Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Hármas élvezet receptjét nem tudja valaki? (piskóta, keksz, tejszín...)

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Sütés, főzés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

10. icke2010-01-23 14:01
úúúúúgye ?:) én is így vagyok vele :) hehe.
(válasz Lipiani 9. hozzászólására)

9. Lipiani2010-01-23 13:51
Én sajnos most fogyózok,de nagyon megkívántam...:)
Jól kiszúrtál velem,mert ha nem dobod fel a témát eszembe sem jutott volna.;DD
Azért jó sütkérezést és jó étvágyat! :))
(válasz icke 8. hozzászólására)

8. icke2010-01-23 13:47
köszönöm a válaszokat :)
múltkor ettem, nagyon finom volt. aki élvezkedni akar, mindenképp kóstolja meg :))))

7. Lipiani2010-01-23 12:57
Esetleg itt nézd meg,kép is van róla:

[link]

6. Elfelejtett jelszó2010-01-23 11:34
itt a hoxán nézted már? 4 találat az élvezet szóra

5. Elfelejtett jelszó2010-01-23 11:28
ebbe nem is kell tejszín?
(válasz tavaszilány 4. hozzászólására)

4. tavaszilány2010-01-23 11:25
7 tojásfehérje
25 dkg cukorral felverem
15 dkg darált dió
4 evőkanál liszt
1 sütőpor, megsütöm

a krémbe:
7 tojássárgája
2 vaniliás puding
1 evőkanál liszt
1 vanília cukor
7 dl tej
20 dkg cukor ezeket felfőzöm

Ha kihűlt 1 RÁMA-t belekeverek. A krémet ketté veszem, egyik felébe fél tábla olvasztott étcsokit kerek.
Tészta+sárga krém+ 1 sor háztartási keksz (kávéba és rumaromába áztatva) + csokis krém + tetejére reszelt csoki

3. Lipiani2010-01-23 11:22
Erre gondoltok?

8 tojásfehérjét 27 dkg cukorral jó keményre felverni
26 dkg daráltdiót, 4 dkg liszttel (nem írtam félre ennyi :)), 3 dkg darált keksszel 1 sütőporral elkeverni, bele a habba. Kizsírozott-lisztezett tepsiben megsütni közepes lángon.

KRÉM:
8 tojássárgát 24 dkg cukorral, 2 cs vanillinnal, 2 cs vaníliás pudinggal, 8 dl tejjel kikeverni, sűrű, de még kenhető állapotúra főzni
Tűzről levéve egy Rámát elkeverni benne még melegen. Várni míg kihül a tészta is, krém is (közben kevergetni néha, hogy ne legyen hártyás a teteje, langyosan már kenhető rá az egyik fele)
Fele sárga krémet, amit így kaptál kend rá, arra jön háztartási keksz (egészben), amit tejbe kell áztatni. A krém másik felébe 3 ek kakaópor, az jön a kekszes réteg után.
A tetejét vagy darált dióval, vagy darált keksszel szórhatod. Én most kekszet tettem, a dióm elfogyott a tésztához :)
Nagyon krémes.
Én szoktam egy napig állni hagyni a hűtőben, vagy d.e. készítem és estére vágjuk meg. ha eléggé eláztatom a kekszet, akkor végü lis lehet szeletelni, de sztem másnapra az igazi. Akkor lesznek szépen láthatóak a színes csíkok. :)

2. survivor32010-01-23 11:19
engem is érdekelne...... :-)

1. icke2010-01-23 11:16
HÁRMAS ÉLVEZET receptjét nem tudja valaki? (piskóta, keksz, tejszín...)