Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
64818. csontsovány (válaszként erre: 64817. - Lydianne)
2022. júl. 24. 20:02

HAJRÁ! Majd el jön az - az idő is , mikor nem gondolsz rá

.

64817. Lydianne
2022. júl. 24. 19:59
Újra cigiztem. 2 szál a tegnapi bulin. Nem esett jól, nem is ácsingóztam többedik szál után. Már ez is haladás. Leszokás kezdete óta ez a 4. Alkalom, hogy cigiztem, de most már nem volt kedvemre. Talán itt az idő tényleg elengedni! Az alkalmazás szerint 700 szálat már nem szívtam el! A 2000 ft feletti cigi ár pedig már elrettentö magában. Nem tudom, mellkasi röntgenen így kimondottan még nem voltam. A tüdőszűrésre az új munkahely rugdalt el. Nincs pont 1 éve, tavaly is ugyanez volt az eredmény a papíron. Nem tudom, hogy látszik e bármi is, én csak egy negyed oldalnyi fecnit kaptam, hogy tüdőgümőkórtól mentes. A tüdőmről a felvételt még soha nem láttam. Aminek örülök:már 2 hónapja kezdtem bele, és nem híztam. Nem kattogok már annyira. Az elektromos cigit hébe hóba a kezembe kapom, de megvagyok nélküle is. Szerintem nálam ez egy hosszabb folyamat. Így is mondhatom , hogy 700 szál helyett csak mondjuk 15öt szívtam el. Ezt sem gondoltam volna, hogy bírok létezni nélküle.
64816. subszi (válaszként erre: 64815. - Csontsovány)
2022. júl. 24. 16:39

Köszönöm, hogy megírtad!

Ez a szép benne: nem feladni!

Nekem többszöri próbálkozásra sikerül (3-nál több), és nálam sem működik a "csak a bulin"-hozzáállás. Kicsit irigylem azokat, akiknek ez megy. Na de ez is milyen fura, hisz büdös, rossz ízű, és mégis!

Persze a legjobb, hogy úgy alakult, hogy nem hiányzik bulin sem, ital mellé sem...

A 440-en elmosolyodtam. :) Akkor mondtuk nagyon sokan, hogy 500-nál lerakjuk, erre 1600-nál is több volt már.

64815. csontsovány (válaszként erre: 64813. - Subszi)
2022. júl. 24. 16:24

Szia Subszi ! Harmadjára sikerült. Először 6 hónapra , utána 9 hónapra szoktam le . Visszaszoktam.

.... tanultam belőle. Olyan nincs, hogy csak ha bulizok és társai. Szigorú tilalom ! Egy slukkot sem! S nem utolsó szempont: felemelték 440 ft.-ra .

64814. subszi
2022. júl. 24. 15:01

Groot,

Szuper párod lehet, szerencsés vagy, hogy ennyire segítőkész,ami szerintem erősíti is benned, hogy le akarj szokni.


Az új munkahelyedhez sok sikert kívánok! Mikor kezdesz ott?

64813. subszi (válaszként erre: 64808. - Csontsovány)
2022. júl. 24. 14:59

Szia Csontsovány!

Leírod, hogy hogy szoktál le, és hogy mi ösztönzött leginkább?

64812. subszi (válaszként erre: 64802. - Lydianne)
2022. júl. 24. 14:57

Öröm ez az eredmény! :)

Kíváncsi lennék rá, hogy leszokás után milyen változás látható.

Mellkass rtg. és tüdőszűrés - mi a különbség?

64811. subszi
2022. júl. 24. 14:52

Gyászos hangulatom volt a napokban. "Anyám helyett anyám volt" 20 évig akit idén elveszítettem, mindig mindent tudott rólam, mindent megbeszéltünk kiosztott, ha kellett, törődött sokat velem, és mikor sokmindent szeretnék már vele megosztani, akkor különösen előjön a hiánya, és felidéződik bennem az utolsó beszélgetés, a jótanácsai útravalóként a jövőre nézve. Tegnap vittem neki virágot, és nagyon érdekes, újra jól vagyok! Ez a megtapasztalás nekem új dolog, mintha újra elbúcsúztam volna tőle.

Köszönöm az érdeklődést! 🥰

64810. subszi
2022. júl. 24. 14:47

Le is mentem, megvettem azt a fránya nagy csokit! Erre este jött egy telefonhívás! Meghívott az illető másnapra egy színházi előadásra. Az illetőt nem olyan rég ismertem meg, kedves, figyelmes, odaadó, házias.... ;) Bárcsak...! 😊 :)

De azért szomorkodás is volt még kicsit a mapokban, de jól vqgyok.


6kg csoki??? Köszönöm a meghívást, jöhet a cím! 🤣🤣

5 évig én is sokat jártam "ilyen" helyen, első szakmám édesipari technikum. Vajon miért is akartam csokigyárba járni sokat? 😃

64809. Napsugár8 (válaszként erre: 64806. - Groot)
2022. júl. 24. 14:08
Hol élsz? Alaszkában?
2022. júl. 24. 13:44
Nehéz volt ....de nem egyedi .17 éve raktam le , de örülök neki , hogy sikerült ...
64807. Napsugár8 (válaszként erre: 64805. - Lydianne)
2022. júl. 24. 13:33
Egyszerűen sok!
64806. Groot (válaszként erre: 64805. - Lydianne)
2022. júl. 22. 22:36

Mi bírjuk.

Én 26 fok körül még bőrdzsekiben vagyok. Nekem a 34 körüli az ideális.

64805. Lydianne (válaszként erre: 64804. - Groot)
2022. júl. 22. 05:41
Legyen szerencséd 🙂 ki hogy birja? Nekem mára 40, holnapra 44 fokot ír. Tegnap is az ájulás kerülgetett többször. Egyszerűen sok 🥵🥵🥵
64804. Groot (válaszként erre: 64802. - Lydianne)
2022. júl. 21. 19:35

Köszi. 🙂 Jobb ajánlatot kaptam épp akkor amikor betelt a pohár.

Na, gratulálok, tiszta a tüdőd! 😃

64803. Napsugár8 (válaszként erre: 64802. - Lydianne)
2022. júl. 21. 08:09
Még szerencse, hogy ezt írták rá. :) De most már (bízzunk benne), hogy nem is fogják, hiszen erősen leszokóban vagy a cigiről, és az egyéb tüdővel kapcsolatos bajok is elkerülnek.
64802. Lydianne (válaszként erre: 64797. - Groot)
2022. júl. 21. 07:19
Kitartás, nemrég léptem én is egyik munkából a másikba. Nem vagyok a topon mostanában,de legalább nem cigizek. Tegnap megérkezett a tüdőszűrős eredmény: tüdőgümőkórtól mentes. Gondolom ez jelenti a jót, mindig ezt írják rá, és sose küldtek tovább 😃
64801. Groot (válaszként erre: 64800. - Napsugár8)
2022. júl. 20. 20:46

Rajtam nem múlik, én megyek és élvezem! 😃 A párom előttem jár 10 évvel, de a segítő keze visszanyúlt értem. Soha nem molesztált a cigi miatt. És ahogy kérem hogy menjünk aromákat venni, azonnal visz, sőt, legutóbb ő mondta hogy akkor most sokat vegyek ne kelljen minden hónapban menni, mert némelyik aroma illata neki is tetszik.

Egyedül járjuk meg ezt az utat, de nagyon jó ha van mellettünk valaki.

64800. Napsugár8 (válaszként erre: 64797. - Groot)
2022. júl. 20. 16:28
De jól megfogalmaztad: minden út Rómába vezet, csak menjünk rajta végig! :))
64799. Groot (válaszként erre: 64795. - Subszi)
2022. júl. 20. 13:27
Mi a baj? Megkönnyebbülsz ha vázlatosan beszélsz róla? Vagy csak simán rosszkedv? 🙂😘
64798. Groot (válaszként erre: 64796. - Napsugár8)
2022. júl. 20. 13:24

De drága vagy! 😇😘

Én is épp arra gondoltam hogy vegyen nyugodtan.

64797. Groot (válaszként erre: 64795. - Subszi)
2022. júl. 20. 13:21

Meghívnálak, több mint 6 kiló csokink van itthon, mindenféle.

A srácaim hozzák onnan ahol élnek, plusz az egyik a haverjatól is kért számomra egy dobozzal (repülővel hozta), a másik ezzel foglalkozik és havi szinten a legújabbakat. Most már a lejárati dátumokat nézzük. 😁 De nem kívánom az édes e cigi eltelít.

Másik melóhelyre megyek mert felb@szták a lelkivilágomat, indok lenne rá hogy rágyújtsak, de én tényleg nem kívánom. Más módszer vált be mindnyájunknál, és szerintem ez szuper. Aki leszokna és betéved hozzánk, az látja hogy több lehetőség is van, neki lehet hogy egy újabb személyre szabott verzió segít.

A lényeg a végeredmény. Az odáig vezető rögös utat a buktatókkal mind megjártuk, mindegyikőnk ugyanazt éli át. 😇😇😇

64796. Napsugár8 (válaszként erre: 64795. - Subszi)
2022. júl. 20. 08:45

Néha-néha belefér. Akkor mondhatod, hogy minden oké, ha ebből nem lesz minden napos gyakorlat. És én tudom, hogy nem fogsz ezek után sem minden nap csokit enni! :))

Menj, vegyél magadnak, váljék egészségedre.

64795. subszi
2022. júl. 20. 08:36

Ma nagyon szomorkás hangulatom van, simán rá tudnék gyújtani, kívánom, de kicsit sem okoz gondot, egyáltalán nem tartok attól, hogy cigizni fogok.

Ezt azért írtam le, mert úgy gondolom, nem azt kell várni, hogy ne hiányozzon, hanem meg kell tanulni kezelni a hiányát, sőt, nem is kell vele foglalkozni. Jó példa nekem, mint nagy csokievőnek, iszonyúan kívánom a csokit, mégsem megyek le venni. Bár ha marad mára a depi, akkor délután megveszem a 300g-os Milkát. Na de általánosságban igaz amit írtam,hisz ha nem így lenne, minden nap bevágnék két nagy táblával. :)


Szép napot nektek!

És csak ügyesen, ahogy eddig is! :)

64794. Groot (válaszként erre: 64793. - Lydianne)
2022. júl. 17. 22:54

Ügyesek vagyunk! 😃

Ha nikotin menteset szívsz, akkor szerintem a sima cigit totál leteszed idővel.

Habár, egy egy szál buliban simán belefér. Így már jöhet az aprónép. 😉

Nekem már nem hiányzik. Hú, jó ez a mantra most jövöknrá, sokszor mondom hogy nem hiányzik, úgy tűnik az agyam engedelmeskedik! 😃

Eszembe jutottál ám, ahogy írtad hogy nehezen kaptál levegőt. Tegnap egy hosszú távot lesétáltam, 2 órát, volt benne meredek emelkedő is. Időnként beleszívtam az e cigibe, de nagyon jól bírtam, meg is lepődtem.

64793. Lydianne (válaszként erre: 64792. - Groot)
2022. júl. 17. 21:16
A tegnapi bulin elszívtam 1 szál töltött cigit, de már nikotinmentes lötyit szivok. Nem igazán kattogok rajta, kezd kikopni a napi rutinból. A buliban néha rágyújtás szerintem a részem marad :)
64792. Groot
2022. júl. 17. 21:09
Hali, hogy vagytok? 🙂
64791. Groot (válaszként erre: 64789. - Lydianne)
2022. júl. 14. 20:12

Nagyon cukikat írsz, őszintén szorítok nekec! 😃

Hallottam ilyesmiről én is hogy felrobbant, de írták hogy valami sokáig volt a közelében.

Áh, egyre jobbakat gyártanak, most már a gagyi is jobb mint a regi szuper e cigik. Tanultak a hibákból, fejlesztették. Én pár éve bele sem mertem volna szívni.

64790. subszi (válaszként erre: 64786. - Lydianne)
2022. júl. 14. 14:07

Itt adnak beutalót, és azzal megyek, és megcsinálják. Megleptél, hogy nálatok ennyire macerás. És időpontot sem adnak, hogy ne menjen oda 8-nál több ember feleslegesen?

Hogy megy az idő! Más másfél hónap eltelt! :) Tök jó! :) Az nem segít, ha a kifújt füstöt nézed (belegondolva abba, hogy miért is "fúúúj") vagy beleszívsz picit abba? Ezt csináltam, nem is kívántam rágyújtani.

Az e-cigi az aksi miatt talán fel tud robbanni, de nem értek hozzá.

Nem a meleg miatt van a levegőproblémád? Akkor mértem meg a vérnyomásom, mikor azt éreztem, hogy nem telik meg a tüdőm és nagyon álmos voltam, 98 volt, illetve utána is 94-98 között mozgott (nálam a 110-120 a normális). Hozzáteszem, nekem hőemelkedésem is folyamatosan van 2020 márciusa (covid) óta.

64789. Lydianne (válaszként erre: 64788. - Groot)
2022. júl. 13. 17:04

A büdöset hamarabb megérzem 😃 mostanában nincs olyan, hogy azért keljek fel, mert ki kell mennem a levegőre. Sokszor úgy ereztem, veszem a levegőt de nem jut el a tüdőmbe. Reggelre már rosszul voltam, mindig azt éreztem nincs bent levegő. Hiába voltak nyitva ablakok. Ki kellett mennem sokszor. Nem köhögök, de a torkomban van váladék. Hapcizok is de az a klímától van. A kaja ízeket sokan mondták de nekem ugyanolyan minden. A tüdőszűrés sikeresen lezajlott, morogtam előtte egy darabig. Már lenne qr kódos csekkbefizetési lehetőség helyszínen. Persze csak wifi nincs ott, a gyér mobilnetemmel nem megy. Így visszaséta postára, úgyis kellett a boríték...ahhh.... kész káosz. Miért kell 4x menni, hogy 1 fél perces vizsgálatot letudjak?

Talán kevesebbet zsibbad a kezem, de még nem múlt el. Nem biztos, hogy csak a cigitől volt, lehet , hogy a megerőltetéstől is. Van egy baráti kör, ahol bent cigiztünk egy tenyérnyi konyhában 5-6an mindig. Mióta leszokóban vagyok ott nem voltam direkt. Még a bugyim is füst szagú lett ha ott jártam, brutális volt. Mindig megfájdult a fejem. Ma elég hisztis, stresszes voltam, mégis keveset e cigiztem. A munkába 1x vittem el azóta. Mérlegelésem ugyanazt mutatta, nem híztam. Jókat eszek, nagy az étvágyam de mostanában mozgok is. Az e cigi fel tud robbanni?? Tegnap is hallottam egy videóban, hogy túl sokáig volt töltön és bumm. Remélem nem járok így.

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook