Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki Gyes-en van és egyedül neveli gyermekét, kaphat-e valamilyen szociális támogatást? Ha igen mit, és mennyit? fórum

Aki Gyes-en van és egyedül neveli gyermekét, kaphat-e valamilyen szociális támogatást? Ha igen mit, és mennyit? (tudásbázis kérdés)

11. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - Tina87)
2010. márc. 3. 12:45
Meg évente 2szer kapsz pénzt is nem?
10. Tina87
2010. márc. 2. 20:55
Én rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt kapok, de az csak annyi hogy ingyen van a bölcsis kaja.
9. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - Ginaanyus)
2010. jan. 24. 15:01
Segélyt csak ugy kaphat ha birósági végzése van a gyemektartási dijról,hogy kapja vagy sem.Ha nincs ilyen papir esetleg a gyermekvédelmivel és a lakás fenntartásival lehet próbálkozni.
2010. jan. 24. 14:54

Sztem, ebben az esetben főleg kaphat akár havi, rendszeres ellátást is! A GYES meg a kiemelet családi kb. 53 ezer forint, de ha a szülő egyedül neveli gyermekét másképp vannak az 1 főre jutó jövedelmek.

Érdemes utánanézni! Ami jár az jár!

2010. jan. 24. 13:08

Nem Pest-ről van szó. Váci az illetékes, aki kérte kérdezzem meg. Egyik rokonom. Egy fiúról van szó, aki egyedül neveli a gyereket, csak gyest kap, meg a kiemelt családit. 2 éves a kicsi, nem jár még bölcsibe se, mert nincs hely. Gyerektartást sem kap.

Valaki azt mondta neki, hogy kaphat segélyt is, kb. 30 ezer Ft-ot havonta. De nekem ez hihetetlennek tűnik. Én úgy tudom, hogy csak gyermek nevelési támogatást kaphat. Mivel a lakás sem az ővé, hanem a nagypapájáé. Ezt szeretnénk meg tudni, hogy igaz-e?

Előre is köszi a válaszokat.

2010. jan. 24. 10:20

Igen kaphatsz! Ill. attól függ melyik kerületben vagy településen laksz. Az önkorm. szociális oszályán leeht igényelni. A IV. ker.-ben 3 fő esetén 37050 Ft / 1 fő a maximum jövedelem és akkor igényelhető az óvódai étkezés befizetésének csökkentése, átmeneti segély, lakásfentartási és még nem tudom, hogy mik vannak.

Sok sikert. Ja! És a nyomtatványok fel kell tüntetni, hogy kapsz e gyermektartásit stb.

2010. jan. 24. 10:19
Van rendszeres nevelési támogatás meg hasonlók. Nálunk az önkormányzatnál, ha fehér ember megy oda, normálisan érdeklődni a szociális osztályra akkor nagyon kedvesek. Én a kisfiam közgyógyát intéztem és mondták rögtön hogy mit lehet még kérni, ha nem elég a pénz...
2010. jan. 24. 10:17

Kaphatsz, rendszeres segélyt, lakhatási támogatást is. A helyi önkormányzati rendeletektől függően.

Az OEP honlapján megtalálod milyen segélyek amit a GYES mellett nem kaphatsz.

2010. jan. 24. 10:14
Attól függ, hogy mennyi az egy főre eső jövedelmetek...
2010. jan. 24. 10:12
talán az önkormányzatnál kapsz valamennyit,de többe kerül a sorban állás,mint hogy megérje ott várakozni órákat a semmiért.de próba cseresznye!nálunk szemét az önkorm.úgyhogy én inkább dolgozok,mint a 1000 forintjukért sorba álljak:(
2010. jan. 24. 10:09
Aki Gyes-en van és egyedüöl neveli gyermekét kaphat-e valamilyen szociális támogatást? Ha igen mit, és mennyit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook