Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Esti mese fórum

Esti mese (beszélgetős fórum)


11. Kis Cidri (válaszként erre: 10. - 1fb0dcbfc6)
2010. jan. 27. 08:07
Az én gyerekeim nem szeretik azokat a meséket, amiben magukra ismernek. A nagy fiam zavarba jön ha "róla" szól a mese.
2010. jan. 26. 13:06
Sziasztok!Én is szoktam a kislányomnak saját mesét mondani.Ő a "főszereplő",persze,nem az ő nevével,de ráismer magára és ez tetszik neki:)
2010. jan. 26. 11:48
en versikeket talaltam ki neki az udvaron ello allatokrol,vagy egy hajos versiket ami mozog a tengeren.nagyon elvezte es addig csendben maradt,nem akart a napaliba menni ,ahol vendeg aludt.nagyon jo otlet.a tvben mondtak egyszer,hogy az oktatsi miniszter elnokot mondot az elsosoknek kitalalt meset.
2010. jan. 26. 10:50

Jó hogy te tudsz fejből mesélni nekem nem menne, mert vagy túl sok minden jutna hirtelen az eszembe vagy leginkább semmi! :D

De abban én is egyetértek hogy a gyerekek nagyon szeretik a saját mesét pláne ha beleszólásuk is van a mese alakulásába!

7. Kis Cidri (válaszként erre: 6. - Juhász Katalin)
2010. jan. 25. 22:29
A gyerekeknek érzelmileg is nagyon fontos a saját mese. És még ők is beletehetik a saját gondolataikat, fejleszti a kreativitásukat.
6. Juhász Katalin (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2010. jan. 25. 22:26
Hát igen ezeket is elmesélem nekik,de valami újat is kiakartam próbálni.
2010. jan. 25. 22:24
Öreg néne őzikéje, Csili-csala-csalavári-csalavér. Misi mókus kalandja. Szép mesék...
2010. jan. 25. 22:20

Szia!

Nagyon jó ötletnek tartom, az én nagy fiam már 7,5 éves és születése óta mondok neki "fejből mesét", a kicsi fiam 2 éves múlt ő most kezdi értékelni. Mi már ott tartunk, hogy a legjobbakat leírjuk, hogy később is eszünkbe jusson. Az én férjem bátorít engem. Szerintem folytasd és ne aggódj a előbb-utóbb a férjednek is tetszeni fog.

3. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Juhász Katalin)
2010. jan. 25. 22:19
Az enyém is csinálta, amíg nem kellett neki mesélnie... Azóta nem gúnyolódik a "házimeséimmel". Próbáld ki a párodnál, látod, nekünk bevált. :-O
2. Szabokisandi (válaszként erre: 1. - Juhász Katalin)
2010. jan. 25. 22:18

Ettől jobb ötletet nem is találhatsz ki nekik. Az ő anyukájuk találta ki - ez szuper. Ez a szeretetről szól számomra.

Én báboztam nekik, mikor kicsik voltak, a fiam úgy beleélte magát, hogy el is felejtkezett róla, hogy én vagyok az anya... Izgult, örült, tapsolt :)

A pasik nem szánnak erre ennyi energiát - tisztelet a kivételnek - és nem foglalkoznak ennyit a lelki dolgokkal. A gúnyolódása ne vegye el a kedved!

Hajrá!!!

2010. jan. 25. 22:14
Tegnap úgy gondoltam saját mesét írok gyerekeimnek,meglepően jól sikerült , nagyon tetszet,de mások viccelődtek velem,pedig saját életükről az őket körülvevő tárgyakról és állatkáikról nagyon jó kis történetet lehet kerekíteni,máris másképen néztek a cicára aki nap mint nap ott szaladgál körülöttük.Párom jó ötletnek tartotta,de gunyolódott rajta.Szerinetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook