Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik egyáltalán olyan hölgy akinek a Diane 35, vagy Cypromix fogamzásgátló abbahagyása után nem hullott a haja?Vagy törvényszerű a hullás fórum

Létezik egyáltalán olyan hölgy akinek a Diane 35, vagy Cypromix fogamzásgátló abbahagyása után nem hullott a haja?Vagy törvényszerű a hullás (beszélgetős fórum)

2013. okt. 22. 12:14

Sziasztok! :)

Ezt a szöveget már egyszer leírtam, szóval simán átmásolnám ide!


Hosszú de értelmes komment! :)


Akinek a szervezetének TÉNYLEG hormonbombára van szüksége, ahhoz hogy a helyére billenjen, annak HATÁSOS! Akinek meg nem a magas C-n kellett volna kezdenie a problémái kezelését, az csúnya véget ér, sajna.


Minden értelmes orvos alulról kezdi a "kezelést", megpróbál minél alacsonyabb hormontartalmú készítményt felírni mert ha az is hatásos, akkor felesleges Ms. Lórúgás Diane-t beszedni, mi akár több bajt is okozhat ilyenkor, mint ami eleve volt. Simán problémás bőrre tucatnyi olyan tabi van, amiben jóval kevesebb kártékony műhormon van. Ha az orvosod jó, akkor ezt ő is tudja. Ha nem, akkor barom módjára egyből felírja a lórúgást pattanásos bőrre.


Én már kb. kopaszodtam és borostásodott az állam, amikor elkezdtem szedni a Dianet. Tehát durván hormonproblémáim voltak, szükség volt lórúgásra. Az arcom nem volt vészes, bár voltak olyan hetek, hogy ki sem látszódtam a ragyák alól, mégsem ez volt a fő szempont, amiért szedni kezdtem a Diane-t, hanem a kopaszodásom és az arc szőrösödés miatt. És hatott. Kilenc hónapig szedtem, nagyon óvatos levezetést csináltunk a dokimmal. (A 6. hónap diane után már csak minden másnap szedtem, a köztes napokban meg elkezdtem az alacsonyabb hormontartalmú de szintén antiandrogén készítmény szedését. Ez ment 4 hétig, utána csak minden harmadnap volt Diane három hétig, és így tovább. Végül szép lassan áttértem a mostani fogamzásgátlómra, ami veszélytelen hormonmennyiséget tartalmaz. Mellékhatás? Nulla. Hajhullásom, arcszőrösödésem nem jött vissza.

Levezető gyógyszer szükséges, hogy ne jöjjenek vissza a tüneteid!


Szóval maga a gyógyszer nem rossz, de tényleg gubancnak kell lenni a szervezetedben, hogy jót tegyen "benned" és ne csesszen el mindent. Tehát ne a tabit hibáztassátok ha valami nem jó, hanem a dokit, aki felírta. :)

2010. dec. 24. 22:47

Sziasztok! Hátha jár erre még valaki...

Én szeptemberben hagytam abba a cypromixet. Előtte 1 évig szedtem kereken. Azért írta fel a doki mert magas volt a tesztoszteronom, pattis voltam, hullott a hajam, meg fél évig nem jött meg. A Cy helyrerakott mindent, de nem akartam tovább szedni, mert ugye nem túl egészséges. 40 napig nem jött meg és hullott a hajam ugyanúgy mint azelőtt, de akkor is bíztam benne, hogy rendbe jövök. A végén már eléggé elkeseredtem. Erre pont aznap amikor hívni akartam a dokit megjött. És elmúlt vele együtt minden bajom. Azóta (fél éve) 32 naponta jön meg és újra erős és dús a hajam. De figyelek a jelekre, és azt észrevettem, hogy ha sikerül összeennem egy csomó cukrot, akkor az meglátszik rajtam. Tuti inzulinrezisztenciával függ össze... Már egy ideje diétázom. És így minden OK.

2010. aug. 23. 16:35

Sziasztok!


Nekem már 1,5 éve hullik a hajam marokszám. Hormonvizsgálat kimutatta, hogy magas a tesztoszteron szintem. Erre írtak nekem fel Cypromixet. Én is olvastam ezzel a gyógyszerrel kapcsolatos fórumokat, hogy valakinél hajhullást okoz...De nekem pont erre írták fel!!!Hogy lehet ez?Azt olvastam, hogy a magas tesztoszteron szint okoz hajhullást és hogy a Cypromixben tesztoszteron blokkoló van...Vagy tévedek? Vagy amíg szedem addig nem fog hullani "csak" utána fog kihullani az egész? Még nem kezdtem el szedni...De elkezdjem egyátalán???? valaki segítsen!!!!!:(

11. Szilvi888 (válaszként erre: 10. - Titánia83)
2010. júl. 10. 10:39
Hát nagyon szépen köszönöm a válaszodat, bízom benne, hogy én azon szerencsések közé fogok tartozni akik megússzák mellékhatások nélkül a tabi elhagyása után is...Igazából én is a bőrömre kaptam, de dühös vagyok mert nem is volt annyira gáz, csak én voltam idióta, hogy zavartak a tini pattanások:(...Nekem semmi bajom sem volt/van tőle, nem híztam stb. de ahogy hallom itt szinte mindenkinek az elhagyás okoz gondot. Már most elkezdtem szedni revalidot, nem is fogom abbahagyni, és elmegyek nőgyógyászhoz is hátha tud valami okosat mondani, hogy "szoktassam le" a szervezetemet erről a gyógyszerről...Amúgy kb másfél évvel ezelőtt abba akartam hagyni, illetve váltani más tabira de az okos nőgyógyász lebeszélt, mert ha ez nemekem nem okoz semmi gondot akkor nyugodtan szedjem. Kicsit sem vagyok ideges rá...
10. Titánia83 (válaszként erre: 9. - Szilvike88)
2010. júl. 9. 15:21

Ha a pattanás nem baj, akkor mint írtam korábban, nekem semmi nem lett. :D Egyébként az sem mellékhatás volt, hanem az volt előtte is.


Ha meg félted a hajadat, és sötét hajad van, mosd csalán levél teával. Egy ismerősömnek (pasi) visszaerősítette a haját, pedig már 50 felé közeledik, és az ősz hajszálai is eltűntek. Talán picit fog is a tea. De belsőleg is hatékony. Max. talán babavárás és szoptatás alatt nem szabad alkalmazni, mert méregtelenít.


Üdv

2010. júl. 9. 13:36

Sziasztok!

Én egy régi diane 35 szedő vagyok és mostanába akarom abbahagyni. De teljesen bepánikoltam attól a sok mellékhatástól ami a tabletta abbahagyása után jött ki szinte az össes fórumozón...Hajhullás, hízás, menstruációs zavarok, pattanások stb...Telsejen kétségbe vagyok esve, mivel eleve nem túl dús a hajam megvan hosszabbítva és ha most még a tabi abbahagyása után hullani is kezd megkopaszodok..van egyáltalán valaki akinek semmi baja nem lett amikor abbahagyta??

Válaszotokat előre is köszönöm:

Szilvi

2010. jún. 22. 18:51
Nekem sem hullott a Diane után a hajam. Max. visszajöttek a pattanásaim.
2010. jan. 26. 19:37
Anyum évekig szedte a Diane35-öt, és semmi mellékhatást nem tapasztalt. :)
2010. jan. 25. 16:12

Köszönöm szépen a válaszokat,ez nagyon megnyugtató.Holnap megyek a bőrgyógyászhoz és konzultálok vele,hogyan lehet abbahagyni,kell-e gyógyszerlevezetés.

Mégegyszer köszönöm,így azért bátrabban állok le vele:-)

5. Cuczy (válaszként erre: 1. - 5e48d37001)
2010. jan. 25. 10:21

Szia!


Én pár évvel ezelőtt szedtem egy-két évig. Egyáltalán nem tapasztaltam hajhullást. A pattanásaimat teljesen elmulasztotta. Talán egy picit híztam tőle, de rám fért.

Semmilyen negatív mellékhatást nem tapasztaltam.

2010. jan. 24. 13:40

Szia!

Én évekig szedtem Diane35-öt,és mikor abbahagytam egyáltalán nem hullott a hajam,sőt semmi bajom sem volt.Utánna Yasminellet szedtem,5 hónapja hagytam abba,és semmi változást nem tapasztaltam,kivéve annyit,hogy erősebb lett a menzeszem,jobban fáj (de ez természetes) és 1-2 pattanás időnként előjön,pedig nekem nagyon csúnya volt az arcom,úgyhogy szerintem nem törvényszerű.

3. 5e48d37001 (válaszként erre: 2. - Makrai.lilla)
2010. jan. 24. 11:31
Köszi a választ,akkor ezek szerint benned másmilyen "károkat" okozott.Hát egyik sem jó, a szükséges rossz közül inkább a pattanásokat vállasztom.
2010. jan. 24. 09:56
a diane az kegyetlen szer.a hajhullás hagyján,olyan mély ragyáim lettek hogy roaccutan kellett rá...
2010. jan. 24. 09:55

Sziasztok 11 hónapja szedem a Diane35-töt,de mivel arra amire felírták nem használt ezért úgy döntöttem nem mérgezem tovább a szervezetemet fogamzásgátlókkal.

Nagyon sok nőnek megritkult utána a haja,engem az érdekel létezik-e egyáltalán olyan ember akinek abszolute nem vátozott utána a hajmennyisége.

Írhat az is aki a Cypromixet szedte ez ugyanis ugyanaz mint a Diane csak az olcsóbb generikuma.

Köszönöm:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook