Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
64548. subszi (válaszként erre: 64545. - Napsugár8)
2022. máj. 27. 18:24
A pm. alulműködéssel nem számoltam. 6-5 kiló nem is sok! Viszont a 25-26 kiló az, nagyon is meg lehetsz elégedve! ;)
64547. Lydianne (válaszként erre: 64543. - Subszi)
2022. máj. 27. 17:14
Megszületett az elhatározásom. Hazaért a párom, odaadtam neki a maradék néhány doboz cigimet /több csíkkal tartottam itthon mindig/ összeszedtem a maradékokat is, kabát, kistáska, nagytáska srb zsebekből. El fogja tüntetni a szemem elől amíg dolgozok. Ma délben szívtam az utolsót, most mókázok az e cigivel. Ha kifogy a nikotinos lötyim, megpróbálom csak a sima 0 nikotinos mentolost szívni majd. Félek a hisztijeimtől, de már évek óta nem volt ilyen sem, hogy 2-3 óránál többet kibírjak napközben. Levittem a csikkest a nagy kukába, elmostam a hamutálat. Elpakoltam az öngyújtókat. Ami motivál: egészségesebb leszek, ha babát szeretnénk, nem akkor kell azonnal küzdeni ezzel a problémával, nem lesz füst kőrülöttem,lakásba áramló az erkélyről, ruhám, hajam, stb. Több pénzem marad ami jó lesz másra is. Új munkahelyen kezdtem és ott senki sem cigizim körülöttem, így műszak közben sem lesz kísértés. Igyekszem elfoglalni magam itthon is majd, és már most odafigyelek a kajára. Sejtem, hogy hízásnak indulok, de jó lenne nem sokat. Köszönöm a válaszokat. Jelentkezem, sikerűl e tartani.
64546. Napsugár8 (válaszként erre: 64540. - Lydianne)
2022. máj. 27. 16:38

Én pontosan azért nem vállaltam fel, hogy egyik percről a másikra leteszem a cigit, mert nem akartam magamnak kudarc-élményt, nem akartam azt a fajta önvádaskodást, hogy ...

Így az első lépés, amivel kezdtem: amikor éreztem hogy rá kellene gyújtani (napi másfél doboznál tartottam), ránéztem az órára és azt mondtam magamnak: még 5 percet bírjál ki. Ennyit már csak ki lehet várni... és a többi kis praktikák, amelyek önmagukban nem drasztikus hatásúak, de egy idő után eltűnt a rágyújtási kényszer. Szépen, fokozatosan haladtam előre.

64545. Napsugár8 (válaszként erre: 64542. - Subszi)
2022. máj. 27. 16:32
Igazából nem tudom, foglalkozzak-e vele. Az elmúlt évek alatt olyan 25-26 kg-t adtam le különböző módszerekkel. Mert ugye ahogy letettem a cigit... és hiába fogyóztam ilyen-olyan módszerrel, míg ki nem derült, hogy pm. alulműködésem van. Hogy már volt-e korábban is, csak a cigi miatt nem jöttek rám a kilók, vagy a nikotin elhagyása miatt borult fel a pm. működés, nem tudom. Ahogy átformáltam az étkezésemet a pm.-hez és szedek gyógyszert is, azóta kezdtek el lemenni a kilók. De akkor még az életkorom 6-ossal kezdődött, ma már jócskán túl a 70-en. Majd látom, kezdek-e még valamilyen megszorítást, vagy ezt a meglevő 5-6 kg pluszt megtartom arany-tartaléknak? :))
64544. subszi
2022. máj. 27. 16:17
Hú, ez hosszabb lett, mint hittem. Ha lehetne szerkeszteni, rövidítenék rajta.
64543. subszi (válaszként erre: 64540. - Lydianne)
2022. máj. 27. 16:16

Szia Lydianne!


Nekem tuti nem működne az a módszer, hogy egyre kevesebbet szívok. Ha engedek magamnak 2-őt, akkor miért ne lehetne 5, meg "csak ma" stb. Vagy lerakom vagy nem. Viszont az az érdekes, hogy ketten vagyunk mostanában aktívak a fórumon, egyikünk így rakta le, másikunk úgy. Tehát Napsugár a példa arra, hogy működhet a te módszered is. Nagyon szurkolok neked! :)


A falási rohamok rám kevésbé voltak jellemzőek, mert használtam a Nicorette sprayt. Azt gondolom, hogy az e-cigi is jó erre, anno azt is szívtam, sosem ettem többet, hanem a "segédeszközt" használtam (nem is keveset). Illetve ehetnékem volt, de odafigyeltem, hogy mit eszem. Vigyázni kell, hisz még így is hízhat az ember, mert lelassul az anyagcsere. Meg persze faltam a csokit, ahogy bagósan is, arra nem figyeltem. 9 kg-t híztam (nagy részét a 2. fél évben, mert akkor már nem figyeltem). 1 évig nem foglalkoztam ezzel, viszont egy év után úgy gondoltam, hogy "oké, leszoktam a cigiről, most jöhet a fogyás". 42 éves vagyok, és sikerült! :) Ja, és megvártam, míg beállt a súlyom, mikor már úgy láttam, nem hízok tovább.


Türelem is kell, hisz az elején olyan lassan megy az idő! Nekem emiatt volt nehéz, mert azt éreztem, hogy sosem érem el, hogy elmondhassam: "leszoktam". Viszont fél év után már el is felejtettem ezzel foglalkozni, és csak úgy elrepültek a hónapok.


Elmondhatatlan az az öröm, hogy SIKERÜLT! :) :)


Volt, hogy majdnem rágyújtottam, de már az ára is előttem lebegett. Bevallom őszintén, ha 700 (esetleg 1000) alatt lenne az ára, simán rágyújtottam volna.

Na meg, mikor kávét vagy Nesquick kakaót stb. akarok venni, szörnyülködöm az árukon, és megvárom az akciót. Közben meg a cigit ugyanannyiért simán megvettem két naponta. Ez gáz.


Így hogy nem szívtam egy szálat sem, tudtam nézni az utcán a cigis embereket olyan szemmel, hogy "szegény! De jó, hogy én már nem szívom", és néztem a füstöt, amit kifújt, és elképzeltem, mit is szívott be, és tüdőzött le. Ne értsetek félre, nem voltam lenéző, most is megállnék a kocsival, hogy az utasom rá tudjon gyújtani stb.


Az első két hónapban majdnem minden hétvégén becsúszott egy dobozzal. Családi okok miatt egy "idegroncs" voltam. De nem foglalkoztam ezzel, akkor is leszokóban voltam, hétfőn már "el is felejtettem", hogy rágyújtottam, elhittem, hogy sikerülni fog, és megértő voltam magammal (de hülyén hangzik ez! :D ). Nem ostoroztam magam, mert akkor tuti feladtam volna, hisz jöttek volna a gondolatok ("nem megy ez nekem!", "most is rágyújtottam, úgysem sikerül" stb.).


Bocsánat, hogy hosszú voltam, de csak így első válaszban, ígérem, nem fogok ennyit írni, kérdezz bátran! :)


Sok sikert, és remélem, nem tűnsz el!!! :)

64542. subszi (válaszként erre: 64541. - Napsugár8)
2022. máj. 27. 15:59

Én ugye az atkins-szel kezdtem, de nem működött annyira, mint hittem, bár a heti egy csokit (300g-osat) is elfogyasztottam, ami nyilván nem jó.

Mikor újrakezdtem, akkor nem csak a ch-ra, hanem a kalóriára is figyeltem, illetve figyelek a mai napig.

Szigorúnak kell lenni, mert hétvégén lazítottam, és megint ott tartok, mint múlt héten ilyenkor (pénteken). 40 év felett már tényleg nehezebb, de nem adom fel, főleg, hogy nem csinálom feleslegesen. Amit cigileszokás miatt szedtem fel, az már lement. Kár, hogy téli súllyal hagytam el a cigit! :)


Azt akartam írni igazából, hogy próbálj ki másik diétát, nekem is az működött, igaz, a csokit sem eszem, de a kalóriát is visszavettem, nem eszem annyi zsírosat, amennyit atkis-szel ennék, nekem ez vált be.

64541. Napsugár8 (válaszként erre: 64539. - Subszi)
2022. máj. 27. 15:46
Február elején kezdtem el a 8/16-ot, akkor le is ment rólam másfél hónap alatt bő 3 kg. Azóta viszont nem mozdul, pedig ahogy bejött a jó idő, többet is mozgok, sétálok, gyalogolok. És szerintem a kajám se több. Nem tudom mi van. De ezt a 8/16-ot megtartom, mert úgy érzem, jó ez nekem, hogy elhagytam a reggelit, és d.e. 11 és este 19 óra között eszek. A kilóim pedig csináljanak amit akarnak. :))
64540. Lydianne
2022. máj. 27. 15:27

Sziasztok!


Vasárnap próbáltam ki az elf bart, ma fogyott el 2 adag. Azóta napi 2 vagy 5 szálat szívtam el csak, kb 12-15 helyett. Erre felbuzdulva ma vettem egy e cigit. Ebben van minimális nikotin, de el tudom majd hagyni , remélem. Külön van a nikotinos és az ízes aromás folyadék hozzá. Ma is 2 szál sima cigi ment el. Nem tudom mennyi idő alatt, és hogyan, de szeretném letenni. A hízástól nagyon tartok, falási rohamok törnek rám már így is. Ki hogy áll? A kezdeti nehézségeket hogyan lehet enyhíteni? Türelmetlenség, düh, szomorúság, tehetetlenség? Nekem inkább érzelmi alapon kellett a cigi, sokáig azt éreztem az az egyetlen boldogságom, hogy rágyujthatok. Azóta nagyon sokat változott az életem pozitív irányba. Nem szeretném többé így gondolni. Korábbi leszokási kísérletemkor úgy éreztem büntetésben vagyok, hogy nem cigizhetek. Ha valakinek van kedve még, beszélgessünk.

64539. subszi (válaszként erre: 64538. - Napsugár8)
2022. máj. 18. 20:41

Atkinssel kezdtem, sokat gyalogoltam, majd behoztam a salátát, és jögázni is elkezdtem itthon.

Hihetetlen milyen hasznos a jóga! Sose hittem, ezt meg kell tapasztalni!


Nagyon ritkán bűnöztem az elmúlt hetekben, és akkor is kicsit (kivéve egy hétvégét, öcsém szülinapja volt).

És még mindig megy lefelé, pedig esküszöm, eszem rendesen és finomakat, csak a csoki hiányzik nagyon, és mostmár a jégkrém is. Hamarosan jöhetnek ezek is! :)


Te a másik diétát csináltad. Csinálod még? Mennyit fogytál vele?

64538. Napsugár8 (válaszként erre: 64537. - Subszi)
2022. máj. 17. 07:09
Milyen módszerrel fogytál? Az a 4-5 rólam is lemehetne?
64537. subszi
2022. máj. 17. 07:01

Mostanra sikerült visszafogynom is! :) :)

8 kg-t híztam, és most tartok -9 kg-nál. Még 4-5 van hátra. (Plusz kilókkal kezdtem.)

42 éves leszek 2 hét múlva, tehát 40 felett is meg lehet csinálni!

.

Azokat szeretném biztatni, akik az elhízástól félnek.

Egyébként fél évig odafigyeltem, nem is híztam 3-4 kilónál többet.

Szóval, hajrá!!!

64536. Napsugár8 (válaszként erre: 64535. - Subszi)
2022. ápr. 16. 15:59

Köszi! Igen, jól vagyok!

Én is mindenkinek kellemes, füstmentes húsvétot kívánok!

64535. subszi
2022. ápr. 16. 14:12

Remélem, mindenki jól van!

Kellemes húsvétot!

64534. subszi (válaszként erre: 64528. - 654268ce3d)
2022. ápr. 5. 08:56

Nekem a Nicorette spray sokat segített.

Ha kipróbálnád, tudd, hogy elsőre tüsszögés, vagy akár csuklás lehet. Nekem az első volt szerencsére, hisz szeretek tüsszenteni. :D

Az egy-egy szál helyett esetleg jó lehet.

64533. subszi (válaszként erre: 64523. - Groot)
2022. ápr. 5. 08:52
Szuper, hogy meggyógyultál! :)
64532. subszi (válaszként erre: 64522. - 654268ce3d)
2022. ápr. 5. 08:50
Egyidősek vagyunk! :) Én május 29-én leszek 42.
64531. subszi (válaszként erre: 64517. - 654268ce3d)
2022. ápr. 5. 08:48
Ja, meg matek! :) Írtad, mennyit szívtál és nem szívtál el..
64530. subszi (válaszként erre: 64517. - 654268ce3d)
2022. ápr. 5. 08:47

Szia!

Gratulálok!

Csodálom, aki a fokozatosság elvét követve tudja lerakni! Hajrá!!! :)

Hány szálat szívtál egy nap? (Most olvasok vissza, ha már írtad, bocsi.)

64529. Groot (válaszként erre: 64525. - 654268ce3d)
2022. ápr. 2. 23:01

Én imádom.

Most nikotin nélküli mentholt szívok.

64528. 654268ce3d (válaszként erre: 64526. - Napsugár8)
2022. ápr. 2. 17:32

jó ötlet, köszi 🙂 ezért is jó néha erről beszélni. más szemszögből látni.

nem szeretek egyébként a dohányzásról beszélgetni. olyankor mindig ragyujthatnekom van 😷

64527. Napsugár8 (válaszként erre: 64514. - Groot)
2022. ápr. 2. 16:35

Négy nap!

Tökéletes! Nem kell kidobni, én néhány szálat még hetekig tartogattam.

Amikor már eltelt kb. 2 hét, és egyáltalán nem jött rám az inger, hogy rágyújtsak, akkor fogtam a maradék cigit, és a balkonon levő virágládában szertartásosan eltemettem. Gondolatban elbúcsúztam tőle, megköszöntem, hogy segített amikor szükségem volt rá. De a kapcsolatunk most megváltozik. Nem kell már neki dolgoznia tovább. Megérdemli a pihenést. !!! És tettem a virágládába 1-2 szál kikirícs virágot, amit a játszótéren szedtem.

Tavasz volt! Jéé! Most jövök rá: 2011. április 8.-a!


A tudat, hogy eltemettem, nincs többé, segített abban, hogy minderre mint múlt tekintsek, és bármikor eszembe is jutott a cigi, eltöltött egy boldogság érzés, egy büszke siker öröme, hogy megcsináltam!!!!

64526. Napsugár8 (válaszként erre: 64522. - 654268ce3d)
2022. ápr. 2. 16:26
Oké! De ha esetleg úgy érzed, hogy a kitűzött dátum sokkol, vagy stresszelsz miatta, inkább engedd el a dátumot. Én azt mondtam, addig csinálom, míg önmagamtól le nem szokok, nem erőltetek magamra semmit. Egy délelőtt rájöttem, hogy egyszerűen elfelejtettem a reggeli kávé után rágyújtani. Pedig azt 6 óra körül szoktam inni, és 10 órakor jutott eszembe... és még a gondolattól sem jött rám, hogy akkor gyerünk és pótoljuk be. Kész. Attól kezdve "immunis vagyok" a cigire. Tökéletes érzés. :)
64525. 654268ce3d (válaszként erre: 64523. - Groot)
2022. ápr. 2. 16:18

szia!

ennyire ördögtől való lenne az e cigi?

szerintem nem 🤔

64524. Groot (válaszként erre: 64517. - 654268ce3d)
2022. ápr. 2. 16:17

Szuper vagy! 😃 Fog az menni!

Én február elején tartottam ott mint te most.

64523. Groot (válaszként erre: 64516. - Subszi)
2022. ápr. 2. 16:16

Tegnap az orvos megvizsgált, kis hörgés még van, de úgy tűnik meggyógyultam. A váladék teljes felszívódásához még idő kell.

Ma először szívtam bele az e cigibe, nem mélyen csak épphogy. Kellemes volt.

És igazad volt abban hogy a betegség miatt nem szívtam bele. Viszont tegnap már hiányzott. Az analóg nem, de az e cigi igen. Az orvossal alkudoztunk is, hogy ha már ennyit kibírtam akkor e cigi sem kell. Mondtam neki hogy én totális fővárosi vagyok, ha nincs valami a tüdőmben akkor a testem úgy gondolja hogy elhunytam. 😁

Majd sírdogálok én helyetted, megbeszéljük hogy hánykor és hány percig milyen volumennel, és akkor egymásra gondolunk. 😃😁

64522. 654268ce3d (válaszként erre: 64521. - Napsugár8)
2022. ápr. 2. 16:05

április végéig terveztem lerakni, de ha nem sikerülne, akkor júniusig. akkor ugyanis 42 éves leszek 🎂 azt gondolom, még éppen időben leszek, hogy meghosszabbítsam az életem.

más káros szokásom, függőségem nincs 🙂 túlsúlyos sem vagyok. esetleg még a kávé. de abból is már csak napi 3at iszom...

64521. Napsugár8 (válaszként erre: 64519. - 654268ce3d)
2022. ápr. 2. 15:12
Én is úgy csináltam, ahogy kezdtem megszokni a gyengébbet, nem sokkal utána már ismét csak gyengébbre váltottam... és a napi mennyiséget is csökkentettem. Szépen, fokozatosan csökkent ezáltal a bevitt nikotin mennyisége, a szervezet kezdte megszokni... nekem bevált. :))
64520. 654268ce3d (válaszként erre: 64519. - 654268ce3d)
2022. ápr. 2. 14:50
sokkal gyengébb a dobozos.
64519. 654268ce3d (válaszként erre: 64518. - Napsugár8)
2022. ápr. 2. 14:50

köszönöm 🙏

kb eddig, ha dobozos cigit szívtam volna, olyan 93e ftot spóroltam volna. most az elmúlt 1 héten vettem dobozost, abból 5 szál /nap.

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook