Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Sok kudarc után nehéz újra kezdeni fórum

Sok kudarc után nehéz újra kezdeni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Sok kudarc után nehéz újra kezdeni

30. Guruljka (válaszként erre: 28. - Lillycsajszi)
2018. aug. 9. 15:16

[link]


Én ide beírtam az adataidat, és 1487 Kcal jött ki alapértéknek. (A korodat nem tudom, 25 évvel számoltam.)


Az 1200 kcal egy abszolút minimum, és aki nem eszik eleget, az nem fog többet fogyni.


A biológia okosabb, mint mi. Ha tartósan elkoplalgatsz 1200 Kcal-al, egy darabig fogysz, aztán megáll a fogyás, mint a jancsiszög, mert a szervezet tartalékolni kezd.


Én alacsonabb vagyok, annak idején 75 kg-ról indultam, és az elején valami 1400 Kcal körül volt a napi keretem, ezt összehasonlításképp mondom.

2018. aug. 9. 14:38
Mindig tudni kell felállni.Ez fontos dolog az életben
2007. júl. 19. 20:37

Huh...hát 160 cm, és most 68kiló vagyok. Hát viszonylag sokat sportolok, igyekszem futni, mindennap tornázok. Tudsz adni egy linket?

Amúgy nagyon szépen köszönöm:)szió

2007. júl. 18. 21:54
10dkg sajt olyan 330kcal 10dkg dinnye 29kcal. A sajt zsír és fehérje főleg a dinnye szénhidrát. Az hogy az 1200kcal kevés e neked függ a súlyodtól attól hogy sportolsz e, milyen magas vagy. A fogyókúra első hetén azért megy le több kiló mert kiürülnek a gyomor és a belek...Az alapanyagcserédet ki lehet számolni (neten is találsz ilyen számolókat)és az alá nem kéne a kcal-al lemenni mert jojozni fogsz utána...remélem segítettem valamit. üdv:zsú
2007. júl. 18. 21:33
Légyszíves segítsetek. Napi 1200 kalória kevés? Vagy pont elég ahhoz, hogy le tudjak fogyni? Találtam egy tuti diétát...első héten totálisan betartottam, és le is ment 3kiló. De ugyanakkor mostanában, van amit helyettesítek mással...mint pl a reszelt sajtot dinnyével. És ezért lenne fontos. Valaki....
25. Titan (válaszként erre: 23. - 0c97fbb607)
2007. jún. 7. 22:09

Teljesen igazad van,én sem erőltetem magamra azt a három litert.Csak kortyolgatom egész nap,30 percenként.Így abszolút nem sok!!!Ezt te is elismerheted!először csak 1,5 liter,aztán 2 ...stb.Nem egyszerre!De!!!!:3liter víz = no narancsbőr! Nekem legalábbis.

És valóban igazad van,hogy benne van az ételben minden ami szükséges,csak nem vagyok benne biztos hogy elegendő,meg abban sem hogy vegyszerek nem kerülnek-e az ételbe.Viszont nálam nem ez a nagy probléma.Én allergiás vagyok a szőrös gyümolcsökre,a banánra az almára a cseresznyére a dinnyére...stb.A zöldségeket se bírom.Kicsattan tőlük a szám ,piros pöttyök lesznek a bőrömön,a banántól pl.:bedagad a nyelőcsövem,és úgy érzem megfulladok.Én azt gondolom hogy nem feltétlenül a csümölcsökre vagyok allergiás,hanem a bennük lévő vegyszerekre vagyok érzékeny.A rosszullét ellenére sem tudom megállni,hogy ne egyek belőlük,mindig nagyon keveset szoktam enni.

A pizzáról meg csak annyit hogy kizárólag sonka-sajt-kukorica.A konzervatív pizzát szeretem:)

24. 0c97fbb607 (válaszként erre: 22. - Titan)
2007. máj. 22. 23:13
Ha változatosan étkezel,nincs szükség étrend kiegészítőkre,mert az ételedben minden benne van!
23. 0c97fbb607 (válaszként erre: 21. - Titan)
2007. máj. 22. 23:09

Nagyon jó tanács...persze mazohistáknak!

Szerintem inni akkor kell amikor szomjas az ember!A tisztított víz az persze a legjobb,viszont magunkara erőszakolva,megterhelve a vesét,meg a többi szervet ,nem hiszem ,hogy jó ötlet!(tudom a ezt mondják a táplálkozás tudósok,de én inkább hiszek a saját testemnek).

Igenis kell enni néha pizzát amit magad készítessz,mert finom,és tele van zöldségekkel!

Chips ,kóla műanyag valami,tényleg jobb elkerülni.

Viszont a megszokott ételeket,amiken felnőttünk ,butaság lenne teljesen mellőzni,mivel egyszer csak olyan mértékű hiányérzet alakul ki,ami nem vezet máshoz ,mint a ledobott kilók visszaszerzéséhez!

Édesség...a nevében is benne van,hogy csak jó lehet!Ha néha nem állunk ellen a csábításának,akkor ritkábban fogjuk kívánni,mintha ellenségnek tekintenénk!

22. Titan
2007. máj. 22. 22:51
Ja,még valami:én rengetek étrendkiegészítőt szedek,de mindig arra kell figyelni,hogy az adott cég terméke KIZÁRÓLAG NÖVÉNYI ALAPANYAGBÓL LEGYEN legyártva,ugyanis azt nem lehet túladagolni,és nem okoz májkárosodást,mint a szintetikus dolgok.
21. Titan
2007. máj. 22. 22:48
sziasztok!Nagyon jó tanácsom van fogyni vágyóknak.Nekem mindig is nagyon jó alakom volt,sportoltam eddig egész életemben.Nagyon féltem viszont hogy 20 évesen elkezdek nőni széltében mint az anyukám.Ezért én naponta 3liter tisztított vizet iszok,soha ne buborékosat,mert az kivonja a szervezetből a kalciumot.Télen nagyon sok az a 3 liter,de akkor is meg kell inni!Enni nem szabad soha:Pizza,hamburger,chips,kóla (inni). Sőt én semmilyen üdítőt nem iszok (havonta 3deci rostos valami) Mondjuk ki kívánja 3 liter után?!!!!!!!!!Édességet se nagyon szabadna,de én szinte soha nem tudom megállni,szerencsére ez nekem nem okoz gondot.Sok sikert!
20. mano2001 (válaszként erre: 19. - 0c97fbb607)
2007. máj. 22. 22:15

Köszi!Nem tudom, te milyen testalkatú vagy?Szeretnék ilyen könnyen elsiklani a tény felett, hogy több van rajtam, mint kéne, de nem sikerül. Nem érdekelnek a reklámok, hogy amiatt legyek vékony, mert más is az.Célom leginkább, hogy az egészségem is óvjam. Nem akarok csont sovány lenni, az sem érdekel, ha pl 5-6kg volna feleslegben, de 20az már rentgeteg. nem érzem így jól magam.Ezért próbálok tenni érte, csak nem tuom már mit.

Egyébként,ha sikerül elérnem a "kezdetet" utána mi a köv. lépés?

19. 0c97fbb607 (válaszként erre: 17. - Mano2001)
2007. máj. 22. 21:48
Igen!hagyj fel a fogyikkal!Fogadd el a tested és önmagad!Dobd ki a kicsi cuccokat és vásárolj akkora méretűt amekkora vagy,olyant amiben jól érzed magad!Ez a kezdet!
2007. máj. 22. 21:40
sziasztok!tetszik ez a cikk én csak most olvastam!tudna valaki segiteni nekem most 70 kg vagyok de 60 szeretnék lenni akkor hány kalória körül ehetek 1 nap?
2007. máj. 19. 22:03
Sziasztok!Nagyon sok okos dolgot olvastam tőletek és a cikkben is.De én nagyon gányul lehetek összerakva, mert rajtam semmi nem segít. Idén már kb. az 5. diétás, fogyizós trükkel próbálkozom, de semmi nem hat. Nem adom fel hamar, mert minimum 1hónapig mindent szigorúan beatartok, de aztán látom, hogy semmi értelme, és abbahagyom. Most a 90naposat csináltam,másfél hónapig, de egy cm, egy deka semmi nem tűnt el. Próbáltam tablettát, N.V teát, zsírégető gélt, tornát, teljesen elvagyok keseredve már. Valaki megmondhatná, most mit csináljak????
16. Eliske (válaszként erre: 14. - Anyabab)
2007. máj. 19. 20:04
Igen lehet enni gyümölcsöt vacsira!! De ez végülis nem igazán fogyókúra hanem egészséges étkezésre tanít meg. Lehet vele fogyni ez nem kétség és utána nem is jönnek visssza a kilók!;)
15. 0c97fbb607 (válaszként erre: 12. - Eliske)
2007. máj. 7. 08:25

Tudom!Mindenhol ezt lehet olvasni és a táplálkozástudósok is ezt szajkózzák,de valahogy nálam soha nem jött be.Kb 30 éve nem reggelizem,egyszerűen igy akarta a testem,nem esik jól az étel reggel és nem is kívántam soha.(nagy csatákra emlékszem a gyerekkoromból reggeli ügyben,akkor nyertem meg a háborút,amikor egy belémerőszakolt reggelit kapásból kihánytam)

A reggeli szerintem nem lendületet ad,hanem elveszi azt.Az 5-6 órakkor történő vacsora pedig 10 órakkor este,már nincs is a gyomorban,de ha véletlenül még ott van,a szervezet alvás közben is klasszul tud dolgozni!

Szóval számomra ezek az elvek annyira távol állnak tőlem,mert én nem így vagyok összerakva.

2007. máj. 7. 08:01
Sziasztok! Jó volt olvasni az írásokat, főleg az "önutálat csak generálja a hízást" tetszett. És ez tényleg így van. 75 kg vagyok, másfél éve szültem másodszor. Lementem 66,5-ra, de sajnos édesség-függő vagyok és visszajött. Azóta pedig, nem tudom mi van velem, nem tudom maradéktalanul betartani a fogyókúrás - bármilyen - előírásokat. Az a bajom, hogy nagyon gyorsan szeretnék leadni sokat, és mivel a második nap nem vagyok nádszál, elvész az ihletem. Ha úgy étkezem ahogy a cikkben írva vagyon, ami mondjuk nagyon tetszik is, akkor vacsira ehetek gyümit?
13. rosewood (válaszként erre: 11. - Töhöske)
2007. máj. 6. 19:24
Igen, igen! A hulahoppkarika akkor került elő, amikor a kisfiam az udvaron játszott a homokban, és gondoltam, nem tespedek a hintaágyon, míg vele vagyok, hanem pörgetem. nekem is megy a negyed óra, közben szóla rádió, bikiniben barnzulok. tiszta amerika! És ne higgyétek, hogy a bikini nem növeli az önbizalmat. De! rávilágít a hibáimra, ezért jobban küzdök ellenük, szóval, jobban megy az edzés is!
12. Eliske (válaszként erre: 9. - 0c97fbb607)
2007. máj. 3. 13:27
Azért írtam azt, hogy reggelizni kell és ebédelni is, mert a reggeli megadja a napunkhoz a megfelelő lendületet és ha minden reggel eszünk egy idő után hozzászokik a szervezetünk ehhez az életmódhoz, és ez jó!:) Az ebéd pedig azért kell, mert inkább együnk többet ebédre, minthogy este, mert eleve este már nem tudjuk ledolgozni és így csak súlyfelesleg marad/alakul ki illetve akár nem is tudunk normálisan aludni, reggel fájhat a hasunk...stb, tehát a szervezetünk se tudja megemészteni az ételt!
2007. máj. 2. 21:51
Ez így van tapasztalatból tudom. Nem számolgatok kalóriákat,nem csinálok semmilyen fogyókúrás módszert,és nem eszem semmilyen pirulát. Eszem amit akarok(persze nem szalonna...)egész nap kicsi adagokat,hogy este ne legyek éhes. Illetve minden nap hullahoppozok kb. negyed órát!(ha birok,többet is) Kemény,de istenien hatásos!!
10. 811cb5edc7 (válaszként erre: 9. - 0c97fbb607)
2007. máj. 2. 21:07

Szerintem is,csak nagyon nehéz elkezdeni,mert az illatok a látvány hamar becsap.

Én a 90 naposat választottam,mert nem drasztikus,csak szétválasztja a kaját és betartható.Elég nagy súlytól akarok megszabadulni,csak a mozgás nem volt elég,az étrendet is át kellett formálni.16.napon vagyok és elégedett.Csak ennyit akartam

2007. máj. 2. 09:47
A cikkhez meg csak annyit,hogy a kis adag kaja is fogyókúrás érzetet vált ki az emberből,a muszály reggeli,muszály ebéd is.Én pl inkább vacsorára szoktam a legtöbbet enni,mert akkor vagyok éhes.Szerintem az egyedüli megoldás az,hogy valóban csak akkor együnk amikor éhesek vagyunk,és azt amit megkívánunk.Ha nem a fogyás a cél,akkor az agyunk sem fog egyfolytában a kaján járni,vagy a "tiltott" dolgokon,és így biztos nem lesz ál-éhség.Szóval Szerintem teljesen mindegy mikor eszik az ember a lényeg,hogy valóban csak akkor ha éhes,és csak annyit amennyitől jól lakik,se többet se kevesebbet!
8. sizsu (válaszként erre: 3. - Cinka)
2007. máj. 2. 09:41
Az önutálat csak generálja a hízást. (én már nagyon tudom). Négy éves húsz kilót lekoplalok, majd visszazabálom, aztán megint.... Most sierül alakulnom, lassabban fogyok, mint eddig bármikor, de jól érzem magam, és hát nem kúra, hanem lecseréltem a kamraszekrényt... :))) Apróságok: nem disznó, hanem csirke, nem rántom, hanem grillezem vagy fóliában sütöm, nem krumpli, hanem barnarízs.... Most kaptam egy bazi nagy pofont az élettől, a majálison kajába folytottam bánatom... Plusz két kiló, hát önmarcangolok, de sok értelme nincsen, ezért ma már normálisan eszek, és tornázom egy órát... Egy boldog kapcsolatban élő kiegyensúlyozott csajszinak tűnsz. Egészséges környezet, boldogság, aktív izzadás éjszakánként... Mi kell még , hogy bomba nő legyél? :))) No jó, a bicaj sem rossz ötlet. ;)
2007. máj. 2. 09:38
Egyetértek.Amióta nem görcsölök holmi kúrákkal fogyogatok...pedig fagyizom,és még csokit is eszem.Csak nem tolok utánna egy nagy szendvicset.Semmit sem szabad megvonni magunktól,csak ne szaladjon el velünk a ló.Nah remélem én is jó úton haladok :D
6. sizsu (válaszként erre: 5. - 0c97fbb607)
2007. máj. 2. 09:35
Aktív bólogatás! :)
5. 0c97fbb607 (válaszként erre: 3. - Cinka)
2007. máj. 2. 09:33
A nem fogyizás az első lépés a fogyáshoz!!!!Nekem is evvel kezdődött.A második lépés ,hogy ne utáld magad!Ha ez menni fog,akkor fogyni fogsz,csak úgy .
2007. máj. 2. 08:33
Szerintem is így érdemes csinálni. Tudom, ismétlem magam és másokat is: SIKERES FOGYÓKÚRA NINCS, mert minden kúrának egyszer végeszakad, és akkor észrevétlenül visszamásznak a kilók. Hosszú távon kell gondolkodni, hosszú távon betartható dolgokkal kell lefogyni. És ez a legnehezebb. A szokásainkon változtatni nem könnyű, de ha sikerül...
2007. máj. 1. 10:38
Én már nem fogyizok, utálom magam az igaz,de mindegy.A sport az hiányzik, azt hiszem, a bicajt előkaparom...
2007. máj. 1. 10:01

Ez tényleg így van! Így fogytam le a 20 kg-mat szülés után! (Most pár kg pluszban vagyok, de megint ledolgozom... asszem én figyás-sikerélmény-függő vagyok :P )

Visszatérve az eredeti témához: Eliske ötletei tényleg működnek! és ha az ember végre nem kényszerként, hanem örömforrásként, feszültség-levezetőként éli meg a sporoto, akkor rá fog jönni, érdemes!

Annyit még hozzátennnék a cikkhez, hogy rengeteszer halljuk, de igaz: telítetlen zsírsavak, ha már zsiradék, teljes kiőrlésű de legalább korpás pékáru, ha már pékáru, kevesebb cukor, rántás helyett habarás, zöldség zöldséggel, alacsony szénhidráttartalmú gyümölcs. és meg kell tanulni okosan nassolni! Mert a súytartáshoz az is kell!(cukormentes puding, joghurt, light fagyi, müzli szelet, olajos magvak, aszalt gyümölcsök, diétás csoki). Magamat is megerősítem ám ezzel a felsorolással, nemcsak okoskodok ám. És hogy akkor kiért vagyok mégis pluszban? Öööö..izé... téli bálnazsír :DDD Neeeeeeeem, igaziból kicccsit elszaladt velem a csokimikálás, meg a csokinyúl, nemá a gyerekem foga romoljon. :P

De most hajrá!

2007. ápr. 23. 14:44
Sok olyan ember van, aki már kipróbált sokféle fogyokúrát, pl. evett egy hétig almát, mindennapra beoszotta, hogy ma csak zöldséget eszik, ma csak húst... de mindezt hiába mert visszahizta, sőt többet hízott vissza. Pedig van ezeknél a diétáknál egyszerűbb "diéta" is...

Ugrás a teljes írásra: Sok kudarc után nehéz újra kezdeni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook