Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet leszoktatni egy egyébként nagyon jámbor jóravaló macskát arról, hogy elkapja a rigókat? fórum

Hogyan lehet leszoktatni egy egyébként nagyon jámbor jóravaló macskát arról, hogy elkapja a rigókat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 9. 14:17
sehogy :D
2010. aug. 9. 14:00
sehogy
2010. aug. 9. 13:41

Sehogy.

A macska a vadászösztöne szerint viselkedik.

2009. okt. 26. 19:02

Sehogy.

A mienk is nagy vadász (volt)

A galambot megette, a rigót sose, csak elkapta.

2009. okt. 26. 18:44

Sehogy.

A macskáknakez a dolguk :-)

Ha meg elkap egy rigót-az természetes kiválasztódás.

2008. okt. 7. 11:34

A macska nem buta állat,öntörvényű,okos állat!

Csak éppen azt teszi,ami neki jó,nem érdekli a gazdája tiltása.Ő a főnök!

2008. okt. 3. 21:53
Nem lehet. A kutyákat lehet tanítani és lenevelni egyes rossz szokásaiktól, de a macskák ennél butábbak. Nem tudod leszoktatni a rigóvadászatról... Ne felejtsd el, hogy a macska RAGADOZÓ állat!
2008. szept. 28. 21:45
Miért kéne leszoktatni,ez természetes viselkedés.
2008. szept. 28. 21:23
Hetente többször kapunk Zokni cicánktól több lepkét,gyíkot,madarat,egeret, sőt már denevért is kaptunk a lakásba!Egyébként pedig egy nagyon bújós,bájos macska és egy nagy vadász.Ez így természetes!
2008. szept. 8. 10:20
Sehogy. Ne is próbálkozz vele, a természetét erőszakolnád meg! Úgyse enged "bekeszólni" a dolgaiba...
2008. márc. 27. 12:42
Sehogy. Ösztönösen csinálja.
2008. márc. 7. 09:43
Én a macsekomat nagyon szivattam ... lefogtam és egy kiskacsát tettem az arcához ,láttad volna hogy nézte ,akkor mindig kicsit fejbevágtam ,mert azt nagyon utálta ...és utána nem bántotta nagy ivben elkerülte .... sajnos a rigóval ezt nem lehet megtenni ,és vadászni is fog rá mindig . mert benne van a vadász ösztön .
2008. márc. 7. 09:34
Egyébként a kisherceg jutott eszembe, amikor a király este megparancsolta a napnak, h. ne süssön, reggel, meg, h. kelljen fel. Amikor megkérdezték, h. miért nem este parancsolja, h. keljen fel, azt mondta, h. hülyeségeket nem szabad parancsolni...
2008. márc. 5. 20:54
A szelid macska is ragadozó,nem lehet leszoktatni, ha nem éhes akkor is vadászik, esetleg nem eszi meg a zsákmányt.
32. teleki_2007 (válaszként erre: 31. - Coline)
2008. márc. 5. 20:38
Nem haragszom de nem az én főnököm!Luigi ő a cicus nem igen vette zokon.Gondolom már ismeri, megszokta a gazdáját.
31. coline (válaszként erre: 30. - Teleki_2007)
2008. márc. 5. 19:31
Ne haradudj, de a főnőköd egy idióta!! Szegény cilamila!
2008. márc. 5. 11:53
Na erre van egy jó sztorim!A párom főnökénél is az egyik macska ilyen vadászós, a rigók a gyengéi.Erre párom főnöke berágott, megfogta a macskát és bezárta a fürdőbe, egész nap májogott a cicus.Párom megkérdezte főnökasszonyt,hogy mi van a macsekkal, hogy ennyire nyávog, mire ő elmesélte a történetet.A nap végére annyit elértek,hogy a másfél éves kislányuk, folyékonyan tudott nyávogni..Párom azt mondta, hogy legalább a kislány tud majd a macskákal komunikálni.A főnök állítja,hogy a cicus tudja,hogy miért volt bűntetésben.Én nem tudom,hogy kinek volt ez nagyobb bűntetés,a cicusnak vagy az egész nap a lakásban tartózkodóknak, akik kénytelenek voltak elhallgatni a nyávogást, mert a főnökkel szemben senki nem merte kiengedni a cicát.Még jó,hogy nem egy fürdő van a lakásban.
2008. jan. 24. 17:28
Szerintem a rigók fognak előbb leszokni arról, hogy odarepüljenek.
2008. jan. 24. 10:37
Szerintem a csengettyütől megörül,képzeld magad a helyébe!
27. Kék (válaszként erre: 24. - Coline)
2008. jan. 19. 20:41
Zseniális Ötlet!!
2007. dec. 20. 21:05
Semmit.A vadászösztön benne lakik ősidők óta,a macsesz dícséretet vár "tettéért".
2007. dec. 20. 21:05
Semmit.A vadászösztön benne lakik ősidők óta,a macsesz dícséretet vár "tettéért".
24. coline
2007. okt. 19. 15:57
A macska bizony ragadozó jószág! De egy csengettyű a nyakába és már nem tudja levadászni csori gyanútlan füttyösöket.
2007. okt. 19. 15:48
Az én cicám megértette ! :))) A madár tabu volt ! A kikelt kiskacsát odatettem az orra alá ,és egy ideig ott tartottam ,utána biztonságban volt ! Utána még büntetésképpen vele kellett egy helyiségben lennie ,de én is ott voltam ,ahányszor elintult felé kapott egy fülest ,aztán leszokott róla .
2007. okt. 19. 14:36
sehogy, mert benne van a vadászösztön és ez természetes. Plussz még szórakoztató is a macskának, játszik, eszik, szórakozik. Nekem 4 macskám van, mindegyik vadászik verebekre, galambokra.
2007. okt. 17. 20:04
fogdd meg előle a rigót!fogyókúrának és szabadidős programnak se rossz!ráadásul milyen jól szórakoznának a szomszédok is rajtad!
2007. okt. 17. 16:24
Sehogy, mert oszton. Azt meg nem lehet "kiiktatni".
2007. okt. 17. 16:01
Sehogy ! A macska a ragadozok csaladjaba tartozik , tehat a vadaszat hozzatartozik az alap termeszetehez .
2007. aug. 22. 11:47
Sehogy.Volt egy macskám,egy édes kis dagadék.Minden este két-háromszor vacsorált,reggel mégis mindíg ki volt terítve az ajtó elé egy rigó,vagy gerle.Kizárólag a vadászat miatt,mert soha egy toll sem hiányzott,csak megölte.
17. fcf0c655e6 (válaszként erre: 16. - Fcf0c655e6)
2007. jún. 24. 05:19

A termeszet rendjebe nem tudsz beleszolni, es a macsekok ragadozo allatok.

Ez a madarsors..:((

Ne is probald, mert nem lesz eredmenye, a cicok osztonosen kergetik es kapjak el a rigokat, neha meg is eszik, de ez igy van rendjen.

Az allatvilagban az erosebb mindeg legyozi a gyengebbet; sajnos az "embervilagban" is igy van,csakhogy az tudatos...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook