Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ne legyen az ovink egyházi! fórum

Ne legyen az ovink egyházi! (beszélgetős fórum)


1 2
37. Bocianya (válaszként erre: 36. - Kata óvónéni)
2010. jan. 28. 09:42

Szia!

sajnos nállunk is ilyesmi a helyzet.

a tegnapi szülöi ezzel kapcsolatban volt igazán nem ért semmit,a polgármester és a lelkész is jelen volt...amit a szülök szeretnének hogy a dolgozokat is vegye át az egyház de nekik nem kellenek... ez azért nevetséges!!!

valaki jol járt már ebben az ügyben az tuti...

2010. jan. 28. 09:07

Sziasztok!

Csak most akadtam erre a fórumra.Az egyik épületünket átvette az egyház,ez egy iskola -óvoda.A dolgozók nem kellettek!Hiába volt a szakértelem,hiába volt empatikus,gyermekcentrikus a dolgozó!Ott is csak a protekció működött,meg a "ki fia borja" felvételi elv.Így került be a presbiter fiának barátnője,és így továb....Nem tartom tisztességes eljárásnak.Na hol is kezdődik a hit??Nekem a szívemben.Nekik máshol.

35. Bocianya (válaszként erre: 34. - Briguska)
2010. jan. 22. 13:53
Sajnos igy van válogatnak a gyerekekböl és az ovonénik nem maradhatnak?(
2010. jan. 22. 11:21

Hihetelen, hogy mennie kell a régi óvónőknek,bár nálunk nem így volt szerencsére. habár egy pedagógus lelépett, mert hogy ő nem fog egyházi suliban tanítani!


Kitartás nektek és tegyetek ellene, ha tudtok, mert milyen dolog az hogy még válogatás is lesz?!

33. frutty (válaszként erre: 30. - Bocianya)
2010. jan. 22. 11:04

ezért van szólásszabadság!

ha vélemény nem is egyezik,de a hitt igen!

32. c62e5b7d24 (válaszként erre: 30. - Bocianya)
2010. jan. 22. 11:02

na ja. És ezt nem árt tiszteletben tartani:) Tudod:"kinek a pap...."

:D

31. Bocianya (válaszként erre: 29. - Ffa1d14645)
2010. jan. 22. 11:02
én tényleg nem bántásbol irom ezeket csak ami jo miért kell megszüntetni ....:( ettöl vagyok ki...
30. Bocianya (válaszként erre: 27. - C62e5b7d24)
2010. jan. 22. 11:00
még jo hogy nem egyformék az emberek és mindenkinek van véleménye....
29. ffa1d14645 (válaszként erre: 25. - Bocianya)
2010. jan. 22. 11:00

ez akkora tévhit..

pl hozzánk olyan is jár aki meg sincs keresztelve!


nem lesz ott semmi gond.

elnézést a durva kifejezésért de hozzánk is jár ,román,cigány,kisgyerek is semmiféle megkülönböztetés nincs!csak ha pl a nevelő rasszista:-P...


nem kel félni!nem lesz a gyerekedből pap,vagy nem fog cölibátust fogadni!de lehet hogy több ismerete lesz mint egy sim aállami oviban ahol leadják a kötelező apáczai tananyagot és csókolom!


sajnálom az ovitokat egyre több megy tönkre.

a miénk(egyházi)és mi szülők tartjuk fent,mert még játékokra sincs pénz-

évente egy támogatói bál van1-2-3-4-5e ftos jegyekkel,és lehet vállalkozóknak ezzel azzal segíteni.mi szülők festettünk most ki a téli szünetben!

segítsétek őket ne pedig kritizáljátok!!!(ezt nem rád vonatkozik,hanem úgy nagy általánosságban)

2010. jan. 22. 11:00
Köszi mindenkinek
2010. jan. 22. 10:59

Hát az ószövetség nagyjából ugyan az, mint manók, meg tündérek országa megfelelő tálalásban, amit megért egy 3 éves is.

Na további szép napot mindenkinek.

26. Bocianya (válaszként erre: 24. - C62e5b7d24)
2010. jan. 22. 10:56
aláirom ismerje meg a bibliát de még korai szerintem majd ha felfogja a dolgokat ök még éljenek az ö kis világukba a mikulás és a többiek meg a tündérek és az álom manok országába...
25. Bocianya (válaszként erre: 22. - Ffa1d14645)
2010. jan. 22. 10:53

ebbe a részébe sajna nem látunk bele mint szülök, de én sem a vallás miatt vagyok kiakadva hanem azért mert oda fent megint jol járt valaki anyagilag és ez undoritó.... tavaly is az ovaoda udvarát a szülök hozták rendbe sok sok felajánlásbol és sok sok ügyes kezü apuka segitségével jobbnál jobb játékokkal lett tele az udvar...és ez most az enyészeté ha az egyház átveszi..

és az én gyerekem ha enm kell nekik mert szöke vagy barna vagy nert kékszemü akkor mi van megint járhatok ovi után ??

24. c62e5b7d24 (válaszként erre: 11. - Frutty)
2010. jan. 22. 10:49
nem vallásgyakorlás, de játékos módon miért ne ismerjék meg a bibliát? Templomba járni meg nem kötelező és nem naphosszat térdepelnek zsolozsmázva.
23. ffa1d14645 (válaszként erre: 20. - Ffa1d14645)
2010. jan. 22. 10:47
és drákói szigor sincs...
22. ffa1d14645 (válaszként erre: 19. - Bocianya)
2010. jan. 22. 10:46

hát akkor nyilván az önkormányzat nem tudta fennatartani,nyilvánvaló hogy az veszi át akinek pénze van!


támogatói bál?szervezet???valami??viszont az érdekes..ha az önkormányzat és állam nem tudta fizetni a dolgozókat és inkább lecserélteti őket másokra ott elég nagy bibi van

21. frutty (válaszként erre: 16. - Bocianya)
2010. jan. 22. 10:46

én is hivő vagyok,a magam modján.

fiam meg van keresztelve én is és a,párom is.

de egy oviba még korai a hittan és,az ima.

én nem a vallás ellen vagyok,ha nem a szigor ami

vele jönn.ők még kicsik,és játékossak,maradjon a játék a mese és a késségfejlesztés.

2010. jan. 22. 10:44

szerintem az alapvető műveltség egyik része a biblia ismerete,nek kell ehez megszállott isten -szerető hívőnek lenni,de én sosem tapasztaltam hogy a gyerekem megbolondult volna esetleg egy kis imától.itthon nem imátkozik,csak oviban ebéd előtt-után..


és senki nem tanítja pl.az újszövetség szörnyűségeit nekik hanem mesés formában az ő igényeik szerint elég neves író(meseírók)közreműködésével kiadott játékos formában ismertetik meg velül azokat a tanulságos történeteket amiket érvényesíteni is tudnak.

tehát sztem teljesen fars infó ha itt bárki azt hiszi hogy az egyházi ovi nevelése a vallás felé húz!ez nagy tévedés!

19. Bocianya (válaszként erre: 10. - Ffa1d14645)
2010. jan. 22. 10:44
igen az ovit az egészet átvenné az egyház, az ovonénik nem maradhatnak, és agyerköcök közül is válogatnak...:( na ez itten a szomoru
2010. jan. 22. 10:42

Tudod mi volt a baj( nem baj ha tegezlek? )

szoval igy is olyan nehezen vesznek föl gyerekeket az oviba még ezt is megbonyolitják... és a jo és 40 éve dolgozo ovonéniket kipaterolják megáll az eszem

17. Bocianya (válaszként erre: 15. - Frutty)
2010. jan. 22. 10:41
Igy gondolom én is!
2010. jan. 22. 10:40
én sem vagyok nagy hivö de hiszek istenben mégsem imátkozom naponta söt nem is járok templomba azért ha hisz valaki istenbe nem azt jelenti hogy odákat kell zengeni rolla.... anno mikor fiatal voltam én is jártam hittanra mert a szüleim igy akarták és megmondom öszintén a vasárnapi napok amikor már azért saját gondolkodásu voltam jobb dolgokat is elképzeltem magamnak mint a hideg templomban ülni és... na mind1...
15. frutty (válaszként erre: 14. - Bocianya)
2010. jan. 22. 10:38

járjon akkor hittanra,ha ő akar.

és ha érdekli.

14. Bocianya (válaszként erre: 11. - Frutty)
2010. jan. 22. 10:37

ezzel én is igy vagyok egy 3 éves gyereknek nem hiszem hogy az a dolga hogy imádkozzon oké higyen istenbe vagy akibe akar (bocsi ha nyersen fogalmaztam!!)

de 1 3 és 5 éves gyereknek nem az a dolga hogy játszon illetve tanuljon(kézségfejlesztés illetve a többiek és hogy beilleszkedjen a társadalomba illetve tudjon másokat is elfogadni és közösségbe legyen

13. frutty (válaszként erre: 12. - Bocianya)
2010. jan. 22. 10:37

ezért,mennek ell a jó vezetők.

nem az egyházzal van a gond.

ha nem a,mentalitással ami jönn.

2010. jan. 22. 10:35
Itt nem is az a gond hanem majd válogatnak hogy ki maradjon és ki ne, az ovonénik nem maradhatnak ez már tuti mert volt az egyház részéröl meghalgatás.
11. frutty (válaszként erre: 9. - C62e5b7d24)
2010. jan. 22. 10:34

3évessen,a vallás gyakorlás?!

nem korai még?

2010. jan. 22. 10:33

mi a baj az egyházi ovival??az én gyerekem is abba jár,semmivel nem különb mint az állami.annyi max hogy tanulnak történeteket.nem kötelező templomba járni,sem máshova..nem kell egyházi adót sem fizetni.

és különben mért?elbocsájtják az ott dolgozókat??


vagy magát az ovodát zárják be teljesen és nem lesz???

2010. jan. 22. 10:31

nálunk a körzeti oviban, ahova járni fognak lehet hittanra is járatni őket. Milyen adó??

Amúgy akkor lennének gondjaim ezzel, ha nem olyan felekezethez tartoznánk, amilyenné az ovi válik.

2010. jan. 22. 10:30
nálunk már egy éve egyházi minden, az ovi a suli, minden maradt a régiben, dolgozók, pedagógusok, annyi változott, hogy van pénz mindenre, kicsit macerásabb az elszámolás, de had dolgozzanak is az emberek. minden reggel pár perces áhitattal indul a nap és ebédkor imádkoznak, heti két három hittanóra van! Abszolút rájuk fér, még a nem vallásos gyermekeknek sem árt! Itt az ideje, hogy kicsit rendbe szedjék a mai gyerekeket. Ezzel nem azt mondom, hogy az állami intézmények nem képesek rá, de jót tesz a vallás a mai világban, nem erőszakosan csinálják, legalábbis a mi környezetünkben. Az ovi meg ugyanúgy jól szuperál, mondjuk nálunk eddig is jelen volt a hittan például az oviban. Ne féljetek tőle, reméljétek a legjobbakat és ami a legfontosabb, ez lesz vagy semmi! Legalábbis nálunk mindez a fennmaradásért volt szükséges!!!!! Megszoksz vagy... sok szerencsét! Szép napot!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook