Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz, hogy a mazsolában sok a vas? Mikortól lehet a babának adni, és milyen formában? fórum

Igaz, hogy a mazsolában sok a vas? Mikortól lehet a babának adni, és milyen formában? (tudásbázis kérdés)


8. ipi (válaszként erre: 7. - 0565efa6e6)
2007. máj. 3. 20:52
Mazsi a kedvenc és én ezt tapasztaltam, ráadásul a szőlőről köztudott, hogy nem fogja a székletet... Talán a magas cukor tartalma miatt, nem tudom, de tény, hogy meghajtja egy kicsit, vagy nagyon, attól függ. A sárgabarack szintén hashajtó, azt akkorára vágtam, vagy harapta, mint a mazsi mérete vagy amit könnyen elrág A keményeket egy kicsit meg is párolhatod. Nekem pl. a szilva hasfogó (nem a babának), a datolya hasfogó, aprómagvasat nem szabad! Mi van még? Alma- de az frissen jobb, banán- nagyon kemény, meggy- az kellemesen savanyú, az is favorit.
7. 0565efa6e6 (válaszként erre: 6. - Mongi)
2007. ápr. 26. 19:21
A mazsolának hashajtó hatása általam nem ismert (magam is fogyasztok mazsolát). Ezt valószínűbb, hogy inkább az aszalt szilva okozta, abban relatíve sok szorbit (egy ún. cukoralkohol - ez van a Glukononban -, egy cukorszármazék, ami nagy mennyiségben hashajtó hatású az arra érzékenyeknél, a csecsemők nagy valószínűséggel ide tartoznak) van.
6. mongi (válaszként erre: 5. - Ipi)
2007. ápr. 24. 21:06

Köszi.Egészben adtad a mazsit?Mindenféle aszalt gyümölcsöt adtál már?Mindegyik hashajtó?

Nekünk az most pont jól jönne,mert elég ritkán van széklete mostanában.

5. ipi
2007. ápr. 24. 16:26
Szia, én egy éves kor után már adtam a Kisfiamnak, inkább aszalt gyümölcsöt, édeségek helyett! Imádja, de vigyázz, mert meghajthatja a babót. Akkor add, mikor már tud rágni és biztosan le tudja nyelni gond nélkül!
4. 0565efa6e6 (válaszként erre: 3. - Mongi)
2007. ápr. 24. 15:39

Szia! Nem, egyáltalán nincs sok benne, 0,6 mg/100 g. A kopási szükséglet 1,5-2 mg/nap normál körülmények között, ez 10-20 mg/napos vasfogyasztással jut a szervezetbe (rossz a felszívódás, amit a C-vitamin növel jelentősen).

Ráadásul a "növényi" vas még rosszabbul szívódik föl.

2007. ápr. 23. 22:34

OK.Köszike.

Azért érdekel ez a kérdés,mivel azt hallottam,hogy a mazsola rengeteg vasat tartalmaz,de a szőlőről még sosem hallottam ilyet.

A mazsola pedig egyszerű aszalt szőlő,nem?Vagy speciális eljárással állítják elő?:-)

2007. ápr. 23. 14:09

Szia! Nem igaz.

Hogy mikortól lehet, azt nem tudom, sajnos.

2007. ápr. 22. 22:41
Igaz, hogy a mazsolában sok a vas?Mikortól lehet a babának adni és hogyan szoktad?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook