Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A villanytűzhelyemben minden piskóta, vagy kevert süti felpuklisodik, a közepe kétszer akkora lesz, mint a széle. Mit tehetnék? fórum

A villanytűzhelyemben minden piskóta, vagy kevert süti felpuklisodik, a közepe kétszer akkora lesz, mint a széle. Mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 22. 22:27
Mindig gondosan bekentem a szélét!Na, ki fogom próbálni!
2010. jan. 22. 22:25
állítólag a szélét nem kell bekenni
2010. jan. 22. 20:19
miután kikented a tepsit, beleszórod a lisztet, arra kell figyelni,hogy a liszt ne érje a tepsi oldalait, csak az alját. Ennyi a titok. :))
2010. jan. 22. 20:14
Köszi mindenkinek.
2010. jan. 22. 19:21

Ha egy receptben meg van adva, hogy hány fokon süsd a "bármit" (husi, süti), akkor a villanysütőben mindig 20-30 fokkal lejjebb állítsd!!! Ez tapasztalat! És kapcsold ki a felső sütést! A sütőben alsó sütéssel is ugyanaz a hőmérséklet van a sütőben. A légkeverést és a felső sütést már csak akkor kapcsolom be, ha pl a hús már megsült, de pirosra szeretném a tetejét.


Kísérletezz! Nekem is furi volt először kitapasztalni a gázsütő után a villanysütőt, és az én első sütijeim is úgy jártak mint a Tiéd :)

2010. jan. 22. 19:08
Nekem is felpuposodik.Így lett belőle vakondtúrás torta.
5. SF
2010. jan. 22. 18:44
Az is fontos, hogy ne kend ki a tepsi oldalát.
2010. jan. 22. 18:43

A piskóta közepe mindig vastagabb,mint a széle, ezért kell a szélét vastagabbra kenni.

Nekem légkeverésesen sincs vele semmi bajom.

2010. jan. 22. 18:42

Szia!

Ha beleöntötted a tepsibe a tésztát, a széleit húzd ki a tepsi pereméig (vagy kocogtasd meg az oldalát) ne nyisd ki a sütőt, amíg meg nem sült.

2010. jan. 22. 18:41
Sima alsó-felső sütésen használd, légkeverés nélkül.
2010. jan. 22. 18:39
A villanytűzhelyemben minden piskóta, vagy kevert süti felpuklisodik, a közepe kétszer akkora lesz, mint a széle. Mit tehetnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook