Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napi egy evés vs többször kevés segítsetek! fórum

Napi egy evés vs többször kevés segítsetek! (beszélgetős fórum)


21. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 19. - Zsuga)
2014. márc. 3. 13:10
Ha gyümölcsöt eszem, nem biztos, hogy jóllakom vele.
2014. márc. 3. 11:02
Naponta 5x kell enni,hogy sose legyél éhes.A szénhidrátot reggel délbe estére már csak kis részben.
19. zsuga
2014. márc. 3. 10:42
Mióta többször eszem kicsiket, sosincs éhség érzetem, és mivel keveseket eszek egyszerre, fogyni is tudok. Így koplalás nélkül lehet csinosodni! 6 ra után pedig ha nagyon megéhezem, megeszek egy narancsot, ami lédús, és tele van vitaminnal.
2014. márc. 2. 16:38
igazad van...
2011. febr. 24. 22:11
persze az se mind1 hogy miből:)
2011. febr. 24. 22:10
Többször kis adag
2011. jan. 3. 08:48

Azt mondják, hogy az a lényeg, hogy este nem szabad enni, tehát reggel meg délben rendesen, és azzal vége .. vacsi nélkül kell elaludni...

egy rokonom így fogyott le és a férje is, azóta is így esznek.

Mondjuk, én nem próbáltam, nekem nem kell fogyózni.

14. c42aaaac41 (válaszként erre: 10. - Pirosalma)
2010. jan. 23. 16:18

Nem bántottam!Akkor durvább lett volna;).Csak furcsállottam ezt a kérdést,hiszen itt a hoxán is számtalan fórum foglalkozik ezzel a kérdés körrel.


Minden esetre kívánom a topic nyitónak,hogy megtalálja a megfelelő egyensúlyt evés és nem evés között és sikeresen elérje az ideális súlyt!

13. Pirosalma (válaszként erre: 12. - Nevem senki)
2010. jan. 23. 16:07

Teljesen igazad van, az értelmes ember kérdez, ráadásul sokat kérdez:-)


A normális (egészséges) alapanyagcsere-ráta fönntartása szempontjából nincs jelentősége, hogy sokszor eszünk keveset, vagy kevésszer sokat. Ugyanis az energia- és szénhdirátbevitel a szervezet hosszabb távon érzékeli.


És ha utóbbiak TARTÓSAN túl alacsonyak, akkor nagyrészt a pajzsmirigyhormonok termelődésének visszaszorulása, ill. a különböző pajzsmirigyhormonok (T4, T3, és a kevésbé ismert rT3) arányának eltolódása vezet ahhoz, hogy az alapanyagcsere-ráta csökken (testhőmérséklet csökken, bradikardia, hipotónia stb.).

12. nevem senki (válaszként erre: 8. - C42aaaac41)
2010. jan. 23. 15:48

Teljesen komoly:) ugye a civilizált ember sajátja hogy ha nem biztos valamiben akkor kérdez.

Én eddig az egy nap egyszer módszerrel fogytam amikor fogytam. Ugyan nem lettem sosem farkaséhes de azt hiszem az anyagcserémnek nem tett jót. Viszont a napi többször evés talán életben tartja az anyagcserét is .

És köszönöm a hozzászólásokat:)

2010. jan. 23. 15:06
Többször keveset, hogy folyamatosan dolgozzanak az emésztőszervek.
10. Pirosalma (válaszként erre: 8. - C42aaaac41)
2010. jan. 23. 15:02
Na! Nevem senkit nem bántani!:-)
9. 458fa1e440 (válaszként erre: 1. - Nevem senki)
2010. jan. 23. 15:01

Szia

én nem fogyókurázom, de én azt látom akik körülöttem fogyókúráznak, hogy ha nem eszik az illető csak napi egyszer, akkor egy idő útán megéhezik és nem hogy lefogyna hanem felszed.

Én hízni szeretnék, és olvastam valahol ha nem eszik az ember pár napig csak keveset, akkor bizony lehet hízni......na én ezt már csináltam...van benne valami.

Szerintem többször keveset, és a mozgás is nélkülözhetetlen..

Jó próbálkozást!

8. c42aaaac41 (válaszként erre: 1. - Nevem senki)
2010. jan. 23. 14:45
ez most komoly?
2010. jan. 23. 14:27

Szia!

Én is a többször keveset elven értem el eredményeket annak idején, s ezt azóta is betartom. Nekem bevállt, nem vagyok állandóan éhes!

6. szanád (válaszként erre: 3. - Szanád)
2010. jan. 23. 13:47

A fogyókúra legnagyobb buktatója , ha a vércukorsznit nem egyenletes...

Ezért jobb az is ha teljeskiőrlésű kenyérféléket eszel, mert ezek folyamatosan szinten tartják a vércukrot, míg ha megeszel pl. egy kiflit stb... az hirtelen megemeli a vércukrot, és rövid időn belül le is megy , ez okozza főleg az éhséget....

2010. jan. 23. 13:41
Mindenképpen többször kevesebbet.Nem tör rád úgy az éhségérzeted,mintha egyszer jól bepakolsz,és aztán pár óra elteltével leesik a vércukrod azzal együtt a vérnyomásod.Nekem ez vált be.
2010. jan. 23. 13:33
szerintem, ha nagyon nassolós vagy akkor a napi három, ha nem akkor a többször kevesett
2010. jan. 23. 13:28
Többször keveset...., mert így a vércukrod szinten marad. de ha viszont egyszer eszel akkor a vércukor ingadozni fog , és egyszercsak jön majd a falási roham....
2. Pirosalma (válaszként erre: 1. - Nevem senki)
2010. jan. 23. 13:27
Jaj, szia!!!
2010. jan. 23. 13:26

Megszállott fogyókúrázó társaim:) tapasztalatokat szeretnék megtudni hogy melyik kinek hogy vállt be napi egy evés bizonyos időben vagy több kisebb étkezés elosztva...

Vajon melyik a jobb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook