Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhszájzáró mütét fórum

Méhszájzáró mütét (beszélgetős fórum)


2010. máj. 6. 11:40
sziasztok esetleg ha valaki olvassa még ezt a fórumot engem is érdekelne,hogy zajlik egy ilyen műtét?
16. kifa
2010. márc. 17. 19:45
Sziasztok! Megcsinálták a műtétet, szívesen leírom, de nem tudom, olvassa-e valaki még ezt a fórumot. Ha valakit érdekel, írja meg itt, időnként benézek, és majd leírok mindent.
15. kifa
2010. febr. 3. 15:13
de sajnos én se sokat tudok erről a műtétről, és aggódok amiatt is, hogy mi lesz, ha elvégzik, és amiatt is, hogy mi lesz, ha nem???...
14. kifa
2010. febr. 3. 15:10
Egyébként azért gondolkozik rajta az orvosom, mert ő is azt mondta, hogy jobb egyáltalán nem piszkálni a méhszájat, és a műtét után fertőzésre is valamivel nagyobb esély van. Azt pedig a neten olvastam valahol, hogy régen nagyon sokszor elvégezték ezt a műtétet, de sok esetben feleslegesnek bizonyult, ezért ma már ritkán végzik csak el, de a jó időben, és megfelelő módon végzett műtét tényleg életet menthet, ezt pedig az orvos dolga eldönteni (már ha jó orvost fogtunk ki...), hogy mikor és mi jó. Azt pedig egy szülész ismerősöm mondta, hogy kisebb a műtéttel járó kockázat, mint annak a kockázata, hogy ne végezzék el.
13. kifa
2010. febr. 3. 15:04
Sziasztok! Nekem is azt mondta az orvosom, hogy lehet, hogy meg kell csinálni a méhszájzáró műtétet. Nekem is koraszülöttek voltak az ikreim, és nem fokozatosan nyílt ki a méhszáj, hanem nagyon gyorsan, és minden előjel nélkül, úgyhogy nem volt mire vigyáznom, vagy figyelnem. Nekem is elküldenétek ezt az üzenetet, hogy mire kell jobban figyelni? Nagyon megköszönném!!!
12. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 11. - Barackmag)
2010. jan. 22. 15:26

hogy csináltad?kérlek priviben ird meg nekem !!mire figyeltél stb...köszike.



köszi mindenkinek a segitséget most elbucsuzom majd hétfön jövök,rohanok.puszi mindenkinek Anett

2010. jan. 22. 11:06
szivesen leírom a műtétről a tudnivalókat, de valóban manapság már nem nagyon csinálják ezt, nekem mind a 4 terhességnél ki volt nyílva és mindig pár nappal később születtek a babócák a kiírásnál
2010. jan. 22. 10:53
nekem endometriosisom van.és lombikozunk
9. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 7. - Zsanetta)
2010. jan. 22. 10:51
neked miért vol ennyi mütéted és mi a bajod?rengetegszer mütöttek mivel??
8. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 7. - Zsanetta)
2010. jan. 22. 10:49
én sajna győr moson sopron megyében lakom,győrbe fogok járni majd ha babára djuk a fejünket,de tegnap sarrodon voltam nődokinál és ő mondta ezt a lehetőséget,de közben utána néztem a neten és olyanokat olvasok hogy már nem csinálják ezt a mütétet mert ha akar akkor igy is ugy is kinyilik a méhszáj terhesség alatt,és kb:10 évvel ezelött döntö volt ez a mütét de ma már nem és nem is szivesen nyulnak a méhszájhoz mert ezzel is lazitják a méhszáj eddigi renyhe tartását.most már végképpen nem tudom mit tegyek ha estleg erre kerülne sor vagy ezt ajánlaná a nődoki
2010. jan. 22. 10:43

bizos van rá megoldás.

kell lennie.

hová jársz nögyógyihoz?

tudom milyen engem kb 8x mütöttek ,5x 4 év alatt.

az én betegségem is olyan hogy az orvosok tanácstalanok

2010. jan. 22. 10:40
probálokneten is utána nézni de sok szülész-nőgyógyász orvos ott ugyan azt irta amit zsanett is irt már nem csinálják ezt a mütétet,és a régi dokimis ezt mondta aki császározott hogy már nem csinálják,de én most már nem tudom mi legyen,kezdek beparázni miatta.
5. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 2. - 29e0b84c94)
2010. jan. 22. 10:38

ez jo ötlet.igazad van,csak már annyira belefáradtam abba hogy dokirol dokira járok,nem volt elég a császár,kisfiam halála,trombozist kaptam 4 nappal késöbb hogy szültem,oktoberben megmütöttek mindkét lábammal viszerekkel mert a trombozisos lábamon két helyen 20 cm-re egymástol 5helyen volt elzárodva ugyanazon véna.most meg ez,kicsit elszomorit,de még semmi sem biztos.

miért ez annyira veszélyes mütét??

2010. jan. 22. 10:38

szia ismét


bár nem tudom mert nem volt még ilyen de altatásban csinálják bizti.

azt hogy mély altatásban vagy felületiben passz.

altatásnak több féléje van.

ha kis mütétnek számit,nem hinném hogy gépre tennének ,beintubálnának,hanem vagy gázzal vagy vénásan altatnának.

szerintem legalábbis láttam hasonlót a születések cimü sorozatban egy nöt akinek hadsonló probl volt és ott összekapcsozták vagy varták a méhszájat de kiméletés életmódott kellett folytatnia.

ez az én elképzelésem.

2010. jan. 22. 10:37
Nekem volt ilyen, de már elég régen. Lánykáim már 20 és 16 évesek, akikkel éppen várandós voltam akkor. Kicsi fiamnál is nyitva volt a méhszáj, de a doki azt mondta, ma már nem csinálnak ezért ilyen műtétet, mert ha akar, akkor úgy is jobban kinyílik.
2010. jan. 22. 10:35
Csak ötlet nem okoskodni akarok de én kikérném még egy doki tanácsát mielőtt kés alá fekszem.
2010. jan. 22. 10:32

Sziasztok.

Az az igazság hogy tegnap voltam nődokinál és nyitva találta a méhszájamat(ez okozhatta a kisfiam koraszületését is),és jövö héten megvizsgálpálcákkal is hogy mennyire vagyok normál esetben nyitva(mert szeretnénk ujra kisbabát)és ha 4-6 mm között akkor nem kell mütét,de ha 8 mm akkor sajna meg kell csináltatnom,

Kérlek benneteket most hogy igy még sötétben tapogatozom ebben a témában és lehet hogy nem is lesz rá szükség de kérlek benneteket hogy aki átesett ilyen mütéten mesélje el nekem hogy mi és hogyan történik ott és akkor,altatnak vagy érzéstelnitéssel csinálják,meddig kell benn maradni,és mennyi idő amig helyre jött utána,mensije megváltozott miatta??

köszi elöre is a segitséget mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook