Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
64758. Groot (válaszként erre: 64757. - Lydianne)
2022. júl. 7. 20:30

Megértelek, modt én is sík ideg vagyok, de a cigi csak átfutó kósza gondolat. Nekem elég az e.

A cigid nem szabadna hogy eresszen orrán száján. Az enyém 10 ezer körüli, és van rajta egy bizgentyű amit ha megnyomok bezáródik és se nem folyik, se szívni nem lehet.

A múltkor jártam úgy hogy véletlen lefelé fordítottam miután megtöltötrem, azonnal kifolyt.

64757. Lydianne (válaszként erre: 64756. - Groot)
2022. júl. 7. 14:16
Egyszerűen szétfeszít az ideg. Sírok, remegek már napok óta. Nem könnyebb, akárhogy telik az idő. A nap 24 órájából szerintem 1000x gondolok a cigire. Az e cigit meg legszívesebben földhőz vágnám, egy nagy átverés volt ez a tipus. Folyik orrán száján a cucc, így ha viszem valahova szinte biztos hogy nem tudom használni, mert elpárolog. Még mindig úgy érzem, büntetés ez nekem. Ha jobban keresnék, cigiznék megint valószínüleg
64756. Groot (válaszként erre: 64753. - Lydianne)
2022. júl. 6. 18:29

A mentessel könnyebb lesz.

De amikor szívod nehogy arra gondolj hogy az mentes. Könnyebb érzeted lesz amikor beleszívsz, mert a nikotin nem húzza össze az ereket. Ha az menni fog akkor vegül is elmondhatod hogy te is teljesen letetted.

Én séta vagy várakozás közben is bele bele szívok. Az a jó benne hogy mivel mentes, szívhatok 2 slukkot is, de akár harmincat is. Épp csak az érzet miatt, a nikotin már nem hiányzik.

KÖSZÖNÖM ISTENEM! 😇

64755. Groot (válaszként erre: 64749. - Subszi)
2022. júl. 6. 18:21

Napi 15 szál kábé.

Nagyon kellemesen érzem magam! 🤩

De ebben benne lehet hogy imadom az e cigit, most tejcsoki és sárgadinnye. 😊

64754. Groot (válaszként erre: 64748. - Subszi)
2022. júl. 6. 18:19

Na látjátok, én nem nyitottam ki a zárt dobozt és el tudtam adni. 😉

Semmit nem gyújtottam rá, nem is hiányzik. 😃

64753. Lydianne
2022. júl. 6. 16:31
Mai érzésem, hogy a nikotin hiányzik, nem a büdös cigi. A bekevert liquidem kb pár nap és elfogy. A következö mentes lesz. Most feltettem egy snüsszt, tüzoltásnak jó volt. Azt olvastam valahol, hogy a sóvárgás 15 perc alatt elmúlik , ha rágyujtok ha nem. Csak amikpr nem vagyok 100% lefoglalva, sokszor eszembe jut, kínoz a vágy. Pl várakozás közben, a megszokás miatt is. Utazáskor, séta közben, stb.. még mindig rossz, de szeretnék a jó úton maradni
64752. Napsugár8 (válaszként erre: 64751. - Subszi)
2022. júl. 6. 13:32

Anno Guruljka írta, hogy ahhoz, hogy a tüdő teljesen megtisztuljon, kb. 10 év kell nikotin mentesen.

Persze szerintem attól is függ, ki mennyire volt erős dohányos, vagy éppen csak u.n. kocadohányos.

64751. subszi (válaszként erre: 64745. - 654268ce3d)
2022. júl. 4. 10:39

Tüdőszűrés?

Azt sajnálom, hogy leszokás előtt nem nézettem! Most elmennék újra, kíváncsi lennék, van-e változás.

Örömmel olvasnék arról beszámolót, hogy valaki csináltatott "előtte és utána"-felvételt.

Melyik a legnehezebb napszakod, illetve időtöltésed, amikor leginkább nehéz meglenni cigi nélkül?

64750. subszi (válaszként erre: 64728. - Panna52)
2022. júl. 4. 10:34

Szia Panna!

Én is úgy gondolom, hogy jó helyen jársz! És azt is látom, hogy már nem először, és Napsugárral talán már akkor is itt voltunk. :)

Én is sokat próbálkoztam már, nagyon sokat, és VÉGRE SIKERÜLT, nem lehetetlen, csak is azt tudom ajánlani újra és újra, hogy nem szabad rágörcsölni, élvezni kell, hogy nemdohányzó életmódot élsz, legyen ez a természetes.

A Nicorette sprayt nagyon merem ajánlani (tapasztalatból).

A citrom is hatásos tud lenni az erős hiányérzet csillapítására.

Van kokrét ok, valami új ok, ami miatt szeretnél megválni ettől az iszonyatosan büdös valamitől?


Az is jó lehet, ha most csak olvasgatsz minket, sőt, visszaolvasol, bízom benne, hogy már az is ösztönzően hat.

64749. subszi (válaszként erre: 64736. - Groot)
2022. júl. 4. 10:27

Mennyit szívtál egy nap?

Nálam nem voltak ilyen pozitív változások.

A karikáim talán csökkentek a szemeim alatt, és a nyelvem rózsaszín lett. Cigitől lepedékes volt, fura, hogy más bagósnak rózsaszín.

64748. subszi (válaszként erre: 64734. - Lydianne)
2022. júl. 4. 10:23

Ha a párod otthon lett volna... Én mikor megvettem a cigit, a maradékot széttörtem, és lehúztam a wc-n.


Nem baj, ne foglalkozz azzal, hogy rágyújtottál, a lényeg, hogy TE MÁR NEMDOHÁNYZÓ EMBER VAGY! Én is rá-rá gyújtottam az első két hónapban, nem tulajdonítottam neki lehetőséget, tudtam, hogy most akkor is leszokom.


Csak is előre!!!! ;)

64747. subszi (válaszként erre: 64725. - Groot)
2022. júl. 4. 10:17

1680?

Drágult jobban, mint hittem, 1630 körül volt, mikor leraktam, most ugrott be.

64746. subszi (válaszként erre: 64724. - Lydianne)
2022. júl. 4. 10:13

Köszönöm az infót. Végül be is mentem kíváncsiságból megnézni, nem igazán drágult az elmúlt évben, viszont hamarosan 2000 Ft lesz, mondta a dohányárus (és látom, te is írtad ezt is).

Sajnálom, hogy te sem (ti sem?) tudsz aludni, de vigasztaljon most már minket, hogy holnaptól jobb idő lesz.

Hogy sikerült a buli? Remélem, nem csak hogy nem gyújtottál rá, de kísértés sem volt különösebben! (bocsánat, ha később írtad, most olvasok vissza mindjárt)


A kilókra tényleg már az elejétől kell vigyázni, de így kell tenni egy évig. Első pár hónapban én sem híztam, én is figyeltem, aztán így könnyebb volt elengednem magam télen, és akkor üdvözölhettem a plusz kilókat, amik idén le is mentek, szóval, idegeskedni azért nem kell. :)

64745. 654268ce3d (válaszként erre: 64701. - Subszi)
2022. júl. 3. 11:03

köszönöm 🤗

alakul. tartom magam a keveshez, nagyobb filterrel gyengébb dohannyal. a programot már nem nézem. lesz a munkahelyen szűrő vizsgálat, ahova elmegyek. kb 2kgt híztam, de abban lehet izom is, rengeteg a kerti munka.

az e cigi annyira nem vált be így hosszabb távon, illetve pénteken és szombaton lazitaskor picit többet szívtam eddig. osszessegeben elegedett vagyok!

64744. Lydianne
2022. júl. 3. 07:31
A tegnapi bulin 3 szál cigi ment el. Semlegesen éreztem, nem úgy, mijt az előző bulin. Akkor fuhdenaggyon jól esett, tegnap kb sehogy. Folytatom az elvonást, majd alakul. Össze is szólalkoztam egy távoli ismerössel. Mindenki azt hiszi, a betiltott cuccot szívom, pedig nem. Aztán rátért hogy ez milyen rossz ígyigyamugy. Előtte meg hevert egy ájkosz. Mondom és az mivel jobb? 🤣 a felesége szívta. Ha őt sem bírta meggyőzni, hogy egyikpercről a másikra kell elhajintani a cigit, akkor engem sem tud. Inkább nézzenek gyengének, de magamhoz képest sose hittem volna, hogy idáig is eljutok.
64743. Lydianne (válaszként erre: 64736. - Groot)
2022. júl. 2. 08:28
A körmöm nem töredezik le, nem látszik vitaminhiány. Pedig a munkában igénybe van véve a kezem. Nem mükörmöztetek, nincs rajta lakk. Most szépek , egészségesek. Nem válik fel rétegekben se. Anno a töltött cigitöl sárgultak az ujjaim :( most teljesen normálisan néz ki
64742. Lydianne (válaszként erre: 64735. - Napsugár8)
2022. júl. 2. 08:27
Véletlen sem akarok venni, mert akkor nem 2-5 szálat szívok el, hanem mindet. Még ez is jobb így. Már kezdem látni a pozitív hatásait a füstmentességnek, nem szeretném abbahagyni. Esélyes, hogy egy-két alkalommal majd belecsúszok, de nem újra nap mint nap
64741. Lydianne (válaszként erre: 64736. - Groot)
2022. júl. 2. 08:24
A hajam szebb, de felvettem egy 4 alkalmas regeneráló kezelést a fodrásznál. Az 1. Havi cigimegtakarítás kb forrta is. Ahh, nem elég, hogy tegnap megtaláltam a magam elől gondosan elrejtett, elfeledett szálakat. Elszívtam 3at... majd átnéztem a párom feje fölött este... mi az a polc tetején???? Ajándék nekem !!! Nem... a maradék cigijeimet oda dugta el 🤣🤣🤣 és csak a másik szobából látszik, egy bizonyos szögből olyan magasan van. Ha ezt tudtam volna hogy egy légtérbe hagyott vele már nem lenne meg. Most útnak indítottam vele, lesz új rejtkehelye. Mai napra hagytam 2 szálat, az esti bulihoz. Utána megint nem tervezek cigizni. Az elektromost sem hordom a munkába. Meg leszek nélküle, csak ha elgyengülök az utólag fáj. Ha itthon van párom nem szívtam volna.
64740. Groot (válaszként erre: 64733. - Napsugár8)
2022. júl. 1. 20:24

Majd jön, én sem vagyok minden nap. Megy is a lelkiismeret furdalás rendesen. 😊😁

Jut eszembe, mindig az ablakban cigiztem. Most a legkondi csöve ott van kivezetve tépőzárasan, ki sem jutnék az ablakba. Jókor szoktam le.

Mindig olyan rossz volt ahogy kihajoltam az ablakon, sütött rám a forró nap, a sötétítő be volt húzva mögöttem. És dőlt be miattam a büdi, a forróságtól nem tudott szellőzni a szoba. Szegény párom.

64739. Groot (válaszként erre: 64731. - Lydianne)
2022. júl. 1. 20:18
Én tegnap az előszobánkban éreztem, gondolom a szellőzőn atjött a szomszéd füstje. Büdi volt. Anyós nézett rám zavartan, mert mindig rám fogta a szomszéd füstjét is. Én csak vigyorogtam. 😁
64738. Groot (válaszként erre: 64728. - Panna52)
2022. júl. 1. 20:15

Szia, kibírod mint ahogy mi is. 😁

Én elektromosra tértem át, most 4 hónap eltelt és már nikotin menteset szívok. Le tudnam tenni de annyira ízlik! 😊

64737. Groot (válaszként erre: 64727. - Napsugár8)
2022. júl. 1. 20:13
Mobil légkondi, mondjuk az is drága, de nem éreztük meg hogy hirtelen kifizettük. 😉
64736. Groot (válaszként erre: 64726. - Lydianne)
2022. júl. 1. 20:11

Jól megemelték az árát.

Ja, szebb az arcbőr, a hajnak is jobb. Ami feltűnt, pár hete már mosásnál alig hullik. A nikotintól hullott szerintem.

A körmöd színe nem változott? Az enyém totál rózsaszín lett. Imádom! 😃

Na, ami idáig összegyűlt cigipénz, abból vettünk mobil légkondit. Utáljuk a légkondit mindketten, de hét elején egymásra néztünk és feladtuk az elveinket. 😊

64735. Napsugár8 (válaszként erre: 64734. - Lydianne)
2022. júl. 1. 13:22

Ne legyen lelkifurdalásod. Látod én ezért is nem kezdtem eleve azzal, hogy leteszem és kész. Sejtettem, hogy én sem tudtam volna megállni. De ez a kis botlás, még belefér. Jól csinálod, hogy elraktad. Inkább, mint ma elszívni őket, és holnapra egy teljesen új csomaggal vennél, mert hogy ott majd úgyis kell!

Majd holnap is érezd jól magad, nem biztos, hogy szükséged lesz rá, de megnyugtat majd a tudat, hogy ha akarnád, megtehetnéd.

Majd akkor rögtön eszedbe jut az is, hogy te magad döntöttél úgy, hogy abbahagyod, és ezen a döntéseden nincs szándékodban változtatni!!! Saját döntés! :))


Azt kell tudni az emberi gyarlóságról, hogy mindig azt akarja megkapni, ami tilos!! Semmi sem tilos! Mindig a saját akarat, a saját döntés alapján cselekszünk! Hol így, hol úgy! :))

64734. Lydianne (válaszként erre: 64733. - Napsugár8)
2022. júl. 1. 07:21
Nekem is szüségem van erre a kis csoportra ott hoxán. Megint megbotlottam. Kb 5 perce elszívtam egy cigit. 😑 rendet raktam, az egyik elfeledett táskámban van 5 szál. Szerintem a holnapi bulira ráteszem, aztán megint csend. Egyszerűen nem tudtam ellenállni neki, mikor már a kezembem volt. Annyira nehéz, betartani folyamatosan. Már jól haladok, nem adom fel. Nem tudom tökéletesen csinálni, de hetekig bírtam, akkor már menni fog! Ha a párom itthon lett volna, a kezébe nyomom, hogy tüntesse el. Egyedül elgyengülök. Remélem visszatér Panna is, minden kezdet nehéz.
64733. Napsugár8 (válaszként erre: 64731. - Lydianne)
2022. júl. 1. 07:04
Tegnap reggel beköszönt hozzánk Panna. Azóta sem volt a hoxán. Ő is próbálkozik a leszokással. Ha visszatér közénk, majd segítjük. Remélem csak a meleg miatt nem nézett be ismét.
64732. Napsugár8 (válaszként erre: 64731. - Lydianne)
2022. júl. 1. 07:02
Kinyitottam a bejárati ajtót, hogy majd egy kis kereszthuzat talán megmozdítja a levegőt. Gyorsan be is csuktam, a máshonnét kiengedett bagószag, a büdös orrbavágott.
64731. Lydianne
2022. júl. 1. 06:10
Tegnap este beléptünk a lépcsőházba, és pofán vágott a cigifüst. Zavart! Pedig én is rágyújtottam mielött kiléptem volna a lenti ajtón, sokszor. Van egy társaságom ahol bent cigiznek a kiskonyhába 5-6an. Nem is tudom, hogy bírtam akkor. Most az erkélyemet nem hamutálak hanem virágok díszítik🌼
64730. Napsugár8 (válaszként erre: 64728. - Panna52)
2022. jún. 30. 15:07

Most néztem az adatlapodat. Egy kis biztatás:


"A dohányzásról pofonegyszerű leszokni. Én magam is legalább százszor megtettem." (Mark Twain)

:)))

64729. Napsugár8 (válaszként erre: 64728. - Panna52)
2022. jún. 30. 15:02

Szia Panna! Jó helyen jársz.

Én is attól féltem, hogy nem fogom kibírni nélküle, és féltem a kudarc tól, a feladástól, a sikertelenség érzésétől.


Éppen ezért 12 évvel ezelőtt nem egyik percről a másikra, hanem fokozatosan szoktattam le magam róla. A módszert, amit követtem, az alábbi cikkben írtam le. Olvasd el:


[link]


Azóta sem éreztem azt, hogy rá kellene gyújtani, és nem zavar az sem, ha mellettem pöfékelnek. Én ezt tudom ajánlani.

De ahogy láthatod ezen a fórumon, vannak itt, akik különböző segédeszközökkel szoktatják magukat. A lényeg a kitartás, ha megbotlasz, akkor se add fel...

Jó kis társaság van itt, egymást erősítik. Gyere vissza, akármilyen úton is indulsz el, sikerülni fog! :))

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook