Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » DNS vizsgálat során megállapított apaság. Mi a teendő? fórum

DNS vizsgálat során megállapított apaság. Mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


9. Papp Szilvia (válaszként erre: 6. - Diveron)
2010. jan. 22. 16:20

igen elméletileg ha úgy van megfogalmazva a papíron hogy ez egy összegű x éves tartásdíj akkor nem kell, gondolom ezeken múlik hogy adóköteles-e...de nem tudok fixet mondani...

az jó ha a te neveden van akkor nem lesz baj:)

sok sikert!

8. c95c921ae7 (válaszként erre: 6. - Diveron)
2010. jan. 22. 15:58

Jó kérdés..nyilván az apa már leadózott pénzből fizet. De ki tudja..nem értek hozzá.


Az apeh oldalán azt írják, a tartásdíj nem adóköteles.

2010. jan. 22. 15:52
Az mindig jobb, ha a bíróság kimarad, de legyen ügyvéded!
6. diveron (válaszként erre: 5. - Papp Szilvia)
2010. jan. 22. 15:51

Jelenleg az én nevemen van a kislány. Anyakönyvi kivonatban ki van húzva az apuka neve, mármint, h csak egy vízszintes vonal van a helyén. Nekem azóta van már férjem. De abban maradtunk, h a gyermek apukáját(mármint vérszerintit) nem szeretnénk korlátozni a láthatásban, amennyiben ő erre igényt tartana. (külföldön él)

Egyösszegben való fizetés esetén van adó?

2010. jan. 22. 15:48
Szerintem ha hivatalos papírral zajlik a dolog a pénz része nem gond, hogy nincs bírósági dolog, de érdemes egy jó ügyvédet szerezned hogy tuti ne vágjanak át 8nem tudom megbízható e az apuka), illetve az hogy ő az apuka oké, de kinek a nevét viseli most? más férfiét? férjedét? bocsi, de ezek fontos kérdések...
2010. jan. 22. 15:43
Szerintetek érdemes-e belemenni egyezségbe(apuka vagy csak az ügyvédje(?) egyezkedni akar), vagy inkább az a biztos, amit a bíróság mond ki?
2010. jan. 22. 15:42

Sziasztok!

Dns vizsgálat során megállapították az apaságot.

Ezekután mi a következő lépés?

Gyermek nevének a megállapítása, gyerektartás, gyerekelhelyezés, láthatás szabályozása. Hol zajlanak ezek(gyámügy v bíróság)?

Ha apa egy összegben szeretne sok évre előre gyerektartást fizetni, azután kell-e adózni anyának?

(nyilván ez egy nagyobb összeg lenne, kb 6-8m Ft)

2010. jan. 22. 15:41
Nem értem a kérdést.
2010. jan. 22. 15:39
DNS vizsgálat során megállapított apaság. Mi a teendő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook