Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Véleményeket szeretnék olyan anyáktól, akik a Flór Ferenc kórházban szültek ügyeletesnél, hogy mik a tapasztalatok!? fórum

Véleményeket szeretnék olyan anyáktól, akik a Flór Ferenc kórházban szültek ügyeletesnél, hogy mik a tapasztalatok!? (tudásbázis kérdés)


18. Butterfly4444 (válaszként erre: 15. - Mandula71)
2010. nov. 30. 23:14

Igen, amúgy nekem sem volt emberileg bajom az ügyeletes fiatal ..Andrea dr. nővel . Kedves volt meg minden az első vizsálatnál. Viszont utána 22 órán keresztül nem láttam. GYakorlatilag otthon is szülhettem volna. Szóval azért elvárná az ember,hogyha 22 órán keresztül a tágulásnak semmi de semmi jele nincs, akkor legalább egy orvosban felmerülne a gyanú,hogy itt vmi nagyon nincs rendben és tenni kellene valamit. Persze ahhoz néha meg is kellene vizsgálni és nem a szülésznőt beküldeni a vége felé,hogy ugyan repessze már meg azt a burkot. Mert velem ezt történt.

Ha szépen haladt volna előre a szülésem, nem mondom biztosan szépen segített volna mindenki a kitolásnál, de nálam ugye ez nem tudott megtörténni.

17. Butterfly4444 (válaszként erre: 11. - 3905593a64)
2010. nov. 30. 23:10

...Rékáról meg azt is olvastam,hogy mennyire kedves és odaadó . De akkor amikor fel van fogadva.

Szóval itt a titok nyitja. Ha nincsenek motiválva akkor lehet,hogy nem sikerül minden olyan mézesmázosra. Persze tisztelet a kivételnek.

2010. jan. 26. 10:40
Ez egy reménysugár!:)
15. Mandula71 (válaszként erre: 14. - Mamika2)
2010. jan. 25. 23:34

Én 6 hete szültem a Flórban, bár igaz, hogy fogadott orvosnál. 2 éve a nagyobbik fiamat viszont ügyeletesnél szültem, mindkét szüléstörténetet megtalálod a naplómban, nevekkel együtt. Mindkettőnél elégedett voltam. A lejjebb említett doktornőről én eddig senkitől nem hallottam rosszat, most is volt bent két kismama, akikkel beszéltem, nála szültek és maximálisan elégedettek voltak vele.

Egyébként egyik dokiról sem hallottam rosszat, úgy sem, hogy éppen csak azért szült nála valaki, mert ő volt az ügyeletes. Hozzáteszem, nekem most fogadott orvosom volt, de így is minden ügyeletes doki normális volt. (Sok helyről hallottam már, hogy ha valakinek fogadott orvosa van, akkor a szülés után a többi orvos nem törődik vele egyáltalán, mondván, hogy majd a fogadott dokival beszélje meg a problémáit. Itt én ilyet nem tapasztaltam, egyik szülésem után sem, és mondhatom, hogy elég frissek az élményeim.)

2010. jan. 25. 13:54
Köszönöm szépen!:)
13. Gavrilo1 (válaszként erre: 12. - Mamika2)
2010. jan. 25. 11:22

mamika! nem találsz olyan korházat és olyan orvost akiről csak poztívat írnak. Akinél én szültem a fiaimat velem nagyon rendes volt, mindig figyelt arra mit kértem tőle stb. Csak jót tudok mondani róla. Másnak már az első pillanatban unszimpi volt és csak panaszkodott rá.

a Flórban szült egy hét eltéréssel két ismerősöm is. Az egyik mindennel meg volt elégedve a másiknak a férje egy blogot írt a szerinte őket ért sok kellemetlenségről (érzésem szerint inkább szülői felkészületlenség és naivítás volt a nagy része). Műhiba mindenhol előfordul, nem találsz olyan korházat ahol nem- az orvosok is meberek, követnek el hibákat, bár ugye ez nagyon nehezen tolerálható főleg ha valaki még pénzt is ad a szülésért. Az hogy valakiben bentfelejtenek egy darabkát a méhlepényből, sajnos nagyon sokszor előfordul- de sok esetben nehezen felismerhető hogy maradt-e valami vagy nem.

12. mamika2 (válaszként erre: 11. - 3905593a64)
2010. jan. 24. 15:10
Köszönöm, most el vagyok keseredve, mert én az összes orvosról jót hallottam, de ezek szerint nem mindenkinek van pozitív véleménye, sajnálom!:(((
2010. jan. 24. 11:08
Á,áá 100.000ft kiteheti meg a mai világba??Florba szült a szomszédasszonyom 4hónapja!Fogadot orvosa volt az a nő aki galibát okozott neki és a babának!De a fölöttem lévö szomszédom meg ügyeletre "esett" be szülni és az a nő volt(valamilyen Réka)megint és azt mondta durva.De ezt mondta a fogadott szomszédom is.Nemértem egy nő hogy lehet durva a másikkal.Végül is neki még nincs gyereke..Én csak ezt a nőt hallottam 2x-is.Többiről nem tudok mondani semmit.
2010. jan. 24. 10:00

Igen, örülnék ha leírnád bővebben, hogy mi történt és, hogy MELYIK ORVOS csinálta, mert most gyűjtöm az infokat!

Sajnálom a barátnődet és jó egészséget kívánok nekik!

2010. jan. 24. 01:31

Szia! Szerencsére Nem én vagyok az áldozat hanem a barátnöm, de felejtsd el, mert nagyon gáz. Most utazom el, de egy hét múlva keress meg és mesélek. Röviden annyi, hogy az ügyeletesnél szült, mühiba, benne hagytak egy darab placentát, napokig élet-halál között lebegett 3 hónappal a

szülés után. A család pert indít, mondanom se kell...

2010. jan. 23. 19:56
Én ugyan nem szültem a Florban, csak egy éjjel bestem mert elvesztettem a babámat még 2007 nyarán, de annyira kedvesek és előzékenyek voltak velem hogy csak jót mondhatok az ottani orvosokról. Én nem adtam neki egy fillért sem és annak ellenére minden alkalommal amikor visszarendelt nagyon rendesen viselkedett velem.
2010. jan. 23. 14:29

Én már a harmadik babámat várom az első két terhességemnél úgy éreztem, hogy így vagyok nagyobb biztonságban, ezért fogadtam!

Az első szülésemnél a doki finoman szólva bunkó volt, ő pánikolt be az adótott helyzettől, pedig neki nyugodtnak kellett volna látszania és nem tetőznie a kétségbeesésemet!:(

A második szülésemet természetesen már nem ő vezette, hanem egy másik orvos egy másik kórházban, meg voltam vele elégedve, most is hozzá járok és nem is azért nem szeretném felfogadni, mert nem jó orvos, hanem, mert egy háromgyerekes családnak van hova tennie 100.000FT-ot!

Szülésznőm "csak" a második szülésemnél volt, de nem sok mindent csinált, de gy valamit míg élek köszönni fogok neki és az a gátvédelem, mert össze sem lehetett hasonlítani az első és második szülésem utáni napokat, szóval egy biztos, hogy szülésznőt fogadok!

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy az orvosok milyenek a Flórban ha ügyeletben szül náluk az ember, mert amúgy azt hallottam, hogy kedvesek, de ugye pénz beszél, kutya ugat!

A cikket olvastam és erről jutott eszembe hogy mi lenne ha nem fogadnám fel az orvost, hisz így is csak a terhesgondozás szintén egy 100.000Ft lesz nála!:(

Elkeserítő és felháborító, hogy mit művelnek a kismamákkal Magyarországon!:(

6. 6924121179 (válaszként erre: 5. - Vigyorex6)
2010. jan. 23. 13:46
Én a mai eszemmel nem adnék a dokinak egy forintot sem!!!Fogadtam egy dokit, de ő szinte semmit nem csinált, és akkor mentem be szülni, mikor ügyeletes volt! A szülésznőnek köszönhetem a gátvédelem mellett történő szülésem, és minden mást is, mégis a doki kérte a 60 ezret!Alig volt ott, és nem is láttam, csak kétszer pár percre szülés után is!!Persze így biztonságban éreztem magam, mert nem kellett attól tartanom, hogy idegen "kezébe" kerülök, , de a dokik, akkor sem sokat csinálnak, minden elismerésem a szülésznőknek, ők érdemelnék azt a pénzt, amit a dokik kapnak!Én rosszul csináltam, és ráadásul nem is láttam már a pár nap alatt azt a szülésznőt, aki végül is levezette a szülésem, így nem tudtam neki megköszönni!! :(
2010. jan. 23. 11:10

Pont most olvastam el egy cikket. A legfrissebb: SZTK és szülés az ügyeletesnél. Olvasd el! :)

Aztán akinél szülsz még mindig adhatsz neki egy bizonyos összeget, vagy pedig a szülésznőnek, végtére ő lesz ott veled.

4. mamika2 (válaszként erre: 2. - Knakx)
2010. jan. 23. 10:59
Köszi a segítséget!:)
2010. jan. 23. 10:58
Elgondolkodtam azon, hogy nem fogadom fel az orvosomat a szülésre, mert máshová is tudnánk tenni az a 100.000Ft-ot, de félek, hogy nem fognak foglalkozni velem vagy kifogok egy bunkó dokit!:(
2010. jan. 23. 10:58
engem meg nem erint a tema
2010. jan. 23. 10:57
Véleményeket szeretnék olyan anyáktól, akik a Flór Ferenc kórházban szültek ügyeletesnél, hogy mik a tapasztalatok!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook