Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
64908. vidéki3 (válaszként erre: 64907. - Napsugár8)
2022. dec. 2. 15:43

Köszönöm, volt ez már több is. Naponta legalább egyszer támad. Kis idő és sok elszántság kell saját magamat meggyőzni, hogy semmi nem változott és/vagy jött rendbe visszaeséskor. (Pedig jönnek a "helyzetek" nap, mint nap.)

Egyre jobban zavar szabadtéren a büdös füst.

Eddig este ettem egy magnézium tablettát, lehet a pörgetett fel. Este citromfű teát iszom, tegnap bevettem egy j.t.v.t harm.o.y relax kapszulát. Korábban elaludtam, kicsit megébredtem, de vissza tudtam aludni. Ahogy nézem nemsoká telihold, így marad a tea/relax kapszula. Jövőre már biztos visszazökken minden a helyére. ;-) (A reggeli nagyobb dolgok ;-) is.)

64907. Napsugár8 (válaszként erre: 64906. - Vidéki3)
2022. dec. 1. 17:27

Nekem nem voltak ilyen tüneteim. Az alvási zavarokat inkább írnám a szinte naponként változó időjárási frontokra.

Gyakorlatilag 3 hónapja nem szívod! Tökéletes eredmény. Én 43 év cigizés után tettem le.

Ha már ennyi időt kibírtál, akkor már gyakorlatilag leszoktál róla!!!

Gratulálok neked! Megcsináltad!

64906. vidéki3
2022. dec. 1. 08:02

Sziasztok!

Aki sok-sok év szívás után hagyta abba, tud segíteni? Koncentrálási, de főleg alvászavar volt- e és kb. meddig. Vagy korán (9-10 körül) elalszom 1-2-kor felébredek 2-3 óráig forgolódom. Reggel meg tudnék aludni. Vagy éjfél után tudok csak elaludni. Teliholdkor volt ilyen, de most rendszeres. Bármilyen "helyzet" során felmerül mi lenne, ha... Persze, tudom: az lenne, hogy visszatérne a régi állapot. Azt nagyon nem szeretném. Vajon ez kinél-meddig tartott.

Annyi biztató van, hogy ha utcán füstöt érzek szörnyű büdösnek érzem.

Most 52 év után itt tartok:

2 hónap, 30 nap, 12 óra, 53 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1820 db.

Az így megspórolt költség: 174 720 Ft


Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 1,82 kg. dohányt.

Talán a közel 2 kg dohány a legütősebb.

A pénz nincs meg, de az nem számít.

64905. Napsugár8 (válaszként erre: 64902. - 654268ce3d)
2022. dec. 1. 07:31

Nagyon ügyes vagy!

Egyre több helyen olvasom, hogy az egészségünk megőrzéséhez!! elegendő hetente összesen 150 perc gyaloglás, séta. Ez akár összejöhet úgy is, hogy 3x egy héten napi 30 perc. A megőrzéshez! Ha valaki ennél többet akar: akár fogyni, akár vissza-szerezni korábbi erőnlétét, akkor kell ennél többet. De jól csinálod! A torkodra egyél mézet, napi 1-2 evőkanállal, néhány nap alatt helyrejön.

A férjedet kérd meg, hogy ne a lakásban cigizzen ha lehet. Már akkor is segít neked.


Igen! Egész biztosan sokan olvassák, és igyekeznek erőt meríteni a beírásainkból. Jön az év vége, ilyenkor születnek a fogadalmak és a nagy elhatározások.

A titok nyitja: mindig csak azt az egyetlen napot kell megcsinálni, ami éppen előttünk áll! :))

64904. Lydianne (válaszként erre: 64903. - 654268ce3d)
2022. nov. 30. 21:43
A 2023 nekem is változatosabb lesz. Szeretnék ráfeküdni az egészségesebb étkezésre is. Kávé helyett néha kakaózok, nagyon kevés fogy belőlük. Ma kollegámmal "játszottunk" tudat alatt. Felpattant, hogy megy cigizni. Majd szó szót követ, már bő félórával később mentünk ki. Ha feltartjuk egymást, eltereljük róla a figyelmet, már nem is kell annyira. Unalmamban hamarabb sóvárgok. Az egyik felettesem is kiselőadást tartott, hogy nem is szokott látni cigizni, miért, miért ne... jajj... tudom, igaza van, mégis rosszul esik hallgatni az ilyet. Az a baj, hogy menten idegbeteg leszek ha nem tudok rágyújtani amikor már nagyon szeretnék. Innen jött, hogy a próba leszokás után 2 fajta bogyót is szedtem az állandó mellé. Melyik ujjamba harapjak...
64903. 654268ce3d (válaszként erre: 64896. - Lydianne)
2022. nov. 30. 20:43
ha eddig is kijartal a teraszra, akkor úgy könnyebb talán. én sem dohányoztam a lakásban! a munkahelyen nem megyek a kijelolt dohányzási pontra, szerencsére félre eső helyen van, helyette is kimegyek, de csak 1.5-2 óránként és akkor is messzebb, onnan nem is látom 😉
64902. 654268ce3d (válaszként erre: 64901. - Napsugár8)
2022. nov. 30. 20:34

köszi szépen 💞

igenis kitartok, egy szálat sem. családi egészségi okok is kőkeményen motiválnak... sajnos, mert ugyan letettem, de az érzést, az idei évet nem kívánom senkinek. szerencsére mindjárt vége és szívből remélem, hogy a 2023 jobb lesz.

visszatérve a témához, még köhögök. szárazon... nem sokat, de azért igen. iszom a lándzsás utifuvet rá. el kezdtem újra kocogni, bár a kondim nulla, de szepen fel fogom építeni 🙂 napi 15p mozgás megy, mert másfél éve ülő munkám van, amit mozogtam az a kerti munkák és a háztartás voltak. kezdek egészségmanias is lenni. sok vitamin, figyelek az étkezésre is hogy ne hizzak. a 2022 a munkahelyről és a ház újításról szólt.

a 2023 pedig a karrierrol és az egészségügyi dolgokról fog szólni, és több időm marad a családra is... egy buktató lehet csak : férjem még nem tette le, de csak napi 5-öt szív, az is tekert. de az elhatározásom erős!!

kevesebb alvás is elég, és elkezdtem teazni az ebéd utáni kávé helyett - az is már nagyon drága, nem ihatunk ennyit. a szám nagyon tiszta, a nyelvem is megsúrolom hetente és használok szajvizet is.

szóval lekötöm magam és ez nagyon fontos.

remélem most tudtam hozzá tenni valamit a fórumhoz 😄

olvastam én is hogy kb 3e lesz egy doboz cigi, együtt érzek azokkal, akik nem tudják letenni...

64901. Napsugár8
2022. nov. 30. 16:19

Örömmel olvasom, hogy kitartóak vagytok! Csak így tovább. Ne hagyjátok abba, januártól drasztikus változások lesznek, mind az árakban, mind az e-ciginél. Gondolom ti is olvastátok a híreket.

Jó úton haladtok, csak csináljátok.

Mi, akik már túl vagyunk rajta, itt vagyunk, segítünk. Gondoljatok arra, hogy az új évvel új életet is kezdhettek! :))

64900. 654268ce3d (válaszként erre: 64899. - Groot)
2022. nov. 30. 15:52

értem 🙂

köszi hogy leírtad

64899. Groot (válaszként erre: 64898. - 654268ce3d)
2022. nov. 30. 15:16

Már nem lenne szükség rá, és július óta nikotin menteset szívok.

A lányom hozott egy darab eldobhatót (nem Elf) külföldről, az kitartott a 10 hónapig. Amiatt tettem le az analóg cigit.

Szóval az e cigi már csak kedvtelés. Szeretem az ízét, és észrevettem hogy amikor édeset szívok, akkor semmi édességet nem kívánok. Nem azt szívom amibe a kicsi cigit kell bedugni, hanem a liquideset.

64898. 654268ce3d (válaszként erre: 64897. - Groot)
2022. nov. 30. 10:59

és 10 hónap után még mindig szükséged van az e cigire? vagy arról nem is tervezel leszokni?

csak kíváncsi vagyok.

64897. Groot (válaszként erre: 64896. - Lydianne)
2022. nov. 29. 19:35

Én 10 hónapos lettem! 😃 Kívánom a cigit nikotint néha, de olyankor elég ha valaki mellettem rágyújt, akkor már nem tetszik.

Amit vettem 60 ezer körül ízesítéseket az e cigihez júniusban, úgy tűnik kitartanak márciusig. Nagyon sokat spóroltam.

A köhögés úgy tűnik megszűnt. Kovidos voltam nemrég, persze köhögtem, de néztem hogy cigivel sokkal rosszabb lenne. Pár nap alatt a köhögés is elmúlt.

Kitartás! 🙂

64896. Lydianne
2022. nov. 29. 13:45
Sziasztok! Örömmel olvasom a sikereket. Nem adtam fel én sem, most úgy áll a helyzet, hogy 10 szál alatt tartom a napi adagot. Szereztem egy jobb fajta elektromos cigit is, felváltva, ritkábban füstölgöm. Pl ma szabadnapom van. Eddig - kb du 2 óra van - 2 szálat szívtam el. Amiket észrevettem: ha megkínálnak töltött cigivel vagy hosszabb szálúval nem bírom elszívni, csak háromnegyedét. Régen kettesével szívtam, sokszor hármasával együltöhelyben. Kedvezö változás jött a melóhelyen is, visszább fogom tudni szorítani a csoportos cigiszüneteket is. Többet leszek ott újra, ahol nem dohányoznak a közvetlen kollegáim. Nagy tételben szoktam cigit venni: amit 1 hónapra szántam adagot, csak a negyede fogyott el még. Ebben a hidegben amúgy is nehezebben mozdulok ki akár az erkélyig is. Megint növekszik az étvágyam, de inkább szedjek fel télire néhány kg mint 2 dobozzal szívjak cigit. Jó, hogy van itthon. Nem kattogok rajta, tudom, ha kell hozzáférek.
64895. 654268ce3d (válaszként erre: 64870. - Napsugár8)
2022. nov. 26. 09:02
én nem hagytam abba a próbálkozást! júniusig sokkal kevesebbet szívtam (január 3-án kezdtem) aztán a legenyhebb dohányt vettem a legnagyobb filterrel. aztán felvaltva cigiztem és szopogattam aztán jött a végső elkeseredés és a lerakás. a te módszered jött be, illetve a gond?egy szál se applikacio 😶
64894. 654268ce3d
2022. nov. 26. 08:58

sziasztok!

jó hírem van, VÉGRE 😇

25. napja nem gyújtottam rá...

Borzasztó halottak napja volt az idén és kőkeményen magamba néztem.

másodikán reggel 3/4 6-kor szívtam el az utolsó cigimet.

a számokat nem írom ide, mert még kevés. eddig csak annyit vettem észre, amennyit az applikacio mond: nem köhögök már most, nem sípol a tüdőm, jonn az étvágyam és kicsit a szaglásom is javult.

hozzá kell tennem, hogy mindenki biztatott és szurkolt.

a kollégák is a családon kívül 💞

a niquitin tablettát szopogatom, de már csak ötöt egy nap. lassan azt is csökkenteni fogom, de jó sokat vettem (így aztán nem számít mennyit is sporoltam). újévre megszabadulok az egésztől!!

kitartást mindenkinek.

64893. subszi (válaszként erre: 64892. - Lydianne)
2022. szept. 23. 08:40

Igen, és tudom a levelezésünk által (a többiek miatt írtam), hogy te ezt érted nálam is.


"El sem tudom képzelni, hogy..." Ez nálam sem a cigihiányról szólt, egyáltalán nem, bár baromi jólesett, de akkor sem az élvezet miatt szívtam. Működött, tompította az agyam, elterelte a figyelmem... És most se cigi, se Frontin (max. egy), azt a pár napot kellett valahogy kihúznom.


A Frontin nekem kicsit sem erős, pedig nekem az erősebb van. Van, akit ez üt ki, van, akit a másik. Na meg nem életem első szemèt vettem be.


Azért azt megjegyzem, hogy veszélyes három napig cigizni... Szerencsére én már tényleg leszoktam.

64892. Lydianne (válaszként erre: 64888. - Subszi)
2022. szept. 23. 04:58
Te megérted. Mikor már a sokadik fajta gyógyszert szedem,újra! Nekem is akkor jött ez, bogyó vagy cigi. Nekem cigi. És bogyó.de csak amelyiket muszáj.. jobbulást!
64891. Napsugár8 (válaszként erre: 64890. - Groot)
2022. szept. 22. 19:54
Ez jó! Ahogy vissza emlékszem, mikor eszembe jutott valamikor d.e. 10 óra körül, hogy a reggeli kávé után egyszerűen elfelejtettem rágyújtani. És figyeltem, hogy ezek után előjön-e a cigi utáni sóvárgás bennem, kezdjek-e öltözni, hogy lemenjek a boltba? És sehol semmi ilyen érzésem nem volt. És azóta sem jött elő nálam a cigizhetnék. Én kb. 3 hónappal utána éreztem meg először az utcai virágágyás mellett a beültetett virágok illatát, és kb. attól kezdve éreztem büdösnek mások cigijének, ruhájának az "illatát" is... ezek olyan apró örömök, élmények, melyek elérése hatalmas ajándéknak számít. A szememben. Nem adnám semmi pénzért.
64890. Groot (válaszként erre: 64888. - Subszi)
2022. szept. 22. 19:45

A Frontinnal vigyázz, azt mondják nagyon durva. Én műtét utáni éjszakara kértem fél szemet hogy jól aludjak, egyet adtak, hogy harapjam szét. A fél szem is kiütött, a másik felét kidobtam.

Hogy csináljatok hogy leteszitek a cigit, utána rágyújtotok? Én nem bírnám, még emlékszem arra a szúró érzésre ahogy szívtam. Habár, könnyen dumálok, lehet hogy a helyetekben én is szívtam volna? Nem tudom, szerintem nem.

64889. Groot (válaszként erre: 64887. - Subszi)
2022. szept. 22. 19:39
Köszi! 🌺
64888. subszi
2022. szept. 22. 18:02

Nekem a Nicorette spray nagyon szuper volt! Bárcsak kipróbálná, akinek nehéz a leszokás! Tényleg magyon sokat segített nekem másfél éve!


Köszönöm a jókívánságokat! Kórház után lelkileg tropa voltam (műtét elvileg rendben volt, nem azzal volt a gond), 3 nap alatt 2 doboz cigi a hétvégén, aztán jött a (kórházi?)fertőzés, begyulladt minden,szörnyű fájdalmak, tegnap ügyelet, és a várakozás alatt írtam is valakinek, hogy "de jó, hogy nem cigizek! 10 percenként mennék ki, sosem tudnának behívni, és még jó büdös is lennék!"


Hát igen, volt ez a három nap, de hát döntöttem: aznap 9-10. Frontin (kettessével szedtem) vagy cigi. A csoki most nem volt opció, mert napokig nem ettem, nem kívántam semmit, mèg a csokit sem.


Na de persze cigimentenres maradtam! :) Húú, jó drága lett, én csak lestem!

64887. subszi (válaszként erre: 64877. - Groot)
2022. szept. 22. 17:48
Gratulálok! :)
64886. subszi (válaszként erre: 64874. - Lydianne)
2022. szept. 22. 17:47
Ha eljön az ideje, érezni fogod, nekem is sokadjára sikerült.
64885. Groot (válaszként erre: 64883. - Lydianne)
2022. szept. 22. 16:38

Legyen több liquided, vegyesen rendesen nikotinnal, kevesebbel és nikotin mentes is. Ezeket keverd ahogy épp kívánod. És vidd magaddal mindenhová, pöfékelj nyugodtan, akkor nem lesz leszokás érzeted.

Én most így túl a 6. hónapon már az e cigit is le tudnám tenni. A rendes cigit már messziről megérzem, mások ruháján és leheletén nagyon büdinek találom. Az elektromosat is kevesebbszer szívom.

Alig, nagyon ritkán köhögök, szépen kitisztult a tüdőm.

Talán próbáld úgy hogy nem dugicigikre gyújtasz rá, hanem vegyél egy dobozzal de minél tovább maradjon bontatlan. És legyen kézközelben. Hátha úgy eredményesebb.

Rosszul vagyok arra a gondolatra hogy beleszívjak egy rendes cigibe, már nem bírnám. És beindult a fogyás is! 😃

64884. Napsugár8 (válaszként erre: 64883. - Lydianne)
2022. szept. 15. 07:48

Értelek! Tehát azzal, hogy hirtelen elhagytad a nikotint az e-cigiből, ott ment félre a dolog.


Olvastam valakinek az adatlapján:

Nem az a lényeg, hogy hányszor buksz el, hanem hogy hányszor állsz fel!

Vagy valami hasonló, de nagyon igaz!


"... akkor akár az is bejöhet, hogy év végére pakolom le újra..."

Ezt úgy értsem, ha áttérsz a fokozatos leszokásra, akkor számításod szerint év végére célhoz is érsz???

Szerintem meglehet, hogy már december közepén, de karácsonyra egészen biztos!! De ennél nagyobb csapás sohase érjen!:))

A legnehezebben már túl vagy, hogy elkezdted, és vannak eredményeid.

Azt mondom folytasd a fokozatosság módszerével. Használd az e-cigit is ugyanazzal a módszerrel: "még 5 percet bírjál ki!" és az igazi cigit is!!!

És ha esetleg megpróbálnád, hogy a munkahelyre csak az e-cigit viszed magaddal: még 5 percet... módszerrel, és otthon vegyesen... az igazira már csak akkor, ha nagyon kell... Találd meg a neked legmegfelelőbb arányt, ami megszorítás ugyan, és a cél felé visz, de ami megszorítás még nem teszi pokollá az életedet... kizárólag a saját ütemedben, de a célt sohasem feledve! Nem azt mondom, hogy kezdd újra, hanem most folytasd, amit elkezdtél. :))

64883. Lydianne (válaszként erre: 64876. - Napsugár8)
2022. szept. 15. 07:11
Köszönöm Nektek a biztató szavakat! Valóban ott ment el a dolog, amikor a nikotint elhagytam az e cigiből. Akkor már azt is alig szívtam, mert ugye nem adott semmit így. Aztán snüsszöztem, ami ínyen keresztül felszívódó apró nikotinos párnácska. Ez kb annyi érzet mintha elszívnék 1 cigit és akkor oké egy rövid ideig. Visszakerült hozzám a leszokás előtt eldugott maradék cigim. Ezeket elszívtam, de betáraztam e cigi folyadékokból is újra, nikotinosból is. Így most vegyesen szívom. Munkába hol viszek rendes cigit, hol nem. Nincs húzóerő, nem dohányzik más a közelemben. Most van itthon megint elég sok doboz cigi még, de ha a lassított verzióra megyek rá, akkor akár az is bejöhet, hogy év végére pakolom le újra. Volt egy buli ott mértéktelen láncdohányolásba kezdtem pár óra erejéig, de nem tesz jót nekem. Érzem, hogy zsibbadnak a kezeim másnapra, köhécselek, stb. Most megint arra gondolok hogy kevesebbet is jobb szívni mint a napi 1.5 doboz. Ha így ma se viszem be a munkába csak az elektromos cigit, akkor bőven 10 szál alatt van amit elfogyasztok.
64882. Napsugár8 (válaszként erre: 64880. - Groot)
2022. szept. 14. 14:33
Semmi gond, természetes, hogy első a meló, meg család, és persze a pihenés... köszi, ha néha-néha bedugod az orrod, vagy ha csak küldöl egy jelecskét, és abból tudjuk, hogy minden oké!
64881. Groot (válaszként erre: 64874. - Lydianne)
2022. szept. 14. 14:29

Próbáld újra, menni fog. 😉

És igen, ahogy Napsugár írja, fokozatosan.

Az elektromosban van nikotinod?

Azt kellene visszaállítani nikotinosra, majd azt fokozatosan csökkenteni. Kevésbé megterhelő mint a hirtelen nikotin megvonás.

Amit a lányomtól kaptam nikotinos elektromos cigit, beleszívtam párat de nem bírtam. Már egyáltalán nem hiányzik a nikotin.

64880. Groot (válaszként erre: 64879. - Napsugár8)
2022. szept. 14. 14:22

😁 Áh, nem megy. Új melóhely, sok férfi, és bagóznak. Bejön a füst ajtón, ablakon.

Végül is, örülök annak hogy zavar, ezt jó jelnek tartom. Régen nem éreztem de most már igen, mások ruháján a füstszagot.

Gondolok ám rátok, de fáradt vagyok, időnként benézek. 😉

64879. Napsugár8 (válaszként erre: 64877. - Groot)
2022. szept. 14. 14:17
Gratulálok! Akkor ne menj füstölők közelébe. És ha valaki rákérdez, miért mentél arrébb pár lépéssel, mondhatod: büdös a cigid! :))
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook