Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csináljak? Cumival vagy cumi nélkül? fórum

Mit csináljak? Cumival vagy cumi nélkül? (beszélgetős fórum)


24. 2c2de63135 (válaszként erre: 18. - Annaaa)
2010. febr. 5. 22:52
szia! én is így gondolkoztam, na cumi aztán nem lesz nálunk sem! az első gyereknél nem is adtam, igaz nagy ívben ki is köpte, viszont 3 hetesen megtalálta az ujját és azt szopizza még a mai napig is, pedig már 5éves lesz, szerencsére csak elalvásnál, és időnként pl ha hozzámbújik, és mesét olvasok neki. Viszont a középső gyerkőcnél valahogy a cumi alakult ki, és 3 éves kora előtt "simán" elvettem tőle, kislányom ujját viszont nem tudom "levágni"...a 3. baba is cumis, és ennyi tapasztalat után azt mondom, hogy jobb a cumi(persze nem egész nap, mi is csak alváshoz használtuk, pl az utcára soha nem vittük!), mert azt el lehet venni. (pedig én aztán tényleg cumi ellenes voltam, mielőtt az első megszületett volna!)
2010. febr. 5. 22:47

szia! nekem is cumizott a kisfiam, de szinte csak alváshoz adtam a szájába, egész nap nem is láttuk a cumit, ezt főleg 1 éves kora után vezettem be, mármint, hogy jobban odafigyeltem arr, hogy ne legyen cumi a szájában "feleslegesen". 2hónappal a 3éves szülinapja előtt vettem el végleg, mivel az oviba már nem vihettük volna be. Szerintem, ha eddig a pontig nem hagyja el magától(mert sok gyerek egyszer csak magától leteszi, nem kell erőltetni!), ez már a legutolsó pont, már nem kell neki, ez csak kifogás(mármint 3 éves korban). Az "elvétel" úgy történt, mondtam, te már nagy fiú vagy, dobjuk ki. (igazából semmi esélyt nem láttam erre, hogy hajlandó lesz rá), majd kb 2-3 ilyen mondat után, ő maga fogta és kidobta a cumit. épp reggel volt, hallottam itt a kukásautó, lerohantam a szeme előtt a szemeteszsákkal(a cumit kivettem, hátha mégsem sikerül elszakadnia tőle, de ő ezt a mozdulatot nem látta) és bedobtam a kukába. Majd szóltam a kisfiamnak, itt a kukásautó, nézd most darálja le a cumidat! ő meg csak nézte, nem is sírt, egész nap nem is hiányolta, aztán persze este volt a sírás, de megértette, hogy azt már elvitte a kukásautó, nincs mit tenni.(próbálkozott azzal, hogy akkor vegyek másikat, de erre azt mondtam, csak kisbabáknak való cumit gyártanak, ilyen nagy gyerekeknek, akik az oviba mennek, azoknak már nem, és megértette! )még kb 2 napig volt egy kis hiszti az elalvásnál, de ennyi. Azóta többször is, ha látott egy kukásautót közölte, na ez darálta le a cumimat...

szóval szerintem várd meg, hátha magától is leszokik, de ahhoz az kell, ne legyen egész nap a szájában! és esetleg jól jön egy kabala az alváshoz, így ha a cumit elhagyjátok, az legalább megmarad neki.

22. B.Annamária (válaszként erre: 2. - 0b551b9866)
2010. jan. 29. 19:38

Én 3 éves koráig hagytam cumizni és még akkor télen a mikulás elvitte.Persze úgy,hogy megbeszéltem vele.

Hát az az éjszakánk borzalmas volt,vele sírtam és majdnem feladtam,de az apja erősebb volt és megérte.

21. kattantak (válaszként erre: 18. - Annaaa)
2010. jan. 27. 22:47

Amég nem volt gyerekem én is azt mondtam, hogy én cumit tuti nem :).. aztán a kórházba, miután már kettőig nem láttam (császáros voltam, nálunk volt a gyerek és látogató nem jöhetett be, éjjelre is bent volt a Picurkám), és Manna csak mondta a magáét és már hajnali kettő volt ,és még mindig nem aludtam, és már egy csepp tejem sem volt, és adtunk tápszert, és a tologatástól sem aludt el, hát én bizony a szájába dugtam a cumit... de nem érzem ettől rossz szülőnek magam... szerintem ha egy Anyuka megfeszül, akor sem tud 24 órát a gyerekével lenni, és ha a cumi az, amivel biztonságba érzi magát nem gáz... Nekünk nagyon sokat segített.. Most 13 hónapos a kislányom... Már nappalra egyáltalán nincs szüksége a cumira.. mikor kiveszem a kiságyból elkérem, és Ő szépen odaadja, lerakjuk az ágy mellé, ha megyünk aludni megkapja. És nem aggódom, szerintem majd lesz hozzá elég érett, hogy megtanul anélkül aludni.. Én is nagy cumis voltam, aztán elveszett a cumim, másik nem kellett azóta alszok magamtól :)...

Szóval nekem az a tapasztalatom, hogy jobban félünk a cumitól mint kéne, amég pici a baba, nyugodtan oda lehet Neki adni, aztán próbálni úgy alakítani, hogy egyre kevesebb szüksége legyen rá, ha meg már nagyobbacska, akkor szépen meg lehet Vele beszélni...

2010. jan. 26. 18:32

Szia!

A fiacskám 6hónaposan szokott rá a cumizásra,elött állandóan kiköpte. Alváshoz állandóan kellett neki,napközben ha megtalálta akkor a szájában volt. Most lesz 15 hónapos és nem igazán cumizik,nagyon-nagyon ritkán. Pedig a kiságyában is van 4db, és a játékai közt is legalább annyi.

Szerintem nyugodtan hagyhatod cumizni,ha kell neki.

2010. jan. 26. 08:52

szia


a nagylányomnak volt cumija de ő nem tudott szopizni így cumisüvegből kapta a tejci, de másfél évesen már nem volt cumija



a két pici szopizott vagyis a legkiebb mnég mindeig szopizik és ő nekik nem volt cumijuk nem is fogadták el jól megvannak nélküle.

18. Annaaa (válaszként erre: 5. - Cbc7d5fe99)
2010. jan. 25. 14:34

A fogak romlása nem feltétlen a cumizástól függ, az nagyrészt genetika!

Nekem még nincs gyerekem, de nem adnék neki cumit...

Nem azzal kell lecsillapítani a gyereket, hogy a szájába tömöd a cumit.. sose fog tudni magától megnyugodni vagy magától elaludni..Mostanában ez a legnagyobb probléma a gyerekekkel...

Megy a szájukba a cumi és éjjel-nappal tologatják őket...

(Anyukám gyermek intézetben dolgozik, szóval tudom, hogy ez rossz)...

De mindenki a saját tapasztalataiból tanul...

17. Re87 (válaszként erre: 2. - 0b551b9866)
2010. jan. 25. 11:50
A cumi nem az ellenséged,főleg ilyen kis korban.Megnyugtatja a gyereket,ez természetes.
2010. jan. 25. 11:04

Én a terhesség idején ultra elhatározott voltam:NINCS CUMI. Aztán én dugtam a kisfiam szájába...Alváshoz használja, de ha napközben a közelében van és meglátja,rögtön beteszi a szájába.

Szerintem semmi baja sem lesz, és el fogja hagyni magától is. (Én is cumiztam kiscsoportos koromig alvásnál,azóta nem.:) )

15. jucusmucus (válaszként erre: 2. - 0b551b9866)
2010. jan. 25. 09:31

Szia !

Az én kisfiam 3 éves korában magától hagyta el a cumit. Egyik este úgy döntött, hogy elalváshoz sem kell neki. Én úgy voltam vele, hogy kivárom azt, amikor megérik a "cuminélküliségre".

2010. jan. 25. 08:58
Sziasztok!Nálunk mindkét gyerkőcnél beesett a franciaágy mögé a cumi mikor 1,5-2 évesek lehettek.Megmagyaráztuk,hogy onnan sajnos nem tudjuk kivenni.Megértették,és már elsö este sem volt gond.Szerintem csak akkor gáz a cumizás, ha a gyerek már 3-4 éves.
13. Márti-60 (válaszként erre: 12. - 0b551b9866)
2010. jan. 25. 08:57
Kriszti! Gondolom, otthon vagy a kicsivel. Iktass be délelött is, és délután is játékidőt.Ülj le a kicsivel játszani, és olyankor kérd meg, hogy ne cumizzon. Ha azt érzi, hogy foglalkozol vele, magától fog leszokni a cumiról:)
2010. jan. 25. 08:52
Talán az az igazi kérdésem, hogy hagytátok játék közben cumizni?
2010. jan. 25. 08:52

kislányom már nem cumizik 8 hós korátol, én elvettem tőlle, de neki is csak alváshoz kellett.

régen halottam olyat h inkább az ijját szopja mert amikor el kezd mászni szüksége lessz mind2 kezére és nem fogja tudni szopni az ujját és leszokik, míg ha cumis akkor is a szájában van és késöbb szokik le.

ez nem az én véleményem, sőt! ha mászik és közben még szopná az ujját, megáll ill leül és elkezi szopni akkor a látező összes bacit összeszedi.....

2010. jan. 25. 08:50
A cumi megnyugtatja a gyerköcoket.Nekem 3 fiam van mindegyik cumizott,de 2 éves koruk után leszoktattuk öket róla.(mert mindig szétrágták)
9. Márti-60 (válaszként erre: 2. - 0b551b9866)
2010. jan. 25. 08:48

A cumi, egyfajta pótszer a kicsiknek. Miért baj, ha cumizik?? Ha nem szereted, próbáld úgy csinálni a dolgaid, hogy lásson, vagy hallja, hogy a közelében vagy:)) (Hamarabb lesz önálló, és nem igényli a közelséged, mint gondolnád:( )

Nem azt mondom, hogy 5-6 évesen is hagyni kell a cumit, de a te picikéd még elég kicsi ahhoz, hogy ne legyen probléma ez:)

(Nekem egyik gyerekem sem cumizott, és nem volt kedvenc, hurcibálós játéka. Pedig én szerettem volna:)) Nagyon aranyosak, amikor húzzák-vonják a játékot vagy pelust maguk után.)

2010. jan. 25. 08:47

Az én kisfiam most lesz négy hónapos és alvásnál cumizik, egyébként folyamatosan kiköpi, napközben nem kell neki. A kórházban szoktatták rá a nővérek, egyszerűbb volt a szájába tömni mikor sírt. Én úgy voltam vele, hogy vettem cumit amikor a kelengyét válogattuk mivel nem vagyok nagy cumiellenes de úgy gondoltam, jön ez magától. Ha neki úgy jó akkor cumizzon, egyébként is megtalálja helyette az ujját ha nagyon cumizni akart.

Párom véleménye, hogy az rosszabb mert az ujja mindig kéznél van, de én azt sem bánom ha az ujját szopizza. :) Egyenlőre nem érdekes neki, bár néha betalál az ujjával is a szájába. :)

Szumma, szummárom tényleg te döntsd el, hogy adsz neki vagy sem. Megosztó véleményeket fogsz kapni ezen a fórumon az biztos....

2010. jan. 25. 08:47
Az én fiam is cumizik, most másfél éves. Tavasszal próbálom meg leszoktatni róla. Neki leginkább alváshoz kell.
2010. jan. 25. 08:44

Nekem a nagyobbik fiam cumizott 5 hónapos koráig, akkor kiköpte és többet nem kérte. Az ujját szopta helyette, de azt nagyon sokáig.

A Kicsi fiam most 4 hónapos, ő is cumizik. Én hagyom, őket ez megnyugtatja! Hagy cumizzon, inkább azt szívja mint az ujját!

2010. jan. 25. 08:40

az én gyerkőceim egyik cumizott másik nem!!

ha hiszitek ha nem a fiam nem cumizott és rosszak a fogai már nincs 3 éves a 9 éves lányom 3 évesig cumizott,,,szépek a fogai!!

ez tényleg hihetetlen,,sőt ő cumisüvegezett is a fiam nem,,,,

4. 0b551b9866 (válaszként erre: 3. - Ani001)
2010. jan. 25. 08:39

Hát ez az. A barátnőm gyereke 4 éves és még az utcán is a szájába lóg.

Lehet a fiamnak a cumi ad biztonságérzetet?

2010. jan. 25. 08:38

Szia!


Ha arra gondolsz, h adj-e a gyereknek cumit vagy ne. Azt te döntsd el szerintem saját magad:)

Én adtam Virágnak, és például Ő saját magától hagyta el egy éves kora előtt. Szerencsénk volt, van olyan ismerősöm akinek a négy éves gyereke még mindig cumizik:) Szerintem ebben a kérdésben jó tanács nincs, mert van amikor jól jön van amikor meg már nem kéne:)

2010. jan. 25. 08:37

1 éves kisfiam ha egyedül hagyom csak akkor marad és játszik ha cumizhat.

Cumis anyukák tapasztalatait várom.

2010. jan. 25. 08:35
Mit csináljak? Cumival vagy cumi nélkül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook