Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sírógörcs - Pánik vagy hiszti? fórum

Sírógörcs - Pánik vagy hiszti? (beszélgetős fórum)


29. a14deb9047 (válaszként erre: 26. - 73cdbfbb2c)
2010. márc. 6. 20:54

Dícsérni a jó eredményért,

dícsérni a közepesért, hogy jobb eredménye legyen, vígasztalni a kettesért, hogy legközelebb jobban fog sikerülni,

szomorkodni az elégtelen miatt és biztatni, hogy rossz napja volt ma, és legközelebb biztos már legalább közepes lesz.


Érezniük kell a szeretetet, a bizalmat, az elfogadást, a reményt. Akinek kevés az önbizalma, fél. És aki fél, görcsöl. Aki görcsöl, leblokkol. Aki leblokkol, még az 1x1-et sem fogja tudni elmondani.

28. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 27. - Fenife)
2010. jan. 23. 17:57
Köszönöm szépen!:)
27. Fenife
2010. jan. 23. 07:24

Köszönöm a sok tanácsot. Nagyon kedvesek vagytok.


Linamelinda! Gratulálok a gyerekeidhez, Te is büszke lehetsz rájuk. Én is az vagyok az enyémekre. :-)

2010. jan. 22. 22:21
Az Én fiammal is hasonló problémák vannak. 11 éves, belelépett a kiskamasz korba. Van amikor sírva fakad olyan dolgon, amin eddig nem tette. ( pl. nem sikerül valami )Ha feszült, onnan tudom, hogy este köszörülgeti a torkát lefekvés után. Hasmenés is előfordul. Ilyenkor tudom, hogy pszichés. Ma megkapta a félévi bizonyítványt. Matekból 3-ast kapott, és ezzel az átlaga 4,2 lett. Ennek örült, mert megdícsértem érte. Az Ő esetében nem elvárásom a kitűnő, mert tudom hogy nem szeret tanulni. Ezen kívül nagyon komolyan sportol, napi szinten több órát. Műkorcsolyázó. Tudom, hogy mindenben nem lehet jó. Ezen kívül dobol és gitározik is, és éppen együttest akar csinálni. Sok dolgot szeret, sok dologban akar kíválóan teljesíteni. ( nekünk nem elvárásunk, mégis Ő úgy érzi ) Nehéz dolga van, mert van egy lányom is, 9 éves, és Ő mindenben mindig a legjobb. A legjobb tanuló( egész évfolyamon ), Ő is korcsolyázik ahol szintén a legjobb és az összes edző vele foglalkozik, gyönyörűen ballettozik ( amit a fiam nem szeret, de hozzátartozik a korihoz). Egyedül a zenélésben jobb a fiam mint a lányom. Szóval nem könnyű a lányom testvérének lenni. A fiamat már kevésbé jó teljesítményért is dícsérni kell, mert állandóan szüksége van az önbizalmának a megerősítésére.
25. 77dcc060d6 (válaszként erre: 23. - Fenife)
2010. jan. 22. 19:08
légy óvatos, mert az ilyenről nem tudnak beszélni azok, akik elszenvedik-ugyanis blokkolják magukat.
24. Barát1 (válaszként erre: 23. - Fenife)
2010. jan. 22. 19:04
Azért, mert most problémátok van, még lehettek minta család,a pozitív hozzáállásod és a szerető család biztos átsegíti ezen a helyzeten, a családsegítő központokban sokféle tanácsot tudnak adni, keresd fel.
23. Fenife
2010. jan. 22. 11:57

Pont ettől ilyedtem meg, hogy szerintem valam is az apjával is és a kisöccsével is szuper a kapcsolta. Legalább is eddig az volt. Azt hittem minta cslád vagyunk, hisz velünk eddig mindíg csak jó történt....


Kedves lélek!

Rákérdeztem , nemleges választ adott. Bízom benne, hogy igazat mond.

22. Szabokisandi (válaszként erre: 20. - Fenife)
2010. jan. 22. 11:15

Tudom, ez lejött már elsőre is.

Mindenképp meg kell keresni az okát, nem biztos, hogy a jegyek miatt van.

Ő már elég nagylány, lehet, ha vele mennél, mikor aludni megy és beszélgetnétek kettecskén, az jót tenne. Az én lányom szereti, ha bemegyek hozzá időnként - jóban is vagyunk.

21. 77dcc060d6 (válaszként erre: 20. - Fenife)
2010. jan. 22. 11:11
zaklatás is kiválthatilyet...
20. Fenife (válaszként erre: 19. - Szabokisandi)
2010. jan. 22. 11:09
Ez a célunk, hogy boldog legyen...
19. Szabokisandi (válaszként erre: 6. - Fenife)
2010. jan. 22. 10:56

Nem mindig reagálunk jól a dolgokra, emberek vagyunk, tévedhetünk.

Én takaróba tekertem, az ölembe ültettem és simogattam. Nem haragudtam rá, nem pánikoltam. Nyugodt voltam.

Beszélni kellene vele az osztályzásról, hogy nem harapjátok le a fejét, hogyha rossz jegyet hoz. És hogy tisztában vagytok vele, hogy neki ez most nehéz, de mindenki megélte ezt és semmi baj sem lesz. Ha magas a mércétek vele szemben, akkor eresszétek lejjebb, míg belejön.

Ne jó tanuló legyen elsősorban, hanem boldog és kiegyensúlyozott gyerek és majd felnőtt! :)

18. boszorka42 (válaszként erre: 11. - Fenife)
2010. jan. 22. 10:53

Szia! Esetleg kipróbálhatnátok feszültség oldó gyógyteát az lehet hogy segítene. Mi ittunk roibos

teát de csak azt a fajtát amit a herbáriában lehet venni nekünk az nagyon bevált.

17. Fenife
2010. jan. 22. 10:51
Köszönöm mindenkinek!!!!!!!!!!
2010. jan. 22. 10:43

Sajnos a mai világba nagyon sok mindent várnak el a gyerektől mind otthon mind az iskolában.

Szegények pedig próbálnak mindenhol megfelelni.

A suliban is megy a versengés a gyerekek között,h ki tanul jobban.

És sajnos már ilyen kicsi korban is rengeteg stressznek vannak már kitéve!


Az Én lányom is nagyon izgulos,ha vmilyen doga lesz már fáj a hasa,Wc-re kell mennie,ideges,izgul nagyon.

És mi lesz még később?????

15. 8559ed0e1b (válaszként erre: 5. - Fenife)
2010. jan. 22. 10:26

Idővel elmúlt.Szüleim pszihologushoz vittek.

Látszólag nem történt semmi "csak" beszélgettünk.

Aztán sikerült kiderítenie a probléma okát,és segített legyűrni a gátlásaimat illetve feldolgozni az engem ért traumát.


Nyugodtan forduljatok pszihológushoz,ez nem azt jelenti hogy rossz szülők vagytok,és nem veszik el tőletek a gyereket.

Addig is próbálj meg vele nyugodtan,higgadtan beszélni,és adj neki sok szeretetet mefértést.

14. Fenife
2010. jan. 22. 10:24
Akinek volt ilyen a gyerekével ott kiderült mi váltott ki?
2010. jan. 22. 10:16

Szia!

Szerintem is a pszcihologus lenne a legjobb megoldás.De ha netán ő nem járna sikerrel,akkor egy kineziológushoz kellene szerintem elvinni.(Szerintem gyerekek is mehetnek)

Addig pedig amint már írta is valaki a friss levegő az jót tesz vagy (még) a vízes borogatás.Biztos nagyon rossz lehet neki,én már túl vagyok ezeken.:S

12. 77dcc060d6 (válaszként erre: 9. - Fenife)
2010. jan. 22. 10:14
Az első ilyen alkalom elötti 1 hónapot vizsgáljátok meg. Abban az 1 hónapban történhetett a dolog, ami kiváltotta nála ezt.
11. Fenife (válaszként erre: 8. - B393c24117)
2010. jan. 22. 10:11

nem is gondoltam gyógyszerre semmiképpp!!!


Megpróbálok keresni egy pszichológust. Addig is igyekszem sokat fogllkozni Vele, hogy érezze, hogy szeretjük.

2010. jan. 22. 10:10
Meg kell figyelni mikor jönnek rá a rohamok. Ha hétvégén is van akkor vigyétek le dokihoz ha csak hétköznap akkor valami történt a suliba amit nem mer elmondani csak kibukik. Nekem a fiam ha nem akart iskolába menni mindent kitalált fáj a hasam torkom stb.. ezt el játszotta egy párszor. Elejébe szaladtunk az orvoshoz de nem volt semmi baja.Azért csinálta mert nem akart suliba menni.
9. Fenife (válaszként erre: 7. - 77dcc060d6)
2010. jan. 22. 09:59
Igyekszem... Igyekszünk....
2010. jan. 22. 09:59

Szia,

Szerintem nem kell félne, nem fogkák elvenni tőletek! HA egy szülő felismeri, hogy valami baj van a gyerekével, és belűtja, hogy ez már "túllépi a képsességeit" és orvoshoz vissza, akkor az csak jó szölő lehet :)


Szerintem inkább pszihológushoz kéne vinni, mnt pszihiáterhez. Utána ő is eldönteheti, hogy szerinte kell-e gyógyszeres kezelés (ez esetben biztos tud majd mondani egy megbízható pszihiátert), vagy elégg csak egy pszihológussal beszélgetnie.

2010. jan. 22. 09:54

Egyik sem.


Félelem. Keresd meg az okot, mert rosszabb lesz...

6. Fenife (válaszként erre: 4. - Szabokisandi)
2010. jan. 22. 09:53

Köszi Andi!


Igen, pont ugyan ez vn nálunk is. Arra gondoltunk, hogy a suli típusa miatt eddig soha nem kapott jegyeket, most októbertől kap először osztályzatot és így visszagondolva az első ilyen rohamok mindíg a sulibn jöttek elő. csak már szinte minden kihozza.


Jó ötlet, hogy simogassm...zt hiszem ezt pont rosszul csináltam tegnap. Szégyelem is magam érte, de nem tudtam mit kezdeni a helyzettel...

2010. jan. 22. 09:50

Köszönöm a válaszokat.


Gondoltam pszihológusra én is csak a férjem nagyon fél, hogy nehogy elvegyék tőlünk, mert nem vagyunk jó szülők. Pedig imádjuk Őt!!!


Sportolni nem sportol, grafikát tanul. Olyan kis csendes típus.


Krisztine! Neked elmúlt? Mit tettél , hogy könnyebb legyen?

4. Szabokisandi (válaszként erre: 1. - Fenife)
2010. jan. 22. 09:48

Szia

Az én lányom is csinálta, bár sokkal kisebb volt. Először két évesen, akkor az használt, hogy kiállítottam az ablakba (épp tél volt) és mondtam neki, hogy vegyen nagy levegőt. Ájulás határáig tudott "nem venni levegőt". Legközelebb már ő kérte, hogy tegyem az ablakba. Aztán legközelebb, mikor az öccse született, jöttek hasonló dolgok, remegés, hányinger. Akkor csak megöleltem és megnyugodott. Lehet, hogy a lányodnál már a hormonok is dolgoznak. Egy kivizsgálás egy pszichiáter lehet, hogy nem árt. És egy jó kis beszélgetés, hogy mit érez ilyenkor.

Ja, a lányom most 15 éves, most hasonló "pánikrohamot" (erős remegés, elsápad, elgyengül) vág le egy tűszúrás miatt. Mondtam neki, hogy próbáljon meg úrrá lenni rajta és nem tuningolni magát még jobban. Kicsit megy neki.

Az nem lehet, hogy történt vele valami, amit nem mer elmondani?

Ne ijedj meg, biztos el fog múlni.

Sok sikert!

3. 8559ed0e1b (válaszként erre: 1. - Fenife)
2010. jan. 22. 09:37

Szia.

Szerintem ez lehet a szorongástól is.

Velem is volt hasonló.amikor annyira stresszeltem és mindenáron meg akartam felelni az elvárásoknak.

2. Chrissy28 (válaszként erre: 1. - Fenife)
2010. jan. 22. 09:33

Igen, ismerek ket embert is akik ha sztresszel es szorong, akkor megjelenik a gorcsos kohoges.

Lehet, hogy meg kellene beszelned a hazi orvossal, vagy egy gyermek pszichologussal, hogy mi a teendo.

O sportol valamit? Lehet, hogy egy csoportos sport megerositene ot.

2010. jan. 22. 09:22

Néhány hete kezdődött... A 12 éves kislányunk a számára nehéz, vagy ilyesztő helyzeteket egy számunkra nagyon ilyesztő "rohammal" reagálja le. Miután először csak kögögőgörcs és fulladás volt kezdetben allergiára gyanakodtk, de mára már sajnos több, mint valószínű, hogy pszihés oka van.

Szinte beszélni sem merünk vele, mert ha valami számára negatívot mondunk, vagy ha elkezd félni valamitől ( pl. felelés, orvos...stb.) már fullad is, több esetben az inhlátor sem segített mentőt kellett hívni.

Az a baj, hogy nem értem miért fél ennyire, mi okozhatta pont most ennek a kialakulását, és főlg nem értem, hogy miért nem hagyja abba magától ... egyszerűen csak nyugodtabban kellene levegőt venni. Fogalmam sincs mennyi ebből a pánik és mennyi a hiszti (már ha van benne)

Volt valaki hasonló helyzetben? Mit javasoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook