Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
64608. subszi (válaszként erre: 64584. - Napsugár8)
2022. jún. 6. 09:07

Ugye ugye? :) Én kost a napokban nagyon sokat ettem, eszem is még ma, de holnap folytatom a diétát.

Szülinapozások, ceglédi bortúra...

64607. Lydianne (válaszként erre: 64606. - Groot)
2022. jún. 6. 07:35
2 fajta íz is mehet egyszerre bele? Mert a mentes már más, mint a keverékem. Néha az e cigi is kapar nekem. Nem tudom miért. Akkor köhigcsélek. Nekem is jött már fel trutyi a torkomból. A tisztulás megindult. Reggel nincs az a nehéz érzés, hogy alig kapok friss levegőt , nem éreztem, hogy bejut a tüdőmbe. Azt éreztem, mintha ülnének a mellkasomon. Főleg, ha előtte nap sokat szívtam. Ma a 10. Cigi nélküli nap 😄 most megint könnyebb. Tegnap rossz volt nagyon, kínlódtam.
64606. Groot (válaszként erre: 64605. - Lydianne)
2022. jún. 5. 23:28

Ja, az összekeverést nem úgy.

Amit bekevertél nikotinos, és egy új ami mentes, azt a kettőt vegyíted a porlasztóban.

Az illatok tényleg jobbak lesznek. Parfüm, virág, minden jobb lett.

Én a tiszta tüdőmet képzeltem el, de a látvány ahogy te csinálod, az is nagyon jó ötlet. 😃

És elég hamar fogod érezni hogy erősen tisztulsz. Lehet, sőt biztos hogy fogsz köhögni.Én akkor buktam ki amikor olvastam hogy salétrom rakódik le. Mint a sírköveken. Baccus. Ahogy beleszívtunk a cigibe, a hörgők sokkot kaptak, görcsbe rándultak, a csillószőrök amik segíteni felköhögni a váladékot, amik mozgatják, azok lebénultak. Egyre több kátrány gyűlt bennünk össze. Már ott tartottam hogy valami szúrós karcoló érzet késztetett köhögésre. Ez az e ciginél elmúlt pár napra, de a gőz fellazította, és a csillószőrök is magukhoz tértek, zöld trutyit köhögtem fel pár napig jó mélyről. Ez tartott vagy két hétig. Elmúlt magától, volt egy kis szünet. Utána még mélyebbről jött karcolós köhögés, az is elmúlt. 4 hónap. Mostanra érzem hogy na, nagyjából már tiszta a tüdőm. Frissebb is vagyok.

Menni fog neked is. 😉

64605. Lydianne (válaszként erre: 64602. - Groot)
2022. jún. 5. 19:22
Szerintem ami most be van keverve, még ebben a hónapban elég lesz. Aztán majd látom. Beleszívok én is, itthon is, lépcsőházban is. Hamar elillan a gőz. Tetszik, hogy érzősik rendesen a parfüm illat rajtam. Nem kell egyfolytábam rágóznom, cukorkát ennem. A hütőmre ki van ragasztva egy kivirágzott , egészséges tüdő fotója, motiváció. Mellette még sok más is, mint "álomtábla" . Fókuszba helyeztem ezt a dolgot, hogy kitartsak.
64604. Groot (válaszként erre: 64598. - Napsugár8)
2022. jún. 5. 18:49
Ez hatalmas! 🤣
64603. Groot (válaszként erre: 64596. - Lydianne)
2022. jún. 5. 18:48

Ugyanúgy szívtam a cigit mint te, ismerős, már a lépcsőházban mielőtt kilépek.

Az a poén hogy most tulajdonképpen bárhol beleszívhatok az e cigibe, nem érdekel. Fura.

64602. Groot (válaszként erre: 64595. - Lydianne)
2022. jún. 5. 18:45

Majd kipróbálom a karamellásat is, jó ötletet adtál! 😃

Ne hirtelen térj át a mentesre. A nikotinosba tegyél először kevés menteset, kábé a negyedét. Majd emeld a mentes adagját. Ezt az elvonási tünetek miatt. Pár napot szánj rá.

64601. Lydianne (válaszként erre: 64600. - Napsugár8)
2022. jún. 5. 18:25
Eddig megtakarított pénz: kb 1 napi fizetésem 😁 nem magyar cigit szívtam. Féláron van amit vettem, mint Magyarországon. Viszont így is sok volt kiadni havi-éves szinten.
64600. Napsugár8 (válaszként erre: 64599. - Lydianne)
2022. jún. 5. 18:21

És ha ezt még be is szorzod az árával?

No ebből azért már lehet lelkileg táplálkozni! Különösen, ahogy telik az idő, egyre könnyebb lesz. 👍👍👍

64599. Lydianne (válaszként erre: 64598. - Napsugár8)
2022. jún. 5. 17:55
Nem rossz ötlet 😀 azt írta ki az alkalmazás amot letöltöttem, hogy már 111 szál cigit NEM szívtam el ☺️
64598. Napsugár8 (válaszként erre: 64597. - Lydianne)
2022. jún. 5. 17:37
Oké! De gondolkoztál már azon, hogy ezt az ajándékot hogyan adod át neki? A piros masnit szerintem kösd a saját nyakadba, mint egy cicamasni, és úgy köszöntsd fel. :))
64597. Lydianne (válaszként erre: 64592. - Napsugár8)
2022. jún. 5. 17:02
Pont párom születésnapján lesz 1 hónapja, hogy nem cigizek majd. Beírtam a naptárba, kitűztem az elsò nagyobb célt. Ő sose dihányzott, így részben jó ajándék lesz neki 🙂
64596. Lydianne (válaszként erre: 64593. - Groot)
2022. jún. 5. 16:51
Oh, nekem minden ok volt a cigizésre. Reggel kv, cigi, készülődés, cigi, munkába menés 5 perc gyalog de addig 2 cigi...munkahelyen szünetekben 3 perc alatt 2 cigi szinte, szívfújkipufog volt nagyon. Ha vége volt a munkának, hazafele megint 2 cigi a rövid séta alatt. Hazaértem, kaja cigi, lefekvés előtt újabb adag. Erkélyre kiülős elmélkedős cigi egyfokytában. Buszvárós cigi. Találkozóra nem érkezett meg valaki még? Addig végtelen számú cigi. Türelmetlen vagyok :D buliban, iszogatáskor dupla mennyiségű cigi, mint egész nap alapból. Az életem része volt. Naponta 1 órahosszat szerintem csak cigiztem. Már nem vártam meg hogy kiérjek az ajtón, belső térben a számban volt. Fél lábbal kint voltam már füstöltem. A lépcsöházban is sokszor meggyújtottam hamarabb. Úgy éreztem nekem ez jár. Szerettem, jól esett, hiányzik is. Vannak napszakok amikor annyira kívánom, hogy fáj. A kajálással igyekszem jól játszani. Rengeteg zöldséget eszem. Ha el vagyok foglalva, nehezebben jut eszembe, de ha van üresjárat egyből kattogok.
64595. Lydianne (válaszként erre: 64594. - Groot)
2022. jún. 5. 16:45
Azt tervezem, ha a most bekevert 60 ml elfogy, utána a nikotin menteset szívom én is. Egy jeges mentol vár még bontatlanul. Most sós karamellást szívok 😃 nagyon fagyi íz.
64594. Groot (válaszként erre: 64591. - Lydianne)
2022. jún. 5. 15:32
Ma szívtam először tejcsokisat! Karácsony van a számban, mennyei finom! 🤩 És nikotin mentes. 🙂
64593. Groot (válaszként erre: 64591. - Lydianne)
2022. jún. 5. 15:30

Az első hét a legnehezebb. Gondold át, nem a rituálé hiányzik? Például, én reggel felkeltem, cigi kávé az ablakban, kis szöszmötölés majd megint cigi, takarítás közben vagy végén jutalom cigi, továbbá sétálós cigi, beszélgetős cigi, telefonos cigi, fontos ügy intézős cigi, baráti társasággal cigi, mérgelődős cigi, öröm cigi, zavaró szomszéd cigi, zuhogó eső cigi, baccus, ezt még írni is borzasztó. 😁 És mindből rituálé lett. Na ezeket az alkalmakat kellett mind helyettesítenem valamivel.

Ha kiadós de nem hízlaló étket ennél, nekem is van ötletem. 😉 valamilyen hússal készült spenótleves, fokhagymával vagy hagymával, rizsre önteni és azt enni.

Ugyanez joghurtlevessel. A rizs laktató, és semmi zsiradék nincs bennük.

Vagy padlizsánt fóliába tekersz azt kis lángon átsütöd, a héját lehúzva felaprózod, ugyanúgy bele paradicsom, fokhagyma, citromlé és petrezselyem. Ez is zéró zsiradék, rizs vagy zsömle mellé finom.

64592. Napsugár8 (válaszként erre: 64590. - Lydianne)
2022. jún. 5. 13:55
Már egy egész hét! Ez volt a legnehezebb! Gratulálok. Csak így tovább! Minél kevesebbet gondolsz rá, annál kevesebbet jön elő a ...hatnék. Megcsinálod! Csak így tovább. Ügyes vagy! 🌞🌞🌞
64591. Lydianne (válaszként erre: 64590. - Lydianne)
2022. jún. 5. 09:33
Megint szabadnapok, megint nagyon nehéz! Azt álmodtam, hogy cigiztem. Annyira rossz, hogy kínomban csak takarítok meg nézem mit lehet még elpakolni. Igyekszem elfoglalni magam, de aki leszokott: Meddig tart a vágyakozás??
64590. Lydianne (válaszként erre: 64580. - Subszi)
2022. jún. 3. 15:21
Jajjj, de nagyon nehéz!! Mintha bilincsben lenne a kezem :( néha nagyon felerősödik, hogy szívnám. Máskor meg eszembe sem jut.remélem az idő telésével csökken a vágy is. Már 1 hét eltelt :D
64589. Napsugár8 (válaszként erre: 64588. - Lydianne)
2022. jún. 3. 14:57

Nem jól értelmezted, vagy én mondtam rosszul.

A többször és kevesebbet, azt jelenti, hogy a korábbi étkezési rendszerünkhöz képest egy-egy étkezésnél együnk kevesebbet. Naponta összesen annyit eszel, amennyire szükséged van, és azt, amit enni akarsz. Csak amit eddig megettél egy nap alatt, azt lehetőleg több étkezéssel vigyük be. A szervezetnek könnyebb feldolgoznia az 1-1 alkalommal bevitt kevesebbet, mint pl. 3x púpozvást rakott tányér kaját.


Ha már korábban próbáltad ezek szerint a 12/12 (=24 ó), akkor ezt már csak finomítani kell. Akár egy-egy kicsivel kitolni az első étkezést, vagy este hamarabb megenni az utolsót.


Sok anyag van fent róla a net-en. Azt írja, hogy annak a bizonyos 16 órás böjtölési időnek az utolsó 4-5 órájára már totál feldolgozta a szervezet a korábban bevitt kajákat, tehát akkor nyúl a korábban elraktározott tartalékhoz, és csipeget a lerakódott plusz kg-okból. Tehát olyankor fogyunk! Éppen ezért, ha valakinek sikerül, hogy még pont azokban az órákban tud valamilyen intenzív mozgást is beiktatni, meg tudja gyorsítani a fogyást.

De hát ez kinél hogyan, milyen napi beosztással él, ha valaki pl. 3 műszakban dolgozik, nehéz beosztani, és tartani egy kialakított rendet.

64588. Lydianne (válaszként erre: 64587. - Napsugár8)
2022. jún. 3. 14:26
Jól hangzik, olyat próbáltam csak, hogy a vacsora es reggeli kőzt 12 óra teljen el. Viszont az ilyen apró madárétkek, porszemnyi adagok nem illenek a napirendemhez. Cipekedek, talpalok, a napi 8 óra munkám menetelés végig. El is ájulnék, ha legalább az ebéd nem lenne kiadós. Ha meg nem vacsorázok rendesen, akár 6-7 kor legkésőbb, akkor hajnal 4kor megyek keresni valamit enni már. Ezért kell normalisan ennem, különben kiéhezem. Most egy a célom, hogy ne hízzak sokat. A több mozgással próbálom rendben tartani a dolgokat
64587. Napsugár8 (válaszként erre: 64586. - Lydianne)
2022. jún. 3. 13:29

Mondjuk egy olyan fajta étkezési szokás, amely akár életünk végéig különösebb megerőltetés nélkül folytatható. Csak a szervezetnek hozzá kell szoknia: a nap 8 órájában eszünk, bármit, bármikor. Bár azt mondják, célszerű lenne a 4-5 étkezés, vagyis többször és keveset. A másik 16 órában viszont nem, és ebbe beletartozik az alvás ideje is.


Mivel én valamikor, hosszú éveken keresztül nem reggeliztem, azt könnyedén elhagyom.

D.e. 11+8=19 óra között eszek, utána már nem. (már amikor nem!) :)) 11-kor ebéd, majd 14,30-kor pár falat keksz, vagy egy szem gyümölcs, paradicsom, hasonlók. 17,00-17,30 között vacsora. És még 18,00-19,00 óra között valami pót: akár egy fél szelet vajas kenyér uborkával, paprikával, vagy egy kis túró, pár teáskanál tejföl. Majd ha jönnek az "olcsóbb" gyümölcsök, esetleg azokból...


Persze én már évekkel ezelőtt lecseréltem a fehér lisztet tk. lisztre, a fehér cukrot eritritre, a fehér rizst bulgurra...

64586. Lydianne (válaszként erre: 64584. - Napsugár8)
2022. jún. 3. 10:44
Mi az a 8/16 ? Valami diéta?
64585. Napsugár8 (válaszként erre: 64583. - Subszi)
2022. jún. 3. 06:45
Az biztos, ha kevesebb nikotin van benne, mint a cigiben, már ezzel is nagyot lép előre, aki erre vált. Meglehet, hogy majd évekkel később eljön egy olyan időszak az életében, hogy ezt is el fogja hagyni. Minden lépés siker egy jobb élet felé. :))
64584. Napsugár8 (válaszként erre: 64542. - Subszi)
2022. jún. 3. 06:43
No, csak megmértem magam ma reggel. Kiderült, hogy 1 kilócska közben mégiscsak búcsút vett tőlem. Amúgy észre sem vettem. Így elmondhatom, hogy 3,5 hónap alatt 4 kg mínusz. Ha lassan is, de csak lecsöpög az a kis többlet anélkül, hogy bármi különös megszorításokat alkalmaznék. Egyszerűen tartom a 8/16-ot. Már egészen hozzászoktam, és nem követeli a gyomrom a dupla vacsorát. :))
64583. subszi
2022. jún. 2. 19:13
Tény, az e-ciginél sokan leragqdnak, azaz az megmarad, de jobbnak tartom a hagyományos ciginél.
64582. subszi (válaszként erre: 64581. - Lydianne)
2022. jún. 2. 19:12
Egyáltalán nem, nem kell kudarcnak megélned. Le akarsz szokni, és használsz segítséget, én így fogom fel.
64581. Lydianne (válaszként erre: 64579. - Subszi)
2022. jún. 2. 18:00
Mert akkor ezt is kudarcnak kell megélnem, hogy DE még az elektromos cigi jelen van az életemben
64580. subszi (válaszként erre: 64573. - Lydianne)
2022. jún. 2. 17:30
Próbálj meg örülni annak, hogy nem szívod. Komolyan! :)
64579. subszi (válaszként erre: 64571. - Lydianne)
2022. jún. 2. 17:28

Ezt miért írtad? Miérd érzed úgy hogy le vagy nézve? Szerintem senki nem bántott. Megosztottuk a tapasztalatainkat (ami ráadásul igen különböző), és a véleményünket, ami megint csak nem egyezik, ami nem baj, ki tudjuk vesézni. Ez egy fórum.

Igyekeztünk segíteni, sajnálom, hogy bántásnak érzel bárkitől bármit is. :(

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook