon nem szeretek telefonon pötyögni...
64456. subszi
2022. márc. 1. 18:42

Elfelejtettem írni, bocsánat! :(

Fokozatosan csökkentve nekem tuti nem ment volna. De többeknek sikerült már így is.

Tavaly márciusban kezdtem a leszokást, és használtam Nicerette speay-t, amit nagyon-nagyon tudok ajánlani. Fél év után attól is megszabadultam, mert állandóan fújkáltam, nagyon jó memthol íze volt tőle a számnak.

Elsőre tüsszögtem tőle vagy 10 percig! :D Ismerősöm, kettő is, csuklott tőle, de ez csak ez első 1-2 alkalommal van (nekem csak az elsònél).

Egy ismerősöm is így szokott le, ő két hónappal van előttem, és csak 4 hónapig használta a spray-t, sokat fújta a végén már, azért hagyta abba ő is.

.

Hogy vagytok?

Groot, minden rendben?

64455. Groot (válaszként erre: 64454. - Napsugár8)
2022. febr. 24. 15:35
Köszönöm szépen, elolvastam. 🙂 Nehéz utat jártál be, ezt már én is próbáltam. Nem tudtam úgy eldugni a cigit magam elől, hogy ki ne kutassam. Azt viszont tudom magamról, hogy amire mások azt mondják lehetetlen,én bebizonyítom hogy lehetséges. Én arab mellett éltem, ő hol tiltotta a cigit, hol pedig engedékenyen ledobott nekem a földre 3 szálat amikor dolgozni indult. Na, azt szégyelltem, sokáig nem hajoltam le érte. Amikor fél dobozzal jött haza, csórtam tőle egy-egy szálat. Mivel az utcán nem járhattam egyedül, sokszor a gyereket kértem hogy szaladjon ki a sarki cigishez. És mellette tanultam meg, hogy hogyan kell kibírni órákon keresztül cigi nélkül, akár egy napig is ha kell. Nem fájt a fejem, nem voltam ideges, inkább túl nyugodt voltam.
64454. Napsugár8 (válaszként erre: 64452. - Groot)
2022. febr. 24. 08:11

Bárkinek a nevére rákatt, akkor jön az adatlapja, ott katt. a "Fórumok", akkor jön az adatlap másik oldala. Legfölül vannak a cikkek. Esetemben már több is, tehát abból az adagból az: összesen...-re katt, és megkeresed.


Most ide teszem a cikk linkjét, erre katt, akkor tudod olvasni:


[link]


Én nem egyik napról a másikra tettem le, hanem "a naponta egyre kevesebbet" módszerrel, de így sem volt könnyű. Viszont nem volt elvonási tünetem, és nem volt bűntudatom, és így eszembe sem jutott ostorozni magam, és főleg eszembe sem jutott abbahagyni a leszokást!!!

És mivel fokozatosan csökkentettem a szervezetbe bevitt nikotin mennyiségét, pár hónappal később azt vettem észre, hogy egyszerűen elfelejtettem!!! rágyújtani. Pedig 43 évig szívtam, napi másfél dobozzal, és mégis sikerült leszoktatni magamat. Nagy öröm! Csak csináljátok, mindenkinek menni fog! :))

64453. subszi (válaszként erre: 64448. - Groot)
2022. febr. 24. 07:41

Szia Groot!

Jó olvasni, hogy már nem a büdös cigit szívod te sem, és még jobb olvasni azt, hogy még élvezed is! :)

Most rohanok, de szeretnék írni valamit... Délután, vagy holnap mindenkèpp pótolni fogom.

Szuperek vagyunk! :)

64452. Groot (válaszként erre: 64451. - Napsugár8)
2022. febr. 23. 18:23

Te vagy igazán ügyes! 😉

Az adatlapod megtaláltam, de a cikket nem tudom hogyan kell keresni. Új vagyok itt, csak miattatok regisztráltam. 😊

64451. Napsugár8 (válaszként erre: 64450. - Groot)
2022. febr. 23. 15:59

Ügyes vagy!

Én 43 évig szívtam, és 11 éve, lassan 12, hogy egyetlen szálat sem. Minden segítség nélkül, se e-cigi, se tapasz, semmi!

Ha szeretnéd tudni hogyan csináltam, az adatlapomon találsz róla egy cikket. Keress rá. :))

64450. Groot (válaszként erre: 64445. - Napsugár8)
2022. febr. 23. 15:57

Én tökmagozom és szotyi. Mellé játék a mobilon, ahhoz kell a kéz. 😉

De ami hiányzott az első pár nap, az a rituálé. Több mint 30 évig cigiztem, kivéve a terhesség/ szoptatás időszakát.

Amin nevettem és ledöbbentem az az volt, hogy kiálltam az ablakba az e cigivel, az ablak párkányra odahúztam a hamutartót, és amikor rá akartam gyújtani akkor kapcsoltam hogy azt nem kellene. 😁

Régen nem tudtam úgy telefonálni hogy ne gyújtottam volna rá. Most igen, élvezem hogy nem az ablakkal bíbelődök.

64449. Napsugár8
2022. febr. 23. 15:57

Itt vagyok! Hívjatok és jövök!

Gratula mindenkinek, minden egyes el nem szívott szál cigiér! Nem feladni, csinálni kell. Menni fog az mindenkinek. Lépésről lépésre, mindig csak azt az egyetlen napot végig csinálni, amit éppen élsz! Majd abból szaporodnak a hetek, hónapok, évek, évtizedek. :))

64448. Groot (válaszként erre: 64447. - Subszi)
2022. febr. 23. 15:49

Nekem talán sikerül. Imádtam a mentolos cigit, pokol volt amikor letiltották. 1 doboz naponta. A fél fülemre már nem hallok, ez összetett folyamat eredménye de benne van a cigi is. Elalvás előtt szúrós köhögési roham. Füstöt, bűzt vásároltam drága pénzért. Másfél hónapja utánaolvastam, salétrom is lerakódott. De a cigit nem tudtam letenni. A párom megzsarolt, elvesz feleségül azonnal, és még úgy sem. Egy hónapja a leányom volt itt látogatóban, adott egyszer használatos e cigit. Mindig ellene voltam, de beleszívtam. Egyet, kettőt, majd sokat. Epres mentolos, azonnali szerelem szövődött. A maradék egy dobozomat 8 nap alatt szívtam el az e cigivel. Utolsónál féltem hogy mi lesz, de semmi, nem hiányzott. Már nem akartam azt a szúró száraz érzést a tüdőmben, nem akartam kiállni az ablakba, és még úgy is dőlt be a füst. Amikor hazamentünk, mindig megcsapott az áporodott füstszag. Az utolsó doboznál mondtam a páromnak, e cigi amit a leány adott, az kell! 😀 Vettünk egy nőciset, kevés nikotint, és háromféle ízt. Persze mentolt is. Imádom, kábé azon keresztül veszek levegőt. 😁 Ennek 2 hete. Vettem egy doboz cigit, de nem nyitottam ki, ha az e cigivel történne valami. Most így 2 hét után nagyon is érzem a változást, megszűnt a lefekvés utáni száraz köhögés. És mivel az e cigiből annyit és úgy szívom ahogy akarom, nincs nikotin hiányom. A következő vásárlásnál a mentolosba nem fogok kérni nikotint, könnyebben fog ürülni belőlem.

Menni fog, tudom! 😇 A párom is letette a cigit. Örülök magamnak, jobb érzés. Mindenkinek szorítok hogy sikerüljön, ne csak elhatározás legyen. 😇

64447. subszi (válaszként erre: 64442. - Evawitch)
2022. febr. 21. 09:42

Kíváncsi vagyok, nálad mi a helyzet. Gyanús, hogy nem tértél vissza, pedig lehetnek simán megbotlások, csak nem szabad feladni.

Az első 2 hónapban egy-egy hétvégén vettem egy dobozzal, amit el is szívtam (2 nap), nem volt könnyű időszak, de az elhatározás megmaradt, így sikerült végűl! :)

64446. subszi
2022. febr. 21. 09:39

Régen nagyon pörgött ez a fórum. Most van itt másik fórum, vagy nem a Hoxát használják már az emberek?

.

12. hónapban vagyok. :)

Az elején elérhetetlennek tűnt, pedig - mint nálam IS látszik - nem az!!!

64445. Napsugár8 (válaszként erre: 64442. - Evawitch)
2022. febr. 3. 16:10

Ha valami hiányérzeted van (kaja), akkor rágcsálj ropiformára szelt sárgarépát.

Ha csupán a kezeddel akarsz valamit kezdeni, kezdj el kötni, horgolni, egyéb kézimunkákat csinálni. Vagy akár festeni, hasonlókat. És agyilag is leköt.


Egyébként ügyes vagy. Minden nappal egyre előrébb vagy. És minden reggel csak azt célozd be, hogy azt a napot kell cigi nélkül, mindig csak azt az egyetlen napot. :))

64444. subszi (válaszként erre: 64443. - Subszi)
2022. febr. 3. 15:19
Várom, nem várod :))
64443. subszi (válaszként erre: 64442. - Evawitch)
2022. febr. 3. 15:19

Szia Evawitch!

Holnap már egyhetes leszel! :)

Hogy vagy?

A "túlpőrgés" miatt tuti nem szednèk nyugtató! Menj el futni! :)

Az alvás vissza fog térni a normál kerékvágásba.

"Kudzot" - ez mi? Kérdezem a google-világában. :D Bocsánat, csak nem akarok innen kilépni írás közben (tudom, hogy lehetne lapot váltani, de nem kockáztatok :) ).

Kènyszercselekvésben nincs tapasztalatom, de azt el tudom képzelni, hogy valami ügyességi játékkal lefoglalod a kezed. Pl. ötdöglakat?


Várod az újabb beszámolód!

HAJRÁ! :)

64442. Evawitch
2022. febr. 1. 12:24

Dohányzás abbahagyása után cselekvéskényszer? Ez mennyire egészséges annak ,akinek alapból van ilyen betegsége (valószínűleg)?

Cigi azért volt jó, mert addig se csináltam semmit, amúgy meg nem tudok nyugton lenni. 16 szálat szívtam el naponta, Iqos mentolt kizárólag. Most ,hogy nem szívom, sokkal több dolgot csinálok. Aludni is később megyek. Kialvatlan vagyok, de folyton cselekszek. Nem lesz ettől bajom ?

Esti kutyasétakor, amikor már ígyis 20 percet késtem vele és 10 óra is elmúlt, nekiáltam autót körbeásni a hóból, mert itt nagyon esik Ausztriában.

Túlpörgés nem okozhat bajt ? Irassak nyugtatót? Nem szívesen szedem be , vitamint szedek alapból és kudzut is a cigi miatt.

Péntek reggel óta nem szívtam.

64441. subszi (válaszként erre: 64437. - 654268ce3d)
2022. jan. 25. 22:26

Szia!

Mi a terv, kitűzted a célt, amikor már egyet sem szívsz? Gratulálok az eddigiekhez! :)

Nekem így biztos nem ment volna, de itt van pl. Napsugár, szóval jó példa van előtted!


Én a 11. hónapban vagyok, és nagyon jó "nemdohányosnak" lenni! Azt kívánom, hogy te is érezd ezt minél előbb olyan szinten, hogy tényleg ne gyújts már rá!

Hiányozni még most is tud, de már nem tulajdonítok neki jelentőséget.


Guruljka után az otthonban tudnkék érdeklődni, ha szeretnétek, de nem hiszem, hogy ennél többet tudnának mondani Fiatal fia van. Őt is nagyon sajnálom. :( Vele is talalkoztam, onnan tudom.

64440. 654268ce3d (válaszként erre: 64438. - Napsugár8)
2022. jan. 23. 15:53

nagyon sajnálom 🥺😪


Köszönöm a biztatást!

64439. Napsugár8 (válaszként erre: 64438. - Napsugár8)
2022. jan. 23. 14:56
Rákerestem: a fórum címe: Guruljka emlékére.
64438. Napsugár8 (válaszként erre: 64437. - 654268ce3d)
2022. jan. 23. 14:55

Gratulálok az eddigi sikereidnek! Örülök, hogy te is a "leszokás" és nem az egyik napról a másikra "abbahagyás" mellett döntöttél. Hidd el, a fokozatosságot meghálálja a szervezet! Csak szépen tovább.


Sokat mi sem tudunk. Állítólag légszomjjal vitték be a mentők a kórházba, ott helyre rázták. Másnap hajnalban ott bent egy infarktus vitte el. Gyorsan, hirtelen! Sajnáljuk, és még mondhatni mi magunk sem igazán tudtunk napirendre térni felette.

Van valahol egy fórum: Guruljka elment vagy valami hasonló címmel, oda szoktunk még esetenként egy-egy szál virágot, vagy az adatlapjára tenni valamit.

64437. 654268ce3d
2022. jan. 23. 14:12

sziasztok!


én január 3 óta kb 225 szál cigit nem szívtam el...


169et kb igen. úgy gondolom, ez annyira nehéz egyik napról a másikra, hogy Napsugár módszerét követem... illetve van még a minitabbol is, meg van egy vapem szerdától. az elmúlt 3 napban napi 3 szál hagyományos cigire mentem vissza. lassan annyi sem kell majd!


nem voltam itt mióta, és erre a hírre kellett visszaneznem... nagyon sajnálom! lehet tudni, mi történt vele? élettel teli, lendületes nő volt... 🥺

64436. subszi (válaszként erre: 64435. - Napsugár8)
2022. jan. 3. 12:04

Köszönöm!

Teljesnen ledöbbenten, mikor olvastam, sajnálom. :(

Vissza fogok olvasni.

64435. Napsugár8 (válaszként erre: 64433. - Subszi)
2022. jan. 3. 11:14

Gratulálok, hogy sikerült letenned a cigit!


Sajnos, Guruljka itthagyott minket, majdnem napra pontosan 2 hónappal ezelőtt. Nem, mi személyesen nem találkoztunk, ahhoz túlságosan messze laktunk egymástól. De egészen jól megértettük egymást. Kivéve, amikor nem! :)) De az esetleges nézet különbségek miatt, alapjaiban jól kijöttünk egymással. Sajnáljuk, hogy itt hagyott minket, nagyon gyorsan történt az egész.

64434. subszi (válaszként erre: 64433. - Subszi)
2022. jan. 3. 10:39
*belül
64433. subszi
2022. jan. 3. 10:39

Sziasztok!

10 hónapja nemdohányzó vagyok! :)

Van itt valaki?

.

Napsugár,

lehet, hogy emlékszel rám, Carolin80 volt a nevem. Olvastam, hogy Guruljka nincs már köztünk, azt hiszem, a te írásod volt (nem a fórumon velül). :(

Sokat segített sok fórumozónak. Személyesen is talalkoztam anno vele és a fiával. Te is?

64432. Juci59
2021. nov. 15. 17:05
Aki nikotin tapasz segítsègèvel szokott le az jelentkezzen már köszönöm.
64431. c9155193c4 (válaszként erre: 64429. - Napsugár8)
2021. nov. 15. 10:48
Gratulálok. Valóban jó módszer a fokozatos leszokás. Besegíthet ebben a nikotin tapasz is, de önmagában nem elég.
64430. Napsugár8 (válaszként erre: 64429. - Napsugár8)
2021. nov. 15. 07:19
* minden kevesebbet = minden nap kevesebbet
64429. Napsugár8 (válaszként erre: 64428. - Juci59)
2021. nov. 15. 07:18

Nem!

Én nem azzal a módszerrel hagytam abba, hogy letettem és utána semmi.

A fokozatos leszokás útját választottam, minden kevesebbet. Így nem voltak elvonási tüneteim, nem kellett magamon erőszakot vennem, mert ha már végképp nem bírtam, akkor mégis csak rágyújtottam. Igaz, ahogy ritkultak a rágyújtási kényszereim, az üzletben is egyre gyengébbet vásároltam... nem kellett a tapasz, csak kellő önuralom, hogy valóban "még 5 percet bírj ki", "még 10 percet bírj ki"... Kb. 3 hónap múlva egyszerűen a reggeli kávé után elfelejtettem!!! rágyújtani. Ennek 11 éve!!! azóta is köszönöm jól vagyok! :))

A módszer egyes lépéseit egy cikkben írtam le. Az adatlapomon megtalálod.

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook