Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik a legjobb légzésfigyelő? fórum

Melyik a legjobb légzésfigyelő? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. márc. 6. 14:39

Elso gyerekkel Angelcare volt,nem tudom melyik tipus,kolcson kaptuk.

Most megint Angelcare-t vettunk,ac300.

Sose volt teves riasztas,meg szencsere eles sem.

Bar semmi nem indokolta sem akkor,sem most a hasznalatat,en igy sokkal nyugodtabb vagyok.

2016. márc. 6. 14:31
Mi az első gyermekünknél Baby Controlt használtunk,mivel koraszülött volt a babánk, többször is jelzett, szerencsére már a hangos visításra felébredt a gyerek és vett levegőt. Tévesen soha nem riasztott és ha nem vett volna levegőt, akkor mi segítettünk volna. Érdemes elmenni oktatásra még a baba születése előtt, nagyon-nagyon hasznos!
2015. jún. 3. 01:15

Az Angelcare típust TILOS használni a bölcsőhalál megelőzésére! Ezt maga a gyártó írja a használati útmutatóban:"A monitort TILOS orvosi megfigyelőeszközként vagy a bölcsőhalál megelőzésére szolgáló eszközként használni."

[link]

Ez meg hogyan lehet? Nem elírás, az angol nyelvű leírásban is ez van. Így mire jó?

75. Titaan
2014. máj. 28. 22:14
Mi is Álomvirágot használunk és elégedettek vagyunk vele. Egy észrevételem van csupán: azt hittük, hogy nem működik megfelelően, mert ha felemeltük a picit a kiságyból, nem jelzett. Aztán rájöttünk, hogy ha az ember csak rátámaszkodik a kiságy szélére - kezében a picivel -, akkor is érzékeli a lélegzetvételt, ezért nem jelez. Ha kivettem a picit és hozzá sem értünk x másodpercig a kiságyhoz, rendeltetésszerűen be is sípolt. Szóval érzékeny kis műszer. De az is lehet, hogy csak mi nem tudtuk ezt :) Gondoltam azért megosztom.
74. niki73 (válaszként erre: 73. - Latina)
2013. nov. 4. 20:19

Mi is àlomviràgot hasznàltunk.14 hónapos koràban vettem ki alóla.Egyszer sem riasztott be.Ha merült az elem, akkor a kattogàsàból hallottuk, ill.egyszer a délutáni alvàsnàl riasztott, de akkor is az elem miatt.

Én csak ajànlani tudom.

73. latina
2011. jan. 22. 18:23
Bár itt szinte mindenki Angelcare-t használ, én a magyar ipart támogatom!Viccet félretéve, mi az Álomvirág nevű, magyar fejlesztésű légzésfigyelőt vettük meg, sokkal olcsóbb mint az Angelcare, nekem is ajánlotta ismerős.Nem mondom hogy nem riasztott be úgy egyszer sem, hogy nem volt a bébivel gond, de a kislányom 3. hónapjában volt 2 éjszaka amikor többször is jelzett. Azt mondják, ez a legrizikósabb időszak. 6 hós koráig használtuk, azóta kölcsönben van, már a második bébinél, most jön vissza majd a nyáron amikor jön a tesó.
72. vvicus (válaszként erre: 23. - Bea0124)
2011. jan. 22. 14:52
Angelcaret használunk, és jól bevált, persze be kellett megfelelően állítani rajta az érzékenységet, hogy ne legyenek téves riasztások, de kellő türelemmel be lehet jól állítani.
2011. jan. 22. 14:40
Igen tisztában vagyok,mire szolgál,és azt is hogy néha vannak téves riasztások tesóméknál is volt!
2011. jan. 22. 14:38
Köszönöm a hozzászólásokat!
69. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 59. - Anyucika3)
2011. jan. 22. 14:37
a miénk az elem merülésével csipog egyre halkabban, de nem jelez, csak a legvégén.
68. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 57. - Trapiti)
2011. jan. 22. 14:35
igen, ugyanazt írtuk:)
67. Kata 1977 (válaszként erre: 65. - Bbetti25)
2011. jan. 22. 14:26
Milyen igazad van!!!
66. Kata 1977 (válaszként erre: 60. - Trapiti)
2011. jan. 22. 14:25

Szerencsére ebben nincs tapasztalatom,de igazad van!

És nem azt mondtam hogy ha nem ér ki 2 perc alatt a mentő akkor ne is vegyen az ember hanem azt hogy ahogy írod te is ,életet menthet az anya nem csak kétségbe esik hanem tud elsősegélyt adni a babának!


A mentőről meg annyit hogy nálunk van mentő állomás és 1 perces fájásokkal hívtuk ki őket ami van olyan fontos és komoly mint egy ilyen ügy,és negyed óra múlva értek ide,még jó hogy nem a mentőbe szültem meg!!!

2011. jan. 22. 14:25
Nem akarlak bántani titeket, de ez a szegény lány csak márkákat akart hallani és véleményeket. Ne rontsuk már el a babavárás nyugodt pillanatait, már így is megteszi a tv. Biztos ő is tudja mi a bölcsőhalál, és egyébként sem ez volt a kérdés!!!
64. anyucika3 (válaszként erre: 57. - Trapiti)
2011. jan. 22. 14:24
Bocs az ismétlésért,nem olvastam végig mielőtt válaszoltam.
63. anyucika3 (válaszként erre: 56. - Kata 1977)
2011. jan. 22. 14:21
10,20mp után riaszt ha nem vesz a baba levegőt,attól függ hogyan van beállítva.Ilyenkor még az is elég,ha megmozgatják,nincs következmény.A téves riasztások is általában azért vannak,mert rövid időre van állítva,és van bizony,hogy addig nem vett levegőt a baba.De legtöbbször észreveszi a szervezet,és egy nagy sóhaj után minden rendben van.A baj akkor van,ha nem,és elalszik örökre.
62. bbetti25 (válaszként erre: 61. - Bea0124)
2011. jan. 22. 14:21
Nincs mit! Ettől azt hiszem van újabb is, de azt nem ismerem!
61. Bea0124 (válaszként erre: 50. - Bbetti25)
2011. jan. 22. 14:18
köszönöm felírom a típusát és megnézem!
60. trapiti (válaszként erre: 56. - Kata 1977)
2011. jan. 22. 14:18

Azért a legtöbb esetben megfordítja a dolgot az, ha felveszed, ébresztgeted, míg ha nem is tudsz róla, hogy baj van, akkor ugye semmi esély.

A mentők tényleg nem biztos hogy kint vannak 2 perc alatt de 10 perc alatt igen és itt nem csak arra kell gondolni, hogy a teljesen halott gyerekhez hívod a mentőt, hanem már hamarabb kiderül a baj. Ha lélegeztetni is tudja a szülő akkor ezzel időt és életet nyezhet. De abból kiindulva nem tenni semmit, hogy úgysem ér ide a mentő, az felelőtlenség.

59. anyucika3 (válaszként erre: 54. - 51ba54e3b2)
2011. jan. 22. 14:17
A miénken azt nem lehet.De nem azért kattog halkan,a riasztása sem halkabb ilyenkor sem.Jó előre jelzi ha merül.Én ki szoktam cserélni már akkor amikor először hallottam.
2011. jan. 22. 14:15

Szerintem nagyon jó dolog,és ha már van lehetőségünk ilyet használni,hát bátran tegyük.

Szerintem sokkal nyugodtabbak tőle a szülők.

Inkább ez legyen otthon,mint pl. egy komplett Avedntes fertőtlenítő,meg nem tudom hány szereléke.

Meg kell előzni a bajt,és ez erre tökéletes.

Drága,de akkor is érdemes megvenni.

57. trapiti (válaszként erre: 55. - 51ba54e3b2)
2011. jan. 22. 14:13

Ugyanezt írtam ;)


Természetesen az lenne az ideális, ha minden babát váró szülő végezne újraélsztési tanfolyamot.

Viszont intenzíves orvosként azt mondhatom, hogy a legrosszabb amit ilyenkor tenni lehet, az a semmi. A rosszul végzett újraélesztés is már valami, persze a jól végzett több esélyt ad.

A légzésfigyelők alappbeállításuk szerint 20 mp-es légzéskimaradásnál riasztanak, ami természetesen nem egyenlő a csecsemőhalállal és az újraélesztés szükségességével. Riasztás esetén az első teendő odamenni és megfigyelni, tényleg nem vesz-e levegőt a baba. A legtöbb esetben a szülők azért gondolják tévesnek a riasztást, mert az erős hangingerre a baba megébred és elkezd lélegezni, tehát mire a szülő odaér már azt látja, hogy minden OK. Ha akkor sem vesz levegőt, akkor fel kell venni, megpróbálni felébreszteni. Ha ilyenkor sincs reakció ill. legzés, akkor kell a lélegeztetést és az újraélesztést megkezdeni. De még mielőtt bármit tesz az ember (vagy ha más is van ott akkor egyidőben) mentőt hívni!!!

Tehát: 1.megfigyelés, 2.ébresztés, 3.ha nincs reakció mentőt hívni, 4. megkezdeni a lélegeztetést

Egyébként akit érdekela dolog, de nem jut el tanfolyamra, a neten megtalálja a leírásokat is ill. a youtube-on pl. "infant resuscitation" vagy "csecsemő újraélesztése" keresőszavak alatt.

56. Kata 1977 (válaszként erre: 43. - Mikebubu)
2011. jan. 22. 14:05

Nem tudom kinek az írására írtad ezt,de én sem kötekedni akartam csak leírtam a véleményem,mint mindenki más!

Én nem tartottam fontosnak és nem is kellett,de történhetett volna baj,de szerencsére nem így lett!

De ha valakit megnyugtat akkor egyértelmű,hogy vegye meg!!

A téves riasztásokat csak a barátnőmtől hallottam, hogy az övék többször riasztott és majd frászt kapott,közben semmi baj nem volt,de lehet csak rosszul volt beállítva.

És aki írta hogy jó ha egy elsősegély tanfolyamot is elvégez akkor már az anyuka,teljesen igaza van!!

Mert isten ments és tényleg valós a baj,kapkodhatod ki a gyereket ha hiába rázod nem vesz levegőt,és nem mindenhol ér ki 2 perc alatt a mentő,akkor mit csinál az ember???!!

55. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 45. - Trapiti)
2011. jan. 22. 14:04
A csecsemőhalál csendben zajlik le a légzés leállásával, haláltusa vagy szenvedés nélkül. Megelőző tünetek, amelyek a közelgő bajra felhívnák a figyelmet, nincsenek, az egyetlen tünet a csecsemő hirtelen halála.
54. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 51. - Anyucika3)
2011. jan. 22. 14:02
azét csipog halkan a merülés előtt,mert ahogyan merül az elem, egyre halkabban csipog mindig. de szerintem lehet hangerőt is szabályozni, nem?
53. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 52. - Gulyamaca83)
2011. jan. 22. 14:00

ezt írtam!

ha nem tudod, mit kezdj egy nem lélegző babával, akkor csipoghat...

52. gulyamaca83 (válaszként erre: 48. - 51ba54e3b2)
2011. jan. 22. 13:59
van értelme, de a babáknál másképp kell csinálni mint felnőtteknél, minket is úgy engedtek haza hogy felkészítettek a legrosszabra is hogy tudjuk akkor mit kell majd csinálni ha véletlenül sor kerül rá, meg a gyors hívon a mentők száma volt az első hogy mindig kéznél legyen.
2011. jan. 22. 13:58
Nekünk is bevált az Angel Care.Sosem volt téves riasztása,jól kell beállítani.Ha merül csak halkan csipog.Nálunk apukám egyik testvére halt 3 hósan bölcsőhalált,és pont mielőtt szültem akkor meg az egyik ismerősünk 6 hónapos kislánya nem ébredt fel a délutáni alvásból.Számomra ez eléggé elrettentő volt,mert hiába van mellettem a gyerek,akkor is el tud örökre aludni.Nekem nagy biztonság érzetet adott.Nálunk is mindhárom gyerek az első naptól a saját szobájában a saját ágyában aludt.
2011. jan. 22. 13:57
Angelcare 301R típus van nekünk. Egy párszor beriasztott, valószínű nem volt jól beszerelve. Még most is ott van, pedig 1,5 éves a kisfiam. Engem megnyugtatott. Most már sok értelme nincs, mert összetoltuk a kiságyat a sajátunkkal és nem riaszt egyből. Viszont a bébiőrzőt csak így tudom használni és ha jön a nyár nekem nem kell itt fent lennem míg alszik a kicsim.
49. gulyamaca83 (válaszként erre: 45. - Trapiti)
2011. jan. 22. 13:55
Teljesen egyetértek,és akkor amikor mi bent feküdtünk a klinikán ugyan ezeket mondták el, ja és voltak bent mások is evvel a problémával és minden estére foglalt volt az az egy gép amire a kislányomat rátették.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook