Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5, 5 éves fiamnak hőemelkedése van. /37, 4/. MIt adjak neki, hogy ne legyen beteg? Szombaton mennénk Hévízre. C vitamint kapott. fórum

5, 5 éves fiamnak hőemelkedése van. /37, 4/. MIt adjak neki, hogy ne legyen beteg? Szombaton mennénk Hévízre. C vitamint kapott. (tudásbázis kérdés)


2017. jan. 12. 22:07
Szaunázás is nagyon jó rá!
22. c95c921ae7 (válaszként erre: 20. - G1977g)
2010. jan. 22. 14:05
Nem lesz semmi gond biztosan. Egy kis náthával meg el lehet üdülgetni:)
21. mamuci55 (válaszként erre: 20. - G1977g)
2010. jan. 22. 11:58
Szia!Ősszel mi is így voltunk.Be volt fizetve Kehidakustányba és mind két gyerek beteg lett.Nekik is kb.37 valamennyi volt.Látta az orvos de azt mondta nyugodtan menjünk.Nem volt semmi baj,csak azt mondták ne menjen a víz alá,hogy ne nyeljen be valami mást.Nagyon jól éreztük magunkat,csak az orruk folyt.
20. g1977g (válaszként erre: 19. - C95c921ae7)
2010. jan. 22. 11:09

Éjjel nem volt semmi, most reggel megint 37,5 volt. Szereztem a patikában reggel Calcimuscot, /kis vidéki patika, itt szinte mindent kiadnak/, és a patikusnő is megerősített abban amit leírtál. Remélem nálunk is beválik.

Egyébként jókedvű, játszik.

19. c95c921ae7 (válaszként erre: 16. - G1977g)
2010. jan. 21. 23:31

Az kár, csak receptre adnak. De a calcium sandoz is megteszi. De ne aggódj, lehet, hogy csak találkozott vmi új vírussal és ennyivel letudja.

Azért jó, ha elviszed a dokitokhoz, mert elmondhatod, hogy elutaztok és ad receptet, hogy ha mégis kellene, ne ott kelljen rohangálni. De bízzunk benne, reggelre eltűnik az egész-ami nem ritka az ilyen piciknél.:)

18. c95c921ae7 (válaszként erre: 15. - 07c4794583)
2010. jan. 21. 23:28

De. De nem kizárt egy vírusnál a láz. Főleg kis gyereknél. Nem tudtad?

Az idézetedben semmi újat nem hoztál, csak amit már leírtam. Az nincs benne, hogy nem jár lázzal.

17. pierot
2010. jan. 21. 23:24
én béres cseppet szoktam, 3 fiam van de 10 éve nem látta orvos, és most az unokám 5 éves ő is azt kap és homeopátiás gyógyszert és 500 gr C vitamint
16. g1977g
2010. jan. 21. 22:48
Nem köhög, nem folyik az orra, azt mondja hogy nem fáj a torka sem, "csak" hőemelkedése van. Alvás előtt mértem, kicsit feljebb ment neki, 37,9 lett. Sajnos calcimusc nincs itthon most.
15. 07c4794583 (válaszként erre: 14. - C95c921ae7)
2010. jan. 21. 21:59

"A megfázás, más néven hűléses hurut, akut légzőrendszeri betegség, akut nasopharyngitis, egyszerű meghűlés, nátha, catarrhus, egy akut fertőzéses betegség, mely az orr, a torok és a tüdő nyálkahártyáját támadja. Elsősorban vírusok okozzák, de néha bakteriális fertőzés is fokozhatja. A megfázásnak nincs pontos tudományos és orvosi definíciója. "


Én nem találom sehol, hogy lázzal járna kapásból. Neked még sose folyt úgy az orrod és köhögtél, hogy nem volt lázad?

14. c95c921ae7 (válaszként erre: 10. - 07c4794583)
2010. jan. 21. 21:46
És itt nincs is láz, csak hőemelkedés. A meghűlés bizony lázzal jár, az nem jelent szövődményt. A meghűlés nem azt jelenti, hogy nincs kórokozó a szervezetben. A nátha és a társai MINDIG vírus vagy baktérium miatt alakulnak ki. Tehát a meghűlés nem azt jelenti, hogy csak megfázott és nincs kórokozó. A kezdeti szakaszban lehet még visszaszorítani. A kalcium pl. megköti a méreganyagokat-a vírusok egy részére is hathat így. A vírusos megbetegedés még nem szövődmény, viszont ennek ellenére járhat magas lázzal is. De a szövődménynek nevezett bakteriális fertőzés lezajlhat egész enyhe láz mellett, mégis lehet súlyos.
13. 07c4794583 (válaszként erre: 11. - G1977g)
2010. jan. 21. 20:14

Ha van infrád és folyik az orra, piros a torka vagy köhög, akkor egy pici arbainfrázás nem árt meg.

C vitamin, meleg ruha, ágyban játszás, ha hajlandó, semmi gyógyszer, csak gyógynövényes dolgok, lehetőleg a tea is cukor nélkül (mézzel inkább, ha muszáj, hogy édes legyen), húsleves, kis vajas tört krumpli, de ha nem eszik, az se baj, nekünk a doktornéni mindig azt mondta, beteg gyereket etetni tilos - csak ha kéri. plusz kerüld a tejet. szurkolok, hogy ne legyen semmi :)

12. c1e9612cd3 (válaszként erre: 9. - C95c921ae7)
2010. jan. 21. 20:09
az a Ca + C-vit-os történet, amit írtál, tényleg jó! Felnőtteknél is bevállik a kezdeti szakaszben.
11. g1977g
2010. jan. 21. 20:05
Ha belázasodik akkor mindenképpen elviszem orvoshoz. én csak valami megelőzésre gondoltam, hogy ne legyen beteg, mert akkor szerintem itthon maradunk. Echinaciat adtam még, multi tabsot ősz óta rendszeresen szed. Nem is volt szeptember óta még egy megfázása sem. Amilyen balekok vagyunk, pont akkor betegszik meg, amikor pihenni mennénk.
10. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - C95c921ae7)
2010. jan. 21. 19:36

"A meghűlés általában nem jár lázzal, annak megjelenése már szövődményre utal. A viszonylag enyhe megbetegedés miatt legyengült szervezetet ugyanis ilyenkor könnyebben érik el a más betegséget előidéző kórokozók."


Ezeréves praktikák vannak, mint a C vitamin, a meleg tea, és a helyi meleg, pl. infralámpa. Ezek a felszaporodott kórokozókon már kevésbé segítenek. Szerintem az a kérdés, feljebb megy-e az a láz, és ha igen, akkor orvos, ha nem, akkor meg csak a szokásos dolgok, amiket írtam. De szerintem ezek alkalmazása marhára nem recept arra, hogy a gyerek "ne legyen beteg".

9. c95c921ae7 (válaszként erre: 7. - 07c4794583)
2010. jan. 21. 19:18

Egy hőemelkedés miatt legtöbben nem rohanunk orvoshoz. Nyilván ő is elviszi, ha komolyabb gond lesz. A kérdés arra irányul, hogy előzhető meg, hogy ebből ne legyen komolyabb nátha. Erre pedig biztos többeknek van kipróbált praktikája. Nekem pl van gyerekorvos a családban és amit írtam, azt ő javasolta kezdődő meghűlés esetén. Akkor még vissza lehet-olykor-fordítani.

Szóval nem az orvost akarta kikerülni szerintem. (egyértelműen.)

2010. jan. 21. 19:12

kivi!

ha szereti, mert ez a legjobb C vitamin helyett is, nagy a Cö vitamin tartalma és nálunk még eddig bevált :)


sok folyadék, tea, és ha feljebb megy, csak akkor orvos.

egyébként majd elviszed Hévízen orvoshoz, csak vidd el a TAJ kártyáját feltétlenül.

Nem kell azonnal antibiotikummal kezdeni, ez nem tesz jót, inkább kérj a gyógyszerésztől valamit, ami nem tartalmaz csak gyógynövényeket :), esetleg homeopátiás szer.

2010. jan. 21. 19:10

A láz csillapításával (ez mondjuk még nem is láz) nem szünteted meg az okot, hogy valami kórokozó került a szervezetébe.

Hogy miféle és milyen súlyos, milyen gyógyszerrel lehet kezelni, azt orvos tudja megállapítani és nem mi itt a neten. Lehet mindenféle patikában recept nélkül kapható cuccokkal tömni a gyerekt, de ha antibiotikumra van szükség a kórokozó legyőzéséhez, azt csak az orvos tudja felírni.


A hőemelkedés csak egy tünet, és mi nem vagyunk orvosok.

2010. jan. 21. 19:09
Én biztosan várnék holnapig. Mivel 38 fokig a lázat nem kell csillapítani, hogy a szervezet dolgozni tudjon rajta, csak teát és C vitamint adnék neki, meg minél többet aludjon. Holnap meg ha csak délután rendel az orvos, és addig még mindig kitartana a hőemelkedés, akkor az utazás miatt elvinném, de egyéb esetben nem.
2010. jan. 21. 19:06
Szerintem vidd el orvoshoz, és majd ír fel gyógyszert, és vidd el magatokkal, ha rosszra fordulna, máris adhatnád neki. Addig szerintem mehet a vitamin, és mézes tea citrommal, itasd bőven
2010. jan. 21. 19:05
Adj neki Calcimusc ampullát 2xfelet, c vitamint 2x 250 mg-ot, Béres cseppet 2x 10 cseppet. Ezen kívül írass antibiotikumot neki, ha mégis rosszabbodna kéznél legyen.
2010. jan. 21. 19:04
Vidd el orvoshoz!Egy nagyi.
2010. jan. 21. 19:03
ez még nem láz, így csillapítani jelenleg nem kellene. A multitabs immuno nálunk bevált. de mindenképp meg kellene néznie egy orvosnak, mert ha mondjuk torokgyuszija lesz, akkor antibiotikum nélkül nem érdemes elindulni Hévízre.
2010. jan. 21. 19:02
5, 5 éves fiamnak hőemelkedése van. /37, 4/. MIt adjak neki, hogy ne legyen beteg? Szombaton mennénk Hévízre. C vitamint kapott.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook