Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
64638. Lydianne
2022. jún. 10. 06:01
Bevallom, a tegnap esti koncerten elszívtam 2 szál cigit. Nagggggyon jól esett! Megváltás volt. Még nem tudom, hogyan tovább 🤷‍♀️ minden esély meg van rá, hogy koca bagós maradok.
64637. Groot (válaszként erre: 64636. - Napsugár8)
2022. jún. 9. 17:23
Köszi, jó ötlet! 😀
64636. Napsugár8
2022. jún. 9. 11:32
A most leszokóknak szólok, hogy a kötött pulcsikat, őszi, téli vastag kabátokat, mossátok, szellőztessétek át, a szekrényt is, hogy majd "antidohányosként" ősszel még véletlenül se kerüljön kezetekben dohány-illatos ruhanemű, sapka, sál. Én tavaszra szoktam le, és mikor előszedtem a nyári ruháimat, és valamelyik pulcsiban ottmaradt a bagószag. Most nyár van, gyorsan száradnak. Érdemes átnézni a ruhatárat. :))
64635. Groot (válaszként erre: 64633. - Lydianne)
2022. jún. 9. 11:01
Írtam neked privátot. 😉
64634. Groot (válaszként erre: 64633. - Lydianne)
2022. jún. 9. 10:59

Jövőre? 😃

Kislányom ... 😁🤣

64633. Lydianne (válaszként erre: 64631. - Piroxén)
2022. jún. 9. 10:55
Igen, ez mind igaz. Jövőre leszek 30. Remélem a bőröm is javul majd. A hajamat kezeltetem jelenleg fodrásznál. Az tetszik, hogy nem érzik mindenhol a füst szag körülöttem. Igyekszem tartani magam.holnap már 2. Hete szabadon!
64632. Lydianne (válaszként erre: 64630. - Subszi)
2022. jún. 9. 10:53
Szerencsére ezzel nincs baj napi több mint 3 litert iszok, vizet javarészt. Szabadnapjaimon már a kávét sem iszom meg reggel, csak meló előtt. Most bejött a hideg vízből szörp, nagyon jól esik. Szerintem az étvágyam is növekedett, ha kevesebbet eszek, farkaséhség jön rám hamar. Igyekszem gyümölcs, zöldség, és normális főtt étellel bevinni. Nem csak nasival a kalóriát.
64631. piroxén (válaszként erre: 64627. - Lydianne)
2022. jún. 8. 12:42

Szerintem gondold át, hogy mik azok a rossz dolgok, amiket a cigi okoz neked. Pl. csak tippek: nem tudsz normálisan sportolni, büdös, nem elegáns egy nő kezében, rettenetesen drága, beteg lehetsz tőle...stb. Nem tudom hány éves vagy, de a bőrt is kifejezetten öregíti és ennek 30-40 éves korban a nőknél elég nagy jelentősége van, mert amúgy is kezd látszódni a kor...

Képzeld el magad, milyen nő szeretnél lenni, milyennek lásson a világ és hamar beláthatod, hogy a cigi mind ezek ellen van. Lehet hogy régen szexi volt, már nem az!

64630. subszi
2022. jún. 8. 08:36
Sok-sok víz! Az is segít, ha cigihiánynál megiszol egy pohár vizet. Ha picit citromos (cukor nélkül), az is segíthet. Nálam bevált.
64629. subszi (válaszként erre: 64625. - Groot)
2022. jún. 8. 08:34
Hú, de jó példa!
64628. subszi (válaszként erre: 64624. - Lydianne)
2022. jún. 8. 08:33

Ha az e-cigit kevésbé szívod, az nem baj. :)

Azt viszont sajnálom, hogy ennyire szenvedés a leszokás. Tarts ki! Én nagyon örültem qnnak, hogy nem vagyok büdös, ez segített.

64627. Lydianne (válaszként erre: 64625. - Groot)
2022. jún. 8. 07:23
A párom azt mondta, tegnap úgy viselkedtem, mint a leszokás 1. Napján. Ma 12. Nap de még mindig kívánom. Az orrom előtt bontott fel egy ismerősöm egy dobozzal, majdnem kértem tőle. Aztán nem! Mintha éhes lennék, de nem szabadna enni. Rossz, főleg amikor több időm van és egyedül vagyok.
64626. Groot (válaszként erre: 64624. - Lydianne)
2022. jún. 7. 22:38

Egyébként, én is azért vettem az egy doboz cigimet, mert akkor még én is úgy éreztem mint te.

Elmúlt. Végül is, normális érzés.

64625. Groot (válaszként erre: 64624. - Lydianne)
2022. jún. 7. 22:35

El fog múlni ez az érzés, a motivaciód megvan hozzá.

Érdekes megfogalmazás, hogy megfosztod magad valamitől ami kedves volt neked.

De átvariálom, ha egy bántalmazóval él együtt valaki, idővel a bántalmazott részéről kialakul valamiféle kötődés. Nálunk a bántalmazó a cigi. Most elkezdtél lejönni róla de még vissza tud édesgetni, hamis ígéretekkel. Idő kell neked, minden nappal ami eltelik, tisztábban fogod látni hogy milyen volt vele. 😉

64624. Lydianne
2022. jún. 7. 18:41
Nem érzem, hogy soha többet nem fogok cigizni. Most is inkább bemenekültem, mert a 2 szomszéd kint lógott az erkélyen cigizni. Amikor a másik szomszéd gyereke nyafogott, hogy büdös a füst, nekem is szégyen volt. Dehát kint szívtam. Lent a ház előtt se volt jobb. Se a boltok előtt, buszmegállóban. Munkahelyen, nemdohányzók rossz szemmel néztek rám. Akkor sem érzem, hogy soha nem fogok már cigizni. Szomorú vagyok, hogy nem cigizhetek. Nem bírom másképp felfogni, csak így, megfosztom magam valamitől ami kedves volt nekem. Az e cigi meg se közelíti, már alig szívom tüntetőleg
64623. Groot (válaszként erre: 64621. - Piroxén)
2022. jún. 7. 18:36

Ja, a szégyen az nálam is ott volt.

Én már tudom hogy többé nem fogok cigizni. Van egy tartalék dobozom, két hete azon filózok hogy elajándékozom.

64622. subszi (válaszként erre: 64621. - Piroxén)
2022. jún. 7. 15:55

"Tudtam, hogy én az életben még fogok cigizni..."

"Nem fogok én már soha többet..."

Szerintem ezt tényleg érezni.

Én is nagyon biztos vagyok benne. Nem remélem, hanem tudom, érzem.


Értem, miért mondják, hogy "aki egyszer dohányos volt, az is marad" (mint az alkoholnál), de ezt nagyon utálom. NEM, ÉN NEM VAGYOK DOHÁNYOS!!! Annyi, hogy ha egyet elszívnék előbb rászoknék (vissza-), mint aki sosem volt dohányos.

Én is szégyelltem már, hogy dohányzok.

Ami érdekes, hogy körülöttem nagyon kevesen cigiznek (10-ből 1 ember), de a társkeresőn meg sokkal, de sokkal! rosszabb az arány.

64621. piroxén
2022. jún. 7. 11:52
Leírom, hogy én hogyan és mitőlmszoktam le, hátha valakinek segít. Gimis korom óta cigizgettem, az egyetem alatt rendesen rászoktam majd jöttek a gyerekek és letettem még az első terhesség előtt. Kimaradt 10 éve de közben hiányzott a cigi, csak valamiért féltem venni. Tudtam, hogy én az életben még fogok cigizni és így is lett. A válásomkor 2 éve azonnal rászoktam, hipp-hopp napi egy doboz lett belőle. De érdekes módon azt vettem észre, hogy a kellemes érzést elrontja az, hogy szégyellem. Szégyellem a gyerekeim előtt, az utcán, a munkatársak előtt. Nem tudtam ellazulni tőle. Ezért egyre kevesebbet szívtam. Aztán amikor vettem egy lakást (házból költöztem), rájöttem, hogy bent kizárt hogy cigizzek, kijárkálni pláne hogy látnak a szomszédok nem fogok... A szégyen erőssebb volt az esetemben. Ezt a gondolatot erősítettem míg végre két év után teljesen leszoktam. 0. Nem is engedhetem meg magamnak, 2 gyerek mellett erre költeni. Nem fogok én már soha többet cigizni. Szerintem kicigiztem magam egy életre.
64620. Groot (válaszként erre: 64619. - Lydianne)
2022. jún. 7. 10:45

Jajj ne, megromlik!

Szekrény vagy fiók, sötét hely és mem túl meleg.

Alvaskor magad mellé helyezed a hőmérőt és valami kencét hozzá. Ébredés után a lehető legkisebb mozgással végbélben hőmérsékletet mérsz. Peteéréskor picit emelkedik a hőmérséklet, de csak tizedeket. Na akkor kell megalkotni a fiú gyereket. Próbáld ki, méregesd és írd fel. Pár hónap után látni fogod hogy ott van az a kis emelkedés. Illúzió romboló de megéri ha valaki tutira fiút akar. Sima mezei hőmérő a legjobb, és pici vazelin vagy valami nem irritáló krém. Nem nívea és hasonló.

64619. Lydianne (válaszként erre: 64618. - Groot)
2022. jún. 6. 21:00

Akkor ne a konyhaablak párkányban tároljan a lötyiket? 😅 most extrém spórolasi van, vagyis próbálunk tudatosabban élni. Ehhez kapcsolódik a leszokás is, egészségmegőrzés. Talán annak örülök a legjobban, hogy nincs büdös füst mindenhol, meg rajtam. Hiába az erkélyen szívtam, bent is érződőtt. Ma anyukámnál voltunk, azt mondta jó illata van a karamellás gőznek :D holnap már munka, el lesz foglalva kezem lábam, hátha nem lesz nagy vágyakozás.


Hőmérővel? Hogyan? Ilyet még nem hallottam :O

64618. Groot (válaszként erre: 64617. - Lydianne)
2022. jún. 6. 20:54

De jó fej vagy! 🤣

Meséltem a páromnak a szatyor zöldséget, bólogat hogy ja, meg a sok hülyeség amit csak nők képesek megvenni. 🤣

Az előbb videoztam a fiammal, máshol él, és a szekrényben mutogattam neki a liquideket. Ott tartom hogy ne erje fény és túl meleg. Efyszercsak kihúztam ott valami fura aromát, nem volt ismerős, el is felejtettem. Na, kiderült hogy vaniliás kóla, szagolgattam, nagyon fincsi, a gyerek kerte hogy ő is szagolja, én balga még dugtam is a mobilhoz a liquidet hogy szagolja. 😊🤣

A fiút célirányosan hoztam létre, hőmérővel. Mivel az első lány lett minden óhajom ellenére, a masodikat nem bíztam a véletlenre. 😉

64617. Lydianne (válaszként erre: 64615. - Groot)
2022. jún. 6. 19:20
Mondjuk a 3 éves tervben van a baba :) viszont ha hamarabb jön nem gond. fiút szeretnénk, egyöntetűleg. Az sem baj, ha lány :D a buliözön itt lesz a mi városunkban, csak 3 este megyünk ki. Itthon alszunk, így tudok tölteni rajta. 1 napot simán kibír. Kevesebbet szívogatom. Ma megtaláltam a snüsszömet is! Egyet felraktam, nagyon jó volt :D van hatása :) tavaly vettem, akkor is le akartam volna szokni csak abba maradt. Mivel ilyen nagy lomtalanításban voltam, találtam még 1 szál igazi cigit az ékszeres dobozomban. Valami full márkás volt direkt félre téve, mint valami szivar. Ezt is odaadtam a páromnak, hogy tegye el a szemem elől. El is szívhattam volna , de nem kellett :) a pénzt dobálni fogom egy müzlis bödönbe amit hó eleji dátumtól jövő ilyenkorog lezártunk. Nem látszik mennyi van benne Csak beledobálás van. Párom is dobál. Én csak az el nem szivott cigi árát kb. Ami összegyűlik abból nyaralás lesz vagy amire épp szükségünk lesz majd. Meglepetés, mire futja belőle :) fuh legutóljára mikor dohányboltban vettem egy doboz multit meg egy gyujtot, 2030 ft ot fizettem. Brutális! Ennyiből kapok egy szatyor zőldséget inkább! A féláras cigi is drága volt, akármerről nézem! A 13. Havi fizetésem füstbe ment jóformán. Szomorú, de sosem késő változtatni.
64616. Groot (válaszként erre: 64614. - Lydianne)
2022. jún. 6. 19:12
Jól csinálod, ezekről a rituálékról írtam. Én is kábé 10 nap után vettem eszre hogy kitoltam a reggeli cigi időt. Most pedig már kenyszerítem magam hogy az első slukkot megszívjam. Simán le tudnám ezt is tenni. De annyira fincsi! 😊😊😊
64615. Groot (válaszként erre: 64612. - Lydianne)
2022. jún. 6. 19:08

Egy hónap ritka. A lányomnál lenne egy hónap, neki a drágább eldobható cigije van, de tényleg alig szív bele.

Megmondtad előre a 10 évet? 😁 Óh, beteljesült jóslat.

Főleg a baba miatt csináltad jól, szükségetek lesz minden oxigénre. 😉

Na, lehet hogy nemsokára majd a baba miatt szorítunk neked? 😇😃 Tényleg, szíved szerint milyen neműt szeretnél? Én fiút akartam.

A fesztivál szezon nem hiszem hogy rossz lesz, hiszen a cigidet bármikir szívhatod. Nem kell hamutartót keresgélned, nem kell arra figyelni hogy fel ne gyújtsad mások ruháját. De arra figyelj hogy legyen nálad mindig plusz liquid, és töltőkábel a cigihez. Mi rájöttünk hogy az autóban is tudjuk tölteni, meg úgy is hogy közben szívom. Szerintem most már téged a füstös cigisek kicsit zavarni is fognak. De ne szólj nekik, ha neked nem jó akkor kicsit te menj messzebb. Ez csak az első időben lehet zavaró. Ha pedig megkínálnak, kínáld vissza őket a tiédből. Több szájról úgysem szívnak bele. 😁

Ja igen. Úgy tűnik megint emelhetik a cigi árát. Jókor szoktunk le. Gondolom akkor is spórolsz valamennyit ha olcsóbban vetted. Tegyél egy keveset félre annak az árából, és tényleg ne nyúlj hozzá. Meg fogsz lepődni. 😉

64614. Lydianne (válaszként erre: 64609. - Subszi)
2022. jún. 6. 10:20
Néha amikor felébredek reggel,tudatosítani kell magamban, hogy már nem is cigizek! Mert már csipás szemmel mennék kifele :) mire rájövök, hogy nem nem. Ma már az elektromos cigizést is kitoltam plusz 1.5 orával későbbre. A kávémat meg a szamítógép előtt kortyolgatom, nem az erkelyről bambulva. Változtatnom kell úgy érzem más dolgokon is, hogy ne is jusson úgy eszembe, csak ritkán
64613. Lydianne (válaszként erre: 64610. - Subszi)
2022. jún. 6. 10:17
Ő segített az elején. Amikor összeszedtem a maradék néhány doboz cigimet, egy-egy szálakat a szekrény sarkából, kabátok, táskák zseeiből- ment, és eltüntette a környékemről. Nem tudom hova vitte, kidobta, elásta , vagy mi, de állitja hogy az életben nem találom meg 😄
64612. Lydianne (válaszként erre: 64611. - Groot)
2022. jún. 6. 10:14
Kiakasztó, hogy máris cserélni kell a porlasztót 😃 hahh.. azt hittem bírja tovább! 1 hónapot is olvastam valakiknél. Majd kevergélem akkor :) az a fura, hogy faterom is cigizett 10 évig, szinte pont így ebben a korszakában amikor én. Végig szidta hogy cigizek, mert ő le bírt szokni, stb. Mondtam neki akkor is, hogy legalább 10 évig biztos szívom mint ő :) sajnos igy lett. Most érdeklődve nézte az e cigit, nem tudta milyen az de örül, hogy elindultam egy úton. A baba miatt pedig főleg fontosnak tartom. Ne akkor kelljen már kínozni magam, mikor már sürgős lenne leszokni. Így előre hátha még 'jókor' csináltam a változást. Nyugodtabb vagyok, jó szakaszban van az életem. Sokáig volt úgy, amikor azt éreztem, a cigi az egyetlen boldogságom, jutalmam. Csütörtöktől fesztivál szezon, nem tudom mennyire lesz rossz, de kitartok! Mindenki úgy szivja ahogy akarja, én már nem akarom ;)
64611. Groot (válaszként erre: 64607. - Lydianne)
2022. jún. 6. 09:26

Persze hogy mehet. 🙂 Ahányfélét csak akarsz. Nekem például a gyümölcsösek savanykásak, abba mehet kis menta vagy vanilia. Új ízeket tudsz így kitalálni, nem kell félni a filterben keveréstől. Egymásra töltöd, két szívás után össze is keveredik.

Az e cigi akkor kapar, akkor ad égető ízt amikor cserélni kell már a filtert. Ezt idővel megérzed, nem a megszokott finom ízt kapod, hanem kaparó csípő égő ízt. Nálam ez 10-14 nap. Arra kell figyelni cserénél hogy az új porlasztóba amikor töltöd a liquidet, várj pár percet hogy beszívhassa.

Ami most feljön nálad trutyi, ne ijedj meg. 🙂 Az nagyon jó. Sokan ilyenkor mondják hogy nem bírják az e cigit és visszatérnek a hagyományos füstöshöz. Pedig csak a tüdő tér magához és végzi a dolgát. Ez nemsoká elmúlik, lehet eltart még egy hétig. Kis szünet után még mélyebbről jön majd a következő tisztulás.

10 nap, de jó! 😃 Valamit még ne feledj, nem mások miatt, magad miatt csinálod. Nekem is szóltak már hogy egy hónap, 3 hónap, az még semmi, biztos hogy vissza szokok. Én magasról tettem az ilyenekre. Károgóak, próbálják lehúzni a másikat. Családban is előfordul, szólnak hogy úgysem bírod. Hát én bírom. Magam miatt.😇 És neked még ott van a leendő babád. Neki majd elmondhatod kamaszkorában hogy ő is hozzájárult a leszokáshoz. 😉

64610. subszi (válaszként erre: 64597. - Lydianne)
2022. jún. 6. 09:17
Majdnem megkérdeztem, hogy tud-e róla, hogy leraktad a cigit. :D
64609. subszi (válaszként erre: 64591. - Lydianne)
2022. jún. 6. 09:14
Nekem nagyon sokáig tartott a vágyakozás, de megtanultam kezelni. Az egyik, amit írtam nem rég: örömmel töltött el, hogy nem cigizek, illetve a hiányérzettel egyszerűen nem foglalkoztam, nem engedtem az agyamnak, hogy el kezdjen azon kattogni, hogy "de jólesne egy szál cigi!". Na meg hát ugye a spray nekem sokat segített.
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook