Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
64578. Lydianne (válaszként erre: 64577. - Napsugár8)
2022. jún. 2. 15:35
Kezdek beletörődni, hogy nincs cigi. Lassan majd elkopik a gondolataimból. Kevesebbet gondolok majd rá, főleg ha el vagyok foglalva folyamatosan. Pont az új munkám miatt sokkal többet fogok mozogni napközben, mint eddig. Így az a kicsivel több kaja hátha "elfér". Az is jól esik, hogy akiknek eddig elmondtam, mindenki örült az eddigi sikernek
64577. Napsugár8 (válaszként erre: 64576. - Lydianne)
2022. jún. 2. 13:55
Jól csinálod. Ne a kényszer, a tiltás tartson távol a cigitől, hanem a saját felelős döntésed, a saját megfontolt akaratod. És akkor már könnyebb is lesz. És figyeld meg, minél több napot megnyersz magadnak, annál könnyebb lesz. Ügyes vagy, megcsinálod. Zöldséget bármit, bármennyit, a gyümölcsökre figyelj oda, mert a nagyobb cukortartalmúak becsapósak, és visszaütnek kilóban. :))
64576. Lydianne (válaszként erre: 64574. - Napsugár8)
2022. jún. 2. 12:46
Igyekszem erre gondolni! A váratlan stressz helyzetben is nehéz, most ért egy ilyen. Alap esetben ilyenkor egymás után nyomtam el a cigiket. Most meg csak essem iszom van. Próbálok a gyümölcsökre, zöldségekre, normálisan jóllakásra koncentralni és kevés nasira. Na meg az elektromos cigi. Amit így is szerintem keveset szívok. Néztem videókat, kinek mennyire kopik el a tartályból a folyadék és nekem fele annyi megy el kb. Holnap ilyenkor már 1 hete! Amúgy csapott meg cigifüst az utcan és úgy meg nem kívánon, inkább rossz érezni.
64575. Napsugár8 (válaszként erre: 64574. - Napsugár8)
2022. jún. 2. 08:33
* lényeg, hogy NE a tiltás legyen a tudatodban
64574. Napsugár8 (válaszként erre: 64573. - Lydianne)
2022. jún. 2. 08:32

Változtass a nézeteden.

Amikor én voltam leszokóban, nem arra gondoltam, hogy nem szabad!

Azt kezdtem el mondani (magamban):


"Bármikor rágyújthatnék, de nem teszem. Én magam döntöttem úgy, hogy leszokok a cigiről. Bármikor megváltoztathatnám a döntésemet, de ezt nem akarom. Le akarok szokni a cigiről, és le is szokok!"


Mire ezt elmondtam magamban, és természetesen az agyam a mondókára koncentrált, gyakorlatilag már el is múlt jószerivel a rágyújthatnékom. A biztonság kedvéért ittam egy pohár vizet!

Próbáld meg, talán nálad is segít ez a gondolat, vagy valami hasonló. A lényeg, hogy a tiltás legyen a tudatodban, hanem a saját döntésedhez való önkéntes ragaszkodásod. Tudod, az ember gyarló: minél inkább tiltanak neki valamit, annál inkább akarja! :))

64573. Lydianne (válaszként erre: 64572. - Groot)
2022. jún. 2. 08:17
Most nehezebben, mert szabadnapos vagyok pár napig. Jobban ráérek "kattogni". Viszont a családom es párom támogatja , hogy haladok, telnek a napok. Ma van a 6. Nap. Sikerült nagyobb városban olcsobban venni nagyobb kiszerelésben löttyit, rá is volt írva milyen arányban kuytuljam össze nikotinnal :D szívesen rágyújtanék még. Nem tudom mikor múlik el. Olyan montha megerőszakolnám magam, hogy NEM szabad. Nekem nehéz, az is lesz még valameddig
64572. Groot (válaszként erre: 64571. - Lydianne)
2022. jún. 1. 22:50

Nem dehogy, csak leírta a véleményét.

Ezeket a szavakat már én is hallottam, megszoktam. Én imadom az e cigit, és ebben a döntésemben senki nem tud megingatni.

Hogy bírtad a mai napot? 🙂

64571. Lydianne
2022. jún. 1. 12:24
Jó akkor ide sem írok többet , mert le vagyok nézve , mint e cigis 😃 köszi az eddigieket. Tovabbi minden jót!
64570. Napsugár8 (válaszként erre: 64569. - Groot)
2022. jún. 1. 07:54
Ha valóban letették a cigit, és munkaidő után IS az e-cigit szívják. Inkább gyanítom, hogy a cigiszünet betiltása, beszüntetése miatt szívják ezt. A talált cikk szerint az egészségük tekintetében totál mindegy, hogy mit szívnak. De ahogy írtam is, nekem mindegy, ki mit csinál. Mint ahogy én is évtizedekig tettem ugyanezt. Ma már örülök, hogy nem teszem. Úgy gondolom, megérte az a kis erőfeszítés, az a kis önfegyelem. :))
64569. Groot (válaszként erre: 64567. - Napsugár8)
2022. máj. 31. 18:58

Persze, biztos hogy akadnak akik függővé válnak. Szerintem én is.

De elgondokodtató, hogy amikor itt a környéken elsétálok az igencsak barna bőrű építőipari munkások mellett, nem a büdös füstöt érzem, hanem látom hogy e cigit szívnak. És nem úgy ahogyan régen láttuk hogy cigiszünet, hanem beleszívnak kétszer háromszor és zsebrevágják, tovább dolgoznak. Ha ennyit el lehet érni és náluk, már megérte.

64568. Groot (válaszként erre: 64565. - Subszi)
2022. máj. 31. 18:51
Én a banántól és baracktól köhögtem.
64567. Napsugár8
2022. máj. 31. 14:04

Természetesen mindenki azt tesz az egészségével, amit akar.

Én 43 éven keresztül kemény dohányos voltam. Ha valaki azt mondta, hogy szokjak le, mert akár bele is halhatok, rögtön kész volt a válaszom: nem mindegy, hogy mibe halok bele? 😀😀😀


Tizenkét évvel ezelőtt eljöttem nyugdíjba, és azt mondtam: nincs határidő, nincs stressz, nincsenek "kedves" munkatársak, stb. stb. Nincs tovább szükségem a cigire!


Akkor sem az egészségem volt az elsődleges ok, hanem mert egyre inkább emelték az árát, különösen nagyot ugrott, amikor létrejött az Nemzeti Dohány Kereskedelem...

És rájöttem, mennyivel jobban érzem magam, mennyi mindent nyertem azzal, hogy nem szívom.

Ez a cikk, amit felraktam, és a véleményem, hogy az e-cigi csak egy másfajta függőség, de attól még függőség... egy vélemény a sok közül. Nincs szándékomban senkinek sem előírni mit tegyen. Az biztos, hogy nincs két egyforma út, mindenki a saját útját járja. Én azért drukkolok mindenkinek, és kívánom, hogy mielőbb érjen célba mindenki, aki elindul ezen az úton. :))

64566. subszi (válaszként erre: 64563. - Groot)
2022. máj. 31. 11:34
Biztos, hogy van ebben valami, ahogy abban is, hogy káros. Viszont ezerszer inkább az e-cigit szívnám, mint a hagyományosat.
64565. subszi (válaszként erre: 64563. - Groot)
2022. máj. 31. 11:33

"...még fokozhatja is a nikotinfüggőséget." - sokan áttérnek nikotinmentesre, ahogy anno én is, meg most is olvashatjuk a beszámolókban.

Ismerek olyat, aki folyamatosan szívja, el sem tudom őt már képzelni úgy, hogy nincs a kezében az e-cigi, és ez nagyon nem szép látvány, folyamatosan füstölög.

Nekem a spray NAGYON-NAGYON sokat segített a leszokásban, rá is szoktam, ahogy a cikk írja, imádtam. Na de mikor feltűnt, hogy folyamatosan fújkálom a számba esténként, meg is váltam tőle teljesen.


Amúgy az e-cigitől és a spraytől is nagyon köhögtem, van bennük "irritáló anyag", az biztos.

64564. Groot (válaszként erre: 64562. - Napsugár8)
2022. máj. 31. 10:34

Napsugár, még valami. 🙂

Ha figyelmesen olvasod, mi ketten csökkentettük a nikotint, sőt, én el is hagytam. Tehát, nem a nikotin okoz nálam függőséget, hanem a finom ízek. Sőt, ahogyan "kollegina" is írta nálam is előfordult, elfelejtettem az e cigit. 😃

Amit írnak a kátrányról ... legfeljebb annyi van benne mint egy zamatos tyúkhúsleves gőzében. 😉

A porlasztó felhevíti a növényi glicerint, nem 800 fok körülire mint a ciginél. De. Mire a szájba kerül, addigra egy kellemes testmeleg gőzt kapunk. A tüdőbe is ez kerül. Hogy is mondjam, mint amikor vendégeknek főzöl télen, teljes üzemben megy a konyha, és az ablak épp csak résnyire nyitva. A károsító anyag is épp annyi.

64563. Groot (válaszként erre: 64562. - Napsugár8)
2022. máj. 31. 10:19

Én erről nem szeretnék leszokni, nekem az e cigi megfelel. 😉

Én is olvastam jót is, rosszat is.

Közben rájöttem (de az e árusok is mondták), a tanulmányok tartalma attól függ, hogy honnan van hasznuk. Én is, bárki írhatna az e cigiről lehúzást, ha azt megfizetik, ha érdekem fűződik hozzá.

Akik áttérnek az e cigire, ők szinte mind leteszik az analógot. Ez óriási veszteség a cigi gyártóknak és forgalnazóknak. Plusz ott vannak akik szedik a dohányt.

64562. Napsugár8
2022. máj. 31. 08:10

Tegnap akartam írni nektek, aztán mégsem tettem, mert akadékoskodónak tűntem volna. De véleményem szerint ez az e-cigi és hasonlók a gyártók részéről semmi más, mint üzleti fogás, pénzlehúzás. Gyakorlati hasznát tekintve: egyik függőségből átvezet egy másikba!

Most olvasgatok a neten, és találtam egy cikket, amely ezeknek a termékeknek az egészségre gyakorolt hatásáról ír. Nem kell megijedni, hatását tekintve nem több, és nem kevesebb, mint a cigi:


[link]


Szóval, aki ennek segítségével akar leszokni a cigiről, igyekezzen minél előbb, míg nem lesz ennek a rabja teljesen.

64561. Groot (válaszként erre: 64559. - Lydianne)
2022. máj. 30. 21:45
Most csináltam: a porlasztóba háromnegyed sherry, egyharmad menta, valami szuper 😃🤩
64560. Groot (válaszként erre: 64559. - Lydianne)
2022. máj. 30. 21:42

Te vagy igazán ügyes, te most kezdted, mi már csak folyatjuk amit elkezdtünk. 🙂

Árban van, máshol is ennyi. Én 120 miliseket vettem, a 11 db szerintem 7 hónapig elég. Megéri többet venni többféle ízt, nem unod meg, és nem kell mindig vásárolgatni. Sokáig elállnak, kábé 1, másfél év. A porlasztódra figyelj, ha kicsit égett ízt érzel, akkor cserélni kell.

Én is bekerültem cigisek közé elég hamar, nem zavart. Nem hiányzott. A füst, a bűz zavart. Vigyél magaddal töltőt hogy le ne merüljön a gép, és liquidet is. És figyeld meg, ha másoknak ott mesélsz róla, érdekelni fogja őket. Hidd el, a többségük le akar szokni. 😉

64559. Lydianne (válaszként erre: 64556. - Groot)
2022. máj. 30. 20:24
Szolnok megye. Ahol lakok.kisváros, csak 1 dohányboltban kapható a lötyi is. 1200 meg 1600 ft 10 ml. Sztem 1 hétig elég lesz egy pici flakonnal. Már csak az lesz a nehéz, hogy tizedike fele megyünk több napos buliba, és ott mindenki aki él és mozog cigizik. Ez egy fesztivál jellegü rendezvény lesz. Nehéz lesz kibírnom de hátha addigra mégjobban ellenállok
64558. Lydianne
2022. máj. 30. 19:46
Ma hazafele úton elfelejtettem e cigizni is. Már a sarkon vettem észre, jé, nem is vettem elő! Most 3 napja és 8 órája, hogy nem cigiztem. Álmomban előjött, de azt hiszem ott is nemet tudtam rá mondani. Sok gyümölcs, zöldség, müzli, ilyen olyan rágcsa vesz körül. Itthon is sokat teszek veszek, pakolok, rendezkedem, hogy elfoglaljam magam. Még nehéz , de az 1. Nap volt a legrosszabb eddig. Kitartok! Ügyes3ek vagytok. Nagy erő kell hozzá
64557. Groot (válaszként erre: 64555. - Subszi)
2022. máj. 30. 17:53

Nekem tuti hogy menni fog, nem akarok többé rágyújtani.😉

Ráadásul, életem párja ahogy elvitt az aroma boltba, az 53 ezres aroma tételnél plusz 12 ezres porlasztónál

szeme se rebbent. Na ez kötelez. 😇

64556. Groot (válaszként erre: 64554. - Lydianne)
2022. máj. 30. 17:48

Na, lassan túlvagy a nehezén. 😉

Amit kikeversz az tényleg gyenge. Nálam enyhe fejfájást okozott amikor áttértem a mentesre. De épp csak éreztem.

Merre laksz? Fővárosi vagyok, de így is több kerülettel arrébb vesszük, jó helyen. Neten én sem rendelnék.

Volt olyan többször hogy valaminek tetszett a neve, azt gondoltam jó, de ahogy megszagoltatták nekem nem jött be. A netes vásárlás ha újat szeretnél, lutri. Ami másnak jó és ajánlják, lehet hogy neked nem jön be.

Óvatosan a nasival! 😁

64555. subszi
2022. máj. 30. 09:58

Nagyon jók vagytok! Jó olvasni titeket.:)


Egyet ne felejtsetek:

nincs olyan, hogy "csak egy szál"!

Elszívja az ember, de fél óra múlva ugyanúgy hiányozni fog, sőt!

Nálam ugyan a mostani leszokásnál 2 hónapig be-be csúszott hétvégére 1-1 dobozzal, de az elmúlt 20 évben sokat próbálkoztam, és ha rágyújtottam, jött a többi, és mások is erről számoltak be.

Unokahúgom nagyon "ösztönzött" tavaly, most másfél éves. Büdös szájjal nem akartam ölelgetni és beszélni a fejénél... Előbb is jöhetett volna a kiscsajszi! :))

1 év + 2,5 hónapja nem cigizek!


OLYAN JÓ NEM DOHÁNYOZNI!


Hajrá! Megcsináljátok ti is!

64554. Lydianne (válaszként erre: 64553. - Groot)
2022. máj. 29. 18:20
Kiolvastam a flakont: 1.8 % nikotint tartalmaz. Ebből teszek 3-4 cseppet a többi összes meg 0% aromás. Szerintem ez nagyon gyenge, azért is voltam annyira rosszul tegnap. Amúgy nekem is összekutyulta az első adagot a srác a dohányosnál, mondta kicsike nikotin, ha gondolom majd rakjak hozzá még.itt nincs külön aromás bolt. Neten rendelni nem is merek, azt sem tudom melyik micsoda. Holnap délben lesz 3. Napja hogy nem szívtam rendes cigit. Ma már egy kicsi fokkal jobb. A munkahelyen nagyon le voltam terhelve, időm sem volt gondolkodni a cigin. Szerintem az e cigit is kevsebbet szívtam mert ma nem merült le műszak végére. Igyekszek salátákat tömni magamba, meg puffasztott rizst. Rizs csipsz, banán... minél kevesebb nutella és fagyi :D
64553. Groot (válaszként erre: 64552. - Lydianne)
2022. máj. 28. 21:30

Ne te keverd be. Én a fővárosban találtam olyan helyet, ahol a dohánybolt és aroma palota egymás mellett vannak. A dohányboltban meg lehet venni a nikotint és a filtert.

Én sem tudtam hogy nekem mennyi nikotin kell, megkerdezték mit szívok, és úgy adtak. De szóltam hogy kicsitblegyen gyengébb, le szeretnék szokni.Masodik alkalommal még kevesebb nikotint kertem. Szóval amit ott veszek, azzal atmegyek az aromapalotába, és ott kiválasztom az ízt, meg lehet szagolni, és be is keverik szakszerűen. Nem mindegy hogy miből mennyit adagolnak.

Van olyan keverék is amit érlelni kell.

A melóhelyre vidd magaddal az aromát és vigyél töltőt is.

Ne hisztizz, ne verd magad a földhöz. Tudom hogy nehéz, de bírni fogod. 😉 Nem vagyok ügyesebb nálad, csak ügyesen csináltam és most azzal tudok neked segíteni. És neked szerencséd van, babát szeretnél. Az enyémek már felnőttek, de ahogy megtudtam hogy léteznek, a szoptatás végéig letettem a cigit.

Szerelmi bánat? 🤣🤣🤣

Ez tetszik.

Én amikor megkóstoltam az e cigit, azt mondtam hogy szerelmes lettem. 😊 Imádom hogy ennyi ízt megkóstolhatok. Sőt, többféle ízt töltök a tankba, és egészen új ízt hozok létre. Vegyél édeset, savanykásat ami lehet akár sherry, és mentholt, vaniliát. Ezeket már jól tudod kevergetni.

Van egy doboz cigim, bontatlan. El fogom adni most már. 🙂

64552. Lydianne (válaszként erre: 64550. - Groot)
2022. máj. 28. 18:58
Szuper ügyes vagy! nekem fogalmam nincs mennyi nikotin van a löttybe. Azt sem tudom mennyit kell keverni ahhoz ami csak a gyümis. Pár csepp nikotinosat tettem bele és jóval több simát. Bosszantó, hogy műszak végére le is merült. Most naaagggggyon szenvedek. Hisztizek, sírhatnékom van, földhöz is verném magam legszívesebben. Nekem tényleg iszonyat nehéz. Szinte minden percben gondolok rá. Olyan mint a szerelmi bánat kb. Viszont tegnap dél óta nem cigiztem csak e cigi. Nem tudom meddig tart ez a kín, jó lenne túl lenni a nehezén. Nem köt le semmi. Vergődök, türelmetlenkedek
64551. Napsugár8 (válaszként erre: 64550. - Groot)
2022. máj. 28. 16:29
Gratulálok. Ügyes vagy!
64550. Groot (válaszként erre: 64547. - Lydianne)
2022. máj. 28. 16:24

Szia, no akkor együtt csináljuk. 🙂😉 Február 10 körül szívtam el az utolsó szálamat, azóta e cigi. Imádom! 🤩

Sokan 4-5%-os nikotint használnak, és nem tudnak leállni vele. Én 2%-kal kezdtem, két hét után másfél%, átmenettel rátértem a 0.75%-ra. De közben már szívtam a nikotin mentes mentholt is.

Ma vettünk 11 féle liquidet, mind nikotinmentes. 😇

Épp a narancsosat szívom. Semmi hiányérzetem nincs a nikotin után. Ezek a finom ízek elnyomják még a rágyújtás iránti vágyat is. A párom ma filózott el azon, hogy ő e pipát venne. Bejött neki a pisztáciás íz. 😃

Vettem tejcsokisat is, pinacolada, capuccino, rumos meggyes fahéjasat ... most ez a 11 darab elég lesz erre az évre. Csak porlasztót kell majd venni.

Arra figyelj, elég vizet igyál. Amit észrevettem, mivel ezek a liquidek nagyjából édesek, alig kívánom az édességet. Ami nagyon ment, az a szotyi tökmag. Először híztam de nem volt vészes, és most két hónapja fogyok. Az e cigi sokszor a számban lóg, így kevesebbet eszem.

Most már egyáltalán nem zavar ha mellettem cigizik valaki. Nem kívánom, sőt. Örülök hogy azt már nem szívom.

Kezdetben sokat köhögtem, majd pár hét kihagyás után most újra, de ez inkább krákogás. Most már nagyon mélyről jön fel az a szúrós irritáló kátrány. És jóval kevesebb. Ezért is kell sok vizet inni.

Több pénzed marad ... ma a liquid 50 körül volt. Viszont elég lesz 7 hónapig, lehet hogy még tovább is.

Ha a havi cigi adagomat beszorzom héttel, akkor kábé 280 ezernél tartok. Ebből levonom az ötvenet, mínusz a porlasztó, az havi háromezer. Szóval, majd félmilliót meg lehet spórolni. 😉

És ez komoly. Sokan mondják hogy de hát azt elkölti az ember. Trükköztem, én nem költöm el. Harmincat teszek félre minden hónapban, mintha elszívtam volna. Azt nem számolom ami a porlasztóra és liquidre megy.

64549. subszi (válaszként erre: 64547. - Lydianne)
2022. máj. 27. 18:31

Szerintem az e-cigiben a nikotinos még egy ideig jó lehet, majd érezni fogod, amikor már tényleg nem kell. Én se sürgettem a spray elhagyását, tudtam, hogy egyszercsak azt mondom elég, és így is volt. A legfontosabb, hogy azt a büdi drága vackot ne szívd, aztán jön minden magától.

Nincs semmi kőbe vésve, ez saját tapasztalat. Nem görcsöltem rá. Sokszor próbálooztam már, mindig rágörcsöltem, nem vált be.

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook