Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tűsarkúban hogyan tanuljak meg járni? fórum

Tűsarkúban hogyan tanuljak meg járni? (beszélgetős fórum)


1 2
40. Magic (válaszként erre: 37. - Sunomuno)
febr. 22. 23:01
Rengeteg lehetőség van rá pl: zselés talpbetét ! De az is lehet rossz cipőket veszel fel csak .
39. globus
2020. jan. 4. 10:28
Sosem viseltem tűsarkút, még 20 évesen sem. Életben maradtam, nincs bütyköm, kalapácsujjam, lábboltozati problémám, visszerem sem. Tudom ajánlani a kényelmi cipőt.
38. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 37. - Sunomuno)
2010. jan. 26. 10:12
Ha ég a talpad, valószínűleg nem jó a csizmád. Anyag, talpkialakítás....valami nem jó. Fájni fájhat eleinte magasabb sarkúban, de égni nem éghet. Az a cipő hibája. De lehet kapni elég ügyes betéteket. Próbáld meg.
2010. jan. 26. 09:52
Sziasztok!Én már 32 éves vagyok,de még mindig nem tudok magassarkúban járni.Még a veszkó csizmában is ég a talpam.Pedig hol van az még a tűsaroktól!Hihetetlen!Tudja valaki,mit lehet tenni a talpégés ellen?Szeretnék végr szexis cipőket hordani.
2010. jan. 24. 12:35
Heeló! Én nagyon sokáig nem hordtam tűsarkút. Általában sportosan öltözködtem, sportcipővel. Aztán a barátnőm ( aki nagyon csajszis )mondta, hogy már nem vagyok 20 éves, ideje a koromnak megfelelően nőnek öltözni. :) Törpesarokkal kezdtem, nagyon büszke voltam magamra.....:) Aztán jöttek az egyre magasabbak, és csinosabbak. Ma már nehezemre esik lapos cipőben menni.:)
35. syria (válaszként erre: 6. - Hfanlany)
2010. jan. 24. 09:25

Rengeteg okos tanácsot kaptál (a legjobb a 14. hsz.). Azzal egészíteném ki, hogy otthon ne nagyon strapáld magad. A helyes tartáshoz (könyv és társai, nem kell tűsarkú). Válassz olyan programokat, ahol elég, ha csak rövid ideig van rajtad a tűsarkú. Pl. menj színházba cserecipővel, úgy hogy csak az előadás alatt, büféhez, ruhatárhoz menéshez van rajtad.

A legfontosabbról eddig még nem esett szó: tűsarkúban figyelj minden lépésedre, akkor is, ha már jól megy. Elég egyetlen egyszer kibicsaklania a bokádnak: ha megnyúlik az ínszalag, onnantól fogva vége. Ha kell, ha nem, kifordul a bokád, talán el is esel.

Ez nálam úgy derült ki, hogy tűsarkúban nem csetlettem-botlottam, mert minden lépésemre figyeltem. Aztán felvettem a laposabb sarkút, egyszer kibicsaklott a lábam, megnyúlt az ínszalag. Most már lapos sarkúban is figyelnem kell minden lépésre.

Sok sikert! Megéri!

34. mazsola 58 (válaszként erre: 33. - Marcsi87)
2010. jan. 24. 06:34
Nem a megfelelő helyen támasztja alá a sarkadat és a talpadat.Attól szedi csokorba az ember lábát.
33. Marcsi87 (válaszként erre: 25. - Mazsola 58)
2010. jan. 23. 21:21
Igen tapasztalatm hogy nagyon nem egyformák. Én is elmegyek az utca sarokig és már minden bajom van. Probáltam én már azt is hogy vettem olyan talp betétet amit a r.o.s.s.m.a.nba árulnak,olyan szilikonos vagy milyen:)) De az se jött be. Pedig elég drága volt. :S
32. e28ddc7c9b (válaszként erre: 30. - Mazsola 58)
2010. jan. 23. 15:04
És milyen öröm! Hogy tudunk ilyen apróságnak is örülni.
2010. jan. 23. 15:04
Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni:-)))
30. mazsola 58 (válaszként erre: 29. - E28ddc7c9b)
2010. jan. 23. 15:03
Most már nekem is van saját,különbejáratú cipóm
29. e28ddc7c9b (válaszként erre: 27. - Mazsola 58)
2010. jan. 23. 14:59

Nekem azóta van saját cipőm mióta a lányom kinőtte a cipőimet. Most már én öröklöm a cipőket.

Még szerencsém, hogy a lányom cipőmániás, én meg papucsmániás vagyok, bár a félszám különbség papucsban nem számít. Van olyan, hogy megveszem a papucsot magamnak, hazahozom, és ennyi....

Neki van új papucsa.

28. caffi
2010. jan. 23. 14:53

Lánykoromban én is mindig laposban jártam.....anyum mindig szidott is érte,h fiúsan öltözöm.....szalagavatómra kaptam az első törpesarkú cipőmet.....aztán rájöttem h a barátomnak(azóta a férjem,lassan 20éve) jobban tetszik ha magasban járok!!

Szerintem se tűsarkúval kezdjél.....egy párcentis sarok a legmegfelelőbb kezdésre,aztán egyre magasabb!

Eleinte csak rövidebb távokat vállalkozz!Nem tudom tanulsz e v már dolgozol?.....az is egy megoldás,ha laposba mész,és a suli/munkahelyen váltasz(már ha olyan a munkahely h cserélhetsz).

27. mazsola 58 (válaszként erre: 26. - E28ddc7c9b)
2010. jan. 23. 14:34
A lányaim meg szentségelnek a mai napig,mert az egyiknek nagy a másiknak pedig kicsi a cipőm.Mindegyik cipőmániás /nem tudom kitől örökölték/de az a lényeg mindkettő meg van őrülve a régi cipőimért...
26. e28ddc7c9b (válaszként erre: 25. - Mazsola 58)
2010. jan. 23. 14:30

Igazad van. Az én lányom is mikor "bele nőtt" a "jánykori" cipőmbe azt hordta. Szószerint rongyosra járta, pedig vitte flekkeltetni, ha a vaslábtörlő felhúzta a sarkán a bőrt javítatni. Van egy cipész (suszter) ismerősünk aki csinált neki cipőt.

Először mikor felajánlotta, szívtam a fogam mibe jön ez nekem. Mivel a szalagavatójáról volt szó bele egyeztem. "Basz isten, egyszer élünk!" (Bocs) Kiderült, hogy a lábára készült cipő kevesebbe került, mint ha boltba vettem volna meg a legdivatosabbat. Ráadásul kényelmes, nem töri a lábát, ja és még ma is cipő. A szalagavató 2003-ban volt, hét éve.

25. mazsola 58 (válaszként erre: 23. - Marcsi87)
2010. jan. 23. 14:05
Ha lehetőséged van rá és édesanyudnak van esetleg régi ,jó minőségű magas sarkú cipője akkor próbáld fel, és meglátod a különbséget a régi kiképzés és a mostani között.Én harminc évvel vagyok Nálad öregebb,megvannak a régi elegáns cipőim még mindig. Igaz annak idején egy havi fizetésembe került mindegyik de a mai napig olyanok,mintha papucsban járnék bennük.A mostani cipőkben pedig 100m után a falat vakarom annyira roszak.
24. mazsola 58 (válaszként erre: 23. - Marcsi87)
2010. jan. 23. 13:55
Az az igazság,hogyha nem jó a cipő formája ill. kiképzése akkor rondán kicsinálja azokat a részeket.A mostani cipők nagyon rosszak statikai szempontból és ezért problémás a számodra.
2010. jan. 23. 13:48
Nekem egy gondom van a magassarkuakkal hogy a talapamat(ott a lábujjaknál azt a párnát) kikezdi meg a sarkamat fenn ahol van csont. :S én ezek miatt nem tudok horadni. Pedig nekem is nagyon tetszenek.
2010. jan. 23. 13:37
Gyakorlás kérdése,de közben mindenképpen figyelni kell a helyes testtartásra és arra főleg,hogy ne hagyd behajlítva a térdeket,mert annál csúnyább nincs mikor egy nő ocsmányul megy a magassarkúban..........
21. 480a1bea09 (válaszként erre: 16. - 966804aba3)
2010. jan. 23. 13:31
ezzel egyet értek, nagyon fontos, hogy fogja a bokád, mert ha laza a "tanulócipő" akkor nagy baj lesz...
2010. jan. 23. 12:39

A mezitlábazást vagy a lapos sarkút nem annak találták ki aki egész életében magassarkúban járt.))

Mezítláb csak lábújjhegyen tudok járni igaz én közel 40 éve magassarkúzok.

2010. jan. 23. 12:28

Tizennyolc éves koromig én is csak edzőcipőben jártam.

A szalagavatóra vettem az első tűsarkúcipőmet. Nagynéném aki mindig is tűsarkút hordott közölte velem: Úgy mész a cipődben, hogy palántolni lehetne utánnad.

A következő tanácsokat adta:

- Itthon szobában gyakoroljál, könyv a fejedre, seprűnyél a két hónod alatt (hátul). A tartás miatt.

- Lépjél fele akkorát, mint szoktál.

- Ne a sarkadra lépj.

Közel 2 hét gyakorlás után már táncolni is tudtam a tűsarkúban.

Az is az igazsághoz tartozik, hogy akkor "csak" 7-8 cm volt, ma már 12-14 cm.

A lányom is így tanult meg "pipiske" cipőben járni, de ő is visszatért a 7-8 centis sarokra, mert a gerince így nem fáj.

Egy valamire azért figyelj oda, hogy csak alkalmira használd, mert később (40-50 éveskorodban) akkora "parasztbütykeid" lesznek, hogy muszály lesz operáltatni. (Nagynénémnek is része volt benne.)

2010. jan. 23. 12:22
gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás... olyan mint a biciklizés és ha egyszer belejössz mindig menni fog :-)
17. minerva65 (válaszként erre: 16. - 966804aba3)
2010. jan. 23. 12:17

Én is 20.éve járok tűsarkúban.

Csatlakozom az előző tanácsokhoz!!!!!

Kitartás! Sok mászkálást!

Sajnos én már másban nem tudok járni,kész vagyok a lapossarkútól.

2010. jan. 23. 12:08

Én már 5 éve járok magassarkúban! Semmiféleképpen ne a lakásban gyakorolj,ott nem tudod megtanulni, a lakásban nagyon pici a hely,olyan helyen kell gyakorolni ahol majd magassarkúban fogsz járni!

Az a lényeg ,hogy olyan cipőt válassz aminek van tartása(tartsa jól a bokád),az sokat segít! Egy magassarkú cipőben alapból egyenes a hát ,arra kell figyelni h egymás elé rakd a lábaid!

2010. jan. 23. 12:07
Először a tartásodat kell stabilizálni.Mezítláb vagy,ha van 3-4 cm-es sarkú cipőt vegyél fel. A fejedre tegyél egy könyvet és sétálgass. Addig,amíg nem jó a tartásod a könyv le fog esni a fejedről.Ha már stabilan függőlegesben tartod magad a második lépés az cipősarok emelése az áhított magasságúra.Újra a könyv a fejeden és így gyakorolj.Akkor lesz igazi,ha a könyv tetejére egy műanyag pohárban vizet teszel és az a könyvvel együtt a fejeden marad úgy,hogy közben magassarkúban sétálgatsz.Sokat kell gyakorolni az biztos de megéri így kezdeni a gyakorlást,mert a tartásod is megváltozik a magassarkú viselése miatt. Sok sikert.
14. 2f61415a97 (válaszként erre: 1. - Hfanlany)
2010. jan. 23. 11:58

szia....


először is ne egyből a közepébe vágj bele ...

ne egyből a legmagasabb és a leghegyesebb (tűsarkú)

hanem először a széles sarkú magasabb sarkú sipőket ...

ÉS CSAK SZÉP FOKOZATOSAN CSERÉLD LE TŰSARKÚRA...


MINDÍG EGY PICIT MAGASABB SARKÚT ...ÉS AMENNYIVEL MAGASABB EGY PICIVEL VÉKONYABB LEGYEN A SARKA...


NEKEM BEVÁLT...


SOK SIKERT HOZZÁ


PUX


ÍRJ HA VAN VALAMI KÉRDÉSED...;P

13. Noncsi18 (válaszként erre: 11. - 673567bc24)
2010. jan. 23. 11:57

Jó az más :D:D:D

És közben csábítóan pislogj a szemeddel.... :D:D

12. Noncsi18 (válaszként erre: 8. - 656f03db60)
2010. jan. 23. 11:56

Igen, mert a térded ne legyen olyan rondán hajlítva... :)

Esetleg tegyél könyvet a fejedre :D

11. 673567bc24 (válaszként erre: 3. - Noncsi18)
2010. jan. 23. 11:55
én még a csípőmet is ringatom,sőt még közben a hajamat is dobálom! :DDD
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook