Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Laktóz érzékenység? fórum

Laktóz érzékenység? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
153. Indy19 (válaszként erre: 152. - Jucuska0)
ápr. 2. 09:52
Nekem igen, idegesség, hasfájás, pánik rohamok, hányinger. Másnap izületi fájdalom. Napokig kell laktózmentesen, tejtermék mentesen lennem miután újra nem lesznek panaszaim.
2022. ápr. 14. 10:24

Sziasztok!

Hasi panaszokon kívül nagy fokú idegesség,depresszió, kedvetlensèg is lehet a laktóz érzékenység miatt ?

151. LuczaGabi (válaszként erre: 150. - Kirukiru)
2020. ápr. 14. 11:57

Szia!

Nagyon érdekes és elgondolkodtató amit írsz. Már én is gondoltam arra, hogy a laktóz érzékenységem és az alacsony pajzsmirigy működésem között összefüggés van. Mindenképpen kipróbálom a fokozott kálium bevitelt hátha mindkét problémám megoldódik.

Köszi a tippet!

2020. márc. 20. 22:58

Sziasztok,

Egy érdekességet, közölnék veletek.

A következő információ szabad. Nem használható fel szabadalomra, vagy tulajdonjoghoz kötött egyéni kezdeményezésre!

Éveken át laktózérzékenység szörnyű, mellékhatásai gyötörtek, meg természetesen a környezetemet is. Kb másfél éve pótolok Káliumot. Ezt teszem úgy, hogy mellette, nem végzek szándékos vízhajtást. (értem ezalatt: kelletlenül sok folyadék fogyasztás, italozgatás, vízhajtó hatású italok, Pl Kávé, kóla, energiaitalok,

Vízhajtó tabletták...stb.)

Naponta 1 maximum 2 kávé!

A káliummal kapcsolatos dolgokat, már több topikban megszellőztettem. teszem ezt mindaddig, amig évi 30-50ezer emberünk korai halálozása erre vezethető vissza! Gyakran étkezek vendéglőben, menüt fogyasztva. Ma éppen tórós menű volt.(biztosan nem laktózmentes túróból!)

Örömmel tapasztaltam meg, a mellékhatások elmaradtak. Az okát is tudom, de "orvosaink" kenyerét nem veszem el. Aki szeretné, hogy ne gyötörje ez a kellemetlen dolog. Kitartóan fogyasszon elégséges káliumtartalmú kaját. Ha ez nem megoldható, pótolja. Egy két ajándék mellékhatás is lesz, jómagamnak is volt jó néhány.

Ajánlott napi bevitel 1500-4000 mg/nap. A fölösleget a vese kiválasztja.

Keressetek, táplálékok kálium tartalma táblázatot, hasonlítsátok össze a táplálkozási szokásaitokkal!

U.i.

A kálium hiányos táplálkozást a hormonrendszer is hamar visszajelzi, főleg nőknél. Pl Pajzsmirigy. (a TSH-t az agyalapi mirigy termeli! Ha kevés a kálium, megbetegszik a pajzsmirigy, hormon kommunikációs blokkolások miatt.

Az érintett és halmozott problémák kombinációja végtelen. Pl a pajzsmirigy, és kardiológiai, neurológiai "jelenségek", csak kezdetben indikátor tünetek. Az orvosilag alkalmazott vérszérum kálium referencia alsó érték túllépést nehéz túlélni. Tehát elsődlegesen, a túlélés érdekében az említett "Indikátor tünetek" segítenek bennünket az életben maradásban, vagy a katasztrófa kivédésében! Tehát, a kálium hiány akkor is fennáll, ha a vérvétel eredménye nem mutatja! Lásd, indikátor tünetek!

Itt még megemlítem: Pl. az emelkedett pulzus-100/perc fölött.

Ezeket mindig vegyük figyelembe, ha már az egészségügyi elit ezt nem teszi meg.

2016. márc. 14. 14:54

"laktózmentes tej


A laktózmentes tej úgy készül, hogy a tejhez laktáz enzimet adagolnak. A laktáz enzim kb. 24 óra alatt lebontja a tejben található tejcukort – a laktózt. Az így kapott laktózmentesített tej laktóztartalma nem lehet több mint az élelmiszerkönyvi 0,1g / 100g határérték. Ha a laktóztartalom ez alatt van a tejre rá lehet írni, hogy laktózmentes. A laktózmentes tejeket a tejcukor-érzékenyek is panaszmentesen tudják fogyasztani."

2016. márc. 14. 14:51

Sajttal, tejszínnel nincs gond(om), de ma léptem át, hogy egy pohár tej is túl sok. Jó ma még csak, most enyhe tünetek, de már állítólag van laktózmentes tej, eddig nem foglalkoztatott ez a kérdés így.


Laktózmentes tejjel mi a helyzet?

147. katus3
2015. máj. 25. 20:19
Sziasztok.Van itt még valaki?
146. mag66
2013. máj. 19. 11:34

Üdvözletem mindenkinek!

A feleségem laktózérzékeny,évek óta.Sajnos a tájékozatlanságunk miatt jelentős összegű adókedvezménytől estünk el,de ezt megoldjuk.Viszont van egy dolog,amit nem találtam a neten:az ételallergiások ingyen vehetik igénybe a helyi közlekedést,valamint a helyköziben is 90%-os kedvezménnyel utazhatnak.A kérdésem:a laktóz intolerancia is beletartozik az ételallergia csoportba?Köszönöm a választ!

2013. jan. 7. 12:23
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy tejcukor érzékenység miatt előfordult-e valakinél, hogy emiatt gyulladt be rendszeresen a mandulája?A válaszokat előre is köszönöm!
2012. júl. 29. 14:55

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy én is laktóz érzékeny vagyok és szeretnék közgyógy kártyát igényelni. Viszont 20 éves vagyok és azt olvastam, hogy ez csak 18 éves korig vehető igénybe. Ha esetleg ez nem így van akkor leírná nekem valaki ennek a menetét hogy igényelhető meg? Köszönöm a segítséget! :)

2012. ápr. 30. 20:53

Én még új vagyok ezen a területen.

Nem tudom mióta van problémám a tejtermékekkel. De nem olyan régi történet. Csak most fedeztem fel, hogy érzékeny vagyok a tejre. Két napja.

Ha keveset iszom 1.5-2 deci akkor egy kis puffadás és bélfortyogást tapasztalok.

Viszont ha megiszom mondjuk fél litert akkor már hasmenés is lehet plusz szelek is keletkeznek és haspuffadás.

Azt olvastam, hogy ez lehet átmeneti is és ha van még laktáz enzim termelésem akkor ez helyreállhat diétával és kezeléssel.

Minden esetre most hanyagolom a tejet és majd megyek dokihoz szerdán.


Ezt meg tudjátok erősíteni és egy kis bizakodást adni?

2012. ápr. 29. 10:11

Sziasztok!


Tudnátok segíteni, hogy ebben az évben mennyi adókedvezményt kap az aki lakztózérzékrny?

Tavaj kaptam róla anyagot, de mivel nem léptem be a társaságban, idán sajna nem...

141. szicsu1007 (válaszként erre: 136. - Szüzann)
2012. ápr. 19. 19:41
szia! Ma a Rókusban egy sorstársamnak adtak egy lepecsételt igazolást a laktóz intoleranciáról, amivel adó visszatérítés igényelhető. Honnan tudod, hogy laktózos vagy? Ezt az igazolást "hivatalos" hidrogénes vizsgálatnál adják.
2012. ápr. 15. 11:51
Szia. A vizsgálat nagyon egyszerü. Két egymás utáni napon kórházhi környezetben végzik. Éh gyomorral kell menni, és meg kell inni egy anyagot, amit nem tudom micsoda , de valószinű laktózos valami. Már csak abból gondolom, hogy 2 óra mulva robbanás szerüen távozott, ha érted mire gondolok. Ezután bizonyos időnként bele kell fújni egy müszerbe és fel kell jegyezni egy lapra az értéket. két délelőtt alatt lezajlik. A felirt értékek alapján az orvos leolvassa, és megmondja, hogy laktózos vagy-e? Én zéró toleranciás vagyok, olyan értékeim voltak, hogy még egy csepp tejszármazéktól is megbetegszem. 3 hónapja tudom, hogy laktózos vagyok, eddig 2 x futottam bele a laktózba, de egyre rutinosabb vagyok. Ha még érdekel valami, irj.
2012. ápr. 14. 21:39

Sziasztok! 14 éves voltam, amikor elkezdtem rosszul lenni a tejtől, az elején még csak akkor, ha sima tejet ittam, de most már mindentől, amiben tej van. Nem igazán értem a vizsgálatot, és anyukám szerint felesleges, csak kerüljem a tejtermékeket.

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy pontosan mit nem ehetek, és mit igen? Előre is köszönöm. (:

2012. ápr. 14. 15:31
youlcsi! Köszönöm a válaszodat, de szeretnék valami biztosat tudni, még én is kutatok.
137. youlcsi (válaszként erre: 136. - Szüzann)
2012. ápr. 14. 15:04
szerintem laktózérzékenyként nem. cöliákiával igen, de sima tejcukor-érzékenységgel nem. szerintem.
2012. ápr. 14. 15:01
Laktózos lettem. Állitólag igény tarthatnék valami adó könnyitésre. Köztisztviselő vagyok, jól jönne. Tudtok róla valamit?
135. Sünsanyi (válaszként erre: 134. - 91d4989ab9)
2010. dec. 7. 19:56
Köszi szépen!
134. 91d4989ab9 (válaszként erre: 133. - Sünsanyi)
2010. dec. 7. 19:53

az nem a gluténérzékenységnél van ? nézz utána

én ssajna nem tudok pontosabbat róla

2010. dec. 7. 19:51

Sziasztok! Hasonlóan az előttem írókkal azt hiszem, hogy az én kisfiam is laktózérzékeny.

Az igaz, hogy ha van szakvélemény arról, hogy valóban fennáll a gond akkor emelt szintű családi pótlékra jogosult a gyermek?

132. c1e9612cd3 (válaszként erre: 130. - Katica1988)
2010. dec. 6. 06:03
Hidrogén-tesztet (ez egy kilégzéses teszt) csináltat ennek kiszűrésére az orvos. Az a lényege, h megterhelnek laktózzal, és aki érzékeny rá, annak kilégzéskor emelkedett lesz a hidrogén szint a kilélegzett levegőben. Nem nagy vasisdas, uhogy megéri megcsináltatni, pláne, h gyógyszeresen pótolható a laktáz enzim. Uhogy, ha pozitív a teszted, utána az orvos írhat fel gyógyszert rá.
131. 91d4989ab9 (válaszként erre: 130. - Katica1988)
2010. dec. 5. 22:51

sajtokat eszem trappistát meg mozzarellát de mindig csak keveset, pár szelet.


kb két éve fulladtam azt hittem meghalok nem mertem enni semmit mert utána gomboct éreztem a torkomban,az orvosok több dokinál voltam, adtak gyógyszert refluxra, allergiára és az egyik nyugtatót irt fel ekkor gondoltam hogy na most nekem kell rájönnöm mi a bajom, elkezdtem figyelni magam, elkezdtem egyfélét enni bébikaját, aztán minden nap valamit kiprobáltam, előtte is sokszor volt hasmenésem fagyizás után pl. igy lassan összeállt a kép hogy ha tejet nem eszem nincs gond. fagyizni két éve nem fagyiztam és csak pár honapja fedeztem fel a laktózmentes joghurtokat.a gombocérzés és fulladás meg savasfelböfögés miatt volt.


étteremben olyat rendelek amiben nincs tejtermék, boltban megnézem a csomagoláson mit tartalmaz, ha meg olyasmit eszek amiben van igyekszem wc közelében tartozkodni utána egy óráig:))))

130. katica1988 (válaszként erre: 128. - 91d4989ab9)
2010. dec. 5. 22:21
Köszönöm. Ma milli laktóz mentes tejet ittam. Ezután nem jött elő új kiütés. Nem igazán tudnám elképzelni az életet tejtermék nélkül, mert mindet nagyon szeretem, persze az egészség az fontosabb. Megpróbálok nem enni ilyeneket(csak kicsit nehéz figyelni mindenre) és aztán kiderül. Akik laktóz érzékenyek, hogyan tudják kiszűrni, mit lehet enni és mit nem? Úgy értem, elég sok étel alapja a tej. pl. akár péksütié is. Nem nehéz kicsit? Engem az is meglepett, hogy felnőttnél is kialakulhat. Teljesen abban a hitben éltem, hogy ez tipikusan olyan betegség, ami gyerekkorban jön elő...
2010. dec. 5. 22:16
azt azért nem ártana tisztázni, h laktóz érzékeny vagy, vagy tejfehérje allergiás. Mert nem mindegy. Ha utóbbi, akkor laktóz menteset se ehetsz/ ihatsz tejterméket. Uhogy irány az orvos! Az a biztos!
128. 91d4989ab9 (válaszként erre: 126. - Katica1988)
2010. dec. 5. 22:11

a spárnak van laktrozmentes epres és erdeigyümölcsös joghurtja , sima joghurtja és tejfele ami szintén laktózmentes, a laktózmentes tejek közül a megfincsibb a meggle cégé és van lektózmentes tejszinhab spré is de annak most nem jut eszembe a márkája.


hagyd abba a tejtermékeket egy-két hónapra és figyeld elmulik e minden tüneted,és az elején laktozmenteset se ettem.

127. c1e9612cd3 (válaszként erre: 126. - Katica1988)
2010. dec. 5. 22:01

érdemes, igen... Simán lehet az!

Háziorvoshoz menj, és ő továbbküld gasztrora!

2010. dec. 5. 22:00

sziasztok!

Lehetnek a következők laktóz érzékenység tünetei? : kb egy hónapja piros, rettenetesen viszkető kiütések vannak rajtam. Folyamatosan jönnek ki. Észrevettem, hogy akkor jönnek elő, mikor tejterméket eszek. Nagyon szeretem a joghurtot. Naponta 3-4-et rendszeresen megettem semmi gond nem volt. Mostanság állandóan fel vagyok fújódva, sokszor erős hasi görcsöm van (de ez nem mindig jön elő). Tegnap miután megettem a joghurtot, elkezdett lüktetni a fejem, a tarkóm környékén. Semelyik ismert fájdalomcsillapító nem hatot. Estefelé kezdett megszűnni, de nehezen. Érdemes lenne elmenni orvoshoz? Bőrgyógyászhoz kell menni ilyenkor? Köszi a segítséget.

125. youlcsi (válaszként erre: 124. - C9cd845d08)
2010. okt. 6. 07:07

valóban gyanús, leginkább arra, hogy rossz volt/eresztett valahol a szonda/készülék (v bmi), amit fújni kellett.


panaszaidtól függően én tuti megismételtetném a vizsgálatot.

2010. okt. 6. 00:34

Sziasztok!

A laktóz tesztem végig 0 értékű volt, és a doki azt mondta hogy ez gyanús, hogy ilyen lapos ... ilyen értékek nem igen szoktak lenni.

Valakinek volt már ilyen???

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook