Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vesekőről kérdések fórum

Vesekőről kérdések (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. máj. 8. 18:11
Nekem van egy 15mm res meg egy 0.5mm res kövem és ápris 17 én raktak fel a katétert és csak zuzás után még 6 honapig bennem lesz.Szerintetek ez normális dolog? Ja és nagyon félek e zuzástol.
2014. jan. 1. 06:34
folyadek,folyadek,folyadek,sok folyadekot kell inni s akkor elkerul ez a problema,de persze nem colat vagy ilyesmit,vizet,vagy gyum.let,vagy zoldseglevet.
2013. dec. 28. 18:32

sziasztok, nekem kb 2 éve vesekővem van, 2,5 cm - es.

valamikor hónapokig semmi gondom vele, valamikor egyik napról a másikra olyan vesegörcsöm van , hogy azonnal ügyeletet kel hivni, olyankor a szuri használ.

de még napokig görcsölök, és a hasamba is sugároz, az is nagyon fáj.

vizeletem sokszor véres, van, hogy 1-hétig is, sokszor voltam vele dokinál, mindig azt a választ kapom, hogy nem kel vele foglalkozni, amig nem okoz problémát.

most karácsony másnapján megint begörcsöltem, orvost kelett hivni, most eldöntöttem, hogy elég volt ebből és zuzást fogok kérni, és utána jobb lesz ha nem lesz kövem.

kérdezném , hogy akinek már zuztak össze meddig tart, és hány zuzás alatt törik össze, mert azt halottam, hogy többször kell menni, mire mind összetörik.

nagyon fáj -e a zuzás ?

előre is köszönöm.

63. Dutka (válaszként erre: 60. - Pipacs333)
2013. jún. 10. 22:12
Az nem valószínű, hogy semmi sem történt a kővel a kőzúzás során. Az is lehet, hogy már eltávozott, de nem vetted észre! Persze előfordulhat, hogy bent maradt. A sok ivás akkor is hasznos, ha nincs már köved, mert megakadályozza újabb követ képződését!
62. Dutka (válaszként erre: 61. - Letti9463)
2013. jún. 10. 22:10
Nőknél kevésbé fájdalmas a kövek kipisilése, előfordul, hogy nem is veszed észre, amikor távoznak. Az ilyen kicsi "kövek" sokszor észrevétlenül ürülnek. Persze olyan is van, hogy a vesehomok ugyanolyan fájdalmat, görcsöt okoz, mint a vesekő. Viszont mindenképpen az a jó, ha távozik. Ha benn marad, az rosszabb, mert növekszik és el is zárhatja a vesevezetéket, ami sokkal fájdalmasabb, mint amikor ürül, és sokszor csak lézeres kőtöréssel vagy műtéttel oldható meg. Szóval az a jó, ha elindul kifelé és minél előbb távozik. Nagyon sokat kell inni és sokat mozogni! (Nekem több fajta méretű kövem és homokom távozott már, törni is kellett többször, de hálistennek a műtétet még mindig megúsztam. De sohasem fájt, amikor a kő távozott!)
2013. máj. 22. 17:44
Sziasztok.1 hónapja begörcsöltem.Mostanra derült ki h.4 db 2 mm- nél kissebb kis szemcsék vannak.a vesémben.Azt mondta az orvos h ezek szemcsék..nem igazán mondhatóak köveknek.Nagyon aggódom h ha elindul kifelê újjabb görvsöm lesz.Pisiltetek már.ki 1 mm- es kis köveket? Mi volt a tapasztalat? Kérlek írjatok.nagyon aggódom.:(
2013. máj. 20. 11:25

Sziasztok!

Pénteken voltam vesekőzúzáson, azt mondta a doki, hogy nagyon kemény a kő, azóta is vedelem a teát, üvegbe pisilek, de teljesen tiszta, nem látok semmit benne.

Lehet, hogy semmit nem csináltak a kővel?

2012. dec. 23. 22:28

Sziasztok!

A napokban olvasgattam a hozzászólásokat, mert vesekőzúzás várt rám és nagyon féltem, amin aztán tegnap túl estem.

Ahogy látom, nagyon különbözik a dolog mindenkinél :) Nem is tudom, talán már 10 évvel ezelőtt mondták,hogy van kövem amikor vesegyulladásom volt, de akkor szó sem volt zúzásról, vagy ilyesmiről. Sok folyadék, meg már nem is tudom igazából miket mondtak, de a rowatinexet azt mindig ajánlották. Biztos nem volt nagy kövem akkor, meg talán csak homok, mert különösebben nem foglalkoztak vele, én meg örültem, hogy nem kell mennem vele sehova. Tulajdonképpen szerintem azóta többször lehetett igazán kis méretű, mert többször előfordult, hogy csípett, égett, véreset pisiltem, ami aztán 1-2 nap alatt elmúlt. Gondolom akkor távozhattak a picinyke kövecskék :) Tavaly nyáron más dolog miatt mentem dokihoz, vizeletvizsgálat eredménye hematúria ( jól írtam ? ) miatt ismételtette egy hétig minden nap, amikor már az utolsó eredmény jó lett, de küldött urológiára, hogy nézzük meg mi van. Nem mentem, mivel nem voltak erős panaszaim , a nagymamámat ápoltam, meg egy pár más dolog miatt se nagyon volt időm és gondoltam majd iszom sok teát és jó lesz mint eddig, csak az egész napos rohanásokban sokszor este jöttem rá, hogy szinte aznap alig ittam valamit. Biztos ez is közrejátszott a mostani helyzethez. 2 hónapja szinte folyamatosan fájt a derekam, hátam, de van egy gerinc sérvem és gondoltam az miatt, így elmentem dokihoz, hogy írjon másik fájdalomcsillapítót, mert ez már nem hat és alig bírom ki. Elküldött egy hasi ultrahangra a biztonság kedvéért, oda elmentem, mert ha ezen múlt, hogy ír -e másik fájdalomcsillapítót, ennyi időt szakítok. Na az ultrahangos doktornő ki sem engedett, csinált egy rtg-t is, és azonnal felküldött az urológiára, mert egy 7x14 milis kő már az uréterben volt bal oldalon, a jobb oldalon meg még a vesében egy 6 milis. Bal oldalon tágulatok, stb...Másnap sürgősen zúzás.

Na rettegtem :) A felvétel után meg sem kérdezték, hogy kérek-e fájdalomcsillapítót, hanem a nővér mindenkit hívott be egy szurira kb 15 perccel előtte, mielőtt ő következett volna. Amikor felfeküdtem az asztalra, beállították a gépet és a doki megmutatta egy kis "ütéssel", hogy ilyet fogok érezni. Jó,hogy megmutatta, mert olyan volt, mint egy kis szúrás, vagy egy pici áramütés, vagy mint mondjuk egy tv antenna birizgálásánál megcsípi az embert egy kicsit az áram, talán ehhez tudnám hasonlítani, és ugye ilyenkor az ember elkapja a kezét..stb. Hát el is "ugrottam" és mondta a doki, na ilyet kell mozdulatlanul kibírni majd, de sűrűn egymás után fogom érezni. Elkezdték és valóban nem fájt, csak kellemetlen volt. Ez ment kb 5 percig, addig az asszisztens mellém könyökölt és beszélgettünk, valahogy előjött egy kutyás téma :) Aztán a doki úgy látta, hogy jól bírom, megkérdezte, emelhetjük-e nagyobb fokozatra, mert nagyobb az esélye, hogy összetörik a kő. Mondtam, jó mehet, gondoltam ettől kicsit ha rosszabb lesz azt simán kibírom. Először semmi nem fájt, csak az a kellemetlen szúrás-ütés érzés volt a bőrömön kellemetlenebb, de kibírható. Ha valaki tetováltatott és azt kibírta, ez annyira talán nem is rossz, de max csak annyira. Viszont szintén kb 5 perc után elkezdett belül, a vesémnél fájni, hasonlóan, mint az egész elején, amiért elindultam dokihoz. Ezt is bírtam még , de látták rajtam, hogy már fáj, meg nem olyan intenzitással válaszoltam a beszélgetésekre sem, mert próbáltam úgy venni a levegőket, ellazulni, hogy ne fájjon annyira. Mondta a doki, hogy a felén túl vagyunk, jó lenne, ha bírnám még ezt a fokozatot, de ha nem, akkor vissza veszi. Hát annak reményében, hogy összetörik a kő, mondtam maradjon így. Az utolsó 3 percet vissza vette szó nélkül, mert addigra már semmire nem bírtam válaszolni, illetve nem válaszoltam, csak bólogattam, mert nem akartam, hogy valami hülye hangok jöjjenek ki belőlem :) Szóval az egész tartott 25 percig és az erősebb fokozaton ment ebből kb 15 percet. Amikor visszavette, akkor már újra tudtam egy két szót válaszolgatni, és a fájdalom , ahogy leszálltam az asztalról, meg is szűnt percek alatt, szinte azonnal.

És most jön az, hogy kinek milyen fokozat :) Számít az, hogy az ember mekkora darab, mennyi kiló, a követ hogyan ítéli meg a doki a monitoron, stb....A soványabbaknak kisebb fokozaton megy, mert ha az emberen nincs vastag zsír réteg, hús, azon könnyebben áthatolnak a hullámok, könnyebben elérik a követ. Ha vastagabb valaki, akkor a lágy szövetei elnyelik, gyengítik a hullámokat,( ami egyáltalán nem fáj) és a kőhöz csak "kocogtatás" jut, amitől nem valószínű, hogy összetörik, ezért magasabb fokozat kell. Én 48-50 kiló vagyok, 158 magas. A doki úgy ítélte, hogy a 2-es fokozat elég, de mivel bírtam jól, emelte 3-ra, ami nekem már fájt, de ki lehetett azért bírni. Függ attól is a fájdalom, hogy hol van a kő. Ha olyan helyen van, ami eleve nagy görcsöket okozott, még ha abban a pillanatban nem is fáj, akkor nagyobb az esélye, hogy okoz fájdalmat, mert ugyanott "mozgatják" meg a követ. Nem kellemes dolog, de túl lehet élni :) Velem egy időben volt egy nő, akinek egyáltalán nem fájt, nem olyan helyen volt a köve, ami eleve nagy fájdalmat okozott. Ezért is jobb valóban, ha felfedezésre kerül egy kő és a doki zúzást javasol, jobb túl lenni rajta, mert amíg maga a kő nem okoz nagy fájdalmat, addig a zúzás sem fog, csak kellemetlen. Egy másik férfi, aki nagy darab, pocakos pasi volt, neki végig 6-os fokozaton ment és már harmadjára volt ott, mert nem tört teljesen a köve.(1-6 fokozat volt a gépen)

Szóval tényleg jobb előbb túl lenni, mint később. Utána 1-2 órát ott kell maradni és sokat inni, mert figyelik, hogy milyet pisilünk. Az első nagyon véres és folyamatosan tisztul, amikor már tiszta és nincs valami nagy fájdalom, rosszullét, ami ritka , akor haza lehet menni. Én 3 óra hosszat voltam ott, ez alatt megittam 4 liter teát. Már a teától voltam rosszul, de nyomtam lefelé, hogy minél hamarabb tisztuljon és indulhassak haza. Még aznap este itthon ki is jött 3 darab kb másfél milis kis kő,ami alig észrevehető volt, de üvegbe kell pisilni, hogy lássuk és el is vigyük majd a dokinak elemzésre, de azóta semmi, illetve úgy látom, talán kristályok, amit felfogni viszont nem tudok. Alig várom a kontrollt, hogy most annyira apróra zúzták, vagy a nagyobb része bent maradt, most nem tudom, viszont görcs egyenlőre nuku :) Mégegyszer nem szívesen mennék, de ha muszáj, akkor menni fogok, mert azért mégis jobb, mint a váratlan vesegörcsök, és a jobb oldali 6 milissel is kezdeni kellene valamit, hacsak nem oldódik a sok folyadéknak és a gyógyszernek köszönhetően olyan méretűre,ami már ki tud jönni majd. Ma már majdnem 4 liter teánál tartok megint :) Szóval tudni kell, hogy hol van a kő helyileg, mert nem mindegy. Ha pl elakad az uréterben és sokat iszik az ember, akkor nem tud elfolyni a vizelet és az is okoz nagy fájdalmat. Iszonyat hosszú voltam, bocsi, de hátha valakinek segít :)

Kellemes ünnepeket mindenkinek !

2012. nov. 4. 17:09
sziasztok nekem 2 e sfel eve ramjott egy iszonyu nagy fajdalom bevittek a korhazba es megmondtak h vesekovem van viszont 1 mm es azt mondtak kifog jonni magatoll . ezutan eltelt egy ev es semmi sem jott ki sot ra egy evree a masik vesembe is hatalmas fajdalommal ismet korhazba vittek ahol ugyan azt mondtak mint egy evvel korabban h ez is nagyon kicsi kifogom pisilni azota meg egy ev eltelt d emeg egyetlen egy kovet sem pisiltem ki es minden 3 havonta legalabb vert pisilekk de kulonosebb fajdalmam nincsennn mi lehet ezzz?
57. sonysony (válaszként erre: 56. - Sztike8)
2011. jan. 6. 20:54

Szia!

8 mm-es kövem volt. Zúzás után még egy éjszakát a kórházban töltöttem mert nem nagyon akart távozni a törmelék.

Másnap reggel "saját felelőségemre" távoztam. Itthon befeküdtem a jó meleg fürdővízbe és kb. egy óra múlva beindult a folyamat. Kellemetlen volt de a vesegörcsökhöz képest elhanyagolható. Két nap múlva egy barátom csinált egy röntgen ellenőrzést és már nem volt bennem kő. Ne hagyd magad betegen. Kihatással van mindenre!! Ez nem csak a vesekőre vonatkozik. BELŐLED CSAK EGY VAN! TE TUDSZ ARRA AZ EGY KINCSRE VIGYÁZNI!!!

2011. jan. 6. 12:58

Kedves Sonysony!

Köszönöm a hozzászólást, és a bátorítást, mindenképp el fogok menni, csak az orvos nem volt szimpi az előző helyen ahol jártam, és most keresek másikat. Persze lehet, hogy nincs semmi értelme, mert úgysem végez el komolyabb beavatkozást, ha jól értem. Neked mekkora köved volt? Sikerült kis darabokra összezúzni?

55. sonysony (válaszként erre: 53. - Sztike8)
2011. jan. 5. 20:01
Az előző hozzászólás NEKED szántam, csak nem jelöltem!
2011. jan. 5. 19:59

A zúzás után kipisiled valóban. Ne félj, nagylány vagy már! Tessék a sarkadra állni! Hiszen RÓLAD van szó! A kő távozása után röntgennel ellenőrizhető, hogy valamennyi darabkájától megszabadultál. Ennyivel tartozol magadnak és szeretteidnek. Néhány hét után teljesen rendbe jössz és nem kell ilyen fiatalon fájdalmakkal és félelmekkel élned! Vagy jó ez így NEKED!?

Hidd el nem kell félni!!!!

2011. jan. 5. 16:03

Sziasztok!

olvasom a véleményeket, tapasztalatokat és egyre jobban megijedek. Nálam egy éve állapították meg, hogy van egy 6mm-es vesekövem, de az orvos nagyon nem szimpatikus, flegma módon beszélt, nem informált, csak másnapra beíratott zúzásra, én meg elmenekültem inkább. Azóta egyre jobban fáj a derekam, folyamatos tompa, de viszonylag erős fájdalom. A reumatológián elküldtek a fenébe, hogy ilyen fiatalon még nem fájhat a hátam. . Most már gyanítom, hogy kisugárzik a vesekő. Mit tudok tenni? a zúzás hogyan zajlik, pontosabban mi történik utána? meg kell várnom amíg kipisilem? de mi van ha csak pár kisebb darabra esik, amit nem lehet kipisilni? milyen katéterről beszéltek? Van esetleg egy jó urológusa valakinek, akit ajánl?

2010. dec. 2. 21:32

(Azt inkább csak zúzzák!)

Maga a zúzás úgy zajlik, hogy felfekszel egy ágyra. Helyezd magad kényelembe, lazíts mert sokáig tart (8-10 perc). Nekem ezt nem mondták, egyszer szóltak hogy mostantól ne mozogjak.

Ütemes kattogás hallatszik, ezt az ultrahang gerjesztő okozza. Impulzusokat kapsz a kijelölt területre.

Az hogy ilyen sokáig tart szerintem az okozza, hogy nem interaktív az eljárás. Amikor a célzott UH impulzus eltalálja a követ az szúró érzést vált ki.

Olyankor kellene arra a pontra célzottan több impulzust adni, de ez nem így van ..... A kezelés tart tovább és értelmetlenül fekszel az ágyon.

Ezt követően néhány óra, vagy 1-2 nap múlva a törmelék távozik. Az sem kellemes. Én forró vízbe ültem és kb. 20 perc múlva már néhány apró darabja kijött.

51. mmacus
2010. dec. 2. 06:43

Nekem kétszer "robbantották" Miskolcon, de akkor nem ment el a kő, csak kisebb darabokra tört az UH szerint, Rá két hónapra viszont hatalmas görccsel, spontán, itthon elment.

A kőzúzás kellemetlen volt, s utána vörösbor szerűt pisiltem.

50. Prüntyi baba (válaszként erre: 49. - Bcb6de9272)
2010. dec. 2. 01:50
Én már 6 éve küszködök a vesekövekkel!!!Volt már 4 lézeres kezelésem,az elsőnél simán kipisilltem 13 picike apró követ!!Na jó azért nem volt az annyira sima ügy!!De annál inkább megkönnyebbültem mikor szó szerint kirobbantak belőlem pisilés közben!!!A többi kezelésnél nem észleltem spontán kő távozást!!Februárban voltam kontroll vizsgálaton de akkor nem látott a dokim követ..mondván lát valamit de nincs hangárnyéka!!!!Aztán én munka miatt elutaztam otthonról és most újra előjött!!!Mikor elkezdődött már tudtam,hogy a köveim miatt van!!!Először féltem mert most először magamra voltam utalva...mikor otthon voltam édesanyám segitett mindenbe..görcsoldő,fájdalomcsillapitó,cickafarkfűtea,csalántea és sok sok enyhén langyos viz,emellé folyamatos lépcsőzés,egylábon ugrálás,pároslábon ugrálás!Felmelegitettem egy törölközöt és a derekam köré csavartam,flakonba forró vizet engettem és mehet a lábad közé!!!Most 2 nappal ezelőtt kezdődött a görcs,égetős,fájó szúró érzések...ugyan ezeket alkalmaztam csak annyi különbséggel,hogy nem volt lehetőségem görcsoldót szerezni:(!!De most ment tőlem el kő az imént!egy közel 1 cm-es meg egy 3mmes picike!!!Tudom,hogy soha nem fogok tudni megszabadulni tőlük..ezzel együtt kell élnem!!
49. bcb6de9272 (válaszként erre: 45. - Orsi26.)
2010. dec. 1. 22:40
Anyukámnak is valami hasonló van...tudom többféle van..anyu 8 éves kora óta vesebeteg...tucat műtétje volt már...
2010. dec. 1. 22:39

szia

anyukám vesebeteg konkrétan kövei vannak, de neki hiába a robbasztás termelődik.(

Van akiből nem lehet kiszedni a követ...pl anyukámból...néha fáj neki...kegyetlen...de hál istennek...azért jól van..

2010. dec. 1. 22:32

Exemnek volt, zúzták Miskolcon

Azt mondta nem fáj, de kellemetlen, mert tele kell lennie a húgyhólyagnak, és az azért nem jó. At mondta olyan mintha erősen ütögetnék a hasad, de nem igazán fáj, csak minden rezgésnél azt hitte nem tudja tovább tartani és bepisil :)

Utána pánikban hívott, mert véreset pisilt, de ez valahol normális.

Pár óra múlva már kilógtak a szobatársakkal sörözni, mondván kell a vízhajtó és a folyadék :)

Másnap már jöhetett haza.

Ja, és előfordulhat utána magas láz. Ez attól van, hogy pár egészséges sejt is széteshet a zúzáskor, és ez lázzal jár.

Ezt elfelejtették mondani...és a háziorvos sem gondolt rá. Így egy csomó felesleges vizsgálaton volt, mert gócot kerestek mitől lehet magas láza.

Minden negativ lett... csak utána jutott eszükbe, hogy a zúzástól lehetett.

2010. dec. 1. 22:09

Volt, 12évesen. 2hétig ugráltam le 10 emeletet minden nap a lépcsőn a helyi kórházban. Napi 3liter teát kellett innom. Amikor hazaengedtek, akkor magától jött ki egy kb borsó nagyságú kalciumból álló kő, olyan tüskés volt, mint egy sündisznó. Rengeteget szenvedtem vele, olyan görcseim voltak, hogy majd belepusztultam...

Apukámnak is volt, neki robbantották is, állítólag csak kellemetlen, mert a vese ugye elég érzékeny testtájék egyébként is. Utána már simán kipisilte darabokban, szinte homokszerűre törték össze neki.

2010. dec. 1. 22:06
Igen,nekem volt,nagy görcsök közepette(rosszulét,hányás stb),magától távozott,kisebb feketebors nagyságú volt,tele tüskékkel..Azóta folyamat görcsöl a vesém,mert tele van homokkal-kristállyal-kérdés megint mikor lesz belőle kő..a követ bevizsgáltattam,Ca-oxalát kő volt.
2010. dec. 1. 22:04

a férjemnek volt

nem robbantották, de 2 hétig szenvedett

egy fél borsszemnyit pisilt ki

2010. dec. 1. 22:02
Volt már veseköved?Ha igen robbantották?Fáj?
2010. aug. 25. 13:12

Csak óvatosan! Különböző típusú kövek vannak, és minden típus más-más diétát igényel, először az orvosnak meg kell állapítania, hogy milyen típusú a kő. Az sem biztos, hogy a helytelen táplálkozás, vagy a rossz szokások miatt alakul ki, lehet környezeti hatás következménye (pl. ivóvíz), örökletes tényezők (a férfiak eleve hajlamosabbak) miatt is. Ha kalcium-felszívódási zavarok következménye, valóban csökkenteni kell a tejfogyasztást, de pont a tejtermék fogyasztást nem szabad teljesen kiiktatni, mert a legjobban hasznosuló kalcium pont ezekben van. Az a kalcium, ami meg beépült a csontokba már nem terheli a vesét. Tehát egy pohárka tej, vagy ennek megfelelő tejtermék napi elfogyasztása mindenképpen szükséges még ilyen köveknél is. Javasolt ezt savanyított tejtermékek formájában, mert ezek kalcium tartalma még jobban hasznosul. Az ennél rosszabban hasznosuló kalciumot viszont kerülni kell.

Van olyan kő is, ami a fehérje anyagcsere problémák miatt alakul ki, itt is tejszegény diéta javasolt, de itt is inkább más fehérjéket kell drasztikusan csökkenteni, valamennyi tejterméket szabad fogyasztani (a napi szükséges fehérjemennyiség bevitele szükséges, csak ne lépjük túl). Más kövek esetén viszont kifejezetten javallott a tej fogyasztása!

A sok víz fogyasztása minden kőtípusnál erősen javallott, de gyakorlatilag kalciummentes (csak be kell írni a keresőbe: vesekő vízkeménység), és egyébként is minél alacsonyabb sótartalmú víz az (kaphatók nagyon jó gleccservizek), ami valóban segít oldani a köveket, sőt rendszeres fogyasztásukkal az újabb kövek kialakulása is megelőzhető, késleltethető. Víztisztítók használatával is nyerhetünk ilyen vizet, de a vesebetegeknek csak az olyan modern berendezések felelnek meg, melyek letiltanak hiba vagy telítődés esetén (ezek sajnos nem olcsók!), ugyanis egy hibás, telített víztisztító rosszabb vizet is adhat, mint ami belemegy, ez pedig a betegeknek végzetes lehet. Megfelelő mennyiségű és minőségű víz bevitele mellett a sör is jó lehet vízhajtó hatása miatt, de a napi folyadékmennyiséget semmiképpen ne ez tegye ki! :-)

Az oxálsav tartalmú ételeket még akkor is érdemes kerülni, ha nem oxalát kövünk van, ugyanis vesekő esetén általában kevesebb kalcium bevitele a diéta része, az oxálsav viszont ennek a kevés kalciumnak a hasznosulását is akadályozza (ez meg más súlyos betegséget okoz), tovább terhelve a vesét. A legmagasabb oxálsav tartalommal pl. a kakaó (csokoládé), paraj, tea, rebarbara, sóska, zellergumó, petrezselyem és a cékla rendelkezik.

41. melindike (válaszként erre: 40. - 3374d74025)
2010. aug. 23. 13:57

Nálam is ez volt a helyzet.

És most nagyon beparáztam, mert pár napja görcsölget újra a vesém. :( Nem olyan durván, mint tavaly, de ez akkor sem jó jel.

2.-án mennék kontrollra, de lehet, nem húzom ki addig, hanem még a héten elmegyek a rendelésre.

2010. aug. 4. 08:29
Sziasztok!Olvasom a kövekkel való hozzá szólást.Hát igen ez egy durva dolog tud lenni.Nekem pont akkora volt hogy elzárta az utat a vizeletnek a csőbe...nagyon durván ájt...
2010. márc. 6. 19:29
Azt is olvastam, hogy a lisztből készült dolgokkal is vigyázni kell...
38. 021a029148 (válaszként erre: 37. - Melindike)
2010. márc. 5. 09:21
Csoki, kakaó, tea, kávé, sóska, ezeket mindenképpen csökkentsd. Aztán sok-sok folyadék!
2010. márc. 4. 15:05
Na igen, tejtermék diéta. Ami engem nagyon rosszul érint... ;)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook