Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mire használhatom fel a kókusztejet az iváson kívül? fórum

Mire használhatom fel a kókusztejet az iváson kívül? (tudásbázis kérdés)


2008. jún. 26. 21:17

Szia!

Én is főztem már (konzerv)kókusztejből jó kis thai jellegű kaját, a lényeg az, hogy a kókusz édes ízét ellensúlyozzuk csilival, nagyon finom és különleges ételeket lehet csinálni belőle. Akár levesbe, akár valami húsra mártásként is alkalmazható. Én nagyon szeretem:D

2008. jún. 26. 20:18
Fürdésre, arcápolásra, de kávéba is pl cukor helyett.. :)
2008. jún. 26. 17:59

Thai fekete rizs mangóval:


hozzávalók: 20 dkg fekete ragacsos rizs, 10 dkg pálmacukor, 1 dl tejszín, 6 dl kókusztej, 1 teáskanál só, 2 nagy mangó


A rizst nagy tálba tesszük, annyi sós vizet öntünk rá, amennyi éppen ellepi. Egy éjszakán át állni hagyjuk, majd a sós vizet leöntve róla lobogó forró vízbe szórjuk. Lassú tűzön, kevergetés mellett 15 perc alatt puhára főzzük. A kókusztejet és a pálmacukrot is hozzáadva még 15 percig főzzük, amíg sűrű masszát nem kapunk. Mangószeletekkel és friss tejszínnel kínáljuk.


Ez olyan, mint a tejberizs. :)



Kókusztejes briós:

115 ml kókusztej,

115 ml tej,

1 tojás,

1 tk. vaníliaaroma vagy 1 csomag vaníliás cukor,

450 g liszt,

25 g kókuszreszelék,

1/2 tk. só,

50 g cukor,

40 g vaj,

1 tk. sz. élesztő (2 dkg friss).


Dagasztás után kelesztés, majd 12 részre vágni, 38 cm hosszú rudakat sodorni belőle, csiga vonalban feltekerni, a végét kissé aláhajtani. Ismét duplájára keleszteni, tojással lekenni, nagyszemű cukorral megszórni, sütni.

10. Buba03
2008. jan. 13. 18:51
keressétek meg a neten a rizstej receptjét.. vagy vegyetek készen(kicsit drága).. és nagyon finom tejberizs lesz belőle.. igaz nem olyan a színe mint az eredetinek de nem is az a fontos:)
2007. ápr. 24. 21:11

Köszi!Azért a fürdést,meg a hajra kenést kihagynám,mivel csak 1 db. kókusztejkonzervem van itthon,de majd legközelebb:-D

Az az igazság,hogy én sem szeretem a keleti konyhát,de édességekben szeretem a kókusz ízét,úgyhogy a muffint ill. a tejberizst mindenképpen kipróbálom.

Tej helyett símán lehet használni kókusztejet?????

8. spatifillum (válaszként erre: 7. - Tibike)
2007. ápr. 24. 13:37
Én már kipróbáltam, csak a férjem maradt marhapörkölt párti. Szerintem nagyon finom, gyömbér és citromhéj is volt benne, de már nem emlékszem pontosan.
2007. ápr. 24. 09:19
Thaiföldi, indonéz, meg egyéb keleti konyha is használja. Én ettől idegenkedem egy kicsit, amikor beleönti a wokba, utána meg teszi a chilit,...
2007. ápr. 24. 07:59
Egyszer egy Tinában olvastam, hogy van aki abból készít isteni tejbegrízt. Egy kis fahéjjal is megtuningolva.
2007. ápr. 24. 07:55
Indiai ételek készítéséhez.
2007. ápr. 24. 07:09
Fürödj benne:)
2007. ápr. 23. 23:27
kókuszos muffinhoz.
2007. ápr. 23. 23:08
Kend a hajadra :)
2007. ápr. 23. 23:04
Tudtok ötleteket, recepteket írni, hogy mire használhatom fel a kókusztejet?(Az iváson kívül:-))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook