Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lassan már elgurul a kutyusom! fórum

Lassan már elgurul a kutyusom! (beszélgetős fórum)


1 2
2015. dec. 28. 16:08
A kutyusom is:lassan Kifli/neve/ből már Zsemlye lesz:)
2015. dec. 21. 00:25
Húzd be a kézifékét!
40. Bucóka20 (válaszként erre: 39. - Mayalina)
2010. jan. 24. 10:07

Az én drágám hála csak ritkán szokott.:D

De...abba nincs kegyelem.:DD

39. Mayalina (válaszként erre: 38. - Bucóka20)
2010. jan. 24. 00:05

Totál igazad van!

De ne feledjük ki a pukit sem! :-D

Iszonyat, hogy néha hogy elfüstöl engem maga mellől az én kis lapátfülűm! :-DD

38. Bucóka20 (válaszként erre: 37. - Mayalina)
2010. jan. 23. 22:39

Olyanok mint a kisbabák,esznek,isznak,játszanak,alszanak.:)

Néha úgy is érzem,mint ha a gyerekem lenne,úgy szeret enni mint Én.:D

37. Mayalina (válaszként erre: 35. - Bucóka20)
2010. jan. 23. 22:34
Igen, és úgy is eszik meg minden egyse falatot, mintha attól kéne tartania, hogy többé nem kap. :-D
2010. jan. 23. 22:33

Küldök egy kis vidámságot. :-)



Hogyan fényképezd le kiskutyádat?

Lépésről-lépésre:


1. Vedd ki a filmet a papírdobozából.

2. Vedd ki a film papírdobozát kutyusod szájából és dobd ki a szemétkosárba.

3. Vedd ki a kutyust a szemétkosárból és törölgesd le a bundájáról a kávéfoltokat.

4. Keress egy megfelelő hátteret a fotóhoz.

5. Szereld fel a fényképezőgépet az állványára és állítsd be a képet.

6. Keresd meg a kutyust és vedd ki a szájából a koszos zoknijaidat.

7. Tedd a kutyust a háttér elé és menj a fényképezőgép mögé.

8. Négykézláb próbáld előhívni az állatkát az ágy alól.

9. Egyik kézzel próbáld beállítani a fényképezőgépet, míg a másikkal tartsd erősen a kutyát.

10. Keress egy papírzsebkendőt és töröld le a lencséről a kutyanyálat.

11. A vakut szerezd vissza a kutyustól és dobd ki a szemétbe.

12. Dobd ki a macskát és kend be jóddal a kutya orrán keletkezett karmolásokat.

13. Rakd vissza az újságok maradékát a dohányzóasztalra.

14. Próbáld felkelteni kedvenced figyelmét a fejed fölé emelt hülye játékokkal.

15. Cseréld ki törött szemüvegedet és ellenőrizd a fényképezőgépen keletkezett sérüléseket.

16. Kapd fel a kutyust a bundájánál fogva, és kiálts rá: "Ne pisilj a szőnyegre!"

17. Töröld fel a keletkezett foltokat.

18. Igyál meg valami töményet.

19. Ülj le a sarki csehó egyik boxában és egy ital mellett töprengj el azon, hogyan tudnád a kutyádat ránevelni az "Ülj!" és a "Maradj!" parancsok elfogadására.

35. Bucóka20 (válaszként erre: 34. - Mayalina)
2010. jan. 23. 22:32

Természetesen.

Csak olyan szépen tudnak nézni,mint aki már 1 hete nem evett.:D:S

34. Mayalina (válaszként erre: 33. - Bucóka20)
2010. jan. 23. 22:29

Bezony!

Akárcsak az én kutyusom.

Dehát ezért vagyunk mi gazdik, hog yvigyázzunk rájuk, nem? :-)

33. Bucóka20 (válaszként erre: 31. - Mayalina)
2010. jan. 23. 21:49

Hmm.. neki a kunyizás állandó jellegű dolog,nem lehet úgy enni,h ne ugatna vagy csorgatná legjobb esetbe a nyálát.:)

Oda figyelek a csontokra,de bevallom kapott már csirkecsontot is.:S

Végül is nekem kell mértéket tartanom,mivel ő nem tudja hol a határ?!Szerintem ő pukkadásig enné magát.:):S

32. Bucóka20 (válaszként erre: 30. - Mayalina)
2010. jan. 23. 21:45

Köszi szépen.:)

Ő amúgy benti kutyus.Lehet,h a tél miatt is szaladtak fel rá a kilók.Ráadásul ahelyett h futkározna,állandóan a hóval van elfoglalva.

Annyira amúgy nem dagi,szóval olyan 1-2 kg felesleg van rajta.

31. Mayalina (válaszként erre: 28. - Bucóka20)
2010. jan. 23. 21:43

Ha jó minőségű a táp, akkor elég bőven, még napi egyszer is. Nem fog éhezni, de a kunyerálásról ne mfog leszokni, az tuti. :-)

Én néha kis levessel, télen meleg tejcsivel egészítem ki, meg zöldséggel. A kis mindenevőm mellett pl nem lehet úgy krumplit ucolni, hogy egyet ne kapjon. :-D

A földre esett barackot is öszsegyűjtögeti. :-DD


Jah, és a csontokkal egy dologra vigyázz: üreges (pl csirkecomb) csontot ne adj neki, met a kis testű kutyák ezeket csak összetörik, nem zúzzák szét, amikro eszik. Így szilánkos marad és ezek meg könnyen átszúrhaták a belét, és mire feleszmélsz belehal a kutyus!

30. Mayalina (válaszként erre: 25. - Bucóka20)
2010. jan. 23. 21:39

Amit írtam pl az jó. Vagy még elmegy a Flatazor, az Eukanuba.

Én ano úgy fogyasztottam le a kuytusom, hogy a napi adag táp 1/3 része natur rizs volt.

Aztán amikor lefogyott, a sima táppal meg mozgással azóta is gond nélkül tartja. Téire picit többet kap, ilyenkor nem ba, ha van rajta egy kicsi plusz, pláne, hogy kinti kutyus, de szigorúan figyelek rá, hogy 1/21 kg-nál ne legyen több.


Ha már télnél tartunk:

a kinti kutyusnak a rongy nem jó ötlet a házikójába, mert ha vizes lesz a bundájától, akkor a rongy csak hűti ahelyett, hogy melegítené.

Javaslom: sűrű szüvésű rassel zsákba forgács. Ez már alapból meleg tapintású, de az így kialakított párába frankón be tudja vackolni agát, és még melegíti is. :-)


Egyébként ha gondolod, látogass el a beagle fórumra.

Igaz, biglikre van kihegyezve, de sok okos dolgot olvashatsz. Vagy ha van spánis fórum, akkor regisztrálj oda.

Itt a link:

[link]

A topicok között megtalálod a kutyatáposat.

29. Bucóka20 (válaszként erre: 27. - B2057e22d0)
2010. jan. 23. 21:34
Megnézem ezt is ,köszi szépen.:)
28. Bucóka20 (válaszként erre: 26. - *Nina*)
2010. jan. 23. 21:33
Valahol azt olvastam,hogy a táp magába nem elég.:S Az nem lenne kevés neki?Igazán jó minőségű konzerv és szalámi nincs?Nem akarom degeszre etetni,félre értés ne essék,de kis adagokra gondolok.:)
2010. jan. 23. 21:28

Én kimondott elhízott kutyáknak való tápot

adok a kutyámnak az állatorvos ajánlásával.

Royál Canin ,Neutered nevűt.

26. *Nina* (válaszként erre: 25. - Bucóka20)
2010. jan. 23. 21:27

Szia!

Szerintem a jó minőségű száraztápon kívül nincs szükségük kiegészítő nyalánkságokra. Mondom ezt én, nálunk is kapnak a kutyuk (5 uszi, 1 yorki) de nekik nincs baj a súlyukkal. Mi egy nem túl felkapott, de kiemelkedő minőségű német tápot a Happy Dog-ot adunk nekik. Szalámi és konzerv helyett pedig próbáld ki, hogy zöldséget, gyümölcsöt (répát, almát, k betűsek kivételével) kockázol fel neki nasinak.

25. Bucóka20 (válaszként erre: 22. - Mayalina)
2010. jan. 23. 21:16

Köszi a segítséget.:)

Tudnátok nekem ajánlani akkor tápot+konzervet+szalámit?:) Esetleg még valami ami kellhet neki..:)

2010. jan. 23. 21:12

Utána olvastam a kutyatápnak,csak pár sort,mármint amit én adok neki.Majdnem mindenki azt írja,hogy nem jó táp.Pedig azt mondták ahol vettünk,hogy ez az egyik legjobb náluk,és ő kicsi kora óta ezt kapja,akkor a juniort.

De most már kezd gyanús lenni,h a táp se jó és akkor az is beigazolódik amit apum mondott,h a tescós kaja sz.rt se ér.:(

2010. jan. 23. 21:11

adj neki minőségi tápot

a nevenincs nem ad energiát neki, olyan mintha te nasolsz vagy össze eszel minden sz@rt de éhes vagy utánna

22. Mayalina (válaszként erre: 19. - Bucóka20)
2010. jan. 23. 21:11

hááát.. Gyanús a konzerv is, meg a szalámi is.

Feltétlenül nézd meg az összetevőket, és nézz utána, hogy adott tápból mennyi egy x kg-os kutyának az ajánlott adag. Persze ne a reklám kajákat nézd. :-)

A tescos cuccokat meg általában valami egyébb felkapott gyár gyártja, csak nincs rajta dizájn, ezért olcsóbb. Meg azért, mert a tecsó jól leszerződött velük... :-p

21. Mayalina (válaszként erre: 20. - Bucóka20)
2010. jan. 23. 21:09
:-DD
20. Bucóka20 (válaszként erre: 18. - Any19)
2010. jan. 23. 21:07
Gyúrjunk a kettőnkéből egyet.:))
19. Bucóka20 (válaszként erre: 17. - Mayalina)
2010. jan. 23. 21:06

Nem.:S A konzerv az ami már kezd gyanússá válni;tescos..de csak azért mert imádja.Ezt kb. 3 hónapja kapja,addig más fajtát kapott.A szalámi az "neve nincs",de az a kutyás boltba ajánlották.Abból csak a csirkéset nem veszem,mert lehet allergiás rá.

És még csontot szokott kapni,elég gyakran.De egyszerre nem sokat.

18. Any19 (válaszként erre: 9. - Mayalina)
2010. jan. 23. 21:04
Nekem is beagle kutyusom van, de ő meg alig eszik.Szóval a két véglet.:)Azt mondta a doki, hogy nincs semmi baja, csak a központi idegrendszerével vannak gondok.:D A mi kajánkat enné egész nap, de hát azt tudjuk hogy nem egészséges neki.Tele van fűszerekkel stb.Szóval ő meg elég vékonyka és istennek se akar hízni.:)
17. Mayalina (válaszként erre: 15. - Bucóka20)
2010. jan. 23. 21:03
És a kiegészítő kaják is Select Gold termékek?
2010. jan. 23. 21:02

Persze,mindenkinek más és más válik be és azért valljuk be nagyban befolyásol mindenkit a pénztárcája ,de azért nagy általánosságban elmondható ,hogy a szines bogyós tápok garantáltan tele vannak műanyaggal és mindenféle melléktermékkel amire a kutyának semmi szüksége.

És ez alól nem kivétel a média által agyon nyomatott termékek egyike sem.

Keress inkább olyan tápot ami prémium vagy super prémium kategória és hidd el a kutya hirtelen fogyni fog ,mert nem rakódik le annyi szemét,műanyag a szervezetében.

15. Bucóka20 (válaszként erre: 12. - Mayalina)
2010. jan. 23. 20:59
Select Gold (adult) /11kg-25ig/
2010. jan. 23. 20:56
Webkutyán tudsz rendelni ,a 18 kg-os zsák akciós ,ha jól emlékszem 12500 ft körül van.Így 720 körüli a kiló ára.Ingyenes a házhoz szállítás is
13. Mayalina (válaszként erre: 11. - Mayalina)
2010. jan. 23. 20:55

Kiegészítés:


Lactobacillus acidophilus

A Lactobacillus Bulgaricusnál is hatékonyabb baktérium a Lactobacillus Acidophilus,

ismertebb nevén Acidophilus, amely 10 napig vagy tovább is képes életben maradni

az emésztőrendszerben. Kedvezőtlen környezetet teremt a különféle kórokozók, például

a mikrokokkuszok, a klosztridiumok, a különböző kólibaktériumok, illetve a gombák számára.

Segíthet a tejfehérjék, az aminosavak, a zsírok és a laktóz feldolgozásában,

szerepet játszik a B-vitaminok szintézisében. Segítségével megóvhatjuk a tápcsatorna normális baktériumflóráját.



Enterococcus feacium

csökkenti a koleszterin felszívódását, gátolja az E.coli,

a Salmonellák, a Listeria monocytogenes és a Staphylococcusok növekedésé

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook