Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatti testedzés fórum

Terhesség alatti testedzés (beszélgetős fórum)


2010. jan. 25. 13:52
Köszi a véleményeket! :) a zumbát még csak nemrég kezdtem, így arról azt hiszem, lemondok, de a hastáncot folytatni szeretném. majd kevesebbet csinálok, és figyelek, hogy ne erőltessem meg magam. A zumba helyett meg lehet választok valami kismamajógát.
5. Gavrilo1 (válaszként erre: 2. - 1e8f358d6a)
2010. jan. 25. 13:23
A derekat kifejezetten erősítik még a terhestornán is- tehát ha valaki hastáncolt előtte is akkor csak nyugodtan folytassa 8persze ha minden rendben van és ne akkor akarja elkezdeni amikor terhes)
2010. jan. 25. 13:22
Szerintem ha minden rendben van veled, akkor nyugodtan csinálhatod bármelyiket. Még annyira pici a baba, hogy semmi hatással nincs rá a hasizom gyakorlat- ha eddig is csináltad akkor csináld tovább is. Úgyis érzed majd ha valami kellemetlen, kényelmetlen., Én méd a szülést megelőző napon is voltam erősítő aerobikon, nekem csupán az ugrálós dolgok , főleg a step nem passzolt, de az sem a pocakom , hanem a cicim miatt. és ezt csináltam végig mind az öt terhességem alatrt. A mozgás csak segít majd a könnyebb szülésben.
2010. jan. 25. 10:36
ha az orvosoddal egyeztetsz, ő meg fogja mondani, mit szabad, mit nem. Ha minden rendben van, akkor azt csinálhatod, ami jól esik.De a 12.hétig különösen óvatos legyél.Mindegyik trimeszternél megvan, milyen gyakorlatokat lehet végezni.
2. 1e8f358d6a (válaszként erre: 1. - Lilisuu)
2010. jan. 25. 10:34

szia!


Én egyiket sem ajánlanám. A zumba kicsit ugribugrival jár, azt a vetélésveszély miatt nem szabad tovább csinálni.


A hastánc pedig igénybe veszi a hasizmaidat és a derekadat elég rendesen, így szerintem azt a területet pihentetni kéne.


Olyan testedzést válassz, ami a fenekedet, combjaidat edzi, viszont nem jelent megterhelést a pocakod számára és nem lihegsz közben.

2010. jan. 25. 10:30

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy kb, 6 hetes várandós vagyok. És eddig jártam zumbára (ez olyan erobikszerű latin tánclépésekkel), meg hastáncra. Szerintetek továbbra is járhatok, vagy valamelyiket abba kell hagynom? Vagy ha vigyázok, hogy ne erőltessem túl magam, akkor csinálhatom ezeket továbbra is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook