Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
64488. Groot (válaszként erre: 64486. - Subszi)
2022. márc. 17. 17:23

Óh, sajnálom a perpatvart, de jó próba volt neked. Hm, anyóssal élünk együtt, közép demenciával "küzdünk".

Tegnap történt hogy kicsit felemeltem rá a hangom pedig alapból csendes vagyok. Be tudtam a közelgő teliholdnak. Az is nagyot lendített hogy másfél óra múlva bocsánatot kért, mondta hogy nekem volt igazam. Eszembe nem jutott rágyújtani. 🙂

Köszi a jótanácsot, nem fogok csak úgy egy szálat sem. Azért tettem félre azt az egyvdobozt, hogy ha az e cigivel valami történik, amíg pótoljuk addig legyenek "fél" szálak, pár slukk ha nagyon hiányozna.

64487. Napsugár8 (válaszként erre: 64484. - Groot)
2022. márc. 17. 15:56

Állítólag a tüdőnek 10 év totál nikotinmentes idő kell, mire teljesen kitisztul. Az enyémnek már ezek szerint ragyognia kell, mint a tükör.

Úgy siettem a tisztulását, hogy légzőgyakorlatokat végeztem. Már amikor eszembe jutott. És lehet érezni, ahogy múlik az idő, egyre több és több oxigént tudunk beszívni. Valamicskét egész biztos segít!

64486. subszi
2022. márc. 17. 15:54

14-én voltam "egyéves", és azért is merem kijelenteni, hogy leszoktam, mert előző nap volt egy nagy kiborulás este (családi perpatvar), zokogva vezettem, mentem lenyugodni olyanokhoz, akik a lakásban cigiznek. Ott volt a cigi, szerintem szívták is (láncdohányosok), de fel sem merült, hogy rágyújtok, még amikor nagyjából lenyugodtam, akkor sem (zokogás közben szerintem eszembe sem jutott :) ).

Szóval számomra ez volt a bizonyíték arra, hogy tényleg vége a dohányzásnak.

Viszont akár most is jól tudna esni. Ez a veszélyes. Egyesek ki is bróbálják azt a bizonyos "csak egy szálat, csak úgy", ezt szigorúan tilos!!! Sokan így szoktak vissza.

64485. subszi (válaszként erre: 64484. - Groot)
2022. márc. 17. 15:46

Annyira jó az ilyen beszámolókat olvasni! Tudom, milyen öröm, hogy sikerül, és át tudom érezni.

Az én unokahúgom még nem tudott szólni, leszokásom kezdetén volt féléves.

Köszönöm, valóban egy csoda ez a lány, IMÁDOM!!! (Nekem nincs, és már valószínű, hogy nem is lesz :( ).

64484. Groot (válaszként erre: 64481. - Subszi)
2022. márc. 17. 10:06

Nálam gyors elhatározás volt a leszokás, a leányom jött külföldről és az utolsó nap adott egy "eldobható" e cigit, eper-menthol. Én odáig ellenkeztem, de a család körbeállt hogy szívjak bele (anyóssal az élen), és a második szívás után beleszerelmesedtem. 😊 Az e cigibe. 😁 Volt még háromnegyed doboz füstösöm, azt elszívtam kábé 5 nap alatt. Megijedtem hogy mi lesz, vettem egy dobozzal, de akkor már beszereztem az e cigi készletet, és a bontatlan doboz itt van vész esetére. Egy hónapja. Sokkal jobb hogy füst helyett gőzt szívok be, és a nikotint is le tudom csökkenteni.

Ami zavart, a lányom többször szólt a büdi lehelet miatt. Ez a páromnak is megvolt, de ahogy letette a cigit, a büdi elmúlt. És való igaz, amikor a hamutartót mostam el, víz érte, iszonyatos bűze volt. Gondolom a nikotin-füst-nyál keveréke is ugyanilyen volt.

A banántól amikor eszem, sokszor köhögöm. Erős irritáló az illata. Rájöttem ha menthollal keverem, sokkal jobb.

Nem túl erős a mentholos, nem olyan mint például a kínai balzsam illata. Közepesnél enyhébb az ereje, és van egy pici édeskés íze. Fincsi. Van a mentholon kívül mentásom is, az yan mint a gyenge mentolos rágó.

Nem, hála Istennek nem hiányzik a nikotin. Ahogy ürül, illetve egyre kisebb mennyiségben szívom, a pozitív hatások felül írják a nikotin éhséget. Ma reggel volt például az első, hogy ébredés után vagy 40 percig nem szívtam bele.

És szerintem eljutottam odáig, hogy a cigisek mellett sem fogom kívánni.

Azért úgy motivációként még belenéznék a tüdőmbe hogy ott mi zajlik, ilyen volt és ilyen lett fotókkal. ☺

64483. Groot (válaszként erre: 64480. - Subszi)
2022. márc. 17. 09:45

Óh de jó, ezek nagyon pozitív változások! 🙂

8-10 kiló soknak tűnik. Nem szeretném, majd vigyázok.

Gratulálok az unokahugihoz! Biztosan gyönyörű baba, a család szeme fénye! 🙂

64482. subszi (válaszként erre: 64477. - C9155193c4)
2022. márc. 16. 20:32
Neked is köszönöm! Te is leszokóban vagy, vagy már rég leszoktál? Írnál róla, hogy hogy sikerült, mi motivált...?
64481. subszi (válaszként erre: 64471. - Groot)
2022. márc. 16. 20:30

Nem is gondoltam, hogy az ízèn múlik a köhögés, így nem próbálgattam annyira. Illetve a mentholost pont hogy köhögtetőnek gondolnám, de azt írod, nekem jó.

Nagyon jó olvasni, hogy nem is hiányzik a cigi, a nikotin! Nagyon szurkolok neked, elérhetetlen volt az egy év, és közben simán ment, tényleg egyre könnyebb (ezért simán). És már nincs kísértés.

64480. subszi
2022. márc. 16. 20:25

Köszönöm midannyiótoknak! :)

Az arvomon hamar láttam változást, a sötét karikák tűntek el a szemem alól.

A nyelvemről a lepedék tűnt el.

A lèpcsőzésnél nem lihegek.

Ezek mind hamar jelentkeztek.

Mást nem tapasztaltam.

Hízás 8-10 kg. Tél elejéig jó voltam, csak aztán evés szempontjából elengedtem magam. Máskor nem lett volna gond, de még a leszokás miatt jobban kellett volna vigyáznom. Majd most leadom, ez a következő cél. :) 177 cm magas vagyok, így -bár nekem soknak tűnik - azt mondják, alig látni.


Annyira, de annyira jó, hogy nem vagyok büdös!!! :) Unokahúgom született, és ő ösztönzött, zavart, hogy büdösen veszem a kezembe. Sokat babázom, nagyon megérte! :) 17 hónapos.

64479. Groot (válaszként erre: 64475. - Subszi)
2022. márc. 16. 14:08

Gratulálok! 😀 És mit tapasztalsz,tüdő, bőr, erőnlét, hízás, mi változott?

Én egy hónapos vagyok, pár napja rámeredtem a hüvelykujjam körmére ahogy tartom a mobilt hogy jé, mitől ilyen szép rózsaszín?🤔 Ja persze, nem cigizem! 😊 Az arcom sem olyan sápadt fakó amit mindig láttam a tükörben.

64478. Napsugár8 (válaszként erre: 64475. - Subszi)
2022. márc. 15. 08:45

Gratulálok! Ez bizony már szerintem azt jelenti, hogy valójában leszoktál róla.

Valóban jó érzés, amikor már nem vagyunk rabja. És jó az is, hogy egyre többen vagyunk!

Szeretettel várjuk a csapat új tagjait közénk, csak hittel, kitartással. Mindig csak azt az egyetlen napot kell megvívni, amelyet éppen élünk. :)

64477. c9155193c4 (válaszként erre: 64475. - Subszi)
2022. márc. 14. 19:53
Gratulálok. Példád ösztönző legyen másokra is.
64476. subszi
2022. márc. 14. 19:43
Holnapután
64475. subszi
2022. márc. 14. 19:42

Ne haragudjatok, most önző leszek *bár egyben biztatásnak is szánom az írásoml), de most nem tudok visszaolvasni, csak gyorsan megírom:


MA VAGYOK EGYÉVES NEMDOHÁNYZÓ LEÁNYZÓ!!! ÉS ANNYIRA, DE ANNYIRA JÓ!!! :)


Holnap sem leszek, de holnap után nagyon szeretnélek már elolvasni teteket! 🥰 🥰

64474. Groot
2022. márc. 11. 15:26

Egy érdekesség:

Kábé 3 hete nagyon kívánom a padlizsánt. Én ha így ennyire kívánok valamit akkor megnézem az élettani hatását, és bizony kiderül hogy nem véletlenül kívánom.

Döbbenet de a padlizsán kis mértékben tartalmaz nikotint is. Nem baj, ahogy néztem kábé 10 kilónyi egy szál cigi.

64473. Napsugár8 (válaszként erre: 64472. - Groot)
2022. márc. 11. 13:52
👍👍👍
64472. Groot (válaszként erre: 64470. - Napsugár8)
2022. márc. 11. 12:25

Most már én sem kívánom.

Fejben eldöntöttem hogy nem. 🙂

Még mindig krákogom fel a kátrányt. Nagyon jó érezni hogy egyre több oxigénhez jutok. Ja, és a mostani az első hónap hogy megspóroltam majd 30ezret. Meg fogom magam jutalmazni ... 😊🙂

64471. Groot (válaszként erre: 64469. - Subszi)
2022. márc. 11. 12:20

Attól függ hogy szívom, van amikor köhögök. A banános és a barackos nagyon köhögtet, mintha a hörgők görcsbe rándulnának. Szerintem allergia. Viszont az eper lime, cherry, menthol, vanilia és a shake nagyon kellemesek, nyugtatóak a tüdőnek. Most még ott tartok hogy kitapasztalom melyik nem köhögtet.

Először a számba szívom és onnan nyomom le tüdőre. Most a másfeles nikotin helyett már csak a 0.75%-ost szívom, fantasztikus! 😃 Nem hiányzik a nikotin. A doboz cigim még itt figyel felbontatlanul előttem, de rá se bagózom. 😁

64470. Napsugár8 (válaszként erre: 64467. - Subszi)
2022. márc. 9. 09:46
De én meg sem kívánom. Teljesen közömbösen hat rám, ha bárki szívja a közelemben. Még csak azt sem mondhatom, hogy útálom, hogy büdös. Csak egyszerűen tudomásul veszem, hogy ez bizony nem egy rózsaillat. :)
64469. subszi (válaszként erre: 64465. - Groot)
2022. márc. 8. 19:46
Az ecugitől nem köhögsz? Én attól mindig köhögtem.
64468. subszi (válaszként erre: 64464. - 5d8fd6c5cb)
2022. márc. 8. 19:45
Pontosan! Bár a Gin-tonic sem rossz! :)
64467. subszi (válaszként erre: 64463. - Napsugár8)
2022. márc. 8. 19:44

Más leszokótól is hallottam, hogy meg tudja kívánni, csak nem esik nehezére, hogy ne gyújtson rá.

Mellettem is lehet cigizni, nem zqvar, csak igen, a büdös, ami cigizve is zavart :)


Annyira, de annyira jó nem dohányozni!!!! :) :)

64466. Groot (válaszként erre: 64464. - 5d8fd6c5cb)
2022. márc. 4. 15:00
Tényleg finom ... de nekem csak volt. 🙂 Alig ittam alkoholt, de vagy 15 éve mivel nem voltam hozzászokva, sikerült magam kiütni. Azóta szó szerint egy kortyot sem, még a szilveszteri pezsgőt sem. Az a szerencsém hogy a párom sem iszik se sört, se semmit. 🙂 Amitől elcsábulunk az 1-1 szem konyakmeggy. 😊
64465. Groot (válaszként erre: 64461. - Subszi)
2022. márc. 4. 14:25

Szomszédasszonyom aki nem cigizett, egyszer kért tőlem egy szálat mert szorulása volt, hatott neki. 😁

Óh, fújni nem szeretnék. A szívó mozdulat megvan, az jó.

Tegnap mentünk feltölteni az e cigi készletet, így most 5 hónapig elég lesz, és sokkal olcsóbb. Mondtam a srácnak hogy napi négyszer töltöm árammal, kiakadt hogy ő legfeljebb kétszer. Szólt hogy akkor erősebb nikotint tesznek bele, mondtam hogy inkább kevesebb kell. Az egyiket nikotin mentesen kértem, a többit a másfelesről levittük 0,75-re. Észrevenni, érezni hogy gyengébb, de nem hiányzik a nikotin mert a finom ízek kárpótolnak. 🙂

Menni fog a cigi letevése végleg, már érzem, tudom. 😉

Éjjel sem köhögök, már csak krákogom felfelé a sok lerakódott kátrányt. 🙄

64464. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 64462. - Subszi)
2022. márc. 3. 15:22
Pedig a Campari-Juice a lehető legfinomabb ital..-)
64463. Napsugár8 (válaszként erre: 64462. - Subszi)
2022. márc. 3. 15:09

Én köszönöm, tökéletesen. A cigi-mentes életre kérdezel rá? 11-12 éve nem szívom, és akár egy töményen cigiző társaságban is jól el vagyok, max. az zavar, hogy büdös. :)

Azzal, hogy fokozatosan szoktam le és fokozatosan vontam meg a szervezetemtől a nikotint, azóta egyáltalán nem kívánom.

64462. subszi (válaszként erre: 64460. - Napsugár8)
2022. márc. 2. 19:36

Nekem kicsit sem nehéz, én már csak biztatás céljából vagyok itt. :)

Nekem fél évig volt "csábító" a cigizés, már egy ideje egyáltalán nem.Tudom kívánni, de rágyújtani nem kívánok. Ez így furán hangzik, de akkor is ez az igazság.

A Campari juice-t is kívánom, mégsem iszom, ehhez tudom hasonlítani.

És te hogy vagy?

64461. subszi (válaszként erre: 64458. - Groot)
2022. márc. 2. 19:32

Jó volt olvasni! :) Nagyon szuper, hogy ilyen jól megy, és minden rendben.

Ha én wc-n cigizem volna, megtanultam volna gyorsan vécézni. :D De sosem voltam sokáig. :D


A spray-t a szájba kell fújni. Tényleg magyon ajánlom. De fontos, hogy az első 1-2 alkalommal lehet tüsszögés vqgy csuklás, de elmúlik. Én szeretek tüsszögni, és nálam az volt, így nem is zavart. :)

64460. Napsugár8
2022. márc. 2. 10:47
Szervusztok! Most látom, hogy ma is, tegnap is írtatok. Most értem haza, megyek a konyhába, majd délután visszaolvasom, ki hol tart. De látom, aki igazán le akar szokni, az csinálja becsülettel. Csak így tovább, minden nappal könnyebb lesz.
64459. Groot (válaszként erre: 64456. - Subszi)
2022. márc. 2. 10:12
Mi ez a fújkálós amit néhányan írtok? Hogyan működik, orrba vagy szájba kell fújni?
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook