Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyibe kerül az ovi? fórum

Mennyibe kerül az ovi? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Raistlin Majere (válaszként erre: 30. - Sivilla)
2008. nov. 21. 08:58
Nálunk Vp megyében 280/nap az ebéd. 500 ft/hó a csoport pénz. Egy évben egyszer 1000 ft vizuális pénz. Az évi két kirándulásra 500/alkalom. Színház 3 alkalom=2100 ft.
2008. nov. 21. 08:53

Ahogy elnézlek benneteket én nem panaszkodhatom.

Falun lakunk és szerencsére itt van ovi.

260Ft/nap a menza és kell vinni hetente gyümölcsöt.

Havi csoportpénz 300 ft, evi 1x 1500 ft ami meggy a mikuláscsomagra meg a nyuszira és az anyáknapiajándékra. Újsággyűjtésből van meg a karácsonyi játék. Havonta kell vinni zsepit és két havonta fogkrémet.

1 valami zavar, hogy ötre elkell hozni minden gyerekt mert záróra van. Ezzel az a bajom, hogy mindenki a városba dolgozik ami min 30 perc utazás. Sajna nincs helyben nagymama aki elfutna a gyerekért. Férjem, meg pont 5 elött esik be a fiúnkért.

2008. nov. 21. 08:44

Nálunk az étkezés 275Ft/nap.

A kislányom nem önkormányzati oviba jár, ezért évente kétszer egyösszegben kell befizetni az alapítványi pénzt, ami 800Ft/hónap.

Semmit nem kell bevinnünk /zsebkendő, WC-papít, rajzlap, fogkrém stb/ ezeket ebből a pénzből veszik meg.

Így m indig ugyanolyat használnak.


Nagyon nem szerettem a bölcsiben, hogy én bevittem a minőségi szappant, pzs-t stb, más a legolcsóbbat és az én gyerekemre is azt használták.

Itt az oviban egységes, mindig ugyanaz.


Amit plusszban viszünk, minden héten egyszer két gyerekre kerül a sor a gyümölcsnapon. Ilyenkor az ő szülei visznek gyümölcsöt, annyit, amiből a csoportban minden gyereknek jut.

28. holorka (válaszként erre: 24. - 8a56714769)
2008. nov. 21. 08:07

Szia,


azt gondolom, hogy butaság azt feltételezni, hogy az édességet ebéd előtt kapják meg a gyerekek. Viszont van olyan, hogy nemszeretem ebéd van, alig esznek belőle a gyerkőcök, és ilyenkor jól jön egy kis kiegészítés. Természetesen ebéd után. Vagy például ha uzsonnára banán van csak, és utána még éhesek. Vagy valaki korán reggel jön, reggelit otthon nem kap, és majd ki esik a szeme az éhségtől, na ilyenkor egy kis ropi, vagy egy nápolyi életmentő lehet. Nagyon elszomorít, hogy ennyire sok negatív hozzászólást láttam, pedig pl. az önkormányzati óvodák általában elég szegények. Anyagot ahhoz, hogy a gyerekekkel bármit alkothassunk, fessünk, ragasszunk stb. nagyon keveset kapunk. Viszont a szülők elvárják, hogy a faliújságon hétről hétre szebbnél szebb alkotások legyenek. Csak ha nincs miből? Akkor vagy kérünk a szülőktől, vagy csoportpénzből oldjuk meg. Amúgy ebből a pénzből kapnak a gyerekek ajándékot mikulásra, karácsonyra (karácsonyfát is), gyereknapra, húsvétra, és a szülőknek is ebből a pénzből készítünk karácsonyi és anyáknapi ajándékot.

2008. nov. 8. 08:39
Mi is viszünk mindent, amit hivatalosan "nem kérnek" (WC-papírtól a rajz eszközökig). Hetente 1-szer gyümölcsöt is. Mindig van bazár, újsággyűjtés. A csoportpénz 500 ft/hó plusz, ha mennek valahova kirándulni, színházba azt külön fizetjük még. Ha valamilyen ünnep van akkor a "lehet pénzt beadni, mert semmire nincs pénz" szlogen jön (ezt értsétek úgy, hogy mindent beadunk és utána még egy kasszát is kiraknak!)...Karácsonykor természetes, hogy a szülők veszik a játékokat, mert arra sincs pénz. Most kiakasztottak, mert a szükőkkel festetik, újítják fel a játékokat, mert arra sincs pénz, mert nem is pályáznak! Máshol is ilyen passzívak, vagy csak nálunk?!
2007. okt. 28. 12:37
Nekem is áprilisban járle a munkanélkülim,milesz utána havány fogalmam sincs.Majd megláttjuk.Az biztos hogy ettől már csak roszabb lesz jön a január és az ujabb áremelések jaj dejó.
2007. okt. 28. 10:56
bkrisztinna: ezt én sem értem, állítólag ez a szokás. :( Az igen, akkor nektek is van elég kiadás az ovi miatt. :( Nem értem minek elkérni ennyi pénzt, ráadásul én most Gyesen vagyok, kapok 52000-őt, na ezt osszam be kajára, ruhára, meg az ovira, meg mindig jön valami nem várt kiadás is. :( A párom fizuja éppen a csekkekre elég, végülis mindig megoldom, de nem tudom mi lesz ha én nem tudok dolgozni menni, és a második gyermekem is ovis lesz. Szóval ez az egész rendszer rossz. :( De ez már nem fog javulni, csak romlani :(((
2007. okt. 28. 09:27
Miért kell vini az oviba édeséget?Ezt nem értem,ha valakinek van szülinap vagy névnap oké de csak ugy minek,megetetik velük ebéd előtt és nemesznek délbe.Nálunk 5200ft a havidíj plusz:500ft/hó csoportpénz,kéthavonta tisztasági csomag:4tekercs wcpapir,folyékonyszappan,fogkrém,100db zsebkendő,szalvéta,szinházbérlet 1000ft/év,biztositás1000ft/év,foglalkoztató füzet 1000ft/év amit üresen kaptunk haza,játék pénz 1000ft/év ez csak kiscsoportban van,de mikuláskor és karácsonykor is adunk be pézt játékra és csomagra,a csoprtpénzből veszik a szemeteskukát és a faliórát is a csoportszobába.Plusz még rajz felszerelés rajzlap 50db,irólap 2cs,hurkapálca30db,tempera,színesceruza,zsírkréta,színesgyurma,naturgyurma,babzsák,ritmusdob,origamipapir,ragasztó,olló,festőpóló,csomagolópapir,simafüzet.Ha kirándulás vagy valami van az plusz 700-1500ig alkalomszerüen.Nekem két gyerekem jár oviba,azért felháborit hogy még kukát és faliórát is miveszünk.
2007. okt. 5. 13:55

Köszi a válaszokat!

El is kezdtük már az ovit, nálunk az a probléma szintén, hogy a gyerek éhesen jön haza, egyből megebédel, holott azt mondja az ovónő hogy mindent megeszik. A kaja finom, minden nap van valamilyen gyümölcs. 300 Ft a havi hozzájárulás, még pluszban, meg apróságok, pl: vinni kell, kekszet, vagy cukor, (inkább sima pihecukrot) valami édességet, amit tízórai után megkapnak a gyerekek. Én sokallom, mert ahonnan ide jöttünk lakni, ingyenes volt az ovi, sőt az iskolások ebédje is ingyen volt, pedig az csak falu volt.:)

22. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 21. - Cbdccb9466)
2007. okt. 5. 08:58
nem értem igazán a hozzászólást.-)
2007. okt. 3. 11:01
a mi
2007. okt. 2. 22:17
Mivel a fiam speciális óvódába jár, ezért csak havi 500 Ft + az uszoda 300 Ft, melyből az uszodát csak egyszer kell befizetni, évenként. Tehát csak egy kisebb összegről van szó!
2007. okt. 1. 15:57
Nálunk a 3 gyerekeseknek a napi étkezési díj 134 Ft. Minden héten van gyümölcsnap. Az étel finom, jó, sok. Van, hogy nem bírják megenni az adagot. Minden héten 1-szer legalább van sütemény, milky way, túró rudi, krémtúró, joghurt.
2007. okt. 1. 14:18
Nálunk kb 5000 ft,suli az 6000-7000 között,és a gyerekek halál éhesen jönnek haza...napidíjat nem tudom,de mostmár megnézem kíváncsiságból...gyümölcsnap nálunk nincs,szinház szokott lenni,kb 250-300ft,ennél nagyobb összeget nálunk nem tudnak beszedni,sokszor még ennyit sem...gyümit meg legtöbben nem vinnének...
2007. okt. 1. 14:15

Nekem 2 gyerekre, 50% kedvezménnyel olyan 5600 ft szokott lenni ( azt hiszem 312 ft/nap, a kedvezmény a 3 gyerek miatt jár ).Havi 300-300 ft csoportpénz, félévenként gyerekenként tisztasági csomag kb. 1000 ft ( 2 tek. WC-papír ( 3 rétegű ), folyékony szapp. utántölt, 200 db zsepi, 1 cs nedves törlőkendő, 1 cs. éttermi szalvéta ), az egyik gyerek zeneovizik 500 ft/óra, a másik focizik 2800 ft/hó heti 2x1 óra.Kirándulás átlag 800-1200 ft/alkalom/fő, heti 1x zölség-gyümölcs nap.Vannak bulik, amiknek a bevételét az ovi számlájára teszik, de ha nem tudunk elmenni lehet venni pártoló jegyet 500-1000 ft között.Van bábjáték műsor, újságok, könyvek, amiket átlag 500 ft körül megvehet az ember nekik.Meg egyéb segíséget lehet nyújtani pl. megcsinálni a kerítést, segíteni beállítani az új udvari játékokat stb.

Ez van abban az oviban ahová a gyerekeim járnak.

16. b2076ec79b (válaszként erre: 15. - B2076ec79b)
2007. okt. 1. 13:57
ja gyerkőc ebéd után megy haza, de az uzsonát is megkapja mindennap mielőtt hazamegy :)
2007. okt. 1. 13:56
Leányfalu: 5-6000 körül van a havi kaja, de tavaly volt olyan, h 7000 is volt.. Attól függ mennyit vana gyerek oviban napi díjat nem tudom. Ezen kívűl havi 500 Ft csoportpénz, tisztasági csomag alkalomszerűen, gyümölcs szintén, plusz az egyéb programok 1000-1500 körül..
2007. szept. 4. 15:53

Az én fiaim még nem járnak oviba.Bár a nagyobb már4,5 éves a kicsi 2,5. Tavasszal próbáltuk a beszoktatást de a gyerek teljesen belebetegedett.

Szeretne ő oviba menni, de azt nem bírja, hogy a másik nem maradhat ott.Őt meg csak januárba veszik be mivel decemberbe lesz 3 éves.Mindkettőt nagyon megviselte a dolog.Amúgy két faluval odébb kell őket hordani majd oviba.De akkor mondta az ovónő, hogy 4500-5000.- egy hónapra az ebéd pénz.

Amúgy nagyon érdekes volt a dolog, mert két napja jártunk még csak de 9-fél 12-ig. Tehát nem kajáltunk ott de már azt kérdezték, hogy mikortól számítsanak a gyerekre, mert ugye az ebédpénzt az kellene fizetni.Én akkor megkérdeztem,hogy mire mikor nem is itt eszik.Nem is annyira a gyerek számított csak az ebédpénz....

13. nina00
2007. ápr. 30. 18:20

Pécsen 240 FT.

De visszünk kb 3 havonta tisztasági csomagot ( nem kötelezö és kb. 400 FT ) és havonta gyüjtünk 200 FT csoportpénzt. Az óvónök ebböl gazdálkodnak még pl. bábszinház, karácsonyi, hűsvéti, szülinapi, anyáknapi, egyéb ajándékok. Papir, ceruza egyéb extra felszerelések.

Ezen kivül csak az óvódai fótozást kell fizetni, de ez sem kötelező, meg évenkénti ktg. a szülinapi torta.

2007. ápr. 27. 09:26

Ha az ebédpénzre irányult a kérdés: XIII.ker. 270,-/nap


Minden más különprogram 500,- - 1.000,- közötti extra befizetés

2007. ápr. 26. 09:46
Hatvanban 330 körül, de 3 gyereknél csak a felét kell fizetni.
10. Fiona (válaszként erre: 9. - Igynogy)
2007. ápr. 26. 09:30
Nincs mit, nekem könnyű volt a válasz, ugyanis önkormányzati dolgozó vagyok.
9. igynogy (válaszként erre: 8. - Fiona)
2007. ápr. 24. 20:31
Köszi Fiona!! Legalább tudom hova kell menni!!
2007. ápr. 24. 08:00
Hivatalosan úgy hívják ezt a segélyezési formát, hogy rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény. Olyan családoknak állapíthatja meg a helyi jegyző, ahol az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a mindenkori öregségi nyugdíjminimumot, ami jelenleg 27130 Ft.
2007. ápr. 23. 20:40
Oviba szeptembertől fog járni a kislányom,így nem tudok most még erről nyilatkozni,de nekem amúgy sem lesz érdekes ez,mert ingyenes lesz a kajáltatása.
2007. ápr. 23. 20:39

Én igényeltem gyermekvédelmi támogatást és megkaptam.Ezt évente egyszer kell lehet igényelni,ha ez lejár akkor küld az önkormányzat egy papírt és újra igényelni kell.Havi pénzbeli juttatás már nincsen,suli előtt és karácsony előtt ad az önko pár ezer Ft-os beiskolázási illetve karácsonyi segélyt.

Azt sajnos nem tudom,hogy most mi az a határ amire megadják,de sztem ha a párod munkanálküli és te sem keresel 100ezreket akkor jó eséllyel tarthatsz igényt erre a támogatásra.

2007. ápr. 23. 19:53
Ha már itt vagyunk tud valaki a gyermekvédelmi támogatásról?? Nekem ma azt mondták kérhetek, és étkeztetésit is, és mivel párom munkanélküli így jogosultak is lennénk rá. KI mit hallott róla??
2007. ápr. 23. 15:02
GYŐR MELLETT 300 FT
2007. ápr. 23. 14:25
Nálunk 320 (ötödik kerület)
2007. ápr. 23. 14:16
240 Ft.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook