Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja-e valaki, hogy lehet-e még kékítőt (mosáshoz, fehér ruhákhoz) kapni és ha igen hol és mi is az (összetételre gondolok) tulajdonképpen? fórum

Tudja-e valaki, hogy lehet-e még kékítőt (mosáshoz, fehér ruhákhoz) kapni és ha igen hol és mi is az (összetételre gondolok) tulajdonképpen? (tudásbázis kérdés)


7. Arnica (válaszként erre: 6. - Klarika5)
2010. jan. 23. 00:49
Sőt! Megnéztem közben a kataboltját és nagyon-nagyon köszi az infót! Pont valami ilíet kerestem! (De persze ettől függetlenül még a kékítő továbbra is érdekel.)
6. klarika5 (válaszként erre: 5. - Arnica)
2010. jan. 22. 20:13
A www.kataboltja.com-on lehet kapni környezetbarát fehérítőt, amit az alternatív mosóknak ajánlanak.Pl mosódióval mosóknak. Azt hiszem, van próbacsomag is.
5. Arnica (válaszként erre: 2. - Havasigyopár)
2010. jan. 22. 06:31
Hát ez az! Csakhogy én pont azért keresem a kékítőt, mert nem használok mosóport, meg semmi komoly vegyszert, viszont az alternatív mosási módszerekhez ajánlott fehérítők hatásával nem vagyok tökéletesen elégedett. Illetve abban reménykedek, hogy a kísérletezés közben elszürkült cuccokat még visszafehéríthetem valami régi praktikával. Végülis nagyanyáink nem használtak Persilt, Arielt, Domestost meg Cloroxot, mégis fehér volt a fehér, nem ?
2010. jan. 21. 08:48
Ilyet csak gyerekkoromban láttam :), és az nagyon régen volt :(
2010. jan. 21. 07:36
Hú, én még hallottam anyukámtól, hogy az átkosban az utolsó öblítővízbe egy csepp tintát!?? tettek, és attól a fehér nem vakító, hanem kékes lett. Mondjuk nem merném kipróbálni, de mivel kellett régen manipulálni, ami nekünk már természeres.
2010. jan. 21. 05:57
Nem hiszem hogy lehet még kékitőt találni,legujabban a mosoporok a fehérruhákhoz kékitöt is tartalmaznak.
2010. jan. 21. 05:44
Tudja-e valaki, hogy lehet-e még kékítőt (mosáshoz, fehér ruhákhoz) kapni és ha igen hol és mi is az (összetételre gondolok) tulajdonképpen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook