Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Le lehet fogyni, de nagyon kell akarni! fórum

Le lehet fogyni, de nagyon kell akarni! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Le lehet fogyni, de nagyon kell akarni!

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
403. sareszka (válaszként erre: 402. - Lufika0406)
2010. márc. 15. 21:05

Hát én már nem is tudom miket csináltam a Norbitól , a duci tréningre emléxem na de hogy melyik????

Amiket felsoroltál azokat láttam én is de számomra sem volt megnyerő egyik sem.

402. lufika0406 (válaszként erre: 401. - Sareszka)
2010. márc. 15. 20:59
Norbitól próbáltam a Hősök tornáját, ami nem tetszett, mivel az elején átvett vagy 4-5 gyakorlatot, és azokat kellett ismételgetni. Mindig elvesztettem a fonalat, hogy mit kell csinálni, szóval azt abba is hagytam. Csináltam még az egyik duci tréninget, amikor egy göndör hajú csajjal van. Az tetszett, mert volt benne pihenő, de összességében rövidnek éreztem. Kipróbáltam még a földön-vízen-levegőben aerobicját, de csak a vízen részt. Igazából már nem emlékszem rá, nem hagyott bennem mély nyomokat.
401. sareszka (válaszként erre: 400. - Lufika0406)
2010. márc. 15. 20:54
Hát igen Réka az egy gyilkos,én sem tudtam soha végigcsinálni, viszont Norbi edzései számomra elfogathatóbbak voltk. Régen més a Cindy Crafford ra is tornáztam azt is nagyon szerettem.
400. lufika0406 (válaszként erre: 399. - Wiki76)
2010. márc. 15. 20:38

Nagyon szívesen! Én is az ehhez hasonló fórumokból okosodom, és ha valami megtetszik, letöltöm.

Réka tornái nagyon kemények, szóval ne add fel. Én még olyan emberrel nem találkoztam, aki elsőre végig tudta csinálni. Én már sokszor csináltam, de bevallom, még mindig nem tudom megállás és pihenés nélkül végigcsinálni. Szóval kitartás, és várom a véleményedet, tapasztalataidat.

399. wiki76 (válaszként erre: 397. - Lufika0406)
2010. márc. 15. 20:31
KÖSZÖNÖM!!Apát már rá is állítottam a letöltésre, holnap Rékázok.Ezért jó ez a fórum .Erőt és ötletet adtok. :)
398. lufika0406 (válaszként erre: 396. - Sareszka)
2010. márc. 15. 18:48
Hurka és gesztenyetorta. Imádom mindkettőt. Ne add fel, kell egy kis csábítás mindenkinek. Tornázz és diétázz tovább, és minden rendben lesz. Az a fő, hogy nem zabáltad tele magadat.
397. lufika0406 (válaszként erre: 395. - Wiki76)
2010. márc. 15. 18:45
A kilókban nekem sincs változás, viszont az alakomon van. Mondjuk a has egy nagyon problémás terület nálam, viszont a combom és főleg a fenekem egyre kisebb. Szerintem ne add fel, lassan el fog égni az a fránya zsír is, és újra rád fognak menni a ruháid. Aztán meg majd aggódhatsz, hogy úgy lefogytál, hogy új ruhatárat kell venned. :) De egy jótanács: változatos mozgást csinálj. Ezalatt azt értem, hogy ne csak gyalogolj, hanem próbálj meg egy kis alakformáló és kardió gyakorlatokat is beiktatni. Ha szeretsz sétálni, ajánlom neked Leslie Sansone dvd-it, ezeknél csak sétálni kell egy helyben, különböző intenzitással. Nagyon jól megizzasztanak. Ezt még fokozhatod azzal, hogy jól beöltözöl vagy befolpackozod magad, esetleg mindkettő. Alakformálónak pedig nagyon jók a Rubint Réka és Béres Alexandra dvd-i. Réka esetében a kedvencem a napi 20 perc önmagadért című dvd, ami 4 db 20 perces részből áll (kar, has, comb, popsi), és tényleg nagyon látványos eredmény lehet vele elérni. Ha érdekel valamelyik, írj egy privát üzenetet, és megmondom, honnan lehet őket beszerezni.
396. sareszka (válaszként erre: 394. - Lufika0406)
2010. márc. 15. 18:43

Hát nekem még csak a 3.ik hetem volt. még jó hogy írtam hogy nincsenek kilengéseim....

Ma disznóvágás volt, nem ettem tele magam,de a hurkára lecsúszott 1 szelet gesztenye torta .

fújjjjjj ha most visszagondolok rá áhhhh.

na majd holnap a padon lerázom.

Mellesleg én is egy tizessel szeretnék könnyebb lenni.

395. wiki76
2010. márc. 15. 13:44

2 hete minden nap gyalogolok.+2 kg az eredmény.Keveset eszek nem nassolok és ez van.

Le kell adnom a súlyomat vagy vehetek új ruhatárat magamnak.

Jó,a sziluettem jobb lett de az nem vígasztal hogy most meg az izomtól nem jön rám a gatyám!

Amíg puha hájam volt legalább lelapítottam.De most? Igaz kemény a fenekem,de NAGY!

394. lufika0406 (válaszként erre: 393. - Sareszka)
2010. márc. 15. 11:43
Kb. 10 kg feleslegem van, de már 6-8 kg mínusszal is boldog lennék. Már január óta próbálkozom...
2010. márc. 15. 06:15

Szóval nem vagyok egyedül.....

Én azért nem engegélyezek semmiféle kilengést magamnak ( bár halványan megfogalmazódott). Mert akkor kárba megy a melóm.Nem is a fizikait féltem, hanem az agyit.

Ne add fel Te sem!Mert már biztosan sok melót fektettél bele te is.Mennyitől kellene megszabadulnod?

392. lufika0406 (válaszként erre: 391. - Sareszka)
2010. márc. 14. 21:30
Mintha csak a saját szavaimat olvasnám. Egész héten becsülettel tornáztam, mégsem mozdult a súlyom lefelé. Próbáltam a kajára is figyelni, egy-két kilengéstől eltekintve, de azokért mindig megsanyargattam magam egy kis plusz tornával. Az eredmény: semmi. Az alakom ugyan egyre jobb, de a kilók... Ma aztán mindent összeettem, édesség, sülthús, ilyesmi. Ez most betett, kezdhetem újra az elejéről. Holnaptól újra figyelek magamra, mert vészesen közeledik a nyár.
2010. márc. 14. 21:20

Hát egy kicsi mintha szomorú lennék.

Egész héten tök f...án tartottam magam az evés terén ,szokásos kocogásaim sem maradtak el,és a mérleg csak-20dkgot mutat.

Viszont a sziluettemen meg nagyon lehet látni a változást, na meg a centin is.

Hogyis van ez??

Vagy csak én akarok túl gyorsan fogyni?

390. anci82
2010. márc. 12. 16:05

Szemi, a testzsír mérleg a bőr ellenállását méri, amit a zsír/ víz mennyiségétől változik. Ezért kézen is, talpon is lehet mérni. Tehát azt is kimutatja, ha túl keveset iszol, vagy ha sokat sportoltál. Százalékban adja meg az eredményt. Persze nem ez az egyetlen módja a mérésnek, van hogy különböző testrészek méreteit vetik össze, és abból számolják.

Őszintén szólva, nem tudom, melyik a megbízható, pontos mérő, mert bennem felmerült az is, hogy nem mindegy, milyen vastag éppen a talpadon a bőr például, de viszonyításra jó.

389. sareszka (válaszként erre: 388. - Lustiszundi)
2010. márc. 12. 13:50

Köszönöm szépen!

Ez jól esett,mintha hájjal kenegetnének.:)

Úgy érzem azóta is "csökkenek",de hetente csak 1x fogok ráállni a mázsára.

A futásért meg újra élek-halok.Ma is 4-kor keltem hogy felpattanjak a padomra.(Ja tudom elmebeteg vagyok,de engem doppingol a fogyásom ténye.)

388. lustiszundi (válaszként erre: 386. - Sareszka)
2010. márc. 12. 13:45
Őszintén gratulálok! Ez már látványos eredmény!
387. szemi68 (válaszként erre: 379. - Anci82)
2010. márc. 12. 13:03

anci, nekem lenne egy kérdésem. Lehet,hogy fura,de tényleg nem tudom,és érdekel.

Nekem csak egyszeru digitális mérlegem van,azon mérem magam.

Azt nem értem,hogy hogyan mukodik a testzsírmérleg??? Ha ráállsz, honnan tudja a mérleg,hogy a te testednek hány százaléka a zsír?

Hiszen ugyanolyan 2 ugyanolyan súlyú embernek is lehet más a testzsír - arány a szervezetében.

Koszi,ha válaszolsz.

2010. márc. 9. 06:58

Szasztok

Tegnap ért véget a 2x7 naposnak nevezett diétám.Nem volt vészes be lehetett tartani.72 kg-ról indultam lássuk a tényeket:

-3.5kg

vádli-3cm

comb-4cm

csípő-3cm

derék-7cm!!

mell:-3 cm.

ja és persze futópadon is izzadtam a siker érdekében.nos ennyit az indulásomról .Igyekszem odafigyelni mit eszem,és mennyit.Vizet meg annyit iszok,hogy már béka nő a hasamba.:)

385. katako78 (válaszként erre: 166. - Ageeca)
2010. márc. 7. 10:12
szia Ageeca, a valami mód fogyni kérdésedre: keress rá az arpfarmra, én nagyon sokat köszönhetek neki, egy hónap alatt 5 kg-t ledobtam, ami nem a vízháztartásból ment. nem csodaszer, de ehetek mindent, bár töredéke kell mint amit eddig bekajáltam. csökkenti az éhségérzetet, így semmi lemondást nem érzek, nem vagyok ideges, nincs szükségem bűnözős napokra. eddig nem tornáztam mellette, de úgy biztos még hatásosabb lenne. (a 90napos nekem sem vált be)
384. kritina80 (válaszként erre: 117. - Noémi 23)
2010. márc. 7. 09:59
szia Noémi, ha segít tudok egy jó oldalszerkesztő céget, csak a tárhelyet fizeted náluk és a domain nevet az oldalszerkesztés ingyenes, tudod változtatni stb. nem akarom h töröljék a bejegyzést, így csak annyit írok: domainflotta. én elégedett vagyok velük.
383. anci82 (válaszként erre: 380. - Lufika0406)
2010. márc. 7. 08:19

A testzsír mérleg azért jó, mert amikor nem változnak a kilók, és az ember már elkeseredne, láthatja, hogy azért a zsírból mégiscsak ment le. Amellett meg arra is jó mérce, hogy milyen tartós lesz a fogyás.

Én tavaly csináltam egy igen drasztikus fogyókúrát. 3 kávé egy alma vagy egy kefír. Egy hónap alatt lement 8 kiló. Zömében víz és izom. 5 kg-t rövid idő alatt visszaszedtem, de már előtte sem volt valami mutatós az eredmény. Minden a felsőtestről ment le, és jó száraz lett a bőröm.

Tartsunk ki emellett az ésszerű fogyókúra mellett. Ha az első kiló lemegy, az ember már elindul az úton. És nem csak akkor jó, amikor elérjük az álomsúlyt, hanem már az első kézzelfogható eredmény után, nemde?

382. sareszka (válaszként erre: 381. - Lustiszundi)
2010. márc. 7. 06:35

Köszönöm szépen a válaszod.

Hát ez nekem most nagyon húzós.Marad az agyban eldöntős téma vagy lehet , hogy szóba jöhet még a jó öreg homeopátia.Azért köszönöm

381. lustiszundi (válaszként erre: 376. - Sareszka)
2010. márc. 6. 19:22

Nem tudom, hogy most mennyibe kerül, de annak idején amikor én részt vettem benne 80 ezer forint volt. Ehhez jön még a vérvétel költsége, ami ha van kórházi orvos ismerősöd elkészíthető ingyenesen, ha nincs akkor a Klinika megcsinálja de az már akkor is 30 ezer volt. Szerintem telefonon utána kell érdeklődni. Az sem lehetetlen, hogy mostanra már nem olyan újdonság és olcsóbb. Minden esetre egy életre jó a személyre szabott kidolgozott programjuk.

privátban megírom a Klinika nevét.

380. lufika0406 (válaszként erre: 379. - Anci82)
2010. márc. 5. 10:51

Én is próbálom az 1500-1600 kalóriát 1200-1300-ra csökkenteni, de nem olyan könnyű. Talán kell egy kis idő, hogy a gyomrom kicsit összeszűküljön. Mondjuk régebben én nem számoltam, hogy hány kalóriát ettem meg, de tuti, hogy bőven 2000 felett volt, ja és nem mozogtam. Most lassan haladok, de remélem az eredmény annál tartósabb lesz. Megtartani az álomsúlyt, valóban nem lesz könnyű. Törekednünk kell arra, hogy az életünk része legyen a mozgás, és le kell szoknunk a nassolásról és zabálásról.

Sajnos nekem nincs ilyen testzsír mérő mérlegem, de most tervezem, hogy veszek egyet. Még nem mertem megmérni magam a hagyományos mérleggel, de már nagyon kíváncsi vagyok. Remélem legalább 1 kg lement.

Kitartás. :)

379. anci82 (válaszként erre: 378. - Lufika0406)
2010. márc. 5. 08:08

Akkor eléggé megegyeznek a méreteink, problémáink. Szerintem a torna éppen úgy jó, mint bármi más, csak érdemes váltogatni is.

Ha csak háromszor ehetnék egy nap, biztos nassolnék közte ezt azt... Van egy elég komoly testzsír mérlegem itthon. 5 napja folytatom ezt az 1200-as fogyókúrát tornával. Szűk 1 kiló ment le, de az arányok is változtak. 0,3 százalékkal lett kevesebb a zsír, míg az izom maradt.

Az étkezés meg továbbra is elég, ezelőtt legalább 2200 kcal-t ettem. Ezt az 1200 meg okosan osztom be. Egyszer eszek egy nagy tál salátát, ami mindössze 200 kcal, mégis finom, és annyit kell rágni, hogy jóllakok tőle. Eszek egy nagy tál levest ebédre hajdina/köles/rizs betéttel, ettől is tele leszek. A többi étkezés lehetne kiadósabb, de az cserében finom (cappucino, cerbiszelet, csokis protein ital).

Szerintem az 1500 kcal-val is lehet fogyni csak talán lassabb lesz kicsivel.

Amitől jobban félek, az az eredmény megtartása...

378. lufika0406 (válaszként erre: 377. - Anci82)
2010. márc. 4. 10:34

70 kg vagyok, az ideális testsúlyom 57 kg lenne, de én már 62-vel is nagyon boldog lennék. Nem régen kezdtem el tornázni, de csak itthon, különböző torna dvd-kre. Sajnos faluban lakom az Isten háta mögött, így nincs lehetőségem konditerembe menni, futni meg nem merek eljárni egyedül, mert nem túl jó a közbiztonság. Szóval így maradtak a dvd-k. Most Leslie Sansone 10 napos kihívását csinálom (a dvd-in helyben kell gyalogolni vagy futni, jól megizzaszt). Emellett próbálok odafigyelni az étkezésre, írom, hogy mit eszek. Átálltam a többször kevesebbet étkezési rendszerre, mert mostanában még a csapból is ez folyik. Viszont olvasva az előző hozzászólásokat, már tényleg nem tudom mi a helyes. 3x egyek többet, vagy 5-6x kevesebbet. Fene se tudja... Most nem mérem magam 10 napig (a kihívás végéig), mert eddig naponta mértem és nem jött a csoda, de majd a 10. nap után.

Nekem a napi 1200 kcal írtó kevés. Kb. 1500 kcal szoktam enni naponta. 4 napja csinálom, és még nagyok a kilengések. 1. nap ettem 1698 kcalt (fránya csoki), 2. nap 1223-at, 3. nap 1612-t. Kíváncsi leszek a maira. Majd megírom, és várom a te tapasztalataidat is.

377. anci82 (válaszként erre: 371. - Lufika0406)
2010. márc. 4. 08:19

Szia!

Jót mosolyogtam, a számlálgatásból én is pont a csokin hasaltam el, mindkét értelemben: hogy milyen sok kalória, és mennyit ettem belőle. 7 kilótól szeretnék megszabadulni, 70-ről indultam. Az első már sikerült, de az mindig gyorsan szokott menni. Régen naponta egy órát futottam, diéta nélkül nem fogytam tőle, de a bokám jól megerőltettem. Most úszni járok heti 3-szor (egy órán át mellúszás megállás nélkül, és heti kétszer kocogás, gyorsgyaloglás, amíg helyre nem jön a gyulladás. 1200 kalória mellett még úgy érzem, futja energiából, de mivel ez csak a negyedik nap, még nem merek messzemenő következtetéseket levonni.

És Te hogy hálsz? Hány kiló és milyen módszerrel?

2010. márc. 3. 20:47
Ja , mi az a méregdrágán? Publikus?
375. sareszka (válaszként erre: 374. - Lustiszundi)
2010. márc. 3. 20:45
Köszönöm a javaslatodat,eléggé kézenfekvő ,nem valami irreális.Az 5 óra emésztési szünet is logikus. Na ennek utánnanézek. Mégegyszer köszi.
2010. márc. 3. 20:37

A táplálkozási program amitől lefogytam:


" A rendszert egy német orvos csoport dolgozta ki. Vérvétel (vagy 80 fél dologra megnézik) eredményeit kiküldi a Klinika Németországba kiértékelésre. Majd egyénre szabott diéta tervet készít, melyet egy szigorú minimum 2 hetes (de akár 2-3 hónapos) diéta során be kell tartani. A kúrát, élettani törvények adta előírások szerint kell elvégezni. Például napi háromszor kell étkezni, de minden étkezés között legalább 5 órának kell eltelnie, sok (2-3 liter) vizet kell meginni, egyszerre csak egy féle fehérjét szabad fogyasztanunk, stb.


A kúra mindenkinek úgy van beállítva, hogy hetente 2-3 kg-t fogyjon, mert így a szervezet nem éhezik és így a kúra után nem indul be a yo-yo effektus.

A diéta alkalmas fogyasztásra, de egyszerűen csak a táplálkozás beállítására azonos súlyban, illetve akár hízásra is, ha erre igény van (anorexia nervosa).


Azoknál, akik rendszeresen gyógyszert szednek (magas vérnyomás, cukorbetegség, stb) diéta alatt és után a fogyás mellett a beszedett gyógyszerek mennyisége csökkenhető, mert az alapbetegség is javul, gyógyul.


Metabolic Balance - orvosi táplálkozási program 3.kep

A Metabolic Balance® egy olyan összetett anyagcsere program, melynek keretében egy egészségesés és kiegyensúlyozott táplálkozási rendre történő átállás révén egészségünket javítjuk, illetve testsúlyunkat beszabályozhatjuk. A Metabolic Balance® nagy sikere azon alapszik, hogy a Metabolic Balance® minden részvevőjét, a program egész ideje alatt, legyen az egyénileg vagy csoportosan kizárólag szakképesített, különleges kiképzésben részesített orvosok, gyógyászok, illetve táplálkozási szakértők látják el. A Metabolic Balance® alapja az Ön személyes táplálkozási terve. Olyan számítógépes programon alapszik, amelyet orvosok, és táplálkozástani tudósok és számítógépes szakemberek együttesen fejlesztettek ki. Ez a program minden részvevő részére egy, a saját laborvizsgálati eredményein, illetve saját adatain nyugvó, 4 fázisban végrehajtandó, táplálkozási tervet állít fel, amely garantáltan sikerhez vezet."


Ezt a Klinika honlapjáról másoltam ide. Nem tudom, hogy jelenleg pontosan hogyan tevékenykednek, mert én 2005-ben fogyóztam velük.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook