Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mosógép vásárláshoz kérnék tanácsokat - milyet vegyek? fórum

Mosógép vásárláshoz kérnék tanácsokat - milyet vegyek? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. jan. 27. 18:10
Indesit gépet. Rengeteg féle gépet használtam már, mert sok albiban éltem, ismerem anyumét, nagyimékét, anyósomékét, tehát jó sokféle gépet kiismertem, az Indesit az egyedüli, amit szeretek, így ezt vettem a saját lakásomba. Maximálisan meg vagyok vele elégedve, ahogy vártam ugyanolyan tökéletes. :D
32. SF
2010. jan. 27. 17:28
Indesit, vagy LG éri meg mostanság. A mosógépszerelőnk szerint. Eddig bevált a tanácsa (Indesitet vettünk, és... de nem dicsérem, mert még meghallja:-)))
31. kefekötőke (válaszként erre: 29. - Zoltanhabetler)
2010. jan. 27. 17:20
trisót lehet kapni.0,5 kg os tasakban
30. globus (válaszként erre: 29. - Zoltanhabetler)
2010. jan. 27. 17:11
Mosószóda a Müll.rben kapható, kb. 450 Ft-ért láttam tegnap, jó nagy zacskónyit. Trisó? Hááát... 1-2 éve még volt, valószínűleg olcsósága miatt törölték a palettáról. Nem lehet rajta nagyot kaszálni :)
2010. jan. 27. 16:06
Az jutott eszembe,hogy gyermekkoromban Trisó néven volt kapható vizlágyitó só, anyám ezt használta 50 éve. Nem tudom,még forgalomban van e ? Viszont mostanában valahol találkoztam a mosószóda kifejezéssel.Állitólag nagyon hatásos vizlágyiztó és több kilogramm alig néhány 100 forintba kerül.Ez lenne a jó megoldás az egyre drágább Calgon helyett! Akinek van használható infója a mosószódáról azt kérem,ossza meg itt velünk!
28. szanád (válaszként erre: 24. - Zoltanhabetler)
2010. jan. 26. 18:59

Nem kell 2x centrizni.....és hamar megszárad....,de viszont kevesebbet kell vasalni...

Amit este kiteregetek általában reggelre nagyjából meg van száradva...

27. Yulcsy
2010. jan. 26. 18:57

Mi is figyeltünk a vízfogyasztásra.A miénk 47 litert használ el.

Ami megnyomja a mosás árát az a vízlágyító.Én nem használom, mert kiszámoltuk, hogy amennyi mennyiség kellene 1-1 mosáshoz nem éri meg.Ha elromlik, olcsóbb újabb gépet venni mint calgonizálni.

26. Yulcsy (válaszként erre: 18. - Szanád)
2010. jan. 26. 18:55
Én általában 1000 fordulaton csapatom ki a ruhákat.Hamarabb megszárad, és ha kevesebb benne a ruha, akkor nem gyűri.
25. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 20. - Kefekötőke)
2010. jan. 26. 18:42
Én mindig energiatakarékos programmal mosok,és ha lehet a gyorsmosás programot választom hozzá.Ez minden téren olcsóbb.Sőt ha lehet félprogrammal,még akkor is ha telepakolom a gépet.Én így takarítok meg.
2010. jan. 26. 18:39
Legtöbbet ugy lehet megtakaritani a mosáson,ha NEM A MOSÓGÉP melegiti fel a vizet,hanem a boyler vagy a távhő vezetékes vizét juttatjuk a gépbe.Én a mosdókagyló alá feltettem 1-1 golyóscsapot a hideg és a melegvizre.A csapok kimenetét közösitettem egy T- idommal.Annak a kimenetére csatlakoztattam a mosógép vizcsövét.A mosógép inditásakor a melegviz oldali csapot teljesen kinyitom,a hideg oldalit csak egy kicsit.Amikor a gép feltöltötte magát és kezd forogni a dob, akkor a melegviz csapját elzárom,a hidegvizét teljesen kinyitom.Az öblitéseket egyébként is hidegvizzel végezné a gép.Annyi a kellemetlen ebben a megoldásban,hogy várni kell a gép mellett kb.1 percet mig feltölt és át kell forditani a csapokat. De nagyon megéri Ez az 1 perc! A vizmennyiség felhasznását tekintve igen nagy különbség van a gépek között!Van olyan tipus,amelyik egyetlen mosáshoz 100 liter felett használ el. A 16.sorszám alatt tett hozzászólásomban emlitett BOSCH 5 Maxx mosógép beéri 45 literrel! A 17. sorszám alatt hozzászólónak üzenem,hogy szerintem meg kell a nagyfordulatu centrifuga,ha nem akar kétszer centrizni.Télen különösen előnyös a szárazabb ruha.Az én mosógépem centrizés után még 5 percig mozgatja,lazitja, lágyitja a ruhát, tul azon,hogy található rajta vasalást könnyitő program is.
23. kefekötőke (válaszként erre: 21. - Lúdanyó)
2010. jan. 26. 14:33

"legalább is teknő meg kefe meg szappan..:))"


Én sem értem ezt a választ a kérdéemre.Tényleg érdekelne az ilyen statisztikai adat,persze nem Tőled várom a választ ,nyílván ez nehéz lenne Neked.Inkább olyan fórumozótól aki szokta figyelni a kiadásait.

22. globus
2010. jan. 26. 14:32
Miénk elöltöltős ősrégi Zanussi, tizenvalahány éves, még sosem romlott el. Eleinte hiányoltam a félprogramot, de már felesleges funkció, dugig van a rendes is :)
21. lúdanyó (válaszként erre: 20. - Kefekötőke)
2010. jan. 26. 14:28

nem értem pontosan mit kérdezel?

Igen az jó dolog, hogy berekom a gépet és tudok mást csinálni. (nemszretek szomszédolni:) Hozzávaló meg akkor is kéne ha kézzel mosnék is ..:) legalább is teknő meg kefe meg szappan..:))

2010. jan. 26. 14:10

Van itt valaki,tudja itthoni árakon mennyibe kerül üzemeltetni (mosópor,villamosenergia,vízfelhasználás,segédanyagok,ha volt javítási költség stb)

mondjuk 2 éven át?

Vásárlás után mikor jött az első meghibásodás,mennyibe volt a javíttatás?

Nem sokan figyelik ezeket a költségeket,megelégszenek annyival:"berakok egy adagot,aztán addig elmegyek a szomszédba"

2010. jan. 26. 13:43

sziasztok!

Nekem is aktuálissá vált a mosógép csere Fagor gépem volt nagyon betartotta az 5 évet most haldoklik. Hát nem lettem okosabb sajnos. Nekem csak elöltöltős jöhet szóba. Szeretnék olyat ami kicsit tovább birja mint 5 év.

18. szanád (válaszként erre: 15. - Yulcsy)
2010. jan. 25. 16:56
Szerintem ,nem kell ilyen erős centrifuga , mert utána nem győzöd vasalni...nekem whirpoll van állítható centrivel ,de 500-600 nál nem szoktam erősebbre tenni...
2010. jan. 25. 16:50
Mindenképpen német gyártmányu legyen!!! A centrifuga 1000 fordulatos vagy annál magasabb! Felültöltős,mert az oldalt van csapágyazva nem hátul, ezért sokkal tovább müködik csapágyhiba nélkül.A Calgont soha ki ne felejtsd! Nálam egy BOSCH Maxx 5 electonic hat éve müködik 100%-os megelégedettség mellett.Az olasz és a "jugo" gépek sajnos nem tartósak / szivattyu,programkapcsoló,átrozsdásodó burkolat stb. A spanyol gyanusan olcsó. Ami a legszomorubb,hogy egy valamikor kiváló márka a Whirlpool már csak átlagos tömegárut gyárt.A német alaposság még mindig nem hazudik!
2010. jan. 25. 14:10
Szia!Nekünk felültöltős whirlpool van.Már lassan 6 éves, és jól bírja.Néha már ugyan kicsit hangosabban megy , de ez legyen a legnagyobb baja
15. Yulcsy
2010. jan. 25. 13:59

Nekünk elöltöltős gépünk van Whirlpool, néha az is táncikol centrizés közben, de vettünk alá gumiszőnyeget, így jobb lett.

Ha mégegyszer vennék mosógépet a következőket venném nagyon figyelembe:

1. Minimum 6 kg ruhát lehessen belepakolni

2. 1200-as centrifuga

3. állítható hőfokok (a mostaninál az a probléma, hogy adja a programhoz a hőfokot, azt nem lehet állítani, pedig néha jó lenne mondjuk 50 fokon mosni stb.)

Anyukámnak felültöltős gépe van, ugyanez a márka, de a mosóporadagolót nem lehet normálisan tisztítani, így az öblítős rész meglehetősen unorítóan néz ki..

14. evetke67 (válaszként erre: 11. - Rékanya)
2010. jan. 25. 13:49
Nekem is ilyen van most, csak annyi bajom van vele, hogy a kollégista gyerekeim miatt kénytelen vagyok télen szárítógépet használni. És mivel a centrije nagyon gyenge, így a szárító jóval több energiafelhasználással tudja csak megszárítani.
2010. jan. 25. 13:44
Halk legyen!A miénk mindennek megfelel, csak ennek nem.Whirlpool AWT 2260, de van újabb típusa, az már halk.
2010. jan. 25. 13:44
Nekünk is Whirlpool van, lassan 6 éves lesz. Eddig egyszer szereltettük, de az a mi hibánk volt, eltévedt egy százforintos és eltörte a műanyagot. Amúgy semmi problémánk nincs vele. Stabil és jól tele lehet pakolni, sőt szerintem ár-érték arányban ez az egyik legjobb.
11. Rékanya (válaszként erre: 9. - Evikeb)
2010. jan. 25. 13:42

Szia!

A régi gyártású készülékek még használatra készültek.

A mostaniak meg a fogyasztói társadalomnak.

Nekünk egy ősrégi Electrolux volt még mindíg megy!

10. Heni86
2010. jan. 25. 13:40

Szia!


Igaz nekem elöl töltős van mert kénytelen voltam a konyhába beépíteni. Haier márka ami ez egyik legmegfizethetőbb mert mikor vettük ez volt az egyik fő szempont de nagyon meg vagyok vele elégedve. Késleltethető, rengeteg program és mindnél külön-külön meg tudom adni a hőmérsékletet és centrit. Szerintem ahhoz képest hogy mennyibe került szuper. Anyuék méreg drága gépe csúnyábban mos. :) Sok sikert a vásárláshoz!

2010. jan. 25. 13:38
Nekem egy régi Whirlpoolom van, már elmúlt 10 éves és még mindig remekül működik. Felültöltős, ez azért jó, mert kicsi helyem van, és stabilabb i. Dupla háza van: a külsőben van egy belső műanyag ház és abban a dob. Emiatt meg se mozdul, akármennyire telerakom. Ami előtte volt, meg ami az ismerősöknek van az folyton körbjárja a fürdőszobát, amikor centrizik...
2010. jan. 25. 13:38

sziasztok!


Én is mosógép vásárlás előtt állok, de már körülnéztem :) Én a samsung nano silver-re szavazook. Igaz elöltöltős, de az ezüstmosás és a gyémántdob jól hangzik. tesómnak egy éve ilyene van és azt mondja nagyon szuper, csak ilyet venne ha újra kéne.

2010. jan. 25. 13:38
felültöltőst és a Zanussit nem ajánlom.
6. Rékanya (válaszként erre: 4. - Evetke67)
2010. jan. 25. 13:36

Nekünk most Fagor van idén lesz 4 éves és én is remélem hogy nem kell kicserélni még mert én is itthon vagyok a lánnyal és sok a háztörlesztés.

Pill és jövök csak az uram fúrt és fel kell takarítani mielőtt a lány ébred:)

2010. jan. 25. 13:35
Csatlakozom az előttem szólóhoz!Nagyon fontos,és jó tanácsot adott.Óriási a különbség a két tipus között.A felültöltősbe mosott ruha sokkal jobban ki van centrifugázva,mint az elöltöltősbe mosott.Hamarabb szárad,és az öblítő is jobban érvényesül.Lágyabb,illatosabb a ruha,és kevesebb is kell belőle.
4. evetke67 (válaszként erre: 2. - Rékanya)
2010. jan. 25. 13:33
Melyik az a típus, ami még megfizethető (GYes-en vagyok...), de nem kell kicserélni 4-5 év múlva?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook