Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van egy, ma 8 hónapos kisfiam. Hogy tudnám leszoktatni arról, hogy a szekrényeket kipakolja? fórum

Van egy, ma 8 hónapos kisfiam. Hogy tudnám leszoktatni arról, hogy a szekrényeket kipakolja? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. ápr. 4. 23:37
nagyon sok gyerekkori "rossz szokásról" egyetlen véleményem van:MAJD LESZOKIK RÓLA!!!!a nagyobbik fiam 3(!!!!!)éves koráig úgy aludt el,hogy babakocsiban tologattam-most 12 éves és elalszik magától is.a kisebbik fiam nyaranta nagyon sokáig meztelenül járkált mindenfelé-most 10 éves,és már nem meztelenkedik.még sorolhatnám.csak annyit tudok mondani,hogy:"csak lazán,nem kell idegeskedni!!!!
2011. márc. 26. 16:26
Egyszer majd csak leszokik róla,nekem is ezt csinálta a nagyobb nem tudtam leszoktatni róla.A kicsi kihajingálta a szekrényből a tányérokat arról se tudtam leszoktatni hiába mondtam szépen is csúnyán is.A végén mire már pótolni kellett az étkészletet,addigra leszokott magától..
2011. márc. 26. 13:14

Én összekötöztem a gombokat és csak azokat hagytam szabadon, amiben olyan cuccok voltam, amik nem tehetnek a gyerekben kárt. Igy a fiam mindig a zoknikat pakolta a fiúkból és az apja pólóit a szekrényből:)

A konyhában pedig a műanyagos szekrényemet hagytam nyithatónak:)

2011. márc. 26. 10:54

Egyszerűen nem engeded meg neki, és mnden alkalommal amikor oda megy és kinyitja te becsukod, mielőtt pakolászni nem kezd.

Ez nagy türelmet igényel, de ha következetes vagy, akkor 2-3 héten belül megoldódik a problémád.

Ha nem vagy következetes, akkor a lakás minden szegletében örökösen ki lesz rámolva a szekrény többsége. Van még gyerek zár is, IKEa-ban lehet kapni. Mi a türelemjátékot és a gyerekzárat együttesen alkalmaztuk és nem is volt ilyen probléma utána.

70. border05 (válaszként erre: 1. - Moncsy85)
2011. márc. 26. 10:40

sehogy nem tudod leszoktatni, de nem is kell.

majd leszokik róla.

ebben a korban a kicsiket minden érdekli, mindenre kíváncsiak.

ez így természetes.

2010. dec. 17. 23:02
kislányom szintén pakol. a könyveket. szigorúan. szobájában is vannak játékok és könyvek is a polcon, sokkal hamarabb kötnek ki a könyvek a földön:D
2010. okt. 26. 18:06
a veszélyes dolgokat el kell pakolni,de meg kell várni amíg kinövi.Tudom,most hihetetlennek tűnik de eljön azaz idő.:)
67. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 54. - Kingi7)
2010. okt. 25. 09:09

nem lehet nem is kell mindent eldugni...természetesen a számára veszélyes dolgoktól nekünk kell még megvédenünk és az ha pakolhat a szekrényben nem jelenti azt hogy odaengedem a forró kályhához....senki nem mondta hogy nem szabad tiltani nekik valamit,arról van szó hogy a szekrényajtó nyitogatás egy életkori sajátosság,majd megunja,kinövi elterelődik róla a figyelme....


a szintanulás kapcsán pedig.....nem hiszem hogy csak tudatosan,leüölve tanulni lehet egy gyermeket tanitgatni,nevelni,irtátok itt a szintanulást.....miért baj az ha minden helyzetben beszélgetünk,tanulunk,értem itt a kék zokni piros lábas vagy akármi esetét???így észrevétlenül tanul,ismer meg dolgokat,nem csak úgy lehet hogy elülsz vele szinezni-szineket tanulni....nem hiszem hogy ilyen miatt is kötözködni kell másokkal

2010. okt. 25. 08:58
a kézreverést ebben a korban nem értem, és ostobaságnak tartom. a nagyfiam sose pakolt ki a szekrényekből mert nem érdekelte, a kicsi napi szinten pakolja ki az egész konyhaszekrényt, gyereke válogatja, hogy mit csinál. persze el lehet zárni és elpakolni mindent ami veszélyes, de ami nem az, azzal tanul szerintem :)
2010. okt. 25. 08:19
Tudom,nem tőlem kérdezed,de mióta új szekrénye van a kicsinek,(2 hete)nem pakol,igy vasalva eltudom tenni a cuccait:)
64. globus
2010. okt. 24. 14:28
Mi újság rámolás fronton? :)
63. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 49. - F64f0d9a69)
2010. szept. 14. 16:58
Nem mindenkinek elég ám a saját szekrénye, ha pakolhatnékja van :D
62. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1. - Moncsy85)
2010. szept. 14. 16:57
Várj kb. két évet és észrevétlenül leszokik róla! Akkor már a lépcsőről fog leugrálni :D
2010. szept. 14. 16:39
Sehogy,nekik ez szorakozas.Az ocsem kisfia 2 eves lesz,es allandoan pakolja az edenyeket.Mondtam is a sogornomnek,hogy szakacs lesz.Az en idosebbik fiam amikor kicsi volt,es elmentunk a baratnomhoz,kipakolta az edenyeket,es befekudt a polcra.Majd kinovi ezt a szokast.
60. f8db0709b8 (válaszként erre: 51. - 274c9996b8)
2010. szept. 14. 16:35
A nagyobbik ilyeneket nem csinált,a kicsi más tészta:)
2010. szept. 14. 16:34

Sehogy:)

az enyém 2 elmúlt és az a mániája.Úgy döntöttem,dobozban tárolom a ruháit,onnan nem szedi ki,ha kell valami kivasalom,mert mikor bepakolok a szekrénybe,első dolga kipakolni,na ezt meguntam.Gondolom elmúlik idővel.

2010. szept. 14. 15:56
Sehogy:)
57. lisa65
2010. júl. 23. 12:34
Egy biztos, a tiltott dolog a gyereknek csak az érdeklődését kelti fel. Persze lehet összekötni, eltorlaszolni, de szerintem ez felesleges, hagyni kell nézze meg mi van ott. Egy-két alkalom és már nem is fogja érdekelni. Azért a gyereknek is meg kell engedni néha dolgokat és ez egyáltalán nem egy veszélyes dolog, amit nem lehetne neki.
56. sbeatrix77 (válaszként erre: 1. - Moncsy85)
2010. júl. 23. 12:13

Szia!

Az én kisfiam is ezt csinálta én meg mielőtt ő elkezdte volna kipakolni kipakoltam előtte. Egy darabig nézte, aztán már soha többé nem csinálta, már nem volt érdekes.

55. matyi78 (válaszként erre: 54. - Kingi7)
2010. febr. 25. 06:05
... a kályha, forró víz, éles eszközök...más kategória veszélyességét nézve mint mondjuk egy ruhásszekrény. Ott egyértelmű a nem szabad! De a későbbiekben sem tilthatunk meg nekik mindent ami aktuálisan csak nekünk kényelmetlen (úgymint a kipakolt ruhák, újságok, játékok...) nekik meg éppen hogy élmény és tanulás. Itt azt kell megtanítani majd idővel, hogy visszapakolni is kell, nem csak ki... :) A sok sok tiltás és korlát a gyereket elkedvetleníti és frusztrálja, a szülőt pedig rettentően lefárasztja (és frusztrálja). De ez csak a saját tapasztalatom... Nálunk is van kályha, elérhető a kád csapja...de soha nem volt gond, viszont a ruhásszekrény tartalma :) sokszor hevert a földön. Most már tudják: ha kipakolnak valamit, számolniuk kell azzal, hogy javarészt ők is pakolják majd vissza. Ezt pedig -mivel nemszeretem dolog- mérlegelik !
54. kingi7
2010. febr. 24. 21:56

Apropó... eszembe jutott valami...

ha hagyjátok, hogy pakoljon, akkor nem lehet pl rászólni, amikor a forró kandallóhoz, kályhához és, vagy a poharat levesz, vagy bármilyen törékeny dolgot, mert valahol ottfelejted leejti, vagy elvágja a kezét,forróvizes csapot megnyitja... és hasonlók.. ilyenkor mi van? nem lehetsz a nyomában, ezért egy kicsit "fegyelmezni" kell...szerintem nem lehet mindent eldugni...

2010. febr. 24. 13:51

sehogyan :)

Megelőzni kell, kösd össze az ajtókat, hogy ne tudjon belőle kirámolni...én direkt hagytam neki egy szekrényt amit kitud pakolni XD

2010. febr. 24. 13:44

tedd el a fontos dolgokat a szekrényből, feljebb, v direkt készíts ki neki olyat ,amihez hozzányúlhat. Én nem nagyon engedtem neki h nyúlkáljon, mivel ha itthon megteszi, megteszi vendégségben is, és azt nem szeretem.


volt hogy direkt kitettem neki pár műanyag tálat a konyhaszekrénybe, alulra, minden más elvolt téve. A ruháknál meg egy két pólót, max ágyneműt hagytam elő, h azzal játszon. nekem szerencsém volt, nem nagyon érdekelte, csak eleinte. Meg amúgy sem engedtem neki kezdetektől fogva, de a kisördög mindig ott van. Volt jobb érdekesség is. Párszor szóltam rá, egyszer meg a kezére vágtam, mert nyúlkált a résbe, hiába mondtam többször nem szabad, neki az tetszett. de hatott. Ha zavar, szólj rá határozottan, vagy ha olyat csinál(pl. mint nálam a réshez nyúlt, és többszöri kérés után sem hagyja) üss rá a kezére de nagyon finoman. oops, most olvastam 8 hós, neki inkább csak fogdd meg a kezét mikor oda nyúl. Amúgy tényleg tanulás része a pakolás, nagyon fárasztó mindig összepakolni utána, de hamar megvan, inkább tedd máshova a fontosabb cuccokat.

2010. febr. 24. 13:36

Minden kisgyerek pakol ,rendez,atrendez megpedig nagy elvezettel :)

Nem sok munka összepakolni,visszatenni utannuk !

Elöbb , utobb abba hagyjak es mas lessz erdekes :)

En szemelyessen soha nem csinaltam ebböl problemat !

2010. febr. 24. 13:17
...ja..és mivel csak az alsó szekrényeket érték el, átpakoltam a kényes cuccokat, és olyan maradt ott amit bátran vizsgálgathattak...engem nem zavart.Megismertek így különböző anyagokat (textil-fa-bőr)...a gyerek -bár ez sokszor a későbbiekben már nem előny- mindenből tanul!
2010. febr. 24. 13:08

Az én gyerekeim nem rámoltak minden szekrényben.(persze megpróbálták)

Mindenhova benézhettek, de kaptak egy részt ahol csak az ő játékaik voltak és azt mindig pakolgathatták.

Nálunk bevált.

Most az unokám szereti a szekrényeket:))

Már neki is van "sajátja".

2010. febr. 24. 08:03
Leszoktatni? Hmm én ezen nem gondolkoztam, leszoktak maguktól. Egyszerűen találtak érdekesebb játékot!
47. kingi7 (válaszként erre: 37. - Moncsy85)
2010. febr. 23. 20:55

Nem hiszem, hogy bunkó lettem volna és támadtam volna, feltettél egy kérdést egy adott problémára, én meg a HOGYANRA válaszoltam...:) Azért mert van egy más vélemény, az nem bántás, azért van a fórum, hogy eszmét cseréljünk és segítsünk.

Kiforgatod az ember szavát, de mindegy, úgy csinálod ahogy akarod, de akkor ne kérdezz!!! :)

46. kingi7 (válaszként erre: 42. - Sitecom)
2010. febr. 23. 20:49

Igen, ne szó szerint kalapáccsal értsd! :) meglegyintem és úgy gondolom, ez a nevelés része, ettől függetlenül kiegyensúlyozott csöppöm, soha egy hangos szót, veszekedést nem hall.


Tegnap hallottam :)


Anyuka ment a villamoson a gyerekkel és a gyerek egy idős bácsi lábát rugdosta, bácsi anyukára néz, nem történik semmi, majd bácsi szól anyukának "legyen szíves szóljon a gyerekre, hogy ne rugdosson"

Mire anyuka :" nem szólok, mert mi szabad elvűen neveljük a gyereket és nem mondunk neki nemet"


A bácsi mellett ült egy fiatal srác, rágózott, kivette a rágót és a gyerek hajába gyúrta...

Erre az anyuka: "mit képzel, hogy tehet ilyet"

Erre a srác :" engem is szabadelvűen neveltek, nem mondtak nemet"....


Nos, mindenki szűrje le a tanulságot...

45. kingi7
2010. febr. 23. 20:43

Írtam, ha lesz tapasztalat, leírom...

7,5 hónapos a kisasszony, áll és oldalazva lépeget valamint mászik, kinyilt a világ... megtanulta, hogy mit jelent a "nem szabad" volt, hogy ment a virághoz illetve a kandallóhoz... határozott nem szabad és nem nyúlt hozzá... sokszor ismételtük, eleinte visszanézett kaján mosollyal, ha nagyon nem tetszik neki, nem nyúl hozzá, de van mellé egy pár másodperces hiszti, aztán tovább áll.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook